3.5tis. po výbrusu, v motoru nějak chrastí a cuká při vytočení

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: 3.5tis. po výbrusu, v motoru nějak chrastí a cuká při vytočení

Příspěvek od Harry »

silikon je svinstvo
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

GeorgeLD
Příspěvky: 235
Registrován: pát 24. kvě 2013 01:03

Re: 3.5tis. po výbrusu, v motoru nějak chrastí a cuká při vytočení

Příspěvek od GeorgeLD »

Takže po cvrlikání už ani památky, dal jsem větší trysku, z 118 na 120. Detonace by měla způsobovat taky chudá směs. Jen co jsem to udělal, cvrlikání přestalo. Už jsem to zkoušel předtím, ale to jsem ještě neměl zajištěný předstih.

Už mě jen sejří, že to na 4. stupeň nevytočím přes 5000, na pětku se to tak tak plazí nahoru ze 4200ot + je to nějaké až moc slabé na rozjezdy, včera mě naštavalo, že jsem ani nemohl vyjet takový malý svah v lese, musel jsem slézt. To tam mám 20z. Doufám že to není normální, to by si u mě MZeta pěkně pohoršila, bo to bych beztak i na svojí bývalé babetě vyjel :-)

Fidel1994
Příspěvky: 43
Registrován: ned 23. bře 2014 19:31

Re: 3.5tis. po výbrusu, v motoru nějak chrastí a cuká při vytočení

Příspěvek od Fidel1994 »

Tak pokud 251 netaha a netoci ani s 20z, tak to je na povazenou...

Smoula
Příspěvky: 160
Registrován: sob 31. srp 2013 20:12

Re: 3.5tis. po výbrusu, v motoru nějak chrastí a cuká při vytočení

Příspěvek od Smoula »

to teda

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1103
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: 3.5tis. po výbrusu, v motoru nějak chrastí a cuká při vytočení

Příspěvek od Vladan »

trysku zkusím, v šuplíku se mi válí 130 B)-
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

GeorgeLD
Příspěvky: 235
Registrován: pát 24. kvě 2013 01:03

Re: 3.5tis. po výbrusu, v motoru nějak chrastí a cuká při vytočení

Příspěvek od GeorgeLD »

Tak ale čím to může být hernajs...dělalo mi to stejně i s Taiwanem karbem, teď i s Bingem. Schválně si zkusím půjčit od kámoše z etz 150 řídící jendotku, jestli se to nezlepší. Ještě výfuk mi tam hapruje, je na něho najeto všeho všudy 4500km než jsem ho koupil nový, ale po GO mi tekla z výfuku taková černá srajda, že bych se nedivil, kdyby mi ho celý ucpala. No a pak můj samodomo hallový snímač otáček kdoví, jak se chová při vyšších otáčkách.

Jo ještě nastavení karburátoru. bing tam má šroubek pro zdvih šoupěte a druhý šroubek je vzduch pro volnoběh, čili je to stejné jako to má Jikov nebo karbec na 250.

Já ti vám nevím, ale doposud jsem nevykoumal, jaký vliv to seřízení volnoběhu má. Příjde mi že to seřízení má úplně nepodstatný vliv, ale jsem v tom začátečník. Má se to nastavit tak, že se vzdušník utáhne na zahřátém motoru a pak se postupně vytáčí, až se zvýší otáčky. Pak se o čtvrt otáčky utáhne. Taksamozřejmě takto jsem to udělal, zkoušel jsem s tím šroubkem i experimentovat, ale prostě vliv na jízdu mi příjde tak zanedbatelný, že by to stačilo nastavit fakt jen tak zhruba. Tak snad někdo zkušenější mě opraví.

Fidel1994
Příspěvky: 43
Registrován: ned 23. bře 2014 19:31

Re: 3.5tis. po výbrusu, v motoru nějak chrastí a cuká při vytočení

Příspěvek od Fidel1994 »

A co tam máš ještě samodomo? :D

GeorgeLD
Příspěvky: 235
Registrován: pát 24. kvě 2013 01:03

Re: 3.5tis. po výbrusu, v motoru nějak chrastí a cuká při vytočení

Příspěvek od GeorgeLD »

Ještě píst jsem si vyřezal ze dřeva, ale v tom bych problém neviděl, je to kvalita ze smrkového dřeva, prostě tuning:

[img]http://junkyard.wz.cz/photos/pist/original/P8010696.jpg[/img]

Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 383
Registrován: stř 23. led 2013 18:57

Re: 3.5tis. po výbrusu, v motoru nějak chrastí a cuká při vytočení

Příspěvek od Pete »

No já nevím, nebyl by lepší dub? :D-x
S počtem válců je to jako s pracovním kolektivem, ideální je lichý počet, ale tři jsou už moc.
:HG

GeorgeLD
Příspěvky: 235
Registrován: pát 24. kvě 2013 01:03

Re: 3.5tis. po výbrusu, v motoru nějak chrastí a cuká při vytočení

Příspěvek od GeorgeLD »

Tak výfuk jsem zkusil vyměnit za laďák a nic se nezlepšilo, akorát dole to táhne míň, náhoře trochu víc, takže výfuk mám čistý. Rozjíždím to na rovině: 2. stupeň do 6000ot., 3. do 6000ot. no a nakonec 4. stupeň a nedostane se to už přes 5000ot. ani ránu. Ta trojka je do kopce taky slabá. Chci mít do háje cestovní rychlost 90km/h, ne maximálku 90km/h a do kopce 70km/h. Ach jo...

Nicméně aspoň kdyby měl někdo další problém s těmi detonacemi - zkusil jsem si dát předstih na 3.15mm a detonace se ozvaly. Takže jak tvrdí jawáci, detonaci způsobuje:
-chudá směs
-moc velký předstih
-moc malá antidetonační štěrbina


Ještě jsem zkusil fintu s foňavkou, stříkál jsem všude okolo motoru a výkon se nezvětšil, takže to snad nepřisává bokem. Zkusil jsem to i vodním rozprašovačem, to by měl motor chcípat. Vytůroval jsem to pořádně na konstatní otáčky, stříkal jsem kolem toho všech styčných ploch, všude byla pára, ale s motorem to nehlo :D

Smoula
Příspěvky: 160
Registrován: sob 31. srp 2013 20:12

Re: 3.5tis. po výbrusu, v motoru nějak chrastí a cuká při vytočení

Příspěvek od Smoula »

Víš co kup si radši něco jinýho

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: 3.5tis. po výbrusu, v motoru nějak chrastí a cuká při vytočení

Příspěvek od Majkl »

Nemáš třeba ve předu větší ozubený kolečko??? ;)

GeorgeLD
Příspěvky: 235
Registrován: pát 24. kvě 2013 01:03

Re: 3.5tis. po výbrusu, v motoru nějak chrastí a cuká při vytočení

Příspěvek od GeorgeLD »

Naopak tam mám o zub menší než má být, 20z :-/

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: 3.5tis. po výbrusu, v motoru nějak chrastí a cuká při vytočení

Příspěvek od Majkl »

Divný, já na své dvěpade mám 19ti zub a jezdí (jezdilo :D) to i 120 po rovině...

GeorgeLD
Příspěvky: 235
Registrován: pát 24. kvě 2013 01:03

Re: 3.5tis. po výbrusu, v motoru nějak chrastí a cuká při vytočení

Příspěvek od GeorgeLD »

A kolikátku jsi tam měl trysku? Ty staré karbu na etz 250 měli trysku tuším 120, ty nové karby na etz 251 měli 135. Já tam mám Bing a ten má trysku 120, karbec z Taiwanu, který je modelově na ETZ 250, má taky trysku nějak těch 120.

Uvažuju, jestli to není moc malou tryskou, že mi tam už od těch 5000ot. nejde dost paliva. Jestli je pravda cos jednou psal o ETZ250, že tolik netahá v otáčkách, tak potom nejspíš ani nepotřebuje mít tak velkou trysku, ne?

Fidel1994
Příspěvky: 43
Registrován: ned 23. bře 2014 19:31

Re: 3.5tis. po výbrusu, v motoru nějak chrastí a cuká při vytočení

Příspěvek od Fidel1994 »

George: Pokud mas jen MZ a jiny moto ne, tak obcas se na bazosu mihne v nabidce komplet motor na 251, tak investuj par tacu a kup si jinej. Tenhle pak muzes rozebirat a kompletovat furt pryc zatimco budes taky jezdit, protoze timhle tempem si tu MZ casem znechutis...

GeorgeLD
Příspěvky: 235
Registrován: pát 24. kvě 2013 01:03

Re: 3.5tis. po výbrusu, v motoru nějak chrastí a cuká při vytočení

Příspěvek od GeorgeLD »

Tak zkusil jsem dát jehlu dolů co to de a ten tah byl bída, takže jsem ji zvednul co to jde a zátah je mnohem lepší, tzn. zkusím trysku velikosti 125. měl jsem podezření že mi to netěsní mezi kartery, takže jsem ještě všechny šrouby opatrně dorval na zahřátém motoru, cca 1 otáčka na každý se ještě vlezla, nicméně nemělo to zcela žádný vliv - tzn. předpokládám, že kdyby to tam netěsnilo a tahalo falešný vzduch, utažením by se to alespoň trochu mělo zlepšit - a nic, takže snad je to OK.

Ještě k tomu tahu, mě příjde že je docela slušný, akorát v horních otáčkách okolo těch 5000 na 4. stupeň to prostě najednou umře a dál ani ránu, a je jedno jak mám zvedlou jehlu. Takže snad tam jen nestíhá dotékat benzín a chce to zvětšit trysku.

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: 3.5tis. po výbrusu, v motoru nějak chrastí a cuká při vytočení

Příspěvek od AresMlok »

Zdravím,
ještě bych si zkusil pohrát se vzduchem... Nastavení vzdušníku nemá vliv jen na volnoběh, ale na celý průběh směšování směsi v celém rozsahu pohybu šoupátka. Tedy i na plný kotel, který Ti nechce na čtyřku hořet. U 150diny je čtyřka oproti trojce taková nemastná neslaná, ale zase oproti pětce docela výživná...
Příliš bohatá směs taky nechce nijak zázračně hořet...
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

GeorgeLD
Příspěvky: 235
Registrován: pát 24. kvě 2013 01:03

Re: 3.5tis. po výbrusu, v motoru nějak chrastí a cuká při vytočení

Příspěvek od GeorgeLD »

Ten vzdušník má tak zanedbatelný vliv mi příjde, tím měně na otevřený kotel. Už mi došla 125 tryska, vliv má zanedbatelný.

No nic, je možné že po te MZetě chci příliš, takhle nějak mi to jede, taky se mu to trápí na pětku a nechce mu to pořádně lézt přes 5000ot.
https://www.youtube.com/watch?v=-mx20_ZITX8

Jde prostě o to, že to má super akceleraci, člověk si myslí jak ten motor netáhne a jakou míá ještě rezervu, ale prostě u těch 5000ot. se to najezdnou zastaví a nechce to dál táhnout. Je to takové "naráz".

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: 3.5tis. po výbrusu, v motoru nějak chrastí a cuká při vytočení

Příspěvek od Majkl »

A co předstih?!
Nezkoušel si s ním hnout??? Moje 250 na pětku letí jak prase... Není problém těch 120 a to mám ve předu 19ti zub!!! s 21kou by letěla i možná těch 140...
ěkdy koupím, protože ta cestovka je ideál těch 80 kdy to točí 4tis. ve 100 5tis. prostě moc...

A jede to fakt jak kráva!!!

Nechápu, co s tím máte... 250 by měla letět, nevím teda jak ostatní, moc sem jich neviděl a nejel sem na žádné jiné, než na své, ale mě to jede fakt famózně :) Kdybych měl kameru, tak to natočím :/

Vojta90
Příspěvky: 41
Registrován: pát 20. bře 2015 21:54

Re: 3.5tis. po výbrusu, v motoru nějak chrastí a cuká při vytočení

Příspěvek od Vojta90 »

No mozna reknu picovinu. Ale mam pionyru a vim ze ma v riti kliku. 1,2,3 rozjedu pekne na 60 a potom zacne vadnout a sem rad ze jede kolem 50. Protoze na tom video to dost chrasti jakoby a moje mz je tichucka

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: 3.5tis. po výbrusu, v motoru nějak chrastí a cuká při vytočení

Příspěvek od AresMlok »

Zdravím,
kdysi dávno si dva sousedi koupili motky. Jeden Jawu 350 a druhej MZ 251. Teprve na 4řce Jawa dorovnala Mztu, ale šlo i o to, že končil rovný úsek naší ulice... Obě mašiny byly nový a čerstvě po záběhu. Ani jeden se s motorkou nijak nemazlil, nakládali jim, co to šlo. Na maximálku jsem se tenkrát neptal...
Moje 150dina na pětku při 6600 otáčkách jede tachometrově 110, ale mám vzadu místo 3,25 x 16 - 3,5 x 16. Jestli platí stejný poměry jako u automobilových pneu, tak mám vzadu větší průměr než by měl být.
U toho videa mám pocitově dojem, že to nejede, jak by mohlo...
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

GeorgeLD
Příspěvky: 235
Registrován: pát 24. kvě 2013 01:03

Re: 3.5tis. po výbrusu, v motoru nějak chrastí a cuká při vytočení

Příspěvek od GeorgeLD »

Víte co, tady je další video s etz 251: https://www.youtube.com/watch?v=UAwHO5FBmYg

Taky mu to hovno jede, má zařazenou čtyřku a nechce mu to po rovince točit přes 5000ot., úplně nakonec zařadí pětku a jede mu to ještě hůr. Ještě mu tam ti pšonci na to píšou, že to dobře jede, To jsou beztak ti pšonci, co si pak pochvalujou Binga, ikdyž jim ty jejich mzety jedou jak s hnojem.

Předstih mám na 2.7mm před HU, nic s nim není, leda by ten můj samodomo snímač měl velké zpoždění před sepnutím, čímž. by se předstih v podstatě zmenšoval s otáčkama. Ale investovat další 2000,- do VAPE s nejistým výsledkem se mi už nechce...

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: 3.5tis. po výbrusu, v motoru nějak chrastí a cuká při vytočení

Příspěvek od AresMlok »

No, jedou ve dvou, ale stejně by to mělo být zajímavější - určitě do 4-týho kvaltu.
Je fakt, že těch 5000 otáček je nějakých magických...
Takhle mě jezdí moje 150dina a to mám velmi nestandardně nastavený karbec a celej Simson mi tam chybí. Otáčky mám samozřejmě úplně někde jinde - jezdím mezi 5500 - 6600 až 7000.

Snímač Ti pošle jiskru v okamžiku, kdy magnet proletí kolem Hallovy sondy - tedy 2,7 mm před HÚ.
Tím by Ti ale motor měl jít výrazně lehčeji do otáček a určitě by neměl na 5000 umřít. Točí se Ti kola volně?
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Smoula
Příspěvky: 160
Registrován: sob 31. srp 2013 20:12

Re: 3.5tis. po výbrusu, v motoru nějak chrastí a cuká při vytočení

Příspěvek od Smoula »

Bud v klidu mám to stejně jako ty 5500ot 120km/h dál ani hovno ani z kopce ale co mě to nijak nesere a nemám potřebu z 20 let starýho stroje dělat moderní motorku která letí 200

Odpovědět