Nové fórum

Tady pište připomínky a návrhy, případně požadavky na administrátora fóra
Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Nové fórum

Příspěvek od Márty »

Na fóru stále probíhají úpravy a doplňování (opravy BBcodu smajlíků, URL odkazů, obrázků v původních příspěvcích + přidávání dalších možností pro psaní příspěvků, atd...) - beta provoz

Jinak je fórum možno už normálně používat, včetně vkládání obrázků, příloh, psaní soukromých zpráv...
Soukromé zprávy (SZ), ze starého fóra, se sem, bohužel, nedají, na rozdíl od vláken a příspěvků, přenést.
Pokud jsou pro vás důležité, najdete je ve starém fóru (viz poslední odkaz na úvodní stránce).
Původní fórum je spuštěné jako archiv (pro čtení) - lze se do něj přihlásit (kvůli SZ), ale nelze přidávat vlákna, příspěvky ani psát SZ.

Pro přihlášení do tohoto fóra by měla fungovat původní jména a hesla, pokud by se vám to nedařilo, napište mail (mr@muzo.cz) a nějak to pořešíme....

Pokud vám něco v ovládání fóra a možností nastavení uživatelů není jasné, většinu odpovědí najdete zde: FAQ fóra
Obrázek

Lord_Lee
Příspěvky: 350
Registrován: stř 23. led 2013 19:04
Bydliště: Königgrätz

Re: Nové fórum

Příspěvek od Lord_Lee »

U PHPBB je cool funkce "zobrazit nové příspěvky od poslední návštěvy", tu jsem ji zatím nikde nenašel, dala by se zapnout / implementovat ?
MZ 251 ETZ -> Yamaha XJ 600S -> Yamaha FZS 600 Fazer -> Honda XL650V Transalp
Jezdit autem je jako chodit po čtyřech...

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Nové fórum

Příspěvek od Márty »

Kájo, měla by být vlevo nahoře, pod Rychlé odkazy... Nové příspěvky
Obrázek

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Nové fórum

Příspěvek od Márty »

Je možné, že se při konverzi nepřenesla všechna hesla úplně korektně (jsou tam v šifrované podobě)...
Mělo by stačit, když při přihlašovaní dáte volbu Zapomněl(a) jsem heslo a v následném dialogu uvedete svůj nick a emailovou adresu, co jste používali na starém fóru. Mělo by to vygenerovat nové heslo (přijde do mailu), to přes odkaz v mailu zaktivujete, pak se pomocí něj přihlásíte a následně si ho pak můžete v profilu upravit dle svého...

P. S. Kdyby to nefungovalo, tak dejte vědět, je možnost případně to upravit ještě jinak...
Obrázek

Lord_Lee
Příspěvky: 350
Registrován: stř 23. led 2013 19:04
Bydliště: Königgrätz

Re: Nové fórum

Příspěvek od Lord_Lee »

Máš pravdu, byl jsem zvyklý hledat tuhle funkci někde jinde (tu)
MZ 251 ETZ -> Yamaha XJ 600S -> Yamaha FZS 600 Fazer -> Honda XL650V Transalp
Jezdit autem je jako chodit po čtyřech...

Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 383
Registrován: stř 23. led 2013 18:57

Re: Nové fórum

Příspěvek od Pete »

Paráda, díky :)
S počtem válců je to jako s pracovním kolektivem, ideální je lichý počet, ale tři jsou už moc.
:HG

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1102
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: Nové fórum

Příspěvek od Vladan »

jé, tady je to hezký Y:-)
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Nové fórum

Příspěvek od Márty »

Vladan: Dík ;) , ještě to není hotové, ale víceméně by to mělo šlapat :-)T
Obrázek

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1741
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Nové FORUM

Příspěvek od Viktor »

Ahoj, tohle je hlavně pro Mártyho, ale třeba k tomu taky něco budete mít, proto veřejně, ikdyž jen pro zvané...

Márty: Absolutně se nevyznám v tvorbě jakýchkoliv webových stránek, takže to ber prosím jen jako moje postřehy a né jako kritiku. Jako první by mě zajímalo kdy a jestli bůbec tohle nahodíš na klasický odkaz mz-world.cz, myslím totiž, že ta stará verze je zbytečná a matoucí. Jako druhou připomínku bych měl k barevnému odlišení, je to tady hrozně zelené a nepřehledné. Přehledný jsi vlastně jen ty, protože jsi uveden červenou barvou... Nešlo by to tedy pro lepší přehlednost trochu odzelenit? Třetí poznámka souvisí taky s tou přehledností, celý obsah i odkazy bych trochu zvětšil, je to titěrné... Sám vidíš že je to tady poměrně mrtvé, což mě osobně mrzí, takže bych rád nějak přispěl k oživení alespoň těmito poznámkami... A opakuju že to není kritika, jsem analfabet a pouhý uživatel...

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1741
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Nové FORUM

Příspěvek od Viktor »

Teď se dívám, že se to řeší jinde, tak s omluvou...

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Nové FORUM

Příspěvek od Márty »

Viki: Přebarvit by to asi drobet šlo. Zvětšit písmo nejspíš nepůjde. Je to dáno šablonami toho fóra, do těch moc hrabat nechci. Pokud se ti to zdá titěrné, použij v prohlížeži na těhle stránkách kombinaci stisku kláves Ctrl a + Tím se ti to celé zvětší...
Obrázek

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Nové FORUM

Příspěvek od Márty »

Jinak když si dáš, do prohlížeče odkaz mz-world.cz, tak tě to nasměruje přímo sem, pokud používáš mz-world.cz/forum/, tak to jde na staré fórum... S tím, abych to přehodil na původní odkaz, je drobet větší problém, protože veškeré přílohy a vše, co se vytváří, je s těmi odkazy přímo svázané a musel bych to ručně přepisovat, což je poměrně dost zdlouhavá práce, možná vymyslím nějaký script, který by to udělal automaticky, ale zatím na to není čas.
Jinak cca v půlce roku asi zruším staré fórum úplně, takže pak uvidím, co s tím půjde udělat.
Obrázek

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Nové fórum

Příspěvek od Márty »

Viki: Tak jsem zatím přebarvil registované uživatele na modro (modří už vědí ;) ) Pravda je ta, že je to tím o něco přehlednější (tu)
Obrázek

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Nové fórum

Příspěvek od Márty »

Pár informací, jak se tu lépe orientovat, pro Vikiho a spol. B)-

Pokud chcete rychlý skok na poslední příspěvek tématu, použijte tuhle ikonku:
Obrázek

Nachází se vedle nicku, toho, kdo napsal poslední příspěvek:

Obrázek

Pro rychlejší pohyb ve fóru můžete používat tzv. Rychlé odkazy:

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1741
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Nové fórum

Příspěvek od Viktor »

Super Márty, ta modrá dost pomohla.

Jindra
Příspěvky: 715
Registrován: úte 22. led 2013 23:49
Bydliště: Brno

Re: Nové fórum

Příspěvek od Jindra »

Márty, snažím se na to už pár týdnů zvyknout, ale zatím se tady pořád ztrácím, nové fórum je strašně nepřehledné. Nepřemýšlel jsi nad změnou designu podle starého fóra?

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Nové fórum

Příspěvek od Márty »

Jindra: Je to o zvyku, mně to už nepřijde, prože jsem na tenhle typ vzhledu zvyklej z jinejch fór, co běží na téhle platformě... Je to prostě něco jiného... Jsou k dispozici nějaké šablony, které by mohly drobet vzhled upravit, ale tak aby to vypadalo jako staré fórum, to asi nepůjde... Co třeba konkrétně ti připadá nepřehledné?
Obrázek

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Nové fórum

Příspěvek od Márty »

Existují i pluginy, které upravují nebo rozšiřují funkčnost, chci sem ještě něco doinstalovat, ale když dáte nějaké konkrétní požadavky, můžu pak zjistit, co půjde a co ne...
Dokonce je snad i možnost, aby si uživatel zvolil z více šablon vzhledu, pokud jsou ty šablony nainstalovány a povolí se to v administraci fóra...
Jindra: Mrkni sem https://www.phpbb.com/customise/db/styl ... d3e0ac0833, třeba najdeš šablonu, která by ti vyhovovala, můžu jí pak zkusit přidat, aby se vidělo, co to s tím udělá a jestli to bude funkční...
Obrázek

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Nové fórum

Příspěvek od Márty »

Jindra: Zkus si v "Uživatelském panelu" (když rozklikneš svůj nick vpravo nahoře), pod záložkou Nastavení, dát Vzhled fóra "Simplicity", pro otestování, třeba by ti tenhle typ vzhledu mohl vyhovovat víc...
Obrázek

Jindra
Příspěvky: 715
Registrován: úte 22. led 2013 23:49
Bydliště: Brno

Re: Nové fórum

Příspěvek od Jindra »

Díky, už je to mnohem přehlednější, jde mnohem líp vidět co je kde nového.

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Nové fórum

Příspěvek od Márty »

Jindra: Čoveče, začal jsem fórum s tím "Symplicity" vzhledem používat taky a máš recht, je to přehlednější a takové vzdušnější ;)
Obrázek

Jindra
Příspěvky: 715
Registrován: úte 22. led 2013 23:49
Bydliště: Brno

Re: Nové fórum

Příspěvek od Jindra »

Ale stejně pořád není lehké poznat které téma je od poslední návštěvy nové :(
Dá se nějak defaultně nastavit aby mně nechodily emailové notifikace? Já to vždy zapomenu zrušit...

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Nové fórum

Příspěvek od Márty »

Jindra: Téma, v kterém přibyl nový příspěvek, je rozlišené od ostatních tak, že ikonka a název tématu zhnědne (viz TEST...):

Obrázek

Druhá možnost, jak zjistit co je nového, je použít záložku "Nové příspěvky" na úvodní stránce fóra vlevo nahoře - zde:

Obrázek

nebo použít ikonu Obrázek taktéž vlevo nahoře):

Obrázek

Co to, bohužel, neumí, na rozdíl od starého fóra, je ukázat počet nových příspěvků... :/

Nastavení upozornění provedeš v nastavení uživatele (vpravo nahoře) v Uživatelský panel:

Obrázek

V záložce "Nastavení" máš možnost zvolit "'Upravit nastavení upozornění" a tam si zvolíš, co a jak chceš...

Obrázek

Je to drobet jiné, asi bude chvílku trvat, než si na to zvykneme (po těch letech se starým systémem :-) ), ale tenhle systém je modernější, je míň náročnej na výkon serveru a internetové linky a databáze dat jsou lépe optimalizované a jednodušeji se zálohují...
Obrázek

Jindra
Příspěvky: 715
Registrován: úte 22. led 2013 23:49
Bydliště: Brno

Re: Nové fórum

Příspěvek od Jindra »

Diky za vysvetleni. Ty zhnedla temata jsou OK, to se mne libi, mel jsem na mysli neco jineho. Kdyz si to nove tema otevru, tak abych videl ktere z jednotlivych vlaken bylo od posledni navstevy editovane. To ze neni videt pocet prispevku az tak nevadi, ale v seznamu vlaken by mohly byt ty s novymi prispevky nejak odlisene - tucne, cervene apod. Jde to tak nastavit?

E: tak se omlouvám za zmatky, v PC to funguje dobře, před tím jsem byl na telefonu.

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Nové fórum

Příspěvek od Márty »

Jindra: Asi zhruba tuším, co myslíš, až budu mít chvíli, podivám se, jestli neexistuje nějaký plugin (mod) pro fórum, co by uměl odlišit ve vlákně nové příspěvky...
Obrázek

Odpovědět