Elefantentreffen 2013

Přehledné informace o srazech a akcích (včetně fotek, atd...)
Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Elefantentreffen 2013

Příspěvek od Harry »

Tak je to tu drazí spolubojivníci, opět vyrážíme směr Dojčland a to už ve středu. Sestava - Harry, Jindra, Pavlas z motocyklovedily.cz a nějakej jeho kumpán.
Fotky z loňska jsou >>>zde<<<
a stroj mám zatím nachystaný takto
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Jindra
Příspěvky: 715
Registrován: úte 22. led 2013 23:49
Bydliště: Brno

Re: Elefantentreffen 2013

Příspěvek od Jindra »

Přestože jedu na Elefanty pouze jako řidič safetycaru s vozíkem pro případ, že by byla Harrymu na motorce zima :D, tak přípravu nepodceňuji. Nakonec to budu stejně já, kdo bude mít večer jako první zmrzlé prsty, takže se na to chci důkladně připravit a pojmout to hlavně jako test techniky na jarní/podzimní vyjížďky za nízkých teplot.

Protože nemám zimní boty, tak jsem se jako první zaměřil na vytunění kanad. Pro začátek pouze na pasivní ochranu, ta aktivní (o které jsem některým říkal už na zimním srazu) by měla dorazit po víkendu.
Podle aktuální předpovědi počasí to zatím vypadá na břečku, takže jsem si boty napustil krémem ze včelího vosku, který jsem začal loni používat a osvědčil se na všech srazech (boty nepromokly ani při cestě z Víru, kdy mně 3 hodiny pršelo). Proti chladu jsem si ze staré karihomatky vystřihnul vložky do bot, které kromě izolace výborně tlumí při došlapu - takže by mohly pomoct i proti vibracím do stupaček, které jsou na Baghiře docela otravné.

[center][IMG]http://imageshack.us/scaled/thumb/203/dsc00316x.jpg[/IMG][/center]

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Elefantentreffen 2013

Příspěvek od Harry »

Já si celou dobu nebudu hřát zadek v topícím autě, tak jsem požádal ségru, jestli by mi neušila návleky na řidítka a tramtadadááá... podařilo se tak snad to pomůže... v kombinaci s vyhřívanejma heftama by to byl úplej luxus, nicméně ještě musím pořešit ochranu noh před chladem a to bude větší oříšek
[img]http://img3.rajce.idnes.cz/d0301/6/6755 ... kojete.jpg[/img]
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1741
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Elefantentreffen 2013

Příspěvek od Viktor »

Nepatří to do sekce "srazy"? :P

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Elefantentreffen 2013

Příspěvek od Harry »

to není sraz, to je výzva, vyjížďka, holé šílenství... a nejvetší zimní sraz... takže asi jo no:D ser na to
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Jindra
Příspěvky: 715
Registrován: úte 22. led 2013 23:49
Bydliště: Brno

Re: Elefantentreffen 2013

Příspěvek od Jindra »

[pre]
Viktor napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nepatří to do sekce "srazy"? :P
[/pre]

To je vlákno na machrování, ne na sraz:D

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Elefantentreffen 2013

Příspěvek od Harry »

tyvole na těch slajkách to neodjedu :D :D :D
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1741
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Elefantentreffen 2013

Příspěvek od Viktor »

By mě teda zajímalo, před kým tady machrujete (:P)

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Elefantentreffen 2013

Příspěvek od Harry »

Před všema, co nemají motorku a sedí doma na prdeli a mažou si kolena.... dál před všema kteří mělou "těším se na jaro abych mohl jezdit" a taky před všema co namjí kouule, který by jim tam mohli umrznout
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1741
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Elefantentreffen 2013

Příspěvek od Viktor »

Uf, ještě že mám motorku, jinak bych si to bral osobně... >:D<

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Elefantentreffen 2013

Příspěvek od Harry »

muhehehe... tak jsem se dal do přípavy proviantu :D hovězí gulášek určitě zahřeje i zasytí... jednoduché ryzoto pro lehkou večeři a taky nějakej ten kabanos na opékání jako takovou jehnohubku :)-D
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Lord_Lee
Příspěvky: 350
Registrován: stř 23. led 2013 19:04
Bydliště: Königgrätz

Re: Elefantentreffen 2013

Příspěvek od Lord_Lee »

Bejt váma tak si místo zimního oblečení nabalím spíš plášťěnku a holínky :)-D
MZ 251 ETZ -> Yamaha XJ 600S -> Yamaha FZS 600 Fazer -> Honda XL650V Transalp
Jezdit autem je jako chodit po čtyřech...

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Elefantentreffen 2013

Příspěvek od Harry »

to je fakt, ještě by se mi mohlo stát, že přijedu spocenej :D
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1102
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: Elefantentreffen 2013

Příspěvek od Vladan »

tuning pro Elefant? ...padací rám
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Elefantentreffen 2013

Příspěvek od Harry »

No a co, že je hnusně... aspoň to bude větší dobrodružství >:D<
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Elefantentreffen 2013

Příspěvek od Harry »

Auf Wiedersehen, meine liebe Freunden,macht ihr gut, ich fahre nach Deutschland, um neue Erfahrungen, viel Spaß zu erleben...Es ist Zeit zur Emigration, wenn wir so schrecklichen Präsidenten gewählt haben

Harry - Hedgehogs Brno
Elefantentreffen 2013
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Elefantentreffen 2013

Příspěvek od Harry »

Jsme dma a v pořádku... nějakej cestopis a fotky dodáme co nevidět
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1741
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Elefantentreffen 2013

Příspěvek od Viktor »

Prý jsi se změnil v "bahňáka", co je na tom pravdy? (:P)

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Elefantentreffen 2013

Příspěvek od Harry »

zatím bych nepředbíhal, dokud se neobjeví ty správné inkriminující fotky :D
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Elefantentreffen 2013

Příspěvek od Harry »

Elefantentreffen 2013 – Harryho cestopis
Mediální masáž před naším odjezdem už jste zažili, tak jako tešničku na dortu předkládám náš cestopis z výpravy na zimní motořkářský srzaz Elefantentreffen 2013. Tento mezinározdní motosraz má svoji dalekou tradici a konal se již po sedmapadesáté, z toho už po pětadvacáté nedaleko městečka Solla v Bavorsku.
Přeskočím fázi příprav a domluv a vrhnu se hned na samotný start vápravy, keterý se odehrál ve středu 30.1.2013. Sraz jsme si dali v Náměšti nad Oslavou, odkud jsme vyráželi někdy kolem třičtvrtě na 9 ráno v sestavě:
Harry – MZ ETZ 150
Pavlas – Jawa šněhobajk složenina
Mara – Jawa panelka 250
Jindra – řidič zásobovacího osobního automobilu s vozejkem
Cesta šla velice dobře až na to, že boty mého tatínka s nápisem waterproof a bulletproof zdaleka nebyly nepromokavé a téměř celou cestu jsem jel s mokrejma nohama. Cesta ubíhala velice rychle a první zastávku jsme spáchali v Jindřichově hradci kvůli tankování. Čas byl parádní, ale i tak jsme nechtěli moc vykecávat a pokračovali jsme dál do jižních čech. Nedaleko od Českých Budějic jsem projel obrovskou kaluží a hrkla mi do MZ voda a ta okamžitě chcípla... rozdělal jsem skoro celou elektriku, ale nakonec se ukázalo, že přesně v okamžiku, kdy to na mě cáklo došel benzin. Stačilo tedy přepnout na rezervu zadeklovat stroj a jet dál.Na benzinkách na nás koukali pumpařky jak na bandu trotlů a připomínaky nám, že jaro ještě není.
Kolem druhé hodiny odpolední jsme zastavili před penzionem Tina v prachaticích, kde jsme měli domluvený nocleh. Lehce jsme vybalili, nakoupili jsme ještě nějaké zásoby v nedalekém obchodě a vydali jsme se hledat nějakou fajn restauraci, což je v Prachaticích problém. Všude samá pizzérka, ale kus krávy nebo prasete vám neudělají skoro nikde. Dali jsme tedy pizzu a optali jsme se na jeden motobar. Když jsme tam došli, cítili jsme se jako doma, parádní atmosféra a moc hezky vyzdobená hospoda, kde i vařili, škoda, že jsme už byli po jídle. Poseděli jsme asi na 6 piv a vydali se zpět do penzionu, ulehli a tím to pro nás ten den končilo.
Ve čtvrtek ráno jsme se vykopali na stroje někdy před 8 hodinou a čekal nás přejezd do Německa, cestou to dost klouzalo, což zrovna nebylo příjemné. Navíc Pavlasovi začalo zlobit dobíjení a to nakonec vygradovalo k tomu, že sněhobajk přestal jet úplně necelé 2 km od místa srazu. Naložili jsme ho teda na vozejk a spáchali závěrečné stoupání. Po sněhu ani památky a už na parkovišti bylo jasný, že letos to bude ve znamení bahna a vlhka. Pracně jsme odtahali z auta zásoby, postavili stan, gril a spáchali gulášek. S Jindrou jsme si pak obešli tábořiště a kecali s jinejma českejma výpravama. Všude lítaly rachejtle a ozývaly se sirény a tůrování motorek. I tak jsme šli spát relativně brzo v našem příbytku na slámě.
Stejně tak v pátek se nesl ve znamení jídla a svařáku. Bohužel se i dost rozpršelo, takže z toho bordelu všude kolem vznikl ještě větší maglajz a bylo to už snad jen na tank. V podvečer přijeli ještě „Špinavci“ a postavili stan vedle nás. S Jindrou jsme to opět celý obešli a bohužel jsme se docela ožrali u jednoho stanu. Jindru jsem ještě s jedním borcem dotáhl do našeho stanu, kde upadl do komatu. Já následně bohužel upadl do bahna... a taky ne jednou a moje oblečení bylo kompletně obalené bahnem, několirát jsem byl vyfocen. To bude hrůza. Ráno jsem měl i oči zalepený bahnem. No prostě Hedgehogs pyčo!
Poslední den výpravy nezačal zrovna ideálně, neboť nám s Jindrou nebylo moc do zpěvu, ale na zvracení. I tak jsme se nějak posbírali, naložili auto věcma, rozloučili se s údolíčkem a vydali se k domovu. S Marem jsme nasadili celkem slušný tempo a ačkoli jsem měl už 3. den mokrá nohy, tak i tak se to dalo přežít a moc nezastavovat. Nejhorší na tom bylo, že jsem jel v totálně zabahněnecjch hadrech z předchozího večera a pumpařky se na mě nědívaly zrovna hezky, když věděli, že po mě budou muset vytírat. Skoro jsem se až styděl.
Bez větších problémů jsme doraziliaž do Třebíče, kde jsem se vydal směrem k Miroslavi a kluci dál do Braníškova a Brna. Doma jsem byl snad někdy ještě před 4. hodinou, kde jsem dal okamžitě po několika dnech sprachu a začal jsem z vybavení odstraňovat bahno. Pračka má ještě i teď co dělat aby požvejkala to německý blato.
Najeto bezmála 700 km, jeden stroj padl, ale půjde opravit, příště to chce lepší boty, nocleh v Prachatickým motobaru, míň se opít, víc sněhu, víc lidí, víc ponožek, suchý boty, náhradní kalhoty a budnu. Prostě už se těším na Elefantentreffen 2014... Díky klukům za parádní společnost a spolupráci, myslím, že jsme utužili vztahy a nebyla to zdaleka naše poslední akce.

Harry
Hedgehogs Brno

[img]http://img8.rajce.idnes.cz/d0803/7/7378 ... 101601.jpg[/img]
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Elefantentreffen 2013

Příspěvek od Harry »

pár fotek >>>zde<<< ještě budou další
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Elefantentreffen 2013

Příspěvek od Márty »

Dobrý fotky "JARNÍ KEMP" :D

Tak, jako na devatenácté fotce, momentálně vypadá příjezdová cesta u nás u baráku, takže tohle mám teď každý den...
Obrázek

Uživatelský avatar
Eliška
Příspěvky: 99
Registrován: ned 03. úno 2013 19:54

Re: Elefantentreffen 2013

Příspěvek od Eliška »

Kluci, jste dobrý! Klobouk dolů. To musel být super zážitek. Já bych zmrzla hned doma v garáži:-)
Fotky jsou super, jen je mi trošku líto toho kuřete. Ale maso je maso, to je fakt...
Příští rok to třeba bude na sněhu.. to bláto je zase efektní na fotkách:-) (a na motorkách)

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Elefantentreffen 2013

Příspěvek od Márty »

Nejsou sice od Harryho, ale stojí za skouknutí Elefantentreffen 2013
Obrázek

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Elefantentreffen 2013

Příspěvek od Márty »

Obrázek

Odpovědět