Predna brzda problem

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
domco528
Příspěvky: 57
Registrován: čtv 05. bře 2015 11:34

Predna brzda problem

Příspěvek od domco528 »

Nazdar mzťáci.
Mám problém s mojou mz 251.
Keď stlačím rýchlo brzdovú páčku tak brzda v pohode brzdí páčka je cca v polovici tvrdá. ALE keď páčku stláčam pomaličky tak cca v polovici dráhy páčka v mieste kde by mala začať tvrdnúť a brzdiť tak akoby povolila a spadne nadoraz bez brzdného účinku. a zas keď ju pustím tak zas rýchlo stlačim a brzdí v pohode . nikde netečie a nieje ani zavzdušnená. no povedzte mi je to normálne ? nestretol sa stým už niekto?

Jarda.E
Příspěvky: 34
Registrován: ned 01. bře 2015 07:43

Re: Predna brzda problem

Příspěvek od Jarda.E »

Já měl problém s pístkama, nevraceli se mi a mám dojem, že než jsem jí pořádně odvzdušnil, chvíli mi to trvalo. Zkus zkontrolovat, jestli ti dobře sedí těsnící gumičky na pístkách, po případě, jestli máš v pořádku a dobře usazenou membránu v nádržce na brzdovku. Taky je při odvzdušňování třeba kontrolovat dostatečnej stav hladiny a jak ti při dolití nasaje vzduch, můžeš odznova. V příručce by to mělo i možná být popsané. Tolik za mě no.

domco528
Příspěvky: 57
Registrován: čtv 05. bře 2015 11:34

Re: Predna brzda problem

Příspěvek od domco528 »

Gumicky na piesziku som vymenil lebo mi tiekla brzda. teraz uz netecie no zas je snou problem. ako vravim ono to brzdi len musim tu packu stlacit rychlo. zabrzdimstokrat a vpohode ale stlacimpacku pomaly a bez ucinku.. na porazenie...

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Predna brzda problem

Příspěvek od Harry »

to bude podle mě těsnění na pístku v pumpě
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Predna brzda problem

Příspěvek od AresMlok »

Harry má pravdu.
Mohu Tě uklidnit, že po výměně za nový těsnění se to objeví, na můj vkus, příliš brzy zas. Mě to občas taky spáchá, ale já jemně nebrzdím, se mě líbí, jak se šavle potápějí >:D<
Podezřívám spíš vlastní píst, ono to je vyrobený nějak podivně...

Mimo zápis: pokud namastíš kotouč, tak se Ti tato závada nikdy nevyskytne :-(I
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Predna brzda problem

Příspěvek od Harry »

Hej Mloku... do teď jsem si myslel, že jsi jen spisovatel, ale že seš jinak neškodnej. Ale to, cos teď napsal, to mě dostalo. Máš změřený napětí na každým drátu, co MZ obsahuje, ale jezdíš na nefunkčních brzdách? Že se ti líbí, jak se ti boří šavle? Tak to zkus aplikovat na štěrku, vodě, nebo sněhu. Ony ty brzdy jaksi k životu potřebuješ, tak přestaň mlet sračky, ten předchozí příspěvek raději smaž.. a odmasti si kotouč a kup si nový desky. Tys byl zhulenej, kdyžs to psal že?
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Predna brzda problem

Příspěvek od AresMlok »

Ahoj Harry,
neboj, zhulenej jsem nebyl a vím co píšu.
Původnímu majiteli tekly gufera na šavlích, tak byl zamaštěnej kotouč i destičky, a proto aby to brzdilo dle mých představ, musel jsem opravdu za páku vzít, aby se něco dělo. Rozhodně si nemyslím, že to byla jediná MZ s touto zkušeností...
Vyměnil jsem gufera, odmastil kotouč, koupil nový destičky a rázem byla potřeba výrazně menší síla na páce, ale začala se propadat, protože stačilo jen trochu zmáčknout brzdu. Provedl jsem repasi, jenže po třech měsících se to občas opakovalo, ale jen když pomalu mačkám brzdu s mašinou na stojanu. Za jízdy se to neděje.
Mám rád ostřejší brzdy a ty teď na mašině mám a jdou dobře dávkovat, ale konstrukce pístku a gufera prostě není nejšťastnější. Po šotolině, ledu a sněhu jezdím, to víš.
U týhle brzdy, pokud nemáš šikovnýho soustružníka, kterej Ti pístek opravdu vyleští do kulata, to je věčnej boj + kvalita gufera z Maďarska...
Měj se a drž mi palce, ať poladím předstih :)-D
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

domco528
Příspěvky: 57
Registrován: čtv 05. bře 2015 11:34

Re: Predna brzda problem

Příspěvek od domco528 »

Myslite za tato brzdova pumpa bude pasovat ?
http://www.minibikemania.sk/pumpa-brzdo ... -8261.html
Stve ma len drobnost ze ja mam hadicu na vnutorny zavit, a tato packa potrebuje hadicu s okom. myslite ze sa ta hadica da prerobit ?, pytam sa len preto lebo som nedavno kupil novu a teraz budem asi musiet kupit este jednu ak to nebude pasovat . dik

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1102
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: Predna brzda problem

Příspěvek od Vladan »

prodává se šroubovací oko (banjo), to našroubuješ na hadici a do pumpy průtokovej šroub (holendr) - poradí ti v prodejně s hydraulikou, přines tam pumpu i hadici
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

Címoš
Příspěvky: 118
Registrován: stř 01. kvě 2013 12:48

Re: Predna brzda problem

Příspěvek od Címoš »

Stopro je to manžetou na pístku. Pokud je nová a je to ta správná co tam patří (existují dva druhy) a stejně nefunguje tak máš pumpu uvnitř K.O.

domco528
Příspěvky: 57
Registrován: čtv 05. bře 2015 11:34

Re: Predna brzda problem

Příspěvek od domco528 »

Nazdar chlapi.
Nova pumpa je uz doma. Len mam trosku problem kde kupit to srubovacie banjo na koniec hadice kedze packa konci holendrom.
Nevie niekto poradit nejaky obchod alebo predajnu kde by som to zohnal ?

Címoš
Příspěvky: 118
Registrován: stř 01. kvě 2013 12:48

Re: Predna brzda problem

Příspěvek od Címoš »

Tady si to prohlídni a něco určitě vybereš. http://motosp.cz/brzdove-koncovky/

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1102
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: Predna brzda problem

Příspěvek od Vladan »

dyť ti to píšu - jakákoli prodejna s hydraulikou, prodají ti tam za pár kaček přechodku (v Brně třeba JSC)
...ale to by ses musel zvednout od komplu a jít tam po svejch, abys jim přesně ukázal, co potřebuješ
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

vladkor
Příspěvky: 1
Registrován: stř 05. srp 2015 18:35

poděkování

Příspěvek od vladkor »

Re:Přední brzda problém - chci poděkovat za rady s propadající se pákou přední brzdy, na stará kolena jsem si koupil MZ 150, už jsem všechny závady opravil, jen do té přední brzdy se mi nechtělo. Vaše rady mě pozitivně nakoply a o víkendu to zkusím opravit. Ještě jednou děkuji za Váš čas, který věnujete těm, kteří trochu tápou při řešení problémů.
dědek Vladko

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1102
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: Predna brzda problem

Příspěvek od Vladan »

...kde můžeme, pomůžeme ;)
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

Hynek
Příspěvky: 56
Registrován: čtv 21. úno 2013 18:20

Re: Predna brzda problem

Příspěvek od Hynek »

Kdyby jsi chtel tu starou pumpu zrepasovat,lestici pastou s hadrikem vylesti cely vnitrek pumpy,z brzdoveho pistku- sundej starou gumicku a misto,ktrere nekdy byva hrube vysoustruzene musis zarovnat.Staci pistek upnout do vrtacky a smirkem to jde pekne vyhladit,smirek 1-2krat prehni a bruš.Pak dat NOVOU gumicku,lehce striknout silikon.olejem.Misto venkovni tesnici gumicky kup male gufero TC-9-20-7,a pred nej z venkovni strany zinkovanou 10tku podlozku,pak sesadit zajistit segrovkou a ne tim dratenym nesmyslem co tam davali nemci.Pumpa uz mi nikdy netekla,zrepasoval jsem jich uz asi 10 a pohoda. je to navod taky pro ty co chteji svou pumpu poléčit. H

adela250
Příspěvky: 6
Registrován: úte 22. zář 2015 06:40

Re: Predna brzda problem

Příspěvek od adela250 »

Zdravím,
využiju tohle téma, ví někdo, kde se dá sehnat manžeta na větší průmer pístku brzdové pumpy? Ve všech e-shopech mají jen tu menší manžetu (podle fotek u položky). Budu rád za informaci o jakémkoliv obchodě, případně pokud by měl někdo zásoby a byl ochotný odprodat...
Přikládám fotku porovnání manžet - tu vlevo potřebuju, tu vpravo mají všude.
[attachment 219 P9210526.JPG]

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Predna brzda problem

Příspěvek od AresMlok »

Zdravím,
asi máš na mysli číslo 3 zde: http://www.a-zobchod-eshop.cz/a-zobchod ... e-brzdy-MZ, pokud ano, změř to šuplerou a dej místo toho gufero, které bude mít vnější i vnitřní průměry shodný. Tloušťka může být menší. Tady by mohli něco mít: http://www.dimensor.cz/produkty/gufera-a-tesneni.htm. Zadáš rozměry a třeba něco vypadne (tu)
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

adela250
Příspěvky: 6
Registrován: úte 22. zář 2015 06:40

Re: Predna brzda problem

Příspěvek od adela250 »

Ne, mám na mysli číslo 5 - vnitřní manžeta (kroužek, těsnění, gumička...) na pístek pumpy

edit: překlep

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Predna brzda problem

Příspěvek od AresMlok »

Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

adela250
Příspěvky: 6
Registrován: úte 22. zář 2015 06:40

Re: Predna brzda problem

Příspěvek od adela250 »

To je právě pozice 3.
Potřebuju těsnění viz kroužek v příloze, ale pod tímhle číslem mají všude na shopech to menší.

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Predna brzda problem

Příspěvek od Harry »

zvláštní, že je tam ta chlopeň o jiným rozměru...
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

adela250
Příspěvky: 6
Registrován: úte 22. zář 2015 06:40

Re: Predna brzda problem

Příspěvek od adela250 »

No podle literatury mělo dojít pro rok '91 ke zmenšení průměru pístku. Já mám rok '90.
Ale je i divné, že by všude prodávali těsnění jen pro roky '91+

adela250
Příspěvky: 6
Registrován: úte 22. zář 2015 06:40

Re: Predna brzda problem

Příspěvek od adela250 »

Tak už nikdo nic?

Címoš
Příspěvky: 118
Registrován: stř 01. kvě 2013 12:48

Re: Predna brzda problem

Příspěvek od Címoš »

A to že tam máš tenhle rozměr kroužku usuzuješ podle čísla na pumpě nebo podle roku výroby v techničáku?

Odpovědět