Sága o jednej spojke aneb kde soudruzi z ndr udělali chybu

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
bzricho
Příspěvky: 11
Registrován: ned 15. led 2017 12:02

Sága o jednej spojke aneb kde soudruzi z ndr udělali chybu

Příspěvek od bzricho »

Blíži sa ten okamih ktorého sa obávajú väčšina z nás. Deň posledného zúčtovania a to v podobe stk. Raz sa nám už podarilo cez ňu prejsť no stk kam som chodieval má nového majiteľa a ten dobrý deduško čo mi vždy robil motorky tam už nieje a robí namiesto neho jeden strašne dôležitý sopľak.
Jedna sa o moju mz 251. asi pred troma mesiacmi som sa pustil do jej celkovej generálnej opravy. a dostal som sa do momentu keď som nemohol zdemontovať spojku ako pevne držala. no týmto problémom Vás nudiť nebudem. teraz mám zasa opačný problém tento inžiniersky skvost tan nechce držať. a z ohľadom na to že celkova konštrukcia motorky je viac než technologický zázrak tak pokiaľ chcem niečo robiť zo spojkou tak si to vyžaduje značnú dávku trpezlivosti. Spojka ďalej menovaná ko pičovina sa mi už druhý krát odtrhla z kľuky ďalej menovaná ako kokotina. Prvý krát to bola moja chyba áno neodmastil som a dotiahol som ju len kľúčom no druhý krát som pooblieval celý motor acetónom vydrel som to do čsta ako pičovinu tak aj kokotinu a dokonca pičovinu som nahrial teplovzduškou. a následne dotiahol momentovým kľúčom na stanovených 90 nm no kedže mi to pripadalo ozaj málo tak som to dotiahol na 140 nm. Samozrejme ak opomeniem to dalšie množstvo nedostatkov na tomto stroji po ktorom túžili srdcia našich otcov keď boli mladý a podarilo sa mi to naštrtovať. Po zahriatí motoru som vypol zapalovanie a akonáhle sa dotočila kľuka bolo počuť ako ďalej pokračuje v jazde tá pičovina a stále sa odtrhnutá krúti samovolne.

Viete mi prosím poradiť spôsob ako donutiť tie to dve nezlúčitelné časti aby zostali pekne v spoločnom objatí a fungovalo to tak ako to má ?

Kúpil som si mztu lebo mi bolo stále hovorené aký je to skvelý stroj a že jawa sa tomu nevyrovná no svoju jawku nemôžem dopustiť už len z ohladu na to že keď sa niečo pokazí na spojke tak je to otázka pár šŕub a nie skoro úplne rozborky motora. A ja debil som si nekúpil jednu ale hneď dve emzety.

Z veľkou pravdepodobnostou v dohladnej dobe budú dve mz 251 na predaj jedna na papieroch v uprave advance či ako to volali a druhá viac na kope než pokope

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Sága o jednej spojke aneb kde soudruzi z ndr udělali chybu

Příspěvek od Majkl »

:D :D :D :D :D :D :D :D :D jo, mě se dělo to stejný, dej na ten kužel lepidlo Loctite 648 !!!
Já takhle rozdělával 2x a drží to jako prase... ;) Najeto na tom mám cca 15tis. a žádný problém... Potřeba pořádně odmastit a očistit a taky je potřeba tu píčovinu a kokotinu k sobě pořádně přirazit...

No a je to :)

Lepidlo stojí 5ml asi 160,-

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Sága o jednej spojke aneb kde soudruzi z ndr udělali chybu

Příspěvek od Harry »

lepidlo, jak píše Majkl
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

kafeacigaro
Příspěvky: 111
Registrován: pon 29. čer 2015 19:44

Re: Sága o jednej spojke aneb kde soudruzi z ndr udělali chybu

Příspěvek od kafeacigaro »

Taky může bejt jinej úhel na kuželu těla spojky než je na klice, dneska ty díly vyrábí kdejakej tatar. Já spojku nelepim a s protáčením jsem nikdy neměl problém. Zkontroloval bych ty úhly.

Címoš
Příspěvky: 118
Registrován: stř 01. kvě 2013 12:48

Re: Sága o jednej spojke aneb kde soudruzi z ndr udělali chybu

Příspěvek od Címoš »

Můžeš to taky na sebe zalapovat. To je rozhodně dobré udělat, pokud už se ti to několikrát protočilo.

Heki
Příspěvky: 949
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: Sága o jednej spojke aneb kde soudruzi z ndr udělali chybu

Příspěvek od Heki »

Za předpokladu, že pičovina s kokotinou jsou oboje původní a předtím to drželo, tak úhly asi budou sedět. Rozebrat, zalapovat (například lapovací pastou na ventily), důkladně odmastit (lepší je čistič na brzdy ve spreji než aceton - poslední dobou se mi stává, že acetonový čistič olej rozpouští dost zvolna...), pak tam můžeš dát to lepidlo - ale mělo by to držet i bez něj. Já to nikdy nelepil a drželo to. Jak to budeš nahazovat, tak to tam přes dřevo naklepni kladívkem - rána ve správném směru, ani malá ani velká - to chce na to cit. Pak dotáhnout na moment a je to cajk.
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

bzricho
Příspěvky: 11
Registrován: ned 15. led 2017 12:02

Re: Sága o jednej spojke aneb kde soudruzi z ndr udělali chybu

Příspěvek od bzricho »

Sága o jednej spojke diel druhý alebo kým nás stk nerozdelí

Dnes sme boli na stk a neprešli sme. spojku som mal v ruksaku. aj speťák ano číslom jeden druhý nemám a na motorke nebol preto že predajcovia náhradných dielov predávajú sračky ktoré ani nepasujú ako napríklad objímka výfuku na pekáča ktorá je na simsna a v reklamácii Vám povedia ved si to pribruste potom to bude sedieť. tak isto aj nesprávny priemer závitu na spetáku z 10 dvanástku nevybrúsim. týmto pozdravujem simbu moto laci a aj moto usti ktorý predávajú rozety vypaľované s plechu.

ale dosť bolo zatrpknutostí. na stk som šiel z motorkou bez spetákou bez retze. spojky aj kedsom ju mal zo sebou stupačiek prednych ani zadných. všetko prebiehalo ok viac mu vadilo že mám zalakované vin na ráme. no ked chcel spraviť skúšku brz jazdou tak sme trocha pohoreli pri mojom argumente že ibaže Vás budem tlačiť. no tak si idem po to bájne lepidlieko od loktajdu na poštu a môžem sa s tým zasa babrať.

A taký malý trajler na ságu o jednej spojke tretí diel.

Ste ešte stále panic ? Ste sexuálne flustrovaný ? Ženy o Vás nemajú záujem ? Kúpte si MZ 251 ETZ !
zaručene Vás prejdu všetky vaše problémy a aj dostatok pohlavného styku napokon budete mať koľko sa budete neustále jebať z Vašou Mz.

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1102
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: Sága o jednej spojke aneb kde soudruzi z ndr udělali chybu

Příspěvek od Vladan »

Jestli jsi čekal, že s tím takhle projdeš STK, navštiv nejprve doktora - a řekni mu, že mozek máš v ruksaku zo sebou... :D-x
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

bzricho
Příspěvky: 11
Registrován: ned 15. led 2017 12:02

Re: Sága o jednej spojke aneb kde soudruzi z ndr udělali chybu

Příspěvek od bzricho »

bájne spojkové lepidielko mi prišlo dnes poštou musel som obidenávať cez internet a zajtra mi konči stk a neviem ako je to v čechách ale v tejto banánovej republike automaticky dostávaš pokutu 160 EK a 160 STK tak som tam musel isť aby som dostal mesiac na opravu závad navyše.

a z doktorom som v pohode povedal že už nevidí dôvod aby som k nemu dalej chodil tak som zmanil doktora

Lord_Lee
Příspěvky: 350
Registrován: stř 23. led 2013 19:04
Bydliště: Königgrätz

Re: Sága o jednej spojke aneb kde soudruzi z ndr udělali chybu

Příspěvek od Lord_Lee »

Na slovensku nejde uložit značky do depozitu po dobu opravy? Vyhnul by jsi se komediím typu na STK se spojkou v batohu nebo automatická pokuta za propadlou technickou. Spojka na MZ251 umí potrápit, taky mi kdysi dala zabrat, ale tehdy to bylo tím že byla napadená kutilem domácím který mezi kliku a spojku nedal jednu položku. Pokud je klika i spojka v pořádku tak to musí držet, já tehdy musel sehnat jinou (použitou origo DDR) spojku se kterou to drželo jako helvétská víra a nic se nemuselo lepit.
MZ 251 ETZ -> Yamaha XJ 600S -> Yamaha FZS 600 Fazer -> Honda XL650V Transalp
Jezdit autem je jako chodit po čtyřech...

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Sága o jednej spojke aneb kde soudruzi z ndr udělali chybu

Příspěvek od Majkl »

Ono to většinou nedrží proto, že ty kužele jsou každej jinej, musí to být úplně stejný... Jak to na sebe nelícuje, je to v prdeli, pak se to třeba chytne na 30% kuželu a spadne to, to byl můj případ, totiž nový tělo spojky neodpovídalo ani zdaleka originálu, tak se muselo upravit...

Nikdo nic už dneska neumí udělat pořádně... Každej to vyrábí jak se mu chce, 5 různých obchodů prodává jeden a ten samej kus v úplně jiných mírách :D to je na tom ta největší prdel a pak se nesmíme divit, že nic k ničemu nepasuje a všechno se musí upravovat...

Odpovědět