MZ jak svářečka

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
zeli2007
Příspěvky: 4
Registrován: stř 03. kvě 2017 08:18

MZ jak svářečka

Příspěvek od zeli2007 »

Zdravím, mám problém s mou MZ 150 ETZ. Trošku mi na ní zapršelo a v poloze místo prsknutí jiskry, dává jiskru neustále, "jak svářečka". 2 hodiny před tím jsem ji normálně nastartoval. Po několika hodinách v suchu už "nesvařuje" a nehazí jiskru vůbec - zkoušel jsem 2 svíčky, které na pionýru jiskru dávaly. (baterka klesla asi na 11,7V). ZBYTEK ELEKTŘINY (světla, blinkry, klakson funguje) a navíc můj prst ve fajvce zjistil, že to úplně mrtvé není (dostal jsem ránu). Předem děkuji za případné nápady, jak tento problém vyřešit.

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: MZ jak svářečka

Příspěvek od AresMlok »

Tohle zpravidla dělají jen dvě příčiny:
Kaput Hallova sonda na snímači otáček, která zapomněla, kdy sepnout signál - takže osciluje v celých 180° otočení kliky po "sepnutí signálu" = soukromá bouřka. To je na výměnu.
Nebo téměř uklepaný kabel(y) na snímači otáček - zaletovat, případně zaizolovat.
Někdy, ale to je naprosto vyjímečné, tuto pakárnu umí i nedoléhající pojistka zapalování.
Vše výše uvedené platí pro zapalování DDR...
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: MZ jak svářečka

Příspěvek od Harry »

začal bych novou fajfkou... pak se uvidí
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

zeli2007
Příspěvky: 4
Registrován: stř 03. kvě 2017 08:18

Re: MZ jak svářečka

Příspěvek od zeli2007 »

Závada nalezena, odlepený magnet na snímači otáček zbrousil Hallovu sondu v tom tišťáku. Teď zkouším sehnat nový snímač.

Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

Re: MZ jak svářečka

Příspěvek od Yuri »

S tím snímačem je to na dvě věci , noc jich už není , naposledy to někdo nabízel bez záruky ( ani nevěděl co má ) když jsem mu napsal o má a že mám zájem vyjel si Poláky a že v Polsku to nabízí za 400 zlotých tak kolik dám , když jsem mu řekl 500 za tyristor a snímač tak už neodepsal , asi čekal že mu dám 2000 nebo nějak tak ....

zeli2007
Příspěvky: 4
Registrován: stř 03. kvě 2017 08:18

Re: MZ jak svářečka

Příspěvek od zeli2007 »

Jo ve skupině na Facebooku, to jsem viděl a smál jsem se u toho :D . To mi dost pomohlo v rozhodování, že si objednám to nové za 2800, než se podobně dohadovat a bez záruky.

Duracell
Příspěvky: 140
Registrován: ned 07. říj 2018 17:55

Re: MZ jak svářečka

Příspěvek od Duracell »

Sonda jde opravit. Pokud se to udělá modelářsky, precizně, tak nepoznatelné a funkční.

zeli2007
Příspěvky: 4
Registrován: stř 03. kvě 2017 08:18

Re: MZ jak svářečka

Příspěvek od zeli2007 »

Věřím, že precizní, trpělivý člověk s modelářskými umem nebude mít problém s opravou. To jsou však vlastnosti, které mi chybí.

Odpovědět