Uchycení baterky + indukční cívky

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
Zelyvel
Příspěvky: 21
Registrován: úte 11. pro 2018 16:03

Uchycení baterky + indukční cívky

Příspěvek od Zelyvel »

Ahoj, nemáte tu prosím někdo vyfocené:

1) jak je uchycená induční cívka a kde? Mám tam nějakou obrovskou snad z auta nebo bůhvíodkud...

2) jak má být uchycená baterka? Když jsem moto koupil, baterka byla uchycená jen tak provizorně, koupil jsem si držák z motokramku a nějak nejsem schopnej rozklíčovat, jak to má být přesně sestavené...

Díky

Uživatelský avatar
trasnaxle75
Příspěvky: 17
Registrován: stř 02. srp 2017 21:04

Re: Uchycení baterky + indukční cívky

Příspěvek od trasnaxle75 »

1. Cievka je prichytená v objímke a tá je priskrutkovaná ku takému o rám privarenému držiaku. Hlavy skrutky sú uložené v tom držiaku. Držiak je nad poistkovkou. Origo cievka má 40 mm priemer.
2. Držiak na baterku je z dvoch plechov. Obidva sú uchytené v takej drážke. Dlhší plech ide do drážky za baterku a kratší do drážky pred baterku a celé sa to stiahne skrutkou
Přílohy
IMG_1398.JPG
IMG_1399.JPG
IMG_1402.JPG
IMG_1401.JPG
IMG_1400.JPG

vanis
Příspěvky: 10
Registrován: pát 14. zář 2018 19:42

Re: Uchycení baterky + indukční cívky

Příspěvek od vanis »

Já taky nevěděl jak na baterku, nikde jsem žádnou detailní fotku nenašel :}{ a do toho mi přišlo, že mám buď moc velkej držák, nebo malou baterku.. Když jsem to dal dohromady, (tak jak jsem to pochopil z katalogu a nákresů) tak jsem to měl celý zkroucený jak paragraf !! Takže se ve mně probudila punková kutilská duše. Měl jsem všechno nový- baterku, držák i tu plastovou poličku. Udělal jsem to tak, že ramínko držáku vede nad poličkou, v ní je vyvrtaná díra, tou je prostrčený šroub a je to stažený. Ještě k baterce, pod ní mám molitan, aby to pružilo, a taky abych tu poličku měl v rovině. tohle řešení mi proti originálu přijde lepší, protože guma nedrží celou poličku, jako asi má v originálu (jestli jsem to dobře pochopil) ale drží jenom věci na ní, v mým případě lékárnu a přidám ještě nějaký základní nářadí.. přikládám fotky, kritiku přijímám :)-D
Přílohy
IMG_20190102_150830.jpg
IMG_20190102_150822.jpg
received_776687959331522.jpeg

Zelyvel
Příspěvky: 21
Registrován: úte 11. pro 2018 16:03

Re: Uchycení baterky + indukční cívky

Příspěvek od Zelyvel »

Díky

1) indukční cívka - mám tam nějakou průměr 60+mm uchycenou stahovačkama, tak to asi ne :-) ten ukázanej držáček na rámu mám, ale není mi jasné, kam se to chytne, žádné díry tam nemám...

2) držák baterky - ten co jsem koupil má právě ten zadní kus hrozně dlouhej, to se snad nemůže vejít ani do kastlíku, zasahuje to až na horní držák kastlíku. Ten starý původní (mám jen ten zadní kus) je o cca 4 cm? kratší.

Jen mi teď není jasné - vím, jak spojím a uchytím baterku. Ale ten zadní kus má na konci přezku na gumu, ta má na sobě taky přezku - kam se uchycuje? Opět na ten přední kus? nebo co se tím uchytává?

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Uchycení baterky + indukční cívky

Příspěvek od AresMlok »

Ad 1 - když se kloudně koukneš na druhý a třetí foto od vanise jak je indukčka uchycená, tak zjistíš, že na rámu "díry" máš. Patří do nich šestihranná hlava šroubů.
No a nepočítej s tím, že se Ti do držáku indukčka o průměru 60 mm vejde. Na to si držák budeš muset vyrobit.
Ad 2 - mám baterku uchycenou gumovým páskem a origo, který jsem měl na první MZtě bylo už nějaký pomordovaný a navíc si to ani moc nepamatuju... :_(
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Odpovědět