Nové fórum

Tady pište připomínky a návrhy, případně požadavky na administrátora fóra
Jindra
Příspěvky: 715
Registrován: úte 22. led 2013 23:49
Bydliště: Brno

Re: Nové fórum

Příspěvek od Jindra »

Márty, mám ještě jeden dotaz - na jednom z počítačů mě to neustále odhlašuje (Chrome), přestože na jiných to funguje. Nevíš, jak to vyřešit?

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Nové fórum

Příspěvek od Márty »

Jindra: Přímo Chrome nepoužívám (dělal mi pod Win 10 nějakou paseku), občas jen jeho odnož (Chromium), a pokud mám při prvním přihlášení zatrženo "Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě", tak si to pamatuje a při dalším přístupu se už přihlásí automaticky... Pokud to máš takhle, tak by to mělo i v Chrome chodit normálně... (zkoušel jsem to), pokud to nechodí, tak má to PC nějaký problém...
Obrázek

Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 383
Registrován: stř 23. led 2013 18:57

Re: Nové fórum

Příspěvek od Pete »

Jindra: možná máš v někde v nastavení prohlížeče zvoleno něco jako Cookies ponechat jen do skončení relace nebo tak...
S počtem válců je to jako s pracovním kolektivem, ideální je lichý počet, ale tři jsou už moc.
:HG

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Nové fórum

Příspěvek od Márty »

Pete: To by mohlo mít vliv...
Obrázek

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Nové fórum

Příspěvek od Márty »

Jindra: Nevím stopro, jestli je to stejné v Chromiu i v Chrome, ale zkus dát do URL odkazu tohle: chrome://settings/content
a pak se podívej, jestli není označeno "Bránit webům v nastavení jakýchkoli dat", pokud ano, dej první volbu "Povolit..... "
cookies.JPG
Obrázek

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1102
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: Nové fórum

Příspěvek od Vladan »

nemám v tomto ohledu s Chromem problém ani na více PC...
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

Jindra
Příspěvky: 715
Registrován: úte 22. led 2013 23:49
Bydliště: Brno

Re: Nové fórum

Příspěvek od Jindra »

Díky za rady, ale Chrome mám nastavený dobře, problém bude někde jinde.

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Nové fórum

Příspěvek od AresMlok »

Ahoj Márty,
prosím Tě, jen dotaz ohledně obrázků. Nechci sem zbytečně dávat velký objemy dat - předpokládám, že se za to nějak platí - nevím. Potřeboval bych vědět jak to funguje. Když chci poslat obrázek třeba o velikosti 3 MB - jde o následné zvětšení, aby byl vidět detail. Jak ho mám vložit, aby na fóru byla menší kopie a po kliknutí se zvětšil. Možná přemejšlím blbě, ale funguje to tak, že u příspěvku je natažená nějaká menší část - 200 kB a po kliknutí se dotáhne zbytek do původní velikosti - 3 MB? Nebo jsem nějak úplně vedle?
Před chvílí jsem dával k příspěvku Je to OK? dva obrázky přes to IMG. První pokus (1 kB a 1,2 kB), druhý pokus (3,5 Mb a 3,3 MB) a velikost na fóru je pořád stejná a zvětšit nejdou. :_( Jenomže o to právě jde. Pokud je stáhnu, tak mají velikost správnou a zvětšit jdou. Jenže, kdo je bude stahovat. Simsovi to zvětšit jde. ;)
S tím, že obě sady velikostí šly zvětšit na compu stejně, jen byla jiná komprimace - šetření úložného prostoru s první variantou.

Zkus mě prosím trochu osvítit :-<

Díky
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Nové fórum

Příspěvek od Márty »

Šetřit úložný prostor není potřeba, je ho dost...
Pokud dáš obrázek jako přílohu, tak se zobrazuje náhled o určité velikosti a po kliknutí na obrázek se zvětší...
Pokud použíješ příkaz img, tak se nahraje nějaká velikost obrázku a ta zůstavá stejná

Příkaz img:

Obrázek

Obrázek jako příloha:
150.jpg
V základní nastavení fóra se tohle nedá nějak rozumně ovlivnit, asi by to řešil nějaký dodatečný plugin, ale zatím nebyl čas se tím zabývat :/
Obrázek

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Nové fórum

Příspěvek od Márty »

Jinak pokud chceš obrázek, nahraný přes img, zvětšit na origo velikost, musíš na něj kliknout pravým tlačítkem myši a zvolit "Zobrazit obrázek"....
Obrázek

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Nové fórum

Příspěvek od Márty »

Měnil jsem ve firmě mailserver, takže pokud máte nastaveno u příspěvků a soukromých zpráv upozorňovaní emailem na nové (sledování), může se stát, že vám pár dorazí pár starších upozornění... ;)
Obrázek

Odpovědět