Harryho smysluplné vlákno

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Heki
Příspěvky: 949
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Heki »

Tyvoe bydlet na hausbótu byl vždycky můj sen.:-heart
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Harry »

můj sen byl bydlet v garáži.... a zdá se, že mi to i vyjde :D-
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Long
Příspěvky: 53
Registrován: pon 27. říj 2014 10:23

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Long »

Garáž není blbý řešení

Smoula
Příspěvky: 160
Registrován: sob 31. srp 2013 20:12

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Smoula »

to je sen snad každýho ale myslim že máš zatím malou garáž ale to se časem může změnit :)

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Harry »

Smoula: ty totiž nevíš, co nevíš ;)
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Smoula
Příspěvky: 160
Registrován: sob 31. srp 2013 20:12

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Smoula »

Člověk se pořád učí :)

Skorp
Příspěvky: 221
Registrován: stř 23. led 2013 20:45

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Skorp »

Pánové berete to nějak mooc vážně... Kdo z vás pamatuje Ninu? Přijela po letech z Británie zpět do vlasti, koupila tady na hypo byt, po roce zjistila jakej je to tu Absurdistán, tak se odstěhovala zpět do Británie do bytu na kterej má hypotéku tam. Pražskej byt pronajala a třeba se do něj zas někdy vrátí...
No ale taky jsem jednu dobu vymejšlel všechno možný, třeba bydlet na chatě a garáž v práci jsem taky chvíli okukoval (vytápěná, voda, odpad, vrata na jih, tak 50m2 a i patro na spaní by se pohodlně vešlo...) I o hausbótu jsem uvažoval, zakotvit u práce, jezdit do školy zdymadlem... Pak jsem koupil nebyt a rekolaudoval na byt a možná budu časem rozšiřovat.

Několik bytů jsem už okukoval a pár i koupil (ne všechny pro sebe) a moje zkušenost je, že lidí co to zvládnou řešit hypotékou je vždy několik ve frontě, ale prodávající a realiťák velmi zpozorní až ve chvíli kdy se mu řekne, že je to jen otázka převodu z účtu a bez dohadování s bankou.
Jedinej výsledek nynějších "levných" hypoték je že běžný byty v Praze zdražily o cca 20-30% a stejně se najdou kupci, který mají pocit, že ušetřili pár stovek měsíčně na splátce, ale že si na ten samej byt musí pučit o půl mega víc než před 1-2 lety je už netrápí...

Viktor: Nevim jak to máš zařízený ty, ale mamahotel ve třiceti v paneláku není úplně vono...
[video]https://youtu.be/hElQzhyoF3I[/video]
Obrázek

Címoš
Příspěvky: 118
Registrován: stř 01. kvě 2013 12:48

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Címoš »

Mamahotel je super, donedávna jsem ho využíval. Viktore neopouštěj ho!!

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1741
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Viktor »

Škorp: Nebydlím v bytě, ani přímo v Ostravě, jinak bych byl už dávno pryč...

Címoš: Ty poslední měsíce si budu náležitě vychutnávat :D-x

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Harry »

Dlouho se to tu nepohlo... takže další věc nadhazuju... lepší být zaměstnán, nebo si udělat živnost? Nebude to dlouho trvat a asi budu oboje. Vím o tom celkem kulový, jaké máte zkušenosti? V podstatě je to otázka i na studenty, jak si představují v tomto ohledu svoji budoucnost...
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od AresMlok »

Zdravím,
to záleží na více okolnostech.
Pojedeš-li obojí současně, tak:
- zaplatíš zřízení živnosti - odhaduji asi 1000,- Kč, pořídíš nějaký razítko.
- můžou po Tobě chtít nějakej glejt, že ještě můžeš :D-x
- udělal jsi-li před rozhodnutím nějaký průzkum trhu, tak vypotíš nabídky, projednáš, přijmeš objednávky, dodáš službu (zboží), spácháš fakturu a čekáš na penízky. Někdy chvíli, jindy se třeba nedočkáš :-BS
- pravidelně porovnáváš zisky s nutnými náklady na dosažení zisku, aby na počátku roku příštího (ukončené zdaňovací období) nebylo příliš velké divení - kolik, že po Tobě stát bude chtít daní...:U
- povedeš nějaké účetnictví...:-(I
Pojedeš-li sám na sebe:
- to co je výše plus měsíční zálohy na daně a asi je dobrý i důchodový a hlavně pojistka na blbost a nějaká úrazová pojistka se taky může hodit. Prasklá achilovka a jsi půl roku bez příjmu v případě manuální činnosti OSVČ. K tomu nějaký úvěr a konečná... :-no
- popřemýšlíš v jakých obratech se budeš pohybovat - statisíce či miliony a buď DPH platit budeš nebo nebudeš.
- zpravidla vstaneš ráno kolem 5 - 6 hod a vrátíš se třeba už v 18 hod i o víkendech >:D<
- spolčíš se s ďáblem, aby druhotná platební neschopnost postihla souseda...:C
- třeba si i pořídíš zaměstnance a najednou zjistíš na co všechno jsi měl nárok a nikdy nevyužil...:-|---
- nakonec budeš velmi zámožný :-)= nebo se rád vrátíš k zaměstnáníY:-)
- budeš si hlídat sbírku zákonů :-)T

V Americe, pokud zkrachuješ potřetí, tak Ti řeknou, makej, teď to přijde a statisticky to přichází (tu), tady Ti vynadají do neschopných lemplů a zlodějů a my jsme Ti to říkali...(td)

No a zbytek se dovíš, až to rozjedeš :)-D
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Smoula
Příspěvky: 160
Registrován: sob 31. srp 2013 20:12

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Smoula »

Harry myslím že v tvím nápadu podnikání krásně uspěješ. Neznám nic podobnýho s konkrétním zaměřením tak se určitě chytneš :)

Lord_Lee
Příspěvky: 350
Registrován: stř 23. led 2013 19:04
Bydliště: Königgrätz

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Lord_Lee »

To přeci nejde jen tak rozhodnout co je lepší, záleží na oboru. Jsou obory kde se nevyplatí nechat se zaměstnat a jsou obory ve kterých se nevyplatí podnikat.
MZ 251 ETZ -> Yamaha XJ 600S -> Yamaha FZS 600 Fazer -> Honda XL650V Transalp
Jezdit autem je jako chodit po čtyřech...

Motofahrer
Příspěvky: 36
Registrován: úte 05. úno 2013 16:46

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Motofahrer »

Pokud má člověk hypotéku, je jistota stabilního a rozumně placeného zaměstnání k nezaplacení...... B)

Ale to už asi mixuju i s minulým tématem :) Já bych se každopádně do podnikání pouštěl pouze v případě, že bych měl volný kapitál, kde by mě nemrzelo, že o něj přijdu, když se nezadaří. Představa, že mám úvěr na podnikání (zboží, stroje, cokoliv), které se nevydaří a pak ho dalších X let splácím, je psycho....

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1102
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Vladan »

můžeš mít sebelepší podnikatelský záměr, spolehlivý dodavatele, jistý odběratele a přece se můžeš snadno dostat ne vlastní vinou do koloběhu druhotné platební neschopnosti, kvůli někomu, koho jsi doposud ani neznal, i kdyby třeba podnikal v úplně jiný sféře :-(I

stejně tak můžeš být výborný zaměstnanec v dokonalé firmě s perfektní smlouvou a přijdeš na buben kvůli stejným důvodům, které popisuju v odstavci výše :-)T

důležitý je, uvědomit si, co v životě chceš, co potřebuješ a co je v tvých silách a možnostech B)-
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Harry »

Teď se o tom všude diskutuje... nápor uprchlíků z jihu už se pomalu sune i k nám... chceme tu takovou "multikulturní společnost"? Vidíte nějaké řešení? Nebo jím nabídnete část své střechy nad hlavou?
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Motofahrer
Příspěvky: 36
Registrován: úte 05. úno 2013 16:46

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Motofahrer »

Můj názor vystihuje text jedné známé německé kapely.... :)

Vertreiben, Mein Land
Vergessen, Mein Land
Das ist mein Land

Skorp
Příspěvky: 221
Registrován: stř 23. led 2013 20:45

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Skorp »

No, jako Pražák, jsem se snažil tomuhle původně majetkově-pracovnímu vláknu vyhnout, ale tady mi to přijde celkem jasný. Přicházejí sem s vidinou lepších zítřků, ale podmiňují si to nároky na vlastní kulturu i náboženství, což s Evropskými zvyky má málo společného. A jak vidno na západě, nejpozději v třetí generaci je s tím velký problém, když začnou své názory prosazovat pomocí AK-47 a podobně. Proč nejdou do Kuvajtu, Kataru, Saudské Arábie a jiných zemí přetékajících černým zlatem, když je to bohatší kraj než celá Evropa a je to po souši? Asi si tam někdo umí zjednat pořádek. A přitom Katar dává své občanství sportovcům docela běžně... Jen něco umět. Navíc si myslím, že tu máme svůj dost velký problém k řešení, takže za mě ne. A to už teď celá republika žije na dluh.
[img]http://www.jansochor.com/reportaz/velik ... chanov.jpg[/img]
[img]http://img.obrazky.cz/?url=120d97f9193354f0[/img]
Obrázek

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1102
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Vladan »

když jich přijde pár, tak to nic neřeší a když přijdou všichni, bude to tu stejný jako tam
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Márty »

Tak tohle je hodně přesný a pravdivý (tu):

[video]http://www.youtube.com/watch?v=Q9OHapuhzs4[/video]
Obrázek

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Márty »

Sice se to týká ekonomických imigrantů, ne válečných, ale princip je stejný...
Obrázek

Skorp
Příspěvky: 221
Registrován: stř 23. led 2013 20:45

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Skorp »

Vladan: I když jich sem přijde jen pár tak to tu bude stejný jako tam... Čísla nelžou, přijdou těžké časy a dožijeme se jich...
[video]https://youtu.be/4wqHdR1tDD4[/video]
Obrázek

Heki
Příspěvky: 949
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: Harryho smysluplné vlákno

Příspěvek od Heki »

Celý ten multikulturalismus stojí za hovno - jsou z toho jenom problémy a je to vidět na celém světě. Kdysi jak sem vlezl černoch, byl to saracén a hnali ho mečem. Stejně jako když běloch lezl k nim...

[video]https://www.youtube.com/watch?v=a1qG9e7E9L8[/video]
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

Odpovědět