Lepidlo na spojku

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
panMzetka
Příspěvky: 80
Registrován: pát 09. led 2015 12:36

Lepidlo na spojku

Příspěvek od panMzetka »

Zdravím, čím lepíte u mzety 250 tu spojku, vím že loctidem, ale bych potřeboval konktétní typ toho lepidla.

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Lepidlo na spojku

Příspěvek od Márty »

Nechci prudit, ale existuje tu i funkce "Hledat" ;) Jinak, když se to tu řešilo, tak byla řeč o Loctite 648 nebo Loctite 660...
Obrázek

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Lepidlo na spojku

Příspěvek od AresMlok »

Stačí to vzájemně zabrousit a drží to jako Helvécká víra. A asi i to nejméně podstatné, jde to i smysluplně rozebrat. Zalepený Loctitem to moc rozebírat nejde...
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

kafeacigaro
Příspěvky: 111
Registrován: pon 29. čer 2015 19:44

Re: Lepidlo na spojku

Příspěvek od kafeacigaro »

Nelepím to ničím a drží to tak, že i sundat to stahovákem jde docela ztuha, nikdy mi to nespadlo.

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Lepidlo na spojku

Příspěvek od Harry »

Ono to nepadá, dokud ten kužel není dodrbanej, pak ten Loctite není úplně k zahození... když to chceš sundat, stačí nahřát a vzít to stahovákem
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

Re: Lepidlo na spojku

Příspěvek od Yuri »

Na spojku je tu spousty někdy i dost humorných tématu.
Já budu používat Loctite 648 jak tu doporučovali , nemám kužel v úplně nejlepšímu stavu , lechce protočena ta spojka určitě aspoň jednou byla tak nebudu riskovat.

panMzetka
Příspěvky: 80
Registrován: pát 09. led 2015 12:36

Re: Lepidlo na spojku

Příspěvek od panMzetka »

Mě už se to protočilo na tom kuželu jinak bych to nelepil.Podle toho jak vypadalo to tělo, tak to určitě nebylo jen jednou. Takže jediná záchrana už je jen lepidlo a ještě se bojím zda to s ním vůbec bude nějak solidně držet.
A jak se mě to stalo? Normálně jsem zastavil v pohodě na cígo, potom chci nakopnout a nic, spojka se protáčí.

Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 383
Registrován: stř 23. led 2013 18:57

Re: Lepidlo na spojku

Příspěvek od Pete »

Btw taky je dosti důležité spojku a kužel na hřídeli pořádně odmastit před montáží. Doporučuji perchlorethylen a chvíli nedýchat.
S počtem válců je to jako s pracovním kolektivem, ideální je lichý počet, ale tři jsou už moc.
:HG

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Lepidlo na spojku

Příspěvek od Harry »

Pete píše:
úte 02. čer 2020 22:42
Btw taky je dosti důležité spojku a kužel na hřídeli pořádně odmastit před montáží. Doporučuji perchlorethylen a chvíli nedýchat.
a ještě trochu nahřát spojku

Každopádně, jak to máš jednou protočený, tak to pak nefunguje dobře a to lepidlo není, alespoň podle mě, až takový bastlení
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Lepidlo na spojku

Příspěvek od AresMlok »

Já to pořešil čističem na brzdy. Složení neznám, ale funguje velmi dobře. Možná až moc. Silikon pak na ošetřeným povrchu drží taky velmi dobře.
Zmiňovaný Loctite jak by smet.
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Ajny
Příspěvky: 5
Registrován: sob 12. říj 2019 21:13

Re: Lepidlo na spojku

Příspěvek od Ajny »

Zajimalo by me, jake mate zkusennosti, kdy proklouzne ta spojka na kuzelu? Mysleno, namontujete, vyjedete a xxx km to drzi, tudiz se da povazovat, ze je vse v poradku? Nebo se to prihodi nahodne, to by bylo zvlastni, co?

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Lepidlo na spojku

Příspěvek od AresMlok »

Mám 150dinu...
251 jsem do šroubku rozebral a zrenovoval ve spolupráci s majitelem.
Spojka byla přilepená Loctitem a držela opravdu pekelně. Tehdy jsem to neměl čím smysluplně ohřát a hlavně jsem netušil, že je lepená. Majitel kliku a spojku zavezl do dílny na zabroušení. Já to zkusmo sesadil při montáži jen rukou, bez dotahování a na rozdělání jsem musel použít stahovák. Po reálné montáži a projetí, kdy se vysypalo kolo 4 - 5 stupně a roztekla vidlička, jsem opět použil stahovák a zase to šlo ztuha podobně jako ten Loctite. Pravda, bylo to snažší, ale hlavně v tom podstatně lépe při rozpojení luplo. Po opětovné montáži se mě 50 km od baráku začalo kousat nové spojkové lanko, tak spojka dostávala řádně na prdel a nic se nestalo. Skopčáci s touhle spojkou běžně vyhrávali motokros a věřím, že je samosvorný kužel nikdy nezklamal a to ani se silnějšíma pružinama ve spojce. Tam jistě kužel dostával daleko větší čočku než se nám zdá...
Jsem přesvědčen, že malér bude spíš v montáži než v konstrukci.
Já dlouhodobou zkušenost nemám, protože 250 ani 251 nemám. Na cizí mašině brikule po zadním nedělám, jednak bych rozbil hubu sám sobě a mašinu bezpečně poslal na šrotiště a druhák, kdo by to majiteli vysvětloval, že spojka drží. Akorát to je k ničemu...
Normální je, že to vydrží buď od lamel k lamelám nebo od výbrusu k výbrusu... Ne?
Ono to taky může být v nastavení spojky - to je potřeba udělat pořádně - jak na 251, tak na 150 a nemusí to nutně korespondovat s manuálem... Potom vevnitř taky působí jiný síly...
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Lepidlo na spojku

Příspěvek od Harry »

Ta spojka se může utrhnout zcela bez varování... prostě jedeš a najednou se to tváří, jak kdyby ti vypadl kvalt, ale je slyšet, že se něco dře. Než ti dojde, co se stalo a vypneš motor, tak už to máš pěkně mezi sebou ohoblovaný. Ona totiž ta spojka z kuželu nesjede moc daleko, protože je zajištěna maticí a celkově tam není moc místa... asi tak
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Lepidlo na spojku

Příspěvek od AresMlok »

To máš pravdu Harry, na to stačí, aby se to hlo o desetinu milimetru...
S Loctitem to nehrozí (tu)
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

panMzetka
Příspěvky: 80
Registrován: pát 09. led 2015 12:36

Re: Lepidlo na spojku

Příspěvek od panMzetka »

Harry píše:
pát 05. čer 2020 07:19
Ta spojka se může utrhnout zcela bez varování... prostě jedeš a najednou se to tváří, jak kdyby ti vypadl kvalt, ale je slyšet, že se něco dře. Než ti dojde, co se stalo a vypneš motor, tak už to máš pěkně mezi sebou ohoblovaný. Ona totiž ta spojka z kuželu nesjede moc daleko, protože je zajištěna maticí a celkově tam není moc místa... asi tak

Mě se to protočilo, tak že jsem zastavil a špatně jsem se trefil do neutralu a jak jsem pustil spojku tak to chcíplo a kužel se protočil. Podle mě už musel být načaj. Jsem sehnal tenhle motor jako druhej, potom co se mi na tom prvním zadřelo ojniční ložisko a rupla ojnice. Už mám ten první motor skoro sestavenej, ale tuhle sezónu bych rád dojel tenhle.
Jak se to protočí jednou, tak už to nikdy nemůže pořádně držet. Myslím, že i v knize Opravy dvoutaknich motocyklů mz psali , že to je na výměnu těla spojky a kliky, když se to utrhne. A při dnešní kvalitě dílů je asi lepší tu spojku nalepit a vydrží víc než to maďarský bláto.

Odpovědět