Za jízdy najednou chcípne

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Za jízdy najednou chcípne

Příspěvek od AresMlok »

Zdravím,
kousíček smítka v karbci může být zdroj obrovských problémů :D-x
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Jarda.E
Příspěvky: 34
Registrován: ned 01. bře 2015 07:43

Re: Za jízdy najednou chcípne

Příspěvek od Jarda.E »

Plováky nastavím určitě, povedlo se přiletovat ten starej ale asi z něj bude jen náhradní díl.
Z pravidla je to vždycky nějaká ptákovina ale najdi to. Na tu fajfku jsem zvědavej. Nedávno jsem přišel ke knížce Opravy dvoutaktních motocyklů MZ - Dirk Wildschrei, doporučuju. Zajímavý fígle a poznatky, kterých se v bibli nedočtete. Já třeba nevěděl jaký problémy s rázováním motoru a volnoběhem může udělat ta malá díra z boku jehlové trysky.

Maraw
Příspěvky: 24
Registrován: pon 26. led 2015 20:26

Re: Za jízdy najednou chcípne

Příspěvek od Maraw »

Měl jsem podobnej problém. Vyřešil jsem novým zapalováním od VAPE.

Jarda.E
Příspěvky: 34
Registrován: ned 01. bře 2015 07:43

Re: Za jízdy najednou chcípne

Příspěvek od Jarda.E »

No po 14 tisících nebudu dávat Vape za majlant. Ještě to voní novotou :D

Maraw
Příspěvky: 24
Registrován: pon 26. led 2015 20:26

Re: Za jízdy najednou chcípne

Příspěvek od Maraw »

No pokud je to tak, tak to bude fakt nějaká cipovina...:V2

GeorgeLD
Příspěvky: 235
Registrován: pát 24. kvě 2013 01:03

Re: Za jízdy najednou chcípne

Příspěvek od GeorgeLD »

Jenom jestli ta tvoje MZ nemá 14tis., jako má mít tahle 18tis. http://www.motorkari.cz/motobazar/motor ... 64686.html :-)T

(když vidím ty ošoupané věci z řidítek a lak - ten počítám nebude originál)

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Za jízdy najednou chcípne

Příspěvek od AresMlok »

Zdravím,
mě ani tak nezaráží směšný nájezd v kilometrech (nechci nikomu křivdit...), jako spíš to, že téměř každá prodávaná MZta má koupenou novou baterii...
To jako proč???
- Zdravím MZťáci, koupil jsem... baterie je nová, nevíte někdo... -
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Jarda.E
Příspěvky: 34
Registrován: ned 01. bře 2015 07:43

Re: Za jízdy najednou chcípne

Příspěvek od Jarda.E »

Táta jí kupoval v 90 roce novou a od té doby stála ďůlek v garáži a sem tam odvezla do práce. Pochybuju že by měl zájem na tom, stáčet tachometr :D. A já jí prodávat nehodlám, takže jsem si kilometry taky neubíral :D

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1744
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Za jízdy najednou chcípne

Příspěvek od Viktor »

Jarda: Tak to jsi klikař, málo kdo má takovou jistotu

Jarda.E
Příspěvky: 34
Registrován: ned 01. bře 2015 07:43

Re: Za jízdy najednou chcípne

Příspěvek od Jarda.E »

Pánové mám na Vás ještě jednu prosbičku ohledně karburátoru (já mám 24N2). Na levá straně (tam kde jsou seřizovací šrouby) jsou díry s ucpávkou: jedna vlevo vedle šroubu volnoběhu, druhá za rohem ze předu a třetí hned vedle ní, nejvíc schovaná a řekl bych nejmenší. Ta mě zajímá. Má být taky ucpaná?
Totiž namontoval jsem zpět vyčištěný karbec s novým plovákem a ventilem. Plovák mám přesně seřízený, jehlu na 4 zářezu od shora, směs podle základního nastavení (zatím než bude možnost to ohřát a nastavit přesně). Nejdřív škytla a pak dlouho nechtěla naskočit. Je normální, že když otevřu sytič, tak jde slyšet takový sání vzduchu? Hledal jsem odkud a zřejmě někde kolem objímky na přírubě k válci ale jistý si nejsem, blbě se to poslouchá, když u toho musím šlapat. A teď nevím, jestli to dělala už před tím. Všechno mám dotažené akorát.
Mrknete se mi prosím někdo zda je tam ta záslepka, popřípadě zda uslyšíte něco podobného (se sytičem i bez)?
Díky

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Za jízdy najednou chcípne

Příspěvek od AresMlok »

Zdravím,
JardaE:
vím, že na Tvojí MZtě jezdil otec a hláška o ničemném nájezdu kilometrů nepatřila Tobě, ale inzerovaným mašinám...
Na tý mý je 32525 km, ale má za sebou 2 výbrus, takže to prostě nesedí. Buď lžou kilometry (co já vím - nový budík) nebo motor dostal pěknou čočku...
Se sytičem Ti nepomůžu, mě funguje a nikdy jsem si nějakýho zvuku nevšiml - třeba se polepším (:P)
Obě zaslepené díry jsou otvory po vrtání vzduchovodu volnoběhu - to je OK - musí těsnit!
Třetí díra u šroubu vany je přepadový otvor pro benzín z plovákové komory - tudy vytéká nadbytečný benzín z karbce - špatná hladina nebo propouštějící plovákový ventil. Při vyšší hladině z díry taky benol sákne vlivem vibrací motoru při volnoběhu. Díru bych určitě udržoval v čistotě.
Pokud jsi neměnil pístní kroužky a po 14000 km není důvod kroužky měnit, pusť jehlu na druhý zářez. Já např. jezdím na prvním zářezu, ale to má zvláštní příčiny.
Barvu svíčky a stav případných sazí máš jakou?
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Jarda.E
Příspěvky: 34
Registrován: ned 01. bře 2015 07:43

Re: Za jízdy najednou chcípne

Příspěvek od Jarda.E »

Svíčka byla dosud cihlově čistá, nijak poblitá. Na druhém zářezu od shora jsem jí měl dosud a řekl bych že ta směs byla moc chudá. Tak jsem zkusil nastavit ten původní 4. zářez. Když už nastartovala tak volnoběh držela poměrně hezky ale zas to příliš kouří. Tak ještě třeba zkusit kompromis a 3 zářez.
Mě hlavně nejde do hlavy to přisávání. Nevím od kudy to jde. Asi karbec budu muset znova sundat a pořádně to prohlédnout. Zní to jako takový odfukování, při jedné z úvratí.

Jarda.E
Příspěvky: 34
Registrován: ned 01. bře 2015 07:43

Re: Za jízdy najednou chcípne

Příspěvek od Jarda.E »

Tak dnes jsem ještě oddělil karburátor od příruby a protáhl závity. Těsnění u válce je v pořádku, vypadá to, že to saje někde kolem té objímky (asi). Na pohled přitom jak příruba tak díra v karb. pro ní vypadali dobře. Žádná viditelná prasklina. Hlavně mi nejde do hlavy, proč to dělá jen se sytičem.
Už mě jen napadá zkusit to pod objímkou lehce zatěsnit ještě silikonem.

GeorgeLD
Příspěvky: 235
Registrován: pát 24. kvě 2013 01:03

Re: Za jízdy najednou chcípne

Příspěvek od GeorgeLD »

Zkus fintu s voňavkou, pšoukej s ní kolem podezřelých míst a až ti to to zvedne otáčky, tak jsi to našel :-)

Odpovědět