MZ srazy - (jen tak na pokec) :)-D

Přehledné informace o srazech a akcích (včetně fotek, atd...)
Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

MZ srazy - (jen tak na pokec) :)-D

Příspěvek od Márty »

Protože zima je dlouhá a člověk místo aby brázdil silnice, teď víc sedí u počítače, tak jsem tak ze zvědavosti a pro zajímavost pátral, kdy se vlastně konal první MZ sraz (lidí z tohoto, resp. starého MZ fóra) a dopracoval jsem se až k tomuto datu:

neděle 27. 3. 2005 - Pilská nádrž (Žďár n/S)

jako I. celostátní MZ sraz je veden sraz 1. - 3. 7. 2005 (na stejném místě)

Já osobně jsem začal jezdit na MZ-srazy od roku 2008 a můj první byl u Marcela v Bratčicích 19. - 21. 9. 2008
Zhruba měsíc a půl předtím jsem koupil, cca po 18-ti letech, svou druhou MZ-tu (dvaapůli) od jednoho "mladíka" z Nové vsi u Ivančic.

[img]http://mz-world.cz/forum/images/mz3.jpg[/img]

Ačkoliv jsem ji měl opravdu chvíli, stroji jsem věřil natolik, že jsem se nebál s ní vyrazit někam na Moravu, do "Pražákem" nedotčených a mně neznámých končin B)- (nezklamala mne a bez větších oprav /víceméně jen údržby/ jezdí pořád)
Obrázek

Jindra
Příspěvky: 715
Registrován: úte 22. led 2013 23:49
Bydliště: Brno

Re: MZ srazy - (jen tak na pokec) :)-D

Příspěvek od Jindra »

Nedávno (bylo to 2 dny před zkouškou, když ještě nebyla krize) jsem projížděl fotky ze všech předchozích srazů, co se mně povedlo na netu najít. Byla by škoda o něco takového přijít, takže bych navrhoval posbírat odkazy na různá alba na Rajčeti, Picase atd. a všechny je sem zkopírovat. Před rokem jsem chtěl dělat pro Karla nálepky, ale nebyl jsem schopný spočítat ani všechny srazy na Víru! Myslím si, že společně bychom se mohli ke všemu dopátrat:)
Vzpomínáte si, jak jsme si v úplných začátcích vyměňovali fotky přes ten "veřejný" email na Centrumu?

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: MZ srazy - (jen tak na pokec) :)-D

Příspěvek od Márty »

Jindra: Taky mne to napadlo, asi toho bude dost, ale k něčemu není problém se dogůglit :)
Obrázek

Lord_Lee
Příspěvky: 350
Registrován: stř 23. led 2013 19:04
Bydliště: Königgrätz

Re: MZ srazy - (jen tak na pokec) :)-D

Příspěvek od Lord_Lee »

Určitě ty fotky musíme dát dohromady, na mail si dobře vzpomínám, jakmile se zveřejnilo heslo tak to tam nějakej dobrák promazal a posílalo se znovu :-) pak se posílaly archívy přes maily, icq a podobně. Zapátrám v domácím archívu a měl bych najít fotky snad až z mýho prvního motosrazu - podzim 2006 a sraz v doupěti v Jevíčku. Tehdy jsem měl MZtu taky jen pár tejdnů, měla ještě nějaký svý mouchy ale dovezla mě tam i zpátky.. stejně jako na všech dalších srazech B)-
MZ 251 ETZ -> Yamaha XJ 600S -> Yamaha FZS 600 Fazer -> Honda XL650V Transalp
Jezdit autem je jako chodit po čtyřech...

Heki
Příspěvky: 949
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: MZ srazy - (jen tak na pokec) :)-D

Příspěvek od Heki »

Chalani, já mám velkou většinu fotek ze srazů kde jsem byl (a to je taky většina) na disku, tak to můžu nastrkat na picasu a dát linky tak aby v tom byl trochu pořádek.
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1102
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: MZ srazy - (jen tak na pokec) :)-D

Příspěvek od Vladan »

luk hýr: BALATON
dole jsou funkční odkazy na první dva srazy MZ, třetí z Jevíčka už nefachčí, ale mohl by se povalovat někde u Mersla [img]http://www.brunensis.profitux.cz/smile/ms_0300.gif[/img]
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

Heki
Příspěvky: 949
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: MZ srazy - (jen tak na pokec) :)-D

Příspěvek od Heki »

Tyvoe nostalgie. To už je taky dost dávno. Těch akcí musíme pořádat co nejvíc ať máme pak na co vzpomínat. Člověk dnes přes všednodenní záděr zapomíná na to co je opravdu důležité. A proto se už nemůžu dočkat další akce. :)-D
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: MZ srazy - (jen tak na pokec) :)-D

Příspěvek od Márty »

Heki: To máš recht, za chvíli už budu slepej, hluchej, rozklepanej a protivnej dědek, tak ať do tý doby ještě něco zažiju >:D<
Obrázek

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: MZ srazy - (jen tak na pokec) :)-D

Příspěvek od Harry »

Jak zachvilu? Jako pražák seš takovej už teď :D jinak to je proti Vikiho teorii tří srazů
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: MZ srazy - (jen tak na pokec) :)-D

Příspěvek od Márty »

Harry: Ne..r, nebo si tu epopej už necháme napořád :D a seberem vám ještě něco dalšího :P
Obrázek

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1741
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: MZ srazy - (jen tak na pokec) :)-D

Příspěvek od Viktor »

Harry: Není, nic nového stejně nikdo neudělá, viz zaseklá Pražská sekce :D

Co se týče mě, tak můj první sraz byl ve Žďáru nad Sázavou, tuším, že by to měl být druhý a zároveň poslední na tomto místě. Po něm byla první a poslední Milošova Kutná hora, následovaly Jevíčka, různé vyjížďky a podobně, fotky i s daty mám ve svém PC na který se dostanu nejdřív koncem příštího týdne, takže nevím, jak to šlo přesně postupně. Fotky mám snad ze všech akcí, ve větší míře jsem začal vynechávat až poslední dobou, ale to zase doplní jiní, takže kdyby bylo třeba, fotky poskytnu.

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: MZ srazy - (jen tak na pokec) :)-D

Příspěvek od Márty »

ALL: Myslím, že by se k 10-ti letému výročí, což tedy bude až za dva roky (je to poměrně dlouhá doba, tak snad se toho dožiju :D), mohl udělat opět nějaký sraz na Piláku...
Obrázek

Heki
Příspěvky: 949
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: MZ srazy - (jen tak na pokec) :)-D

Příspěvek od Heki »

O sraze na Piláku se už mele hezkých pár let. K tomu musíme dokopat Mirka a toho musí zas dokopat Lim :D
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1741
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: MZ srazy - (jen tak na pokec) :)-D

Příspěvek od Viktor »

A ani jeden z nich není zrovna "aktivní", takže bych to tam až tak nehrotil. Ať se hecnou Pražáci a zorganizují něco třeba na Václaváku (:P)

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: MZ srazy - (jen tak na pokec) :)-D

Příspěvek od Márty »

Heki: Tak asi by nebyl problém, aby to tam zorganizoval i někdo jiný - předpokládám že před sezonou (květen) a po sezoně (září) v campu na Piláku plno nebude a ubytování v buňce (resp. chatce) se tam pohybuje od 75,- (resp. 125,-) káče za osobu.... což jsou ceny příznivé jak pro chudé studenty, tak pro zhýralé "Pražáky" :D
Obrázek

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: MZ srazy - (jen tak na pokec) :)-D

Příspěvek od Márty »

Mimochodem na Piláku jsem se v roce 86 minulého století ;) učil o svaťáku fyziku a matiku na maturitu - bylo to před sezonou, takže všude pusto a prázdno, tak jsem si tam postavil stan v kempu sám na celé louce a hned dorazili poldové, co tam jako dělám, když jsem jim ukázal skripta a odpověděl, co by, připravuju se na maturu, tak ani neprudili a zase odjeli... ani už nějak nevím, co mne vedlo k tomu, jet zrovna tam...
Obrázek

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1102
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: MZ srazy - (jen tak na pokec) :)-D

Příspěvek od Vladan »

dycky jsem tvrdil, že sraz už jsou dva lidi - takže dost keců a... [img]http://www.brunensis.profitux.cz/smile/ms_0649.gif[/img] NA KONĚ!
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1102
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: MZ srazy - (jen tak na pokec) :)-D

Příspěvek od Vladan »

Márty: miluju tvoje vzpomínky, připadám si pak mladej - v roce ´86 jsem se učil vyjmenovaná slova [img]http://www.brunensis.profitux.cz/smile/ms_0021.gif[/img]
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: MZ srazy - (jen tak na pokec) :)-D

Příspěvek od Márty »

Vladan: No jo, přece jen jsem o drobet starší (:P)

Jinak ta doba měla, kromě svých záporů, taky něco do sebe, nebylo všude tolik lidí (navíc žádné PC a mobily - osobní počítače tenkrát začínaly a ceny byly kolem 300 tis za PC IBM XT) a byla taková nějaká větší pohoda, člověk si vyrazil na týdenní toulačku s pětikilem v kapse a ani to neutratil B)-

Ale bylo po vsích míň hospod, takže když člověk tzv. čundroval (i když já nikdy pravověrnej zelenej tramp ani čundrák nebyl, spíš mne bavilo jen tak vypadnou z Práglu ven a někde se toulat), tak někdy musel jít na pivko a salám s cibulí slušnej kus cesty... a ti policajti byli taky dost na denním pořádku, ale musím říct, že mne nikdy extrémně neprudili...
Obrázek

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: MZ srazy - (jen tak na pokec) :)-D

Příspěvek od Harry »

Já byl poprvý na srazu ve Cvrčovicích, kde měl Vladan nohu v gypsu a nebylo mu moc dobře Y:-) a pak už jsem nevynechal prakticky nic, krom jednoho zimního a Bratčic... fotky mám, rád dodám :-L-:
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1741
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: MZ srazy - (jen tak na pokec) :)-D

Příspěvek od Viktor »

Harry: Bažante... :D-x

Zdeno
Příspěvky: 210
Registrován: stř 23. led 2013 19:06

Re: MZ srazy - (jen tak na pokec) :)-D

Příspěvek od Zdeno »

Můj první byl 2005 na Piláku, následováno Kutnou Horou a Jevíčkem :)-D Fotky bych taky měl mít...

Heki
Příspěvky: 949
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: MZ srazy - (jen tak na pokec) :)-D

Příspěvek od Heki »

Já byl poprvé v Jevíčku - aspoň myslím. Ale bylo to až to druhé Jevko v pořadí. Fotky mám.
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 383
Registrován: stř 23. led 2013 18:57

Re: MZ srazy - (jen tak na pokec) :)-D

Příspěvek od Pete »

Já byl poprvé taky v Jevíčku, ale nevím jistě který to byl rok, asi 2007
z tama teda fotky nemám, ale z jiných akcí ano, někdy až moc B)
S počtem válců je to jako s pracovním kolektivem, ideální je lichý počet, ale tři jsou už moc.
:HG

Flax
Příspěvky: 14
Registrován: sob 26. led 2013 09:54

Re: MZ srazy - (jen tak na pokec) :)-D

Příspěvek od Flax »

To já jsem byl poprvé na Víru. Měl jsem ještě tehdy trochu strach, jestli nepřijedu mezi bandu potetovaných feťáků :D. Ale Harry s Jindrou kteří na mě počkali u Brněnského Globusu a vlastně všechno, co pak následovalo mě nadchlo. :) Ještě mě trochu vyděsil po příjezdu Márty, který se ke mě rozeběhl s pivem v ruce. Záhy jsem ale pochopil, že mě tím pivem nechtěl bacit po hlavě, ale podat mi ruku a prozkoumat moji eMinku ;).

Pravidelně nejezdím, to je pravda, ale mám předsevzetí, že aspoň jednou ročně hrábnu do peněženky a přijedu si provětrat hlavu, pokochat se pohledem na ty pekelné stroje a samozřejmě na vás. :) Fotky ze srazů, kde jsem byl bych v PC měl taky mít, ale z hlavy teď nevyjmenuju, které to byly. Určitě první a třetí Orlová, Mezihoří, Vír a víc teď z hlavy nedám :D.
Kawasaki ER-5, r.v. 2001, modrá (dříve MZ 150 ETZ, r.v. 1990, červená)

Odpovědět