K: MZ 251 - díly

Pokud něco sháníte nebo naopak se něčeho chcete zbavit...
Bodhan
Příspěvky: 54
Registrován: stř 29. led 2014 21:08

K: MZ 251 - díly

Příspěvek od Bodhan »

Zdravím
Tak jsem nakonec pořídil tu MZ 251, takže teď bych potřeboval sehnat pár drobností. Zejména a největší problém mám s koncovkou výfuku. Na motorce chybí a strýček google jí nikde jako díl nenašel... Nemáte to někdo? Nebo aspoň fotky jak to vypadá a jak je to uchycený, abych to nechal vyrobit... Pak dotaz na silentbloky. Jelikož motor dle kamaráda co už jí nějakou chvíli má "Nějak hodně vybruje" tak jsem objednal silentblok motoru, nicméně jsem našel ještě silentblok držáku motoru a nějak jsem se nedopídil kde to je :D Na motorce jsem si toho nevšiml a z prodejce jsem to zatím také nevypáčil. No a pak kdyby někdo měl ty držáky bočních kufrů, nebo kufry za pár korun, jako jsem někde četl že je za 1 000Kč sehnal, tak se ani neptám a beru hned :D :D Snad asi vše co jsem chtěl a díky za každou radu! :)

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: K: MZ 251 - díly

Příspěvek od Harry »

jasný, mám tu boční nosiče i s origo kuframa, těma většíma a jsou mi k ničemu že seš to ty, tak ti je nechám za 800 :D-x si dělám prdel... to by musela být haluz jak prase... je jic hrozně málo a každej si je střeží.
Jestli chceš, prodám ti tohle http://mz-world.cz/forum/read.php?9,5245
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Bodhan
Příspěvky: 54
Registrován: stř 29. led 2014 21:08

Re: K: MZ 251 - díly

Příspěvek od Bodhan »

To je mi k ničemu, to už mám a taky se toho potřebuju zbavit :P :D O pár diskuzí níž ta cena je, neni ode mě :P Když jsem chtěl kupovat motorku... Ale jo no, musí se hledat a čekat :) Ale co takhle poradit s tím zbytkem? Hmmm? :D

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: K: MZ 251 - díly

Příspěvek od Harry »

a ty tam máš ten laďák? nafoť to
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Bodhan
Příspěvky: 54
Registrován: stř 29. led 2014 21:08

Re: K: MZ 251 - díly

Příspěvek od Bodhan »

Nene, klasickej normální výfuk co je na MZtě... Nějakej laďák má kámoš, to je uplně jiný tak to nemám z čeho okopčit :D Jenže mu chybí (mému výfuku) na konci "víčko"... Jinak je celej a pěknej... Pro názornost teda z googlu:

http://www.moto-inzerce.cz/images/eshop ... CN0251.JPG

Takovej mám, jenže tam chybí prostě ta koncovka... A z takovýhle fotky nepoznám jak to tam drží, ani pořádně jak to vypadá :D Díky! :-)

Bodhan
Příspěvky: 54
Registrován: stř 29. led 2014 21:08

Re: K: MZ 251 - díly

Příspěvek od Bodhan »

Koukám že tu moc nápomocných duší není... :-/ Za měsíc musí na technickou a kupovat nový výfuk se mi teda nechce...

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: K: MZ 251 - díly

Příspěvek od Harry »

ale hovno, všichni se tu snaží pomáhat, to že tam nemáš ten koncovej plech, kterej tam je zalisovanej není asi takovej problém, záleží, kolich chybí z pajšlu, samotný se to koupit nedá, takže tam narvi buď kus nějaký plechovky, nebo si sežeň novej lauf
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Skorp
Příspěvky: 221
Registrován: stř 23. led 2013 20:45

Re: K: MZ 251 - díly

Příspěvek od Skorp »

Bohdan: Originál kufry i s držákama tu za litr asi neseženeš, ale zkus to tady... http://www.ebay.de/itm/Pneumant-Seitenk ... 1396727983 cena je zatim fajnová a ze ten litr pro ně možná i dojedeš (:P)
Obrázek

Bodhan
Příspěvky: 54
Registrován: stř 29. led 2014 21:08

Re: K: MZ 251 - díly

Příspěvek od Bodhan »

Harry: Však tu pomoc vidím :D Akorát to že jsem blázen s kuframa za litr :D Vnějšek výfuk je celej, chybí jen ten konec... Ale co jsem tudle viděl nějaký schéma (jestli bylo k tomu, nebo ne kdo ví :D) tak chybí možná kus tlumiče uvnitř... Protože v tom schématu procházel až do tý koncovky a mě končí tlumič cca 15cm před koncem výfuku... :)

Bodhan
Příspěvky: 54
Registrován: stř 29. led 2014 21:08

Re: K: MZ 251 - díly

Příspěvek od Bodhan »

Skorp: Díky za odkaz :) Škoda jen že jsem kouknul takhle pozdě, už asi nestihnu sehnat nikoho kdo má účet na ebay... :-/ I když už jsem tam nakukoval, že tam ty ceny docela jdou, tak snad příště...

Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 383
Registrován: stř 23. led 2013 18:57

Re: K: MZ 251 - díly

Příspěvek od Pete »

Bodhan napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Harry: Však tu pomoc vidím :D Akorát to že
> jsem blázen s kuframa za litr :D Vnějšek výfuk
> je celej, chybí jen ten konec... Ale co jsem
> tudle viděl nějaký schéma (jestli bylo k tomu,
> nebo ne kdo ví :D) tak chybí možná kus
> tlumiče uvnitř... Protože v tom schématu
> procházel až do tý koncovky a mě končí
> tlumič cca 15cm před koncem výfuku... :)

Zkus to vyfotit a hodit to sem. A mezítim popřemýšlej o investici..
.......zde........
S počtem válců je to jako s pracovním kolektivem, ideální je lichý počet, ale tři jsou už moc.
:HG

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: K: MZ 251 - díly

Příspěvek od Majkl »

Tak kup nějakej ojetej ne??

Bodhan
Příspěvky: 54
Registrován: stř 29. led 2014 21:08

Re: K: MZ 251 - díly

Příspěvek od Bodhan »

Pete: Ta investice se mi právě nelíbí... :( Je to docela dost, když je ten výfuk jinak jako uplně novej. Neni nikde pomlácenej, žádnej šrám až na ten blb*j konec... :D

Majkl: A to je podobná odpověď... Ojetý výfuky co jsem na ně zatim narazil, pravda, měli sice koncovku a cenu někde mezi třetinou a polovinou toho nového, ale jinak byly pomlácený... Proto bych nejradši vrazil tu koncovku do tohohle a byl by klid :)

Bodhan
Příspěvky: 54
Registrován: stř 29. led 2014 21:08

Re: K: MZ 251 - díly

Příspěvek od Bodhan »

Jinak foto teda udělám teď v pátek, dřív moto neuvidím... Ale nic na tom není, prostě tam chybí ta koncovka... Nevím co extra bych tam měl fotit :D :)

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: K: MZ 251 - díly

Příspěvek od Majkl »

Neseženeš nikde solo koncovku... pochybuju, že někdo dobrovolně rozřízne lauf a prodá to (:D

Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 383
Registrován: stř 23. led 2013 18:57

Re: K: MZ 251 - díly

Příspěvek od Pete »

no jak píše majkl, buť to nějak nabastlíš doma nebo kup druhý, jiné možnosti nejsou..
S počtem válců je to jako s pracovním kolektivem, ideální je lichý počet, ale tři jsou už moc.
:HG

Bodhan
Příspěvky: 54
Registrován: stř 29. led 2014 21:08

Re: K: MZ 251 - díly

Příspěvek od Bodhan »

No já bych to udělal, jenže když jsem to pořád ještě ani pořádně neviděl :D Tak se těžko něco dělá :)

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: K: MZ 251 - díly

Příspěvek od Majkl »

To je holt těžký, co se takto podívat sem, myslím že tam najdeš fotky laufů atd.

http://www.taksitokurvavygoogluj.cz/

Jindra
Příspěvky: 715
Registrován: úte 22. led 2013 23:49
Bydliště: Brno

Re: K: MZ 251 - díly

Příspěvek od Jindra »

Majkle, od někoho kdo se ptá na každou hovadinu taková rada opravdu sedí Obrázek

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: K: MZ 251 - díly

Příspěvek od Harry »

souhlasím s Jindrou.
Jinak Bohdane, prostě tam narvi perforovanou trubku, nebo drátěnky, nebo prostě cokoli, co se normálně v koncovkách používá a něčím to zaslep (plechovka od spreje, jak už jsem psal), uděláš technickou a pak seženeš nějakej hezkej lauf na inzerát, třeba takovej Luksapik jich má kotel, ale to bys mu musel napsat a optat se
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: K: MZ 251 - díly

Příspěvek od Majkl »

Já to nebudu komentovat. Souhlasím s váma, ptám se na každou kravinu

Bodhan
Příspěvky: 54
Registrován: stř 29. led 2014 21:08

Re: K: MZ 251 - díly

Příspěvek od Bodhan »

Chtěli jste foto, tak je zde... Hmmm, tak není zde :D Dají se sem nějak nahrát fotky? A případně jak?

Bodhan
Příspěvky: 54
Registrován: stř 29. led 2014 21:08

Re: K: MZ 251 - díly

Příspěvek od Bodhan »

A pro změnu dotaz jiného směru... Chtěl jsem vyměnit olej v převodovce, ale bohužel jsem narazil na něco, co jsem ještě neviděl... :D Nějaká rada, jak povolit ty šrouby na převodovce? Když někdo myslivý použil šrouby na obyčejný šroubovák a samozřejmě je nikdo určitě léta nepovoloval... A ještě malá technická, závit je tam předpokládám normální a ne obrácený? :) Díky moc!

Carotele
Příspěvky: 30
Registrován: stř 27. úno 2013 18:56

Re: K: MZ 251 - díly

Příspěvek od Carotele »

Výpustný šroub je zespodu na karterech (není nad to si k práci lehnout), myslím že ten na pravé polovině karteru (co z ní vede řetěz). Ale určitě nemá drážku na šroubovák, je na 16 nebo 17. Je tam jestě jeden, pod ním je pružina a kulička. Kdybys vyšrouboval tento, tak olej taky poteče, ta kulička a pružina je aretace neutrálu. V klidu to tam obojí zase vrať a vyšroubuj ten druhý. Kontrolní šroubek na šroubovák je na levém víku tak trochu schovaný pod řadicí pákou. Už jsi to nějak vyřešil s tím výfukem? Jeden navíc bych doma měl, originál ETZ 251, ochrom je orezlý, ale je stříklý stříbřenkou. Nechám levně,pošlu poštou.

Bodhan
Příspěvky: 54
Registrován: stř 29. led 2014 21:08

Re: K: MZ 251 - díly

Příspěvek od Bodhan »

Nevyřešil zatím, kolik by za něj bylo? A odkud jsi? Já bych to klidně převzal osobně ať je to co nejlevnější... Musím škudlit každou korunu... :) V tom případě jsem povoloval na vypouštění asi něco jinýho, ale ten kontrolní jsem taky zkoušel a stejný problém... Celej kartér je těmahle šroubama a s žádným nejde ani hnout... U kamaráda někdo myslel, ten tam má šrouby na imbus, ale tohle by mě nenapadlo tam v životě dát teda... :) Ale díky moc za radu :)

Odpovědět