viskozita

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
simso
Příspěvky: 162
Registrován: úte 25. srp 2015 10:11

viskozita

Příspěvek od simso »

čau zajímalo by mě co je pro mz vhodnější jestli řídší olej nebo hustější syntetiku už nechci pužíval jsem castrol racing r1 jako šlo to jelo to v poho ale někde jsem četl že na polo nebo minerál to jede lépe tak jsem si řekl že skočím taky na tenhle blud jinak oleje mezi kterými se rozhoduji jsou motul 510 mogul ts,tsf který mi doporučíte zatím jsem přikloněn k motulu děkuji všem.

Smoula
Příspěvky: 160
Registrován: sob 31. srp 2013 20:12

Re: viskozita

Příspěvek od Smoula »

sintetiku nechceš ale přikláníš se k sintetice dobře, zkus to tady prolistovat je toho tady habakuk já tam liju obyč M2T minerál a že to hulí mě je jedno

simso
Příspěvky: 162
Registrován: úte 25. srp 2015 10:11

Re: viskozita

Příspěvek od simso »

Řekl jsem sintetiku né polosintetiku tu bych chťel právě skusit ale mě zajímá jestli je pro mz lepší řídší nebo hustější.

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1103
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: viskozita

Příspěvek od Vladan »

mogul TS bohatě stačí a stojí pár korun
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: viskozita

Příspěvek od Harry »

ta viskozita je stejně úplně šumák, protože jak je známo, olej se v benzínu rozpouští
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

simso
Příspěvky: 162
Registrován: úte 25. srp 2015 10:11

Re: viskozita

Příspěvek od simso »

ok já sem se právě chtěl zeptat protože někdo si vychvaloval že tsf je hustý tak jsem to nepochopil další věc byla to že oleje mažou třeba do určitých hranic třeba m2t by asi mohlo stačit jde však o to že u strojů co točí víc jak já nevim kolik má m2t 6500 nebo 7000 nevim teď jde o to že když to nemaže nepomůže ani vetší množství dále jsou vysokootáčkové ty zase mažou až při vysokých otáčkách pokud se nepletu no ty tři by měly všechny stačit bohatě co se rozmezí otáček a mazacích vlastností týče snažim se jezdit na mz do 6000 a ani tam to moc nechcu točit chci aby ten stroj taky něco vydržel no i když občas mě chytne amok a někdy těch 6000 7000 dám no jinak u mz se výfuky nevypalují tam se to vypaluje za jízdy pokud vím no že jsem byl zmaten tím že nejde rozdělat :D tak děkuji za rady chcu právě vybrat olej který bude dobrý na ložiska a tak když sundám hlavu aby karbon šel setřít hadříkem

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: viskozita

Příspěvek od Márty »

Harry: Nemáš tak stoprocentně pravdu, synu, ale u dobře zajeté MZ-ty, opravdu viskozita oleje nehraje roli (:P)

Vyzkoušel jsem spoustu druhů olejů různých značek (kromě tzv: full syntetik) a nepozoroval jsem nijaký zřetelný rozdíl ve výkonu motoru, jediné co, bylo pozorovatelné, že na některý olej mašina víc čoudila. Motul 510 jsem zkusil taky, je to výborný olej, ale pro MZ tu zbytečně drahý a jeho kvality tenhle motor není schopen využít => vyhozené peníze.
Teď jezdím, jak jsem tu už několikrát psal, na Mogul Alfa 2T, jehož kvalita je srovnatelná s výborným Mogul TSF (akorát má o něco nižší vizkozitu), ale za cenu pod 60 káčé za litr, nekupte to (:D
Teď se dá sehnat u Bédy Trávníčka cca pod 80 Kč /l. Jinak Mogul TS (minerál), jak píše Vladan, je pro MZ dostatečně dobrý olej (taktéž vyzkoušeno) a taky nestojí majlant.
Obrázek

simso
Příspěvky: 162
Registrován: úte 25. srp 2015 10:11

Re: viskozita

Příspěvek od simso »

tak ok děkuji no :D

Odpovědět