Vylepšováky :D

Tady pište připomínky a návrhy, případně požadavky na administrátora fóra
Odpovědět

Chcete tady na serveru ZOORSem navrhované změny (vylepšováky)?

ANO
0
Žádná hlasování
NE
6
86%
Nějaká drobná vylepšení by to chtělo
0
Žádná hlasování
Je mi to jedno
1
14%
 
Celkem hlasů: 7

Uživatelský avatar
Z00RS
Příspěvky: 56
Registrován: stř 08. úno 2017 19:28

Vylepšováky :D

Příspěvek od Z00RS »

Zdravím admínci :D Měl bych zájem o post Administrátora jsem zde krátce ale aktivně neveděl jsem že toto forum existuje jinak bych tu byl pečený a vařený :D

O tomto foru jsem neměl tušáka a jelikož vlastním už druhou svoji MZ ETZ 150 tak jsem dostal nápad že zrealizuji projekt (club) a to o motocyklu MZ ETZ jenže při komentování jednoho příspěvku na FB mi jeden chlapík odpoveděl že existuje MZ World a že je zbytečné něco základat (tak nějak to napsal). Ano na jednu stranu proč základat něco když už v tom někdo jede že by bylo lepší to napříklat sloučit dohromady a sloužit ako celek a né rozděleně a přetahovat se o členy.

Vše ohledně projektu jsem začal vytvářet jako je například webová prezentace i s eshopem je to vytvořené už tak na 40% až 60%. Eshop měl fungovat pro prodej nových dílů (vše jsem si také vyřizoval a sháněl dodavatele) jenže na to nejsou finance tak to odkládám mimo. Eshop jsem pak jestě předělával na jiný systém pro eshopy vše nastavené atd. Tak doufám že v budoucnu na to budou finance a eshop spustím.

Jinak zpět k webové prezentaci :) Na webu měli být informace o MZ ETZ.
1: Historie MZ
2: Vlastní seznam dílů
3:Katalog vyrobených MZ
4: Manuály
5: Bazar
6: Forum
7:Odcizené MZ
8: Srazy
A mnoho dalšího s vychytávky :)

Kód: Vybrat vše

https://www.facebook.com/motorkaetz
No prostě mě napadlo co udělat MZ World ještě lepším než je ted a zkloubit to dohromady :D
Případně rozumím všemu se se týče webové prezentace atd. :)
Další informace případně ukázka až majiteli MZ World
Sere na mě s pojízdností, štastnější je když se v ní rochním :D

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Vylepšováky :D

Příspěvek od Harry »

Na tom FB jsem te setrel ja osobne :U
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1102
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: Vylepšováky :D

Příspěvek od Vladan »

Čéče, koukl jsem tam na ty úplně všechny čtyři fotky ETZ150, ale dvě z nich jsou ETZ251 a jedna TS250/1 - to by chtělo doladit. A ať to má nějakou úroveň, tak i pravopis. Snahu oceňuju, ale profil na FB si kvůli tomu zřizovat nebudu. Prostředí tohoto fóra mi vyhovuje a informace o historii, dílech, bazaru aj. tu najdu taky. Nebo aspoň odkazy na ně. Ostatní považuju za nošení dříví do lesa.
Jinak na E-shop jsem zvědavej, jestli nebídne něco, co tu ještě není... :-)
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

Jindra
Příspěvky: 715
Registrován: úte 22. led 2013 23:49
Bydliště: Brno

Re: Vylepšováky :D

Příspěvek od Jindra »

Mně to trochu připomíná http://www.mz-center.cz, jehož význam jsem taky nikdy nepochopil (td)

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1741
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Vylepšováky :D

Příspěvek od Viktor »

Jestli se domluvíš s Mártym a budeš mu tady s tím pomáhat, nebo to celé od něj prevezmeš aniž bys to potopil, tak proč ne, Márty bude možná i rád... Každopádně vše, o čem píšeš že bys tam chtěl najdeš i tady. Dojeď na sraz a tam to můžeš se všemi, nebo s většinou probrat.

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Vylepšováky :D

Příspěvek od Márty »

Viki: Na srazu teď s největší pravděpodobností nebudu, takže se mnou to tam asi moc neprobere...

ZOORS: Neříkám, že by to nějaké změny a vylepšení do budoucna ještě nechtělo, ale:

1, provozuji to na svém virtual serveru na naší firemní inet lince, přes firemní zařízení (router, servery, datové úložiště), kde jede ještě spousta jiných věcí... tudíž má to jisté omezení, jak průchodností linky, tak kapacitou...
2, tenhle server, v různých menších obměnách, existuje už X let a myslím, že nám, jak píše Vladan a vlastně i Jindra (na MZ-Center tohle všechno navrhované víceméně je), to takhle vyhovuje, kdo hledá, si tu své najde...
3, nechci z toho tady mít styl motorkari.cz...
4, méně je někdy více...
5, můžeme nechat hlasovat o tom, jestli chceme, aby se to změnilo...
6, tenhle server spojuje určitou partu lidí, z nichž se velká část zná navzájem, takže jen o MZ to už dávno není...
7, přijít sem jako nový a hned se hlásit o pozici admina, mi přijde drobet odvážné... člověku, kterého ani neznám, nevím, co je zač, opravdu přístup do naší sítě nepovolím...
Obrázek

Uživatelský avatar
Z00RS
Příspěvky: 56
Registrován: stř 08. úno 2017 19:28

Re: Vylepšováky :D

Příspěvek od Z00RS »

Márty píše:Viki: Na srazu teď s největší pravděpodobností nebudu, takže se mnou to tam asi moc neprobere...

ZOORS: Neříkám, že by to nějaké změny a vylepšení do budoucna ještě nechtělo, ale:

1, provozuji to na svém virtual serveru na naší firemní inet lince, přes firemní zařízení (router, servery, datové úložiště), kde jede ještě spousta jiných věcí... tudíž má to jisté omezení, jak průchodností linky, tak kapacitou...
2, tenhle server, v různých menších obměnách, existuje už X let a myslím, že nám, jak píše Vladan a vlastně i Jindra (na MZ-Center tohle všechno navrhované víceméně je), to takhle vyhovuje, kdo hledá, si tu své najde...
3, nechci z toho tady mít styl motorkari.cz...
4, méně je někdy více...
5, můžeme nechat hlasovat o tom, jestli chceme, aby se to změnilo...
6, tenhle server spojuje určitou partu lidí, z nichž se velká část zná navzájem, takže jen o MZ to už dávno není...
7, přijít sem jako nový a hned se hlásit o pozici admina, mi přijde drobet odvážné... člověku, kterého ani neznám, nevím, co je zač, opravdu přístup do naší sítě nepovolím...
Ano jsem trochu odvážnější !:)! Ale nechci nechat pohřbít neco na cem jsem dělal jen tak, chtěl bych to použít aspoň pro MZ-World je k tomu nově zřízený webhosting a doména emzeta.cz na celý rok.

Jinak se nejedná o FB stránku ale mluvím jen o webové prezentaci a obsahu :)
Uvědomuji si že to není jen o MZ ale hlavně o lidech kteří se znají. Určitě ale chcete aby tato komunita měla hodně lidí kteří o teto komunitě bude vědět a bude s nimi jezdit na akce atd. Hlavne si myslím že změny vedou lepšímu. Měl jsem několik projektů a nikdy jsem je pod kytky neposlal. Chce to ještě malinko rozrůst a samo se to nerozroste a chci této komunitě pomáhat s rozrůstáním.

Hned jak mi začněte odpovídat na moje téma o Go motoru budu vám vděčný jelikož čím dříve to bude hotové tim se také budu moc podívat na nejbližší sraz a mužem o tom pokecat :)

Omlouvám se za případné chyby ;)
Sere na mě s pojízdností, štastnější je když se v ní rochním :D

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Vylepšováky :D

Příspěvek od Márty »

ZOORS: OK. Jestliže máš hosting a doménu, můžeš návrh své představy realizovat na ní a pokud to bude vypadat dobře a zajímavě, asi není až takový problém, to sem nějakým způsobem začlenit, když se nějak dohodneme. Ale to je spíš opravdu na to, probrat to osobně na nějakém srazu.
Obrázek

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Vylepšováky :D

Příspěvek od Harry »

Ze zkušenosti ti taky můžu říct, že spousta lidí, co ví, že máme sraz, tak nedojede. Vždy tu mají hromadu řečí, že určitě dojedou... a pak týden před srazem z nich vypadne, že jim to nejede, že nemají peníze, že je to daleko, že musí do práce, že musí babičce na narozeniny, nebo nenapíšou vůbec nic... Když jsem ti psal, že je zbytečné vymejšlet vymyšlené, tak jsem k tomu měl nějaký důvod. Těch MZ obecně ubývá, každej, kdo má na "něco většího" si koupí něco většího. Toto forum existuje už hodně dlouho... možná tu chybí eshop, možná chybí nějakej tuningovej vzhled, ale faktem je, že se potkáváme několikrát do roka a vždy ty akce stojí za to a hlavně přijdou na pár kaček.
Já osobně se tu vyskytuju nějakých 10 let a už v té době se jednalo a zaběhnuté forum.

A když máme všichni rádi MZ v původním stavu, tak i forum by mělo zůstat v původním stavu, jelikož čas ukázal, že takto to může fungovat klidně i dýl, než je věk některých zdejších členů :B
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 383
Registrován: stř 23. led 2013 18:57

Re: Vylepšováky :D

Příspěvek od Pete »

Zdarec, už v této komunitě lidí delší dobu, mám snad k tomu také co říci.
Pamatuji několik podobných návrhů a žádný se nerealizoval. Můžeš být první, zařiď si to co máš v plánu jak umíš a uvidíme.
Smutné je, že MZty typ ETZ vymírají a komunita lidí co tyto stroje znají, je stále menší.
K tomu eshopu: největší bolest emzetek je nedostatek, nebo absence kvalitních náhradních dílů. Korejci, poláci maďaři a bambusáci sice vyrábějí kde co, ale kvalita je tak mizerná že je to až k pláči. Dost pochybuji, že se Ti podaří sehnat dodavatele dobrých a použitelných dílů.

Měl jsem možnost koupit zpět moji původní emzetu, unikát, třístovka s oilmasterem. Majitel odrovnal převodovku, odmítl jsem. Kolečka a vydličky jsou z druhovýroby totální shit a původní DDR už neseženeš...
S počtem válců je to jako s pracovním kolektivem, ideální je lichý počet, ale tři jsou už moc.
:HG

Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 383
Registrován: stř 23. led 2013 18:57

Re: Vylepšováky :D

Příspěvek od Pete »

Jo a slogan: "Náš životní styl, život v plynu" mě přijde jak reklama na Osvětim :-(I
S počtem válců je to jako s pracovním kolektivem, ideální je lichý počet, ale tři jsou už moc.
:HG

Uživatelský avatar
Z00RS
Příspěvky: 56
Registrován: stř 08. úno 2017 19:28

Re: Vylepšováky :D

Příspěvek od Z00RS »

Pete píše:Jo a slogan: "Náš životní styl, život v plynu" mě přijde jak reklama na Osvětim :-(I
O sloganu vím ale nebudu to předělávat když to ted stojí nemyslel jsem ze se použije logo atd ale že by se třeba použili nápady které jsem měl připraveno pro web ale v pohodě není zájem tak se realizovat nebude jen sem se ptal :) co jsem pochopil tak chcete nechat fórum fórem a nemít zájem přitáhnout nové členy a malinko to povzbudit. Myslim si že bude jeste dost lidi co MZ maj a nemyslím tím jenom ETZ :)
Sere na mě s pojízdností, štastnější je když se v ní rochním :D

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Vylepšováky :D

Příspěvek od Harry »

Já chápu, že máš jinej názor, než my a když si nenecháš poradit a máš pocit, že se sem nebo na tvůj web budou hrnout lidi jen proto, že se jedná o úúúúúchvatné MZ, tak jsi na omylu... to už se zkoušelo... kdybys chtěl, můžeš dojet na náš sraz, abys zjistil, jak to chodí a uvidíš sám, že pouštět se do větších akcí smysl prostě nemá, stojí to hromadu tvé energie a výsledek nebude nic moc.
Myslel jsem, že jsem ti to vysvětlil i s argumentama... Ale samozřejmě ti v ničem nebráním... jen upozorňuju, že se to prostě nevyplatí
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1741
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Vylepšováky :D

Příspěvek od Viktor »

Na sraz můžeš i autem, když si vezmeš helmu a hadry tak tě na vyjížďku určitě někdo přibere...

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Vylepšováky :D

Příspěvek od Márty »

Z00RS: Když vezmu body návrhu tvého webu:

1) Najdeš v Bibli, která je tu ke stažení
2) Odkaz na stažení seznam dílů tady je (bohužel jen pro 150 - mám doma i seznam na 250, neexistuje v češtině - jen němčina a angličtina, když bude zájem, není problém ho oscanovat a přidat
3) Taktéž najdeš v Bibli, i když neříkám, že nějaké lepší fotky a další info se nehodí (ale dá se to najít jinde na netu)
4) Odkaz na vše, co vyšlo v češtině (krom knihy "Opravy dvoutaktních motocyklů MZ"), tu je
5) Je tady
6) Je tady
7) Není tady, ale není problém napsat o tom do fóra, přijde mi na to zbytečné dělat vlastní sekci, tolik MZ tu zas opravdu nejezdí a skoro se nekradou - na motorkari.cz v sekci Odcizené motocykly jsou od roku 2009 dvě
8) Je tady

Ty další vychytávky - zatím nevím, co tím myslíš... 8-)

Tenhle web slouží ( a sloužil i dřív) hlavně jako fórum, kde člověk pokecá, může se na něco ohledně MZ zeptat, dovědět se o nějakých srazech, zjistit nějaké technické věci nebo kde co najít, atd...

Nebyl primárně zamýšlen jako informační WEB stránky zaměřené na MZ s podsekcí fóra

Navíc tu existuje web http://www.mz-center.cz, kde je např. historie MZ, taky popsána...

Co se týče registrací nových členů - nemám potřebu se honit za jejich počty, nejsme na facebooku a "nehoníme lajky" - průměrně jeden nový člen týdně se zde zaregistruje a to k mému uspokojení stačí (:P) - jestli je zde pak aktivní nebo ne, je jeho věc.

Pokud někdo něco potřebuje, může se zaregistrovat a poptat se, pokud můžeme a víme, pomůžeme ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1102
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: Vylepšováky :D

Příspěvek od Vladan »

Pete, je to tříkilo ještě k mání?
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 383
Registrován: stř 23. led 2013 18:57

Re: Vylepšováky :D

Příspěvek od Pete »

Vladan: je to tak rok zpátky, nevím co s tím nakonec udělal, telefon na něj už nefunguje
S počtem válců je to jako s pracovním kolektivem, ideální je lichý počet, ale tři jsou už moc.
:HG

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1102
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: Vylepšováky :D

Příspěvek od Vladan »

škodík - původní pětikvaltový střeva mám...
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 383
Registrován: stř 23. led 2013 18:57

Re: Vylepšováky :D

Příspěvek od Pete »

Vladan: tak to je opatruj jako zlatou cihlu :)
S počtem válců je to jako s pracovním kolektivem, ideální je lichý počet, ale tři jsou už moc.
:HG

Lord_Lee
Příspěvky: 350
Registrován: stř 23. led 2013 19:04
Bydliště: Königgrätz

Re: Vylepšováky :D

Příspěvek od Lord_Lee »

Já tu žádný novinky nechci, to co od fóra očekávám mi v současný podobě splňuje stoprocentně a nic novýho by žádný výhody imho nepřineslo.
MZ 251 ETZ -> Yamaha XJ 600S -> Yamaha FZS 600 Fazer -> Honda XL650V Transalp
Jezdit autem je jako chodit po čtyřech...

Odpovědět