Za deště to furt chcípá - probíjející fajfka?

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
GeorgeLD
Příspěvky: 235
Registrován: pát 24. kvě 2013 01:03

Za deště to furt chcípá - probíjející fajfka?

Příspěvek od GeorgeLD »

Jak jsem dneska jel ze školy, tak mi cestou domů asi 5x chcípla motorka, chcalo. Kontrolky normálně svítily, ale prostě motorka přestala jet, zkoušel jsem třeba protůrovat když to zdechlo jestli není voda v benálu ale vůbec se to nerozjelo. Zkusil jsem tam dát i N15Y svíčku a nic, stejně to pak chcíplo. Většinou když je v benálu voda, tak to sebou cuká, chrchlá a až pak to třeba chcípne, ale tohle bylo více naráz. Vždycky jsem to odstavil, chvíli počkal, nastartoval a jel. Všiml jsem si, když jsem dával ruce na motor, že jsem dostal kopanec z fajfky svíčky - to by nemělo dělat, ne?

Ještě bych měl asi dodat...nebo ne rači ne. Neměl jsem tam přední blatník bo se mi včera tak blbě zdupal B)-

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Za deště to furt chcípá - probíjející fajfka?

Příspěvek od Harry »

jo, je to přesně tím... probíjí to přes fajfku
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

GeorgeLD
Příspěvky: 235
Registrován: pát 24. kvě 2013 01:03

Re: Za deště to furt chcípá - probíjející fajfka?

Příspěvek od GeorgeLD »

Super díky, to jsem rád že to není nějaká větší závada. Nevíš jestli to zpravidla probíjí z toho konce kabelu (že bych to tam zaizoloval), nebo to jde nějak přes vnitřek fajdky?

Včera jak jsem natankoval, tak jsem si protřepával benzín v nádrži, dělám to vždycky za jízdy nastojáka pružením v kolenou, a blatník mi přitom chytl lanko spojky...nemohl jsem jinak než ho sundat jak to bylo pevně šprajclé. Asi na to víc než je zdrávo dneska šplouchala voda.

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Za deště to furt chcípá - probíjející fajfka?

Příspěvek od Harry »

no ono bude asi nejjednodušší tam namontovat zpátky ten blatník, nemyslíš? :D-
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

GeorgeLD
Příspěvky: 235
Registrován: pát 24. kvě 2013 01:03

Re: Za deště to furt chcípá - probíjející fajfka?

Příspěvek od GeorgeLD »

No já už ho tam montuju, ale přecejenom kdyby chcalo jak sfiňa, tak to poslední co bych chtěl by bylo, aby mi chcípla motorka :-)T

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1744
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Za deště to furt chcípá - probíjející fajfka?

Příspěvek od Viktor »

Voda + elektrika = průser, upozorňující nálepka je snad na každém elektrickém zařízení... Když vykoupeš třeba fén pod elektrickým napětím ve vaně, tak pokud se u toho nezabiješ, tak mi věř, že už si s ním vlasy nevyfoukáš... Teď se hluboce zamysli, uvědom si, že VN kabel i fajfka jsou pod proudem, popřemýšlej k jakému účelu slouží blatník a až to všechno vyhodnotíš, dej si facku za asi nejidiotštější dotaz, který jsem tady kdy četl...

GeorgeLD
Příspěvky: 235
Registrován: pát 24. kvě 2013 01:03

Re: Za deště to furt chcípá - probíjející fajfka?

Příspěvek od GeorgeLD »

Viktor polib si, blatník tam nebyl, ale kdyby chcalo jak sfiňa a já někam jel, tak se nutně stane to samé i s blatníkem, tak si běž komandovat jinam.

Jinak srovnávat VN kabel a fén, to je tutově to nejidiočtější srovnání jaké jsem za poslední dobu četl.

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1744
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Za deště to furt chcípá - probíjející fajfka?

Příspěvek od Viktor »

V rámci dodržování hovorové kázně tvou reakci přijmu s nadhledem :-BS

Přidávám ještě jedno instruktážní video s tím, co se může bez blatníků také přihodit, byť jen na jízdním kole :D-

https://www.youtube.com/watch?v=Iw-Bu-3WuJA

GeorgeLD
Příspěvky: 235
Registrován: pát 24. kvě 2013 01:03

Re: Za deště to furt chcípá - probíjející fajfka?

Příspěvek od GeorgeLD »

to jsi šikula Y:-)

Smoula
Příspěvky: 160
Registrován: sob 31. srp 2013 20:12

Re: Za deště to furt chcípá - probíjející fajfka?

Příspěvek od Smoula »

Ten blatník tam plní funkci aby nelítala voda a bordel na motor, najezdil jsem několik kilometrů za deště. Samozřejmě že hlava válce a svíča suchá, bez blatníku si to nedovedu představit. jak bych asi dojel.

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Za deště to furt chcípá - probíjející fajfka?

Příspěvek od AresMlok »

Zdravím pánové :D-x
tady je zase veselo...
se Ti tam děje zhruba toto: https://www.youtube.com/watch?v=RYgVa3IGw98 a má to více příčin...
někde je proseklá izolace a sice to může být na kabelu, na spoji kabel fajfka, prasklá fajfka, zpuchřelá nebo nedoléhající guma ve fajfce (kabel/svíčka), prasklý izolátor svíčky.
Vlhkost to umocňuje, protože rapidně klesá izolační odpor mezi vysokonapěťovým okruhem a kostrou.
Takže to utěsni a víc neřeš, jinak by tohle nešlo vůbec provozovat: https://www.youtube.com/watch?v=JWJCAZzI544
Kup tohle: http://www.motokramek.cz/kabelova-konco ... s-kabelem/ a jezdi. Mě to i v silným lijáku nikdy nikde nenechalo a věř, že motorka byla zlitá výrazně víc než já >:D<
Jo a pokud se koukneš na hlavu u svíčky, tak tam najdeš díru pro odtok vody z prostoru kolem svíčky, takže se s tou vodou tak nějak v návrhu počítalo, že se tam bude vyskytovat...
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Odpovědět