Za jízdy najednou chcípne

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Jarda.E
Příspěvky: 34
Registrován: ned 01. bře 2015 07:43

Za jízdy najednou chcípne

Příspěvek od Jarda.E »

Zdravím MZtáře,
vyskytl se mi další problém. V předchozím tématu se řešila otázka dobíjení a má to ještě pokračování.
Dnes jsem ujel cca 100 km a MZta mi během toho 4x chcípla za jízdy. Nejsem si jistý, kde je příčina problému. Stane se to hlavně při ostřejší jízdě, nebo zkrátka větší zátěži, JAKO kdyby nestačila nasávat benzín ale když jí chci pomoct sytičem, tak se taky zadusí. Ubrání plynu, podřazení nepomáhá.

Na konto předchozího problému, že neudržela volnoběh při světlech, tam mám nový regulátor (eln.) Hungary, stejný jako tady kolega GeorgeLD . Takže jedna otázka ještě na něj: Jak šlape tobě? Nezdá se mi, že by kvůli němu něco odešlo, když je přímo pro MZ.

Dnes jsem ještě vyměnil filtr a zapalovací kabel (byl tam ten modrý uhlíkový, o kterém jsem se dočetl, že nemá rád zkoušku na kostru), Indukční cívka se zdá být taky dobrá. Trysky, plov. ventil, kohoutek+ sítka jsem vyčistil, plováky jsou v pořádku. Baterka byla zrovna odpojená z nabíječky, takže i ten volnoběh držela kolem 1300 ot. (což je jinak problém, jak už jsem dříve psal). Baterku už mám koupenou novou, jen jí vyzkoušet. Co fajfka? Mám tu kovovou, má mít nějaké odporové hodnoty?

Nějak už nevím kde hledat, jestli je problém v palivu nebo zapalování.
Děkuji předem za odpovědi.

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Za jízdy najednou chcípne

Příspěvek od Harry »

když to zdechne, tak je v hadičce vidět benzin? Oplechovaná fajfka je zlo, vyhodit
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Jarda.E
Příspěvky: 34
Registrován: ned 01. bře 2015 07:43

Re: Za jízdy najednou chcípne

Příspěvek od Jarda.E »

Je vidět že tam dotéká, nějaká výška hladiny v hadičce ne. Přitom plováky jsou nastavené podle bible. Divný je hlavně to, že mi zdechne po nějaký době jízdy. Ta doba se odvíjí od stylu jízdy. Ta fajfka má mít nějaké měřitelné hodnoty?

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Za jízdy najednou chcípne

Příspěvek od Harry »

na fajfce nic neměř, prostě ji zkus vyměnit, může to bejt klidně i někde nějakej volnej nebo zaoxidovanej drát... tohle se blbě hledá, když to blbne jen občas
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Jarda.E
Příspěvky: 34
Registrován: ned 01. bře 2015 07:43

Re: Za jízdy najednou chcípne

Příspěvek od Jarda.E »

No právě, docela rád bych hlavně vyloučil ten nový regulátor.

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Za jízdy najednou chcípne

Příspěvek od AresMlok »

Zdravím,
Přesně tohle mi dělala pojistkova skříňka. Zapni zapalovani, zkus zamlet s pojistkama a kontroluj kontrolky jestli nezhasnou.
Píšu z nejakyho tabletu, tak sorry za pravopis.
Jo, prostrikni to a vem s tím i spinacku.
Muže to být i kabel na kostru nebo spatne ukostreny motor.
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Jarda.E
Příspěvky: 34
Registrován: ned 01. bře 2015 07:43

Re: Za jízdy najednou chcípne

Příspěvek od Jarda.E »

No to zní taky zajímavě, jestli je to v kabeláži, stejně zjistím až toho většinu přepletu, čekám na kablíky. Sehnat v kamenejch obchodech licnu 2,5 v různejch barvách a ještě správnou izolací je nemožný.
Pojistky zkusím, nebo jestli nějaký není načatá, ten drátek ohnutej kolem kusu plastu taky nebude nic moc.
Co buzení? Jestli třeba při větší zátěži není problém tam. Vypadá to, jako by tam snad hrála roli teplota, vzhledem k tomu, že se to stane spíš při delší nebo větší zátěži.
Zatím děkuji

GeorgeLD
Příspěvky: 235
Registrován: pát 24. kvě 2013 01:03

Re: Za jízdy najednou chcípne

Příspěvek od GeorgeLD »

Nemáš tam náhodou palivýv filtr ten externí co se nasadí na hadičku? Někdy když je to šmejd tak jim nechce protekat benzín. Jinak mě to schcípalo jednou za deště protože probíjela fajfka. Taky mi to jednou dělalo, protože se mi přicpávala nádrž, neb je uvnitř už rezavá. Bordel může bý i v kohoutku. taky to může dělat, protože máš ucpané víčko od nádrže, takže se nestačí vyrovnávat podtlak. S reglérem HU problémy nemám, chová se stejně jako ze skodovky 120.

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Za jízdy najednou chcípne

Příspěvek od Harry »

V elektornicým regulátoru bych příčinu nehledal, jak jsem psal, někde nějakej uvolněnej kontakt, nebo ten benzin... ale to se dá odpozorovat z jízdy... když ti to zdechne, dá se to hned nastartovat?
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Za jízdy najednou chcípne

Příspěvek od Márty »

Harry: Co máš proti plechové fajfce, ji tam mám už 4 roky a no problem (ale je pravda, že je to teslácká, nějakou polskou, či maďarskou plechovou bych si tam nedal ;) )

JardaE: Jinak kdybys chtěl tu fajfku změřit, tak by měla mít odpor cca 5 kiloohmů , ale to ještě neznamená, že je v pořádku, když se ohřeje, nemusí fungovat správně...
Obrázek

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Za jízdy najednou chcípne

Příspěvek od Harry »

Mě tenkrát ta moje dvaapůla jezdila nějak zvláštně... v okamžiku, kdy jsem to oplechování serval, tak to bylo v pohodě... nevím, jestli to nějak probíjelo, nebo co, ale každopádně se to tím pak vyřešilo
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Za jízdy najednou chcípne

Příspěvek od Márty »

Ty pojistky to zkontrolovat chce, jestli nejsou volné, očistit kontakty kolem pojistek, atd...
Co se týče toho regulátoru, ten maďarský stojí za prd, ale jak píše Harry, nejdřív bych zkontroloval kabeláž a elektriku okolo...
Že by ti bylo tím, že blbě dotéká benzín, je menší pravděpodobnost, pokud jinak teče normálně, tak by tam problém být neměl...
Stejná otázka, jakou položil Harry, když ti to chcípne, nastartuješ ji hned, nebo musíš chvíli čekat, než vystydne?
Obrázek

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Za jízdy najednou chcípne

Příspěvek od Márty »

Harry: Já to zkoušel jak s celobakelitovou, tak s plechovou a pohoda, chování stejné - tak jsem nechal plechovou. Je možné, že ta tvoje někde probíjela...
Obrázek

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Za jízdy najednou chcípne

Příspěvek od Márty »

Jinak z malinko jiného soudku - před 14-ti dny jsme vytáhli Terru (kdo neví, co to je, tak Slavnosti sněženek - To je dost, že jsi nás taky jednou vyvez! :D), po nastartovaní parkrát škytla a chcípla - takže rozbor a čištění karburátoru a trysek, pak zpětná montáž, nový benzín a už běžela skoro bez chybičky, akorát si občas škytla a vynechala, jako kdyby tam opravdu chvílema nešel benzín a střelila do výfuku. Tak si říkám, kurňa, to nějak blbě pálí, vytahl jsem z krabičky, co mám nářadí a náhr. díly, co sebou vozím na emině, záložní zánovní bakelitovou fajfku, vyměnili jsme ji a teď šlape Terra jak švýcarský hodinky... takže fajfka, to je záludná věcička...
Obrázek

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Za jízdy najednou chcípne

Příspěvek od Harry »

Terru neznají jenom pražáci :D-x .... my vidláci jsme se na tom najezdili kilometry a kilometry a kilometry :D
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Za jízdy najednou chcípne

Příspěvek od Márty »

Harry: Tak zrovna u tebe jsem neznalost nepředpokládal :D
Obrázek

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Za jízdy najednou chcípne

Příspěvek od Harry »

ségra dokonce chodí na brigádku do prodejny a autorizovaného servisu Vari :D
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Za jízdy najednou chcípne

Příspěvek od Márty »

Harry: No vidíš, já zrovna minulý týden sháněl o-kroužek na těsnění vaničky karburátoru (Jikov) - 42 x 2, nakonec jsem tam dal silikonový kroužek 40 x 2, ono se to drobet natahlo a těsní to dobře taky (:P)
Obrázek

Jarda.E
Příspěvky: 34
Registrován: ned 01. bře 2015 07:43

Re: Za jízdy najednou chcípne

Příspěvek od Jarda.E »

No té fajfce celkem věřím, je původní a přece jen to isolační těleso stárne, kor když se zahřívá. To zkusím jako první. U toho benzínu mi to trošku nesedí, jelikož když byl problém s benzínem, tak jakmile jsem otevřel sytič, tak se chytla, takhle jí to spíš zadusí. Jinak nastartovat jde, dá se říct. Zhasla mi na dálnici v Liberci :D, zastavil jsem u svodidel, zanadával 3x šlápl a jelo se dál. Nevím jestli by pomohl sytič, kdyby bylo ucpaný odvětrání nádrže.
Regulátor bych teda asi musel koupit vadný, což snad nepředpokládám.
Terku nemám, já jezdím s MF 70 :D, to je taky pracant a príma stroj, jen mě čeká přetěsnění kliky.

GeorgeLD
Příspěvky: 235
Registrován: pát 24. kvě 2013 01:03

Re: Za jízdy najednou chcípne

Příspěvek od GeorgeLD »

Hlavne jsi poradne nepopsal, jak ti to chcipne. Napsat "najednou chcipne" moc nestaci, z toho se neda nic konkretniho usoudit Chcipne ti to jako kdyz vypnes MZetu na hlavnim vypinaci? A kdyz pridavas plyn, reaguje to aspon trosku nebo vubec ne? Jinak sytic nevim jestli je dobre meritko, ten mi spis motorku zarucene chcipne.

Jarda.E
Příspěvky: 34
Registrován: ned 01. bře 2015 07:43

Re: Za jízdy najednou chcípne

Příspěvek od Jarda.E »

Těsně před tím je lehce cítit že jde tupěji za plynem, párkrát vynechá (škubne) a zadusí se. Stane se to v závislosti na rychlosti a tedy otáčkách. Pozoroval jsem to zhruba od 70 nahoru. Ale ne že překročím hranici 70 km/h a chcípne. Třeba po pár kilometrech, podle toho jak dlouho jak rychle bych jel.

GeorgeLD
Příspěvky: 235
Registrován: pát 24. kvě 2013 01:03

Re: Za jízdy najednou chcípne

Příspěvek od GeorgeLD »

No hura, to je hned lepsi. Jak vypada svicka je cerna nebo rezave hneda? A jakou tam mas a jak je stara? Me stary karbec karbonoval svicku a udelalo to vzdycky presne to co ty pises. Zkus tam dat jinou, nejlip novou, prijde tam Brisc N14C, at mas jistotu.
Za jak dlouho ti to pak jde nastartovat znoavu a za jak dlouho ti to pak zase chcipne?

Jarda.E
Příspěvky: 34
Registrován: ned 01. bře 2015 07:43

Re: Za jízdy najednou chcípne

Příspěvek od Jarda.E »

Jak říkám, je to závislí na rychlosti a přesně jsem to nestopoval, někde hraje roli teplota, protože mám pocit, že jednou jsem tomu i předešel. Za den jsem najel cca 90 km a zhasla mi takhle 4x. Nechytla napoprví ale asi tak na potřetí, napočtvrté, jak kdy.
Jinak svíčku mám cihlově čistou, jen jsem jí nevyndal, motorka takto zhasla. Většinou to bylo v místech, kde bych se nerad stojící zdržoval moc dlouho (viz rychlostní silnice a pod.). Novou fajku jsem dneska koupil, ještě jsem rozdělal karb. a objednal jsem si pro sichr nový plovák (ten starý má jednu packu skoro bez cínu a nebudu čekat až to upadne), při té příležitosti i těsnění mezi karb. a válec. ventil chodí hezky jen pod ním byl kousíček smítka (ale nevypadalo to jako zdroj problému). Jedině že by ještě za ohřátí opravdu někde vzrostl odpor a vysadilo zapalování ale v sekundárním obvodu zapalování už snad jen indučka a o té pochybuju. Ohmově sedí a zas tolik toho nenajezdila.

GeorgeLD
Příspěvky: 235
Registrován: pát 24. kvě 2013 01:03

Re: Za jízdy najednou chcípne

Příspěvek od GeorgeLD »

Na ten nový plovák bacha, asi bude potřebovat seřídit, já musel, hladina byla totálně mimo.

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Za jízdy najednou chcípne

Příspěvek od Harry »

Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Odpovědět