mz klepanie

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
Uživatelský avatar
trasnaxle75
Příspěvky: 17
Registrován: stř 02. srp 2017 21:04

mz klepanie

Příspěvek od trasnaxle75 »

Ahojte. mám s mztou 150-kou problém. Klepe ako stará práčka. Motor je po GO, všetky ložiská okrem spodného ložiska ojnice. robí to pod záťažou aj keď pustím plyn. robí to v podstate od začiatku, ako som to poskladal. MOtorka má 20 000km, je možné že by bolo už spoodné ložisko na odpis? prikladám aj video. Je to počut určite od valca. díky :)-D
https://www.youtube.com/watch?v=nl2kN0y ... e=youtu.be

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: mz klepanie

Příspěvek od AresMlok »

Zdravím,
bych si tipnul, že jde o pístní kroužky. Pokud teda zvuk opravdu patří MZtě. Takovejhle kravál dělá zmrzlej Mack při startu. Sundej hlavu, válec, píst a zahrkej s ojnicí. Radiální vůle by neměla být téměř žádná a axiální do 1,5 mm. Měří se to ve středu horního oka ojnice. Ještě popřemýšlej o tom, jestli Ti nedrhne primární rozvod.
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Uživatelský avatar
trasnaxle75
Příspěvky: 17
Registrován: stř 02. srp 2017 21:04

Re: mz klepanie

Příspěvek od trasnaxle75 »

Valec som mal zhodený, axiálna vôľa je do 1,5 mm a radiálne tam nebola vôľa(aj keď to je tažko povedať takto od oka). Ten zvuk ide určite od valca, nahral som ešte jedno staršie video, tam to počuť dobre. Mohol by byť takýto kravál ak niesú dosť zrazené hrany kanálov? :}{ inak na primár má novú reťaaz má 1600 km cca...


https://www.youtube.com/watch?v=-HHBGU6vUWw

Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

Re: mz klepanie

Příspěvek od Yuri »

Je to určitě ta klika a špatná ojnice , přesně jak ti poradili na FB ,jinak mě tohle dělá Simson co má ojnici už vylítanou , kroužkama to není ty jsem na něm dělal protože to bylo nejsnažší ale bez efektu. Tak na t kašlu jezdím na tom po vesnici max vedle za vesnici zatím na to není čas :D Mzty jsou důležitější a pak přijde na řadu on :)

Uživatelský avatar
trasnaxle75
Příspěvky: 17
Registrován: stř 02. srp 2017 21:04

Re: mz klepanie

Příspěvek od trasnaxle75 »

Ojnica už je objednaná, tak uvidíme čo to povie :-)= nakoniec som zohnal na Slovensku yoko sadu tak pôjde dovnútra (tu)

Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

Re: mz klepanie

Příspěvek od Yuri »

paráda , napiš pak jak to dopadlo až to bude vyměněné , jsem sám zvědavý.

Uživatelský avatar
trasnaxle75
Příspěvky: 17
Registrován: stř 02. srp 2017 21:04

Re: mz klepanie

Příspěvek od trasnaxle75 »

Včera som vyoperoval kľuku a pri bližšom skúmaní sa zdá, že predsa tam vôľa bude. Zajtra príde ojnica tak to hneď pôjdem zaniesť majstrovi a dám vedieť

Uživatelský avatar
trasnaxle75
Příspěvky: 17
Registrován: stř 02. srp 2017 21:04

Re: mz klepanie

Příspěvek od trasnaxle75 »

tak vymenená celá sada dnes som spravil 200 km a prestalo to klepanie na voľnobehu a pod záťažou ale keď pustím plyn z vyšších otáčok tak drnčí stále, ale s tým nespravím asi nič :}{ inak spodné ložisko bolo celkom mrzák, prikladám foto...
Přílohy
IMG_0232[1].JPG

Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

Re: mz klepanie

Příspěvek od Yuri »

To mě utvrdilo v tom že tu kliku i když vypadá OK udělám pro jistotu taky .

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: mz klepanie

Příspěvek od AresMlok »

No hustý,
lej tam kloudnej olej, protože po 20 000 km aby ložisko vypadalo takhle, není v pořádku. Takle odrbanou klec jsem ještě neviděl...
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Uživatelský avatar
trasnaxle75
Příspěvky: 17
Registrován: stř 02. srp 2017 21:04

Re: mz klepanie

Příspěvek od trasnaxle75 »

jo treba to spraviť. Keď som sa pozrel cez tú drážku na olej v spodnom oku ojnice,nevyzeralo to ložisko až tak zle...ja som na tej ojnici spravil asi iba 1000km. Inak lejem teraz v zábehu minerál od liqui moly

Odpovědět