Harryho smysluplné vlákno

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Harry »

Na základě diskuze během srazu v Mezihoří zakládám toto téma, kde by se měly objevovat smysluplné příspěvky na různá témata.

Jako první bych rád zmínil celou tu aféru, co se týče průjezdu Nočních Vlků pře ČR. Dle mého názoru to není nic proti ničemu... každej den tudy projede spousta motorek, aut, kamionů a ponorek a nikoho to nesere. Já se naopak divím, že se jim chce jet zrovna tudy, když je tu takovej tankodrom.
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Maraw
Příspěvky: 24
Registrován: pon 26. led 2015 20:26

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Maraw »

Tak těm nahoře ležej v žaludku, protože každý musí lézt americe do prdele a amerika némá Rusko ráda, tak prostě každý stát v unii musí zaujmout ten samí postoj, jinak by bylo obrovské halóó. Viz. návštěva našeho prezidenta na oslavách v Rusku. Je smutné že většina lidí myslí prdelí a baští televizní noviny atp...:-(I

Lord_Lee
Příspěvky: 350
Registrován: stř 23. led 2013 19:04
Bydliště: Königgrätz

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Lord_Lee »

Právě, ono to není tak černobílé jak média a spousta dalších lidí myslí. Rusko se z pohledu západní civilizace (a tedy i nás a všech kolem v EU) chová nestandartně. To prostě nelze v současné době jen tak přehlížet aby jiný stát jen tak zabíral území jinému suverénnímu státu, ať už tam má jakékoliv historické vazby. Na druhé straně je oslava konce druhé světové války, kde Rusko, ať se to někomu líbí nebo ne, nechalo obrovské ztráty a bez jeho pomoci by se možná historie psala jinak a my by jsme tu šprechtili im deutsch.

Takže je potřeba se na to dívat střízlivě, z historického hlediska je fajn si připomenout zásluhy které tehdejší sovětský svaz vykonal pro ukončení druhý světový, ale na druhou stranu nelze přehlížet to co si Putin vymejšlí teď.

Myslím že se z toho hlavně nesmí dělat drama, to že si chce banda ruskejch motorkářů projet evropou - fajn, ať si jedou, ale jakejkoliv mediální zájem jen vyvolává přehnaný reakce na obou stranách.

Schválně kdo by si na ně vzpoměl kdyby se o ničem nepsalo, a kolik bych se jich na to předem vykašlalo kdyby věděli že tím v EU nikoho nedojmou...
MZ 251 ETZ -> Yamaha XJ 600S -> Yamaha FZS 600 Fazer -> Honda XL650V Transalp
Jezdit autem je jako chodit po čtyřech...

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1744
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Viktor »

Harry, přejmenuj to na Harryho politické vlákno, pak založ znovu to smysluplné vlákno a nezapomeň i na vlákno o vaření, to teď taky hodně fičí :D-

Mě osobně jsou nějací motokokoti z Ruska úplně u prdele. Kdyby se ten jejich motocar nebil do hrudi a nechlubil se tím, že on navedl Putina na myšlenku zabrání Krymu a vyjeli by opravdu pouze s myšlenkou uctít památku rusů osvoboditelů, ale také rusů válečných zločinců, tak věřím tomu, že by se u polských hranic nemuseli zastavit a že by je na mnohých místech vítali a měli by se tady jako skutečná zahraniční delegace.

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Harry »

Viki: kdo tu mluvil o politice? já tu zmínil ten průjezd... ti lidi tudy chtějí jen projet... pak jsou lidé, kteří sem přijedou a už tu zůstanou... cikorky a muslimové...
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1102
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Vladan »

host do domu - bůh do domu...
ovšem není host jako host, zvaný či nezvaný, slušný či neslušný, chtěný či nechtěný, výhodný či nevýhodný...
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Harry »

to je fakt... ty naše MC taky nikdo nezval...
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

GeorgeLD
Příspěvky: 235
Registrován: pát 24. kvě 2013 01:03

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od GeorgeLD »

Mě teda ti motorkáři zas tak nevadí, jako jednou je prostě fakt, že mají být na co hrdí; odjakživa tam na ně někdo ze západu útočil, Vikingama snad počínaje, pak Napoleon, Poláci pokud vím taky chtěli území, potom Němci, prostě pořád někdo - a oni se nikdy nedali. To nemůže Čech nikdy pochopit, že jsou národy, co mají sebevědomí a jsou po záskuze hrdí na svoji minulost.

Heki
Příspěvky: 951
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Heki »

Já osobně rusáky moc nemusím. Je to stejná verbež jak amíci. Myslí si, že jsou pupek světa a přitom je to jen velká země, která si dělá co chce.

Průjezd bych jim umožnil. Není to nic proti ničemu. Ale pustil bych jen ty, co mají platné vízum a v pořádku doklady. Aby si zas nemysleli, že tady máme holubník (ikdyž asi máme).
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

Fidel1994
Příspěvky: 43
Registrován: ned 23. bře 2014 19:31

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Fidel1994 »

Ať si jedou, nejvíc mě na tomhle všem zaráží to, že když tu šlechta jede Gumball3000, Diamond race a podobné snobárny, tak naše policie brečí že na ně nemají páky a cosi kdesi, ale najednou když tudy mají jet ti rusové, tak se PČR třepe na to, jak jim ten průjezd znepříjemní, aby se "ukázali". Trochu dvojí metr... 8-)

"Stát hledá způsoby, jak co nejvíce otrávit jízdu takzvaných Nočních vlků, kteří plánují přejet přes české území. Podle zjištění serveru Lidovky.cz se policisté připravují na rozsáhlou kontrolu motorkářského gangu z Ruska. Budou například zjišťovat, zda u sebe nemají zbraně, drogy či zda nejsou pod vlivem alkoholu. Pečlivou kontrolou projdou i jejich motorky."

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1744
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Viktor »

Harry: Nepustili je do EU z důvodu, že jim chyběly na motorkách žárovky nebo lékárničky, ale z politických důvodů a proto, že se podle všeho jedná o kriminálníky, takže to politika bude.


Fidel: To, že si někdo dá na sporťák číslo a rozhodne se jet jakýsi pseudozávod s tím, že o něm všichni vědí, policie na něj má nachystané radary a hrozí mu, že nedojede kvůli tomu, že mu vezmou papíry do cíle je jeho svobodné rozhodnutí a pokud nepojede pod vlivem a podle předpisů, nemůže mu nikdo říct ani půl slova. Rusáci to pojali poněkud jinak a jak už jsem napsal, kdyby nehlásali předem nic o Krymu a o ruské politice vůbec, nikdo by jim v ničem nebránil...

Heki
Příspěvky: 951
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Heki »

Viktor:

Já tam teda podobnost se závody zbohatlíků vidím. Nepamatuju, že by někoho chytili a sebrali mu papíry. A že se nejezdí podle předpisů je předem jasné už z charakteru závodu. Takže sice existuje teoretická šance, že je někde změří, ale nejspíš se jim stejně nic nestane a masivní zátah na ně organizován pokud vím nebyl. Rusi sice nejsou žádní beránci, ale hlásili, že pojedou podle předpisů a nechtějí porušovat zákon. Tak jak je můžeš nepustit (pokud mají v pořádku vízum a další doklady) ?
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1744
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Viktor »

Heki: Ve vízu měli podle všeho uvedeny nepravdivé údaje, tak zní oficiální vyjádření poláků - takže to teď napíšu už potřetí, být to kdokoliv jiný, pochybuju, že by jim dělal na hranicích takové problémy, ale hold měli držet hubu o tom Krymu. To máš pravdu, já si dokonce nepamatuju vůbec nikoho, koho by tady chytili a zabavili mu auto i s papíry, ale podle všeho už to dělat můžou a je to pro ně jednodušší. Né všichni účastníci toho závodu ty předpisy porušují, drtivá většina z nich se prostě jen baví (cestování, večírky) a to, že se na ně policie chystá je řečeno vždy, když se něco takového objeví. Co je na tom ale pravdy, těžko říct...

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1744
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Viktor »

Tak prý jsou ti Rusáci v Ostravě, jste je na mě poslali? :D-x

Skorp
Příspěvky: 221
Registrován: stř 23. led 2013 20:45

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Skorp »

Viktor: Tys je Vypakovals? Už jedou na Brno...
Obrázek

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1744
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Viktor »

Jojo, potkal jsem je na dálnici, raději dělali, že mě nevydí :D-x

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Harry »

tak tahle "bouře" se přehnala a už po tom ani pes neštěkne... mnoho povyku pro nic...
Proto bych rád načal další diskuzi

Podnájem/vlastní bydlení (s hypotékou)/mamahotel... K čemu se přikláníte? A vemte v potaz i věk a svoje dosavadní možnosti. Osobně si nedovedu představit, že bych si vzal hypotéku a šel do vlastního. Sice mám smlouvu na dobu neurčitou, ale to není jistota... pak se dostat do průseru s prodlevou by nemuselo bejt zrovna příjemný... Mít stabilní protějšek, tak by se o tom dalo uvažovat, ale to je v mém případě jaxi problém :D-x
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 383
Registrován: stř 23. led 2013 18:57

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Pete »

Toš v současné době se vyplatí vzít si hypotéku na někou nemovitost a pronajímat ji.. Ale zas uvaž se bance na desítky let..
S počtem válců je to jako s pracovním kolektivem, ideální je lichý počet, ale tři jsou už moc.
:HG

Lord_Lee
Příspěvky: 350
Registrován: stř 23. led 2013 19:04
Bydliště: Königgrätz

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Lord_Lee »

To záleží kde a s kým chceš bydlet, pokud v rodinném domě a nechceš žít pod kontrolou starší generace či nejsi ten šťastnější a nedědíš tak se hypotéce nevyhneš.
U bytu záleží na velikosti, třeba v HK se byty 2+1 v těch lepších lokalitách pronajímají klidně za desítku (a víc) měsíčně, to už jsou ty samé prachy jako hypotéka na ten samej byt, pokud teda nemáš v plánu se za pár let stěhovat.
Ono nějaké výdaje na bydlení musíš platit tak jako tak, otázka zní zda je cpeš spíše do "vlastního" nebo někomu dalšímu.

Pete: Pokud není člověk fakt ve vatě tak bych to nedělal, sazby můžou za pár let vyletět nahoru a až ti skončí fixace tak ti na splátky příjem z nájmu nemusí zdaleka stačit. Počkej za pár let, až lidem co si teď nabrali hypotéky a tak tak je splácí skončí fixace a najednou jim splátka vzroste o hezkejch pár litrů, to bude volnejch nemovitosti :-). Ovšem sazby taky můžou zůstat dole, to teď imho nikdo nedokáže předpovědět.
MZ 251 ETZ -> Yamaha XJ 600S -> Yamaha FZS 600 Fazer -> Honda XL650V Transalp
Jezdit autem je jako chodit po čtyřech...

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Márty »

Harry: Otázkou také je, jestli jsi, pro poskytnutí hypotéky bankou, validní partner, s dostatečnou bonitou - Jsi zaměstnán krátkou dobu, jsi svobodný, stav tvého účtu asi bude většinou blížit nule, než nějakým vyšším zůstatkům, máš nějaký jiný hodnotnější majetek? - no, byly doby, kdyby ti určitě banka hypotéku nedala, teď už je to o dost benevolentnější...
Obrázek

Jindra
Příspěvky: 717
Registrován: úte 22. led 2013 23:49
Bydliště: Brno

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Jindra »

Hypotéka má ještě jeden problém - na její získání je potřeba mít našetřených třeba 10 % cílové částky, to taky není jen tak. Taky bych rád dával peníze do vlastního (resp. bance) než té pražské krávě co nám pronajímá byt, ale ještě to bude chvilku trvat.

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1744
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Viktor »

Já si užívám mamahotelu a díky tomu si můžu žít, jak mi řekl otec "na vysoké noze" :D- A měl pravdu, viděl jsem toho spoustu, spoustu jsem si toho taky koupil a kdybych měl platit byt + ostatní životní výdaje, jezdil bych nejspíš doteď na MZtě... Ale nebojte se nic, příští rok hodlám vyletět z hnízda a jedno vím jistě, nájem nikomu platit nebudu, takže hypotéka mě nemine...

Heki
Příspěvky: 951
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Heki »

Vono taky dneska něco kupuj, když nevíš jestli třeba za tři roky nebudeš makat v Praze a byt v Opavě Ti bude prd platný...
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1102
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Vladan »

maringotka - koupíš za vlastní a dle potřeby přeparkuješ >:D<
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1744
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Viktor »

Nebo "hausboat", jezdíš po proudu řeky zadarmo a každou štací jsi blíž a blíž vysněné dovolené u moře :D-x

Odpovědět