Netěsnost karterů

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
posoldikml
Příspěvky: 41
Registrován: úte 09. dub 2019 20:26
Bydliště: Stéblová
Kontaktovat uživatele:

Netěsnost karterů

Příspěvek od posoldikml »

Zdarec kluci, dneska jsme po kompletním složení motoru zjistili nehezkou netěsnost. Jedná se o malou mezeru mezi kartery, kvůli těsnění. Kupovali jsme těsnění, které se běžně prodává na internetu, protože na Lehrvideu neměc dával kov na kov, což jsme nechtěli a patlat to tmelem taky ne. Ale jaksi jsme si nevšimli, že těsnění nesahá až k dosedací ploše válce a dnes jsem si všimli, že to netěsní. Tato netěsnost se nachází z obou stran. Nějaké nápady, jak utěsnit? NEbo se to bude muset půlit? Jestli ano, tak mě odvezou do jedličkova ústavu :_( Díky za odpovědi.
Přílohy
69634827_726223591141008_165698803192561664_n.jpg

Duracell
Příspěvky: 140
Registrován: ned 07. říj 2018 17:55

Re: Netěsnost karterů

Příspěvek od Duracell »

Pěkné. To je na posrání. Já jsem papír nedával vůbec, ale použil loctite 518 na plošné lepeni. Teď zpět k tvé věci. Válec dolů a do prostoru kliky nějakou čistou hadru ať ti tam nepadá bordel a jiné věci. Pročisti tu škvíru třeba měrkami na ventily a dokonale to odmasti v té mezírce. Asi bych zkusil sprej na odmaštění brzd. Pohraj si s tím, jinak to nemá cenu dělat. Pak vezmi Gasket Sealant do 300C a co nejvíce to tam přes dobře zařízlou spičku natlač. Nechej to 24h odstát a pak opatrně přebytečný silikon odřízni novým břitem (olfa apod) nebo hned očisti, ale opatrně. Snad by to mohlo fungovat. Bez záruky

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Netěsnost karterů

Příspěvek od AresMlok »

Přípravu spáchej zhruba tak, jak píše Duracell. Kup si 5 ml stříkačku, dej do ní klidně silikon na motory a natlač ho do mezery. Jestli chceš, aby olej z pod válce nesákl, tak buď odmasti papírový těsnění co pod válcem máš a namatlej ho z obou stran silikonem, nebo stejně namatlej nový.
Silikon v mezeře mezi kartery neořezávej z vnitřní strany, jen ho prstem lehce zarovnej, aby zůstala čepice nad spojem. Vložka čepici nikam nepustí a bude to těsnit. Zvenku pak silikon utři hadrem. Přetlak v klikovce je asi 0,5 atmosféry. Má to celkem sílu. Celý to slož za "mokra". Vložku válce neotírej od oleje. Když to uděláš zejtra po ránu, tak odpoledne můžeš trhat asfalt.
Příště lep kartery silikonem hned, hned to otři hadrem a nebudeš řešit olej...
Ať se daří (tu)
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

posoldikml
Příspěvky: 41
Registrován: úte 09. dub 2019 20:26
Bydliště: Stéblová
Kontaktovat uživatele:

Re: Netěsnost karterů

Příspěvek od posoldikml »

Díky kluci za rady. Muže být Loctite 5922? Ten mám doma. A mám ten tmel vzít horkovzduškou, aby zatuhnul?

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Netěsnost karterů

Příspěvek od AresMlok »

Fungovat by měl, horkovzduškou ho neber. Vytvrzuje se odpařením rozpouštědla. Nechal bych tomu volný průběh. Víc by asi bylo v technickém listu...
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

Re: Netěsnost karterů

Příspěvek od Yuri »

Nechápu proč tam někdo rve papír když z výroby to bylo kov na kov a silikon na motory .,..
Ale je to k posraní jak píšou hoši výše , složis motor a zjistíš že soudruzi v Polsku či kde se to dělá udělali malou chybičku ..... .
Napral bych tam silikon jak píše Ares , z roku otřít a snad se dílo podaří.

Odpovědět