Nejede:X

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Dušan
Příspěvky: 22
Registrován: sob 04. črc 2015 23:25

Nejede:X

Příspěvek od Dušan »

Zdravim MZ taky. Po dlouhych letech mam mz 150. Nekolik mesicu v poradku, nyni nepojizdna. Po ceste z prace najednou zhasla a nic. Svicka pali, stale dokola steluji karburator a nic. Benzin pod svicku nic, benzin prirubou take nic. Pomalu ztracim nadeji. Za pripadne rady dekuji.

GeorgeLD
Příspěvky: 235
Registrován: pát 24. kvě 2013 01:03

Re: Nejede:X

Příspěvek od GeorgeLD »

Nj, klasika.

Vyšroubuj fajfku a zkus ke kostře házet jiskru, mělo by to být schopno hodit tak řekněme cca 3cm dlouhou. A svíčku zkus vyměnit. Jakou m barvu, není černá jako but? Jo a že hází jiskru ještě neznamená že ji to hází i ve válci. Pokud tam stříkls benzín tak není možné aby to nešlo aspoň náznakem nakopnout.

Jo a! Nezapomeň pořádně dobít baterku! To je základ. Nabitou poznáš, že když přepneš na dálkové světla, tak musí normálně jasně svítit.

Dušan
Příspěvky: 22
Registrován: sob 04. črc 2015 23:25

Re: Nejede:X

Příspěvek od Dušan »

svicka cerna je, tu jiskru zkusim

GeorgeLD
Příspěvky: 235
Registrován: pát 24. kvě 2013 01:03

Re: Nejede:X

Příspěvek od GeorgeLD »

Svíčku můžeš opravit let lampou, musíš ji ale vypálit úplně do ruda, jinak je to zbyečné.

Dušan
Příspěvky: 22
Registrován: sob 04. črc 2015 23:25

Re: Nejede:X

Příspěvek od Dušan »

ok, daval jsem i jinou, jiskra pekna, fajfka mi nejde vysroubovat, zkusim zitra, asi me klepne, nemuze to pockat do zimy

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Nejede:X

Příspěvek od Majkl »

Vyměň svíčku

Dušan
Příspěvky: 22
Registrován: sob 04. črc 2015 23:25

Re: Nejede:X

Příspěvek od Dušan »

fajn, zkusim, mam venku karbec, uvnitr celkem paseka, ale jezdilo to fajn

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Nejede:X

Příspěvek od Majkl »

hlavně si nerozeser hladinu !!!!!!!!!! Jak sem to udělal já... a pak se s tím pral jak........ nevím jak dlouho :D-x

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Nejede:X

Příspěvek od Harry »

Pokud to náhle přestalo jet, tak se muselo stát něco zásadního... karburátor se ti sám od sebe takhle rychle nerozšteluje... akorát sis to teď rozhodil, pokud je svíčka černá a mokrá, tak bych začal od svíčky... pokud je suchá, bude to karburátor. Pokud sis to rozšteloval a nevíš, jak to bylo, tak hodně štěstí....
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Dušan
Příspěvky: 22
Registrován: sob 04. črc 2015 23:25

Re: Nejede:X

Příspěvek od Dušan »

ano, pěkně jsem to rozšteloval, na novou svíčku to samé, při startování to šouká do výfuku, děkuji za rady

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Nejede:X

Příspěvek od AresMlok »

Zdravím,
"po dlouhých letech mám MZ 150" může teoreticky znamenat, že jsi ji koupil a jezdil. Má origo snímač otáček, nebo je vyměněný či opravovaný?
Pokud svíčka dává jiskru, dává ji před horní úvratí nebo náhodou před dolní? Na to by ukazovalo ono pšouknutí do výfuku.
Co se karburátoru týče, za jízdy se těžko rozšteluje tak, aby moto nejelo. Stane se, že se přicpe nějaká tryska, to však bývá postupně a buď nejde do otáček nebo nevrčí na volnoběh. Nejde-li ani jedno, hledej chybu v elektrice, pokud je svíčka mokrá. Černá suchá svíčka jede do doby než se zanese sazemi = nízká teplota svíčky (elektrod) - saze nehoří. (vysoká teplota svíčky - saze hoří) Stačí ji vyškrábat drátkem a zase chvíli pojedeš než dáš dokupy příčinu tvorby sazí.

Proměř snímač :-)T
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Nejede:X

Příspěvek od Harry »

Ares: to že se zrovna tobě vysral snímač, tak to ještě neznamená, že se to tak děje u všech MZ na světě... já bych začal výměnou svíčky, vyčištěním trysek... jo benzin tam máš? Nejde to ani roztlačit?
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Nejede:X

Příspěvek od AresMlok »

Harry:
se snímačem nejsem jedinej kdo měl problém, jinak by ho třeba Vape určitě nenabízelo. To důležitý a nejrychlejší už zkusil...

Necháme se překvapit 8-)
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Sifilis
Příspěvky: 23
Registrován: pon 06. črc 2015 15:32

Re: Nejede:X

Příspěvek od Sifilis »

Mohu se zeptat copa to pořád řešíte s tím snímačem v zapalku? Který je podle vás originál a špatný a kde koupit dobrý? Jak poznám copak to mám vůbec za zapalko v mašině. Teda myslím výrobce. Poslední dobou se dost stává že na takových věcech už není ani vyražen. A jestli tam mám ten "špatný" snímač.
Jinak mne napadá co třeba hodit celý karbec do ultrazvuku a nechat ho tam takovou hoďku "povařit"?

Dušan
Příspěvky: 22
Registrován: sob 04. črc 2015 23:25

Re: Nejede:X

Příspěvek od Dušan »

uvidime, jak se to bude chovat, do konce tydne bych mel vedet, co a jak. pak to proberem

Dušan
Příspěvky: 22
Registrován: sob 04. črc 2015 23:25

Re: Nejede:X

Příspěvek od Dušan »

Ano, koupil a jezdil. O tom co se s mz dělo před tím nic nevím. Předpokládám, že vše bude původní. Uvnitř karbce je celkem paseka, ulámané trysky, něco nejde povolit. Raději jsem objednal nový karbec a kohout, je to čudné. V kohoutu je stále bublina, vypadá to, že neteče benal tak, jak by měl. Až namontuji karbec s kohoutem, tak jak mám poměřit snímač? Ani si nejsem jistý, zda ho najdu, ale přijdu na to. Co na něm odchází? Dá se nějak opravit? Nechce se mi dávat vape, neboť to při mém štěstí zprasím.

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Nejede:X

Příspěvek od Harry »

Na snimac se vyser, tim to nebude
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Dušan
Příspěvky: 22
Registrován: sob 04. črc 2015 23:25

Re: Nejede:X

Příspěvek od Dušan »

Fajn, jebu na to, pockam na karbec a uvidíme. Nějaké zkušenosti s druhovýrobou karbce? Jinak díky moc všem. Náhodou nějací mzťáci z kolínska či pardubicka?

Dušan
Příspěvky: 22
Registrován: sob 04. črc 2015 23:25

Re: Nejede:X

Příspěvek od Dušan »

čus draci, jedna debilní otázka, jak zásadní vliv má na systém vybitá nebo mrtvá aku? Díky

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1744
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Nejede:X

Příspěvek od Viktor »

Dušan: Třeba ten, že nenastartuješ...

Dušan
Příspěvky: 22
Registrován: sob 04. črc 2015 23:25

Re: Nejede:X

Příspěvek od Dušan »

i když hází jiskru?

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Nejede:X

Příspěvek od AresMlok »

Zdravím,
ono to funguje někde od 10,75 V, tak pro sichr za krizi považuj 11 V.
Otázka zní jinak - proč má baterie tak málo?
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Nejede:X

Příspěvek od Harry »

Hlavně, že sis rozhodil karburator, kdyz mas v prdeli baterku, případně i dobíjení...
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Dušan
Příspěvky: 22
Registrován: sob 04. črc 2015 23:25

Re: Nejede:X

Příspěvek od Dušan »

jo kluci, to je tak, když vemeno jako já se v něčem hrabe, nevzdám to, asi :-)

Dušan
Příspěvky: 22
Registrován: sob 04. črc 2015 23:25

Re: Nejede:X

Příspěvek od Dušan »

Drazí mzťáci, kdyby se mi náhodou nepodařilo oživit mou stopadinu, kdo by se toho ujmul? Díky. D

Odpovědět