ETZ repasovaná řídící jednotka a indukční cívka

Pokud něco sháníte nebo naopak se něčeho chcete zbavit...
Odpovědět
suky1231
Příspěvky: 25
Registrován: pon 03. čer 2013 12:55

ETZ repasovaná řídící jednotka a indukční cívka

Příspěvek od suky1231 »

Prodám svou řídící jednotku po repasi a dva roky starou indukční cívku, koupil jsem si zapalování VAPE.

Spravoval jsem řídící jednotku kamarádovi, kterému odešla podle návodu na FAQ a zatim 100km bez problémů a svojí jsem repasoval preventivně, jinak byla funkční. Nakonec mi odešel snímač otáček, při přendavání na jinou motorku a koupil jsem sadu VAPE, takže mi zbyla i indukční cívka, která je určitě v pořádku.

Je tam větší výstupní kondenzátor, takže je dost zesílená jiskra. Motorka chytala krásně zvedli se mi i otáčky.

Tuto druhou už jsem tedy nevyzkoušel, ale dám záruku klidně měsíc na vyzkoušení.

Řídící jednotka - 500kč
Indučka - 200kč

foto - http://suky1231.rajce.idnes.cz/nastenka

sukovaty.ondrej@seznam.cz

koudy2804
Příspěvky: 13
Registrován: úte 14. kvě 2013 18:04

Re: ETZ repasovaná řídící jednotka a indukční cívka

Příspěvek od koudy2804 »

čau jak pa se zjisti co je tam v čoudu odesla mi taky

suky1231
Příspěvky: 25
Registrován: pon 03. čer 2013 12:55

Re: ETZ repasovaná řídící jednotka a indukční cívka

Příspěvek od suky1231 »

čau,
nakonec podle toho návody, co je v MZFAQ fungovat po pár set kilometrech přestala a kupovali sme sadu VAPE za asi 2200kč a je klid, protože je v tom indučka, řídící jednotka a ten poruchovej snímač u zapalování jenom vinutí zůstane starý. Jinak jednotlivý ty součástky v jednotce popsaný nejsou, takže ten návod je udělanej jen přibližně, protože některý ty součástky už neseženeš. Jako hlavní přičinu poruchy bych viděl varistor, kterej už právě nejde sehnat a v návodu je nahrazenej dvouma diodama (a jiným zapojením), ale že odešel právě ten varistor si 100% jistej nejsem. Měnil sem prostě vše.

koudy2804
Příspěvky: 13
Registrován: úte 14. kvě 2013 18:04

Re: ETZ repasovaná řídící jednotka a indukční cívka

Příspěvek od koudy2804 »

čau a jak ta sada vape vipada neco takoviho jsem koupil z jednim motorem je u toho hranata indučka a nakej snimac asi nemas naki foto.diky.

suky1231
Příspěvky: 25
Registrován: pon 03. čer 2013 12:55

Re: ETZ repasovaná řídící jednotka a indukční cívka

Příspěvek od suky1231 »

Je to tahle souprava: http://www.vape.cz/e-shop/soupravy-zapalovani/A-SZ09/ , ale musel sem mít ten snímač S01T co je v tom popisu, takže sem si to do košíku naházel jednotlivě a nebral sem ještě tu "kabeláž"(jeden kabel), protože za jeden kabel je 50kč dost a radši sem si tam udělal svuj :).

Jinak, jestli nechceš riskovat, že bude tvoje MZta potřebovat zrovna ten snímač v tý sadě, tak si vem oba, protože poštovný je skoro 2kila ;). Každopádně do dvou MZ sem dával ten S01T (S03-nešla do otáček a střílela do výfuku). Jinak asi jedinej vetší problém je s dorazem šroubu, kterej drží altík. Protože když sundáš ten origo, tak ten palec z VAPE má malej doraz, tak tam stačí navlíct asi 4 obyč. podložky (bacha nedávat nic měkkýho, jinak se šroub povolí a udělá díru do víka motoru :-/ :) ). Kdyžtak klidně ještě napiš ;)

koudy2804
Příspěvky: 13
Registrován: úte 14. kvě 2013 18:04

Re: ETZ repasovaná řídící jednotka a indukční cívka

Příspěvek od koudy2804 »

ahoj tak přesne tohle mam doma a prosimte nemaš nejakej planek jak to zapojit.diky.

suky1231
Příspěvky: 25
Registrován: pon 03. čer 2013 12:55

Re: ETZ repasovaná řídící jednotka a indukční cívka

Příspěvek od suky1231 »

U té soupravy je v pdf ke stažení na tom odkazu

koudy2804
Příspěvky: 13
Registrován: úte 14. kvě 2013 18:04

Re: ETZ repasovaná řídící jednotka a indukční cívka

Příspěvek od koudy2804 »

diky moc mej se .

suky1231
Příspěvky: 25
Registrován: pon 03. čer 2013 12:55

Re: ETZ repasovaná řídící jednotka a indukční cívka

Příspěvek od suky1231 »

Nemáš zač a hodně zdaru. Při povolování altíku opatrně -Nejlepší je dát jedničku a zapřít co největším šroubovákem rozetu o nějaký výlisek a potom z vlastní zkušenosti po nasazení hodně utáhnout, protože se to rádo povoluje.. ;)

Odpovědět