MZ Sraz Vír 4. - 6. října 2013

Přehledné informace o srazech a akcích (včetně fotek, atd...)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Eliška
Příspěvky: 99
Registrován: ned 03. úno 2013 19:54

Re: MZ Sraz Vír 4. - 6. října 2013

Příspěvek od Eliška »

Ahoj, omlouvám se, nedorazím.

Flax
Příspěvky: 14
Registrován: sob 26. led 2013 09:54

Re: MZ Sraz Vír 4. - 6. října 2013

Příspěvek od Flax »

Díky za pěkný sraz a příště zase :)
Kawasaki ER-5, r.v. 2001, modrá (dříve MZ 150 ETZ, r.v. 1990, červená)

em74
Příspěvky: 39
Registrován: stř 19. čer 2013 15:24
Bydliště: Prostějov 79603

Re: MZ Sraz Vír 4. - 6. října 2013

Příspěvek od em74 »

KO
Tak nedojedu.
Bojoval sem v sobotu do 14 hod v garáži a když sem tou dobou dokončoval (od snídaně v kuse bez přestávky) otevřel sem paliv.kohout, tak do 30s z karburátoru valil benzín (asi tím vynálezem vespod). Zastavil sem kohout, ale sundání spony pod komorou ani kombinačkama...ne a ne, rval sem ji už cca 10-15 kg a pokaždé se vysmekla a pokaždé skončily kombinačky jinde (1x v nádrži, atd...). Raději nebudu popisovat své pocity..ale díky spěchu sem si dopoledne stihl nůžkama naříznout prst (kolem VAPE za nádrží byl molitan od předch.majitele (ten by však v případě nasátí vodou mohl být vodivý, a když sem jej nahradil bublink.fólií usoudil sem že pár děr musím udělat kvůli odtoku příp.kondenz.vody a spěch .. a dlohé nůžky a přidržování fólie a malá chybka a bylo to)

Tak ani nevím,jestli krom karburátoru sem někde jinde nevyrobil nějakou chybu při skládání (např. jehla se mi malinko zohnula (ani netuším kdy, ale faktem je,že její demont. a montáž+nastavení vyžaduje narvat ji skrz tu pružinu a součinnost více prstů ) a karbec asi díky tomu nešel na motorce doosadit, ale tuto sem nahrubo vyrovnal a pak vše zapadlo.., ale stejně kvůli té bohatosti budu dávat nový karburátor, tak na hraní se starým už nemám sílu a nemá to už ani moc smyslu.
Viděl sem nyní prodávat použité v inzerci za 500, ale vzhledem k ceně nového cca 740 Kč to vidím jasně na nový a opět 30N3-1.
Tak jen píšu, že moje snaha "nebyla úspěšná" a přes vynaložené úsilí s původ. karburátorem mě zklamal a tak nemám MZ 251 OK, abych dojel.
Což mě mrzí, neboť z PV to nemám na sraz nějak moc daleko a chtěl sem dojet aspoň na pár hodin, neboť v sobotu se vyskytla ještě nutnost zůčastnit se násobné rod.oslavy, a tak jsem chtěl doskládat motorku a honem na sraz a před setměním honem zpět a stihnout ještě tu 2.povinnost.
plešoun z r.1974, stavař, amatérský sváteční neschopný motojezdec (motonováček) sedlající červenou MZ 251 ETZ 1989 (naměřen tlak ve válci 9,1-9,3 jedn.)

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: MZ Sraz Vír 4. - 6. října 2013

Příspěvek od Harry »

To byl ale příjemný sraz... dobře jsme se vylili, účast velkolepá, takže díkec bando... a Vikimu dík, že nedotáhl svoje nový kamarády :D
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

SID
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 18. dub 2013 20:41

Re: MZ Sraz Vír 4. - 6. října 2013

Příspěvek od SID »

Najeto +- 500km.Sraz byl krásnej,počasí super.Díky,že jsem mohl ty vaše prdelní ksichty zase vidět. :-)= Vypadáte pořád docela dobře >:D< Tak zase někdy (tu)

Uživatelský avatar
XP
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 07. úno 2013 21:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MZ Sraz Vír 4. - 6. října 2013

Příspěvek od XP »

Sorry, že to se mnou nevyšlo. Myslel jsem, že to zvládnu aspoň na otočku, ale jsem stále nachcípanej... :-(I
XP@Qubit: /home$ imaginaryworld.xf.cz
XP@Qubit: /home/Motorbike$ ... ??? ... Wětrák ...

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: MZ Sraz Vír 4. - 6. října 2013

Příspěvek od Harry »

Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1102
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: MZ Sraz Vír 4. - 6. října 2013

Příspěvek od Vladan »

zase povedená akce (tu) byl bych jak na trní, kdybych nemohl dojet
při loučení s nynějšími "správci objektu" mi bylo sděleno, že jsme tam kdykoli vítáni - takže za rok na YDYKSEB :)

...nebo dřív [img]http://www.brunensis.profitux.cz/smile/ms_0399.gif[/img]
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

fery251
Příspěvky: 50
Registrován: sob 09. úno 2013 12:57

Re: MZ Sraz Vír 4. - 6. října 2013

Příspěvek od fery251 »

Tož dobré to bylo....za rok zase....:)o

Heki
Příspěvky: 949
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: MZ Sraz Vír 4. - 6. října 2013

Příspěvek od Heki »

Tož luxus jak dycky. Projel jsem se, pokecal jsem, ožral jsem se, zmrznul jsem a najel jsem kolem 550 km.

Co se mi líbilo:
- Mazec Vír jak za starých časů!
- Vostrý hlídací králík Mikeš
- Že mi Viktor půjčil Segway
- Náš odpolednovečerní offroud
- Všechno ostatní

Co se mi nelíbilo:
- Že nás nepustili na MX trať
- Že už je zas neděle

Tak zas příště tam či onde :-)

O pyčo sraz jak cyp!
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

Jindra
Příspěvky: 715
Registrován: úte 22. led 2013 23:49
Bydliště: Brno

Re: MZ Sraz Vír 4. - 6. října 2013

Příspěvek od Jindra »

Super akce, sice bez trumpety, ale zato s létajícíma knedlíkama:D- Díky všem co přijeli, bylo to super zakončení sezóny. Cestou na sraz i zpátky domů jsme jeli vždy nějakou novou cestou, tak to byla po letech příjemná změna [img]http://www.bikeforums.net/images/smilies/ride.gif[/img]

Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 383
Registrován: stř 23. led 2013 18:57

Re: MZ Sraz Vír 4. - 6. října 2013

Příspěvek od Pete »

Toš parádní sraz (:D akorát mě štve že sem nestihl off road vyjížďku a musel valit dom už v sobotu, no co, o důvod víc dojet příště
S počtem válců je to jako s pracovním kolektivem, ideální je lichý počet, ale tři jsou už moc.
:HG

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1741
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: MZ Sraz Vír 4. - 6. října 2013

Příspěvek od Viktor »

Harry: To víš, kluci z Hells toho měli tento víkend moc... Střelba na kluky s nepovolenýma nášivkama se nějak protáhla, ale slíbili, že si příště už nějaké ty kulky na ježky ušetří a ukážou se :D-

Jinak příjemná akce v méně příjemném prostředí. Omlouvám se za svůj názor, ale měj jsem pocit, že trávím večer s bezdomovci (myšleno "obsluhu"). Chápal jsem, když se tam jezdilo za Karlem, ale za bezďákama tam jezdit nebudu.... Takže příští Vír bude z mojí strany určitě jen na otočku, mě se tam z toho smradu zvedal kufr...

A pro změnu já děkuju všem, co si ze mě nedělali prdel, takže vlastně asi nikomu :D- a možná ještě jmenovitě Hekimu, že mi dal vzpomenout na to, jak se chová normální motorka Y:-)

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: MZ Sraz Vír 4. - 6. října 2013

Příspěvek od Márty »

Díky všem, kteří dorazili, překvapila mne ta hojná účast.

Pak taktéž díky všem, kteří se mnou v so ráno hledali klíče, které jsem v noci, opojen zelenou vlnou, vytrousil, jmenovitě pak Hekimu a jeho ostřížímu zraku... :-)=

Ještě jednou omluva těm, kteří na mne při vyjíždce čekali, já u nich nezastavil a dle jejich přesvědčení jim pak ujel, ale Milford je mi svědkem, že jsem na vás pak čekal ve Víru o 300 metrů dál u odbočky k nádrži a až když projel a řekl, že jste jeli, jsem jel taky 8-)

Viki: Chápu tvůj názor, ale prostě to prostředí, i s těmi "bezdomovci" už tak nějak k Víru patří... Jinak co se týče toho, že nás vždy dokážeš skvěle pobavit, na to bys měl být hrdý a ne z toho mít komplex. Ten, kdo dokáže ostatní rozesmát (i když třeba někdy nechtěně), je mezi námi vždy vítán... a můžu říct, že jsi v kolektivu určitě oblíben a z toho rýpáni si nic nedělej Y:-)
Obrázek

SID
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 18. dub 2013 20:41

Re: MZ Sraz Vír 4. - 6. října 2013

Příspěvek od SID »

Vždyť já toho kluka mám rád, jako by to byl můj vlastní Pražák Y:-) No a přiznejme si, kdo má svou vlastní písničku >:D<
Takže zde je naše nedokončené společné srazové dílo volně na motivy písně Jožin z bažin

Viktor jede na skůtru
To je teda frajer
Kola jsou však malinká
Do díry tak najel

Viktor žere Pražáky
Do Prahy se vydal
Dostal novou Karosu
K Pražákům se přidal

Viktor Viktor do Víru se blíží
Viktor Viktor ostuda ho tíží
Viktor Viktor na silnici kámen
Viktor Viktor tady je s ním ámen

Na Viktora z Vřesiny
Koho by to napadlo
Platí jenom jediný
Burgmans šlapadlo

Viktor žere Pražáky
Má je ze všech nejradši
Teď pořídil si Burgmana
Motorka mu nestačí

Viktor to je charakter
Cos to o něm řekls
Vždyť ten chlap má za sebou
I celý (já bych je moc nedráždil)

Viktor Viktor do Víru se blíží
Viktor Viktor ostuda ho tíží
Viktor Viktor na silnici kámen
Viktor Viktor tady je s ním ámen

Smoula
Příspěvky: 160
Registrován: sob 31. srp 2013 20:12

Re: MZ Sraz Vír 4. - 6. října 2013

Příspěvek od Smoula »

byl to parádní večer díky všem :)

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1741
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: MZ Sraz Vír 4. - 6. října 2013

Příspěvek od Viktor »

Márty: Já z toho nemám žádný komplex, je mi jasné, že po letech "závisti" mi to musíte dát sežrat :D-x

SID: Pěkné to je, musíte mi to přezpívat a vypálit na CD (:D

Uživatelský avatar
milford
Příspěvky: 73
Registrován: ned 06. říj 2013 22:56

Re: MZ Sraz Vír 4. - 6. října 2013

Příspěvek od milford »

Taky díky za můj první Vir, bylo to super. Jsem rád že jsem potkal známé i nové a někdy tam snad vydržím celý víkend, i když s vyjížďkou to bude pořád stejný :-)

A pro Harryho, Vladana a kohokoliv dalšího, kterého by zajímalo jak se jezdí na čezetě po (nejen) Anglii:
http://www.motorkari.cz/cestovani/cesto ... 26488.html

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1102
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: MZ Sraz Vír 4. - 6. října 2013

Příspěvek od Vladan »

milford: ...aj eMZetu vyfotils (tu):)
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

bobeš
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 29. srp 2013 13:31

Re: MZ Sraz Vír 4. - 6. října 2013

Příspěvek od bobeš »

Mrzí mě, že jsem nemohl jet. Motorka se kousla na klikovce, ložisko v ojnici se vysypalo a zapeklo se natvrdo. Teď zvažuju, jestli udělat i výbrus, když je to rozebraný.

Heki
Příspěvky: 949
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: MZ Sraz Vír 4. - 6. října 2013

Příspěvek od Heki »

Milford: Dobře ses projels! I Ace café navštívils (tu)

bobeš: Záleží na stavu válce a pístu. Pokud máš ještě origo německý píst, tak bych ho zbytečně neměnil. Pokud už máš repliku, tak se toho výbrusu asi neboj.
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

bobeš
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 29. srp 2013 13:31

Re: MZ Sraz Vír 4. - 6. října 2013

Příspěvek od bobeš »

píst a válec jsou v pořádku, převodovka - kolečka a vidličky jak nový, tak jen repase klikovky, ojnice, těsnění a motor bude chodit. pak ještě plánovaná výměna oleje v tlumičích, přední brzda a možná řetězová sada a mám odbytý vánoce.

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: MZ Sraz Vír 4. - 6. října 2013

Příspěvek od Harry »

máte někdo nějaký fotky třeba?
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

fery251
Příspěvky: 50
Registrován: sob 09. úno 2013 12:57

Re: MZ Sraz Vír 4. - 6. října 2013

Příspěvek od fery251 »

Fotky tady, ale je to slabota. Nějak jsem nefotil....
http://fery251.rajce.idnes.cz/MZ_sraz_4.-6.10.2013/

Odpovědět