Řetěz na ETZ 150

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
Jarda.E
Příspěvky: 34
Registrován: ned 01. bře 2015 07:43

Řetěz na ETZ 150

Příspěvek od Jarda.E »

Zdravím mztáři,
dáte mi někdo prosím typ na kvalitní řetěz? Na nové řetězové sadě mám najeto necelých 400km a na zejetí jsem si dával záležet, ale buď se mi to nepovedlo nebo je na vině zadní brzda s novýma paknama, která přibržďovala. Když jí na stojanu třeba na dvojku protočím a prstem přitlačím na řetěz, tak je znát jak rázuje a za jízdy to začínám cítit taky. No prostě jak naschvál. Bude asi lepší vyměnit řetěz hned než to odnesou i kolečka, která jsou nová + obrousit trochu pakny.
Teď tam mám ČZ favorit (300). Zkusil bych třeba něco kvalitnějšího, koukal jsem na ČZ profesional (700 Kč). Tak zhruba do takový cenový relace.
Má někdo nějaký ověřený typ? Předem díky za odpověď :)

Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 383
Registrován: stř 23. led 2013 18:57

Re: Řetěz na ETZ 150

Příspěvek od Pete »

co myslíš tím že řetěz rázuje? Že je v jiné pozici natočení zadního kola jinak napnutý? Jestli ano tak to máš spíš křivou zadní rozetu, záleží kolik to je. Trochu to dělají i nový motorky.
S počtem válců je to jako s pracovním kolektivem, ideální je lichý počet, ale tři jsou už moc.
:HG

Jarda.E
Příspěvky: 34
Registrován: ned 01. bře 2015 07:43

Re: Řetěz na ETZ 150

Příspěvek od Jarda.E »

Přesně tak to myslím. Tohle mi dělala stará rozeta, byla šišatá. Ale když sem tam dal novou řetězovou sadu tak to zmizelo.
Teď tam je zase cítit malá nerovnoměrnost. Ono to pak všechno jde na úkor převodových ložisek, tak se tomu chci vyhnout, dokud je řetězovka ještě nová. Nejvíc to je vidět když na kvalt roztočím kolo na stojanu, tak řetěz lítá v hadici nahoru dolu. Blbí je že se na to nepodívám za jízdy, leda to nějak natočit :D.

Fidel1994
Příspěvky: 43
Registrován: ned 23. bře 2014 19:31

Re: Řetěz na ETZ 150

Příspěvek od Fidel1994 »

Favorit je hrozna sra#ka... 8-) Vloni jsem dal novou retezovku, vse z moto-prodejny a pohoda, retez znacky Büchel, stal cca tri stovky, ani jsem ho nemusel dopinat a nejakej ten tisic uz jsem na tom najel..

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Řetěz na ETZ 150

Příspěvek od Márty »

Já měl taky nějaký ČZ řetěz, ale asi nějaká nižší třída, protože, když jsem mašinu kupoval, byl prý nový a po 4 letech byl v naprosto tragickém stavu - nerovnoměrně vytahaný. Momentálně mám už 3-tím rokem řetěz DID, o třídu vyšší pevnosti, než je doporučení, teď nedávno potřeboval drobet dopnoutl, ale vytahaný je naprosto rovnoměrně...
Obrázek

Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 383
Registrován: stř 23. led 2013 18:57

Re: Řetěz na ETZ 150

Příspěvek od Pete »

DObřej od ČZ je řada cross. Jenže točit kolo na stojanu s nulovým odporem a nezatížený jezdcem je hovadina. Jasně že ten řetěz pak bude skákat nahoru dolů 8-)
S počtem válců je to jako s pracovním kolektivem, ideální je lichý počet, ale tři jsou už moc.
:HG

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Řetěz na ETZ 150

Příspěvek od Márty »

Normálně motorku postavit na centrál, přitlačit dvěma prsty vrchní vodící krycí gumu řetězu směrem k rámu (tak jak je psáno v příčurce (:P) pro kontrolu napnutí rětezu) a rukou točit zadním kolem. Pokud máš správně dopnutý řetěz a ten + ozubená kola (rozeta, pastorek) jsou v cajku, tak se ti to nebude pod těmi prsty hýbat nahoru ani dolů...
Obrázek

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1103
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: Řetěz na ETZ 150

Příspěvek od Vladan »

jestis ho prve nepřešponoval
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

Fidel1994
Příspěvky: 43
Registrován: ned 23. bře 2014 19:31

Re: Řetěz na ETZ 150

Příspěvek od Fidel1994 »

Přesně, lepší volnější než moc napnutý...

Jarda.E
Příspěvky: 34
Registrován: ned 01. bře 2015 07:43

Re: Řetěz na ETZ 150

Příspěvek od Jarda.E »

Pete: Ja ale nepsal s nulovym odporem. Když na gumu shora přitlačím, tak citim jak tepe do ruky. Ne nějak hodně ale už tam nějalý rozdíl je.

Jarda.E
Příspěvky: 34
Registrován: ned 01. bře 2015 07:43

Re: Řetěz na ETZ 150

Příspěvek od Jarda.E »

Márty: Tak to přesně dělám. Přepnutý ho nemám. Tak aby šel lehce stlačit na kyvku. Ještě přesnější pak je zatížit motorku 1 osobou, potom když se stlačí řetěz shora na kyvku, tak před sek. kolečkem musí být na řetězu ještě citelná vůle. To zase píše nové vydani příručky.
Já ho mám spíš lehce volnější než utažený. Rozeta a kolečko jsou nové (cca 370km).

Odpovědět