Mz etz 150 nechce chytnout

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Baldis
Příspěvky: 31
Registrován: úte 15. črc 2014 00:10

Mz etz 150 nechce chytnout

Příspěvek od Baldis »

Celý den to jezdilo krásne.Až jsem odjížděl dom navečer tak jsem ji roztlačil ,nastartovala ale kuckala pak se to rozjélo.Než jsem dojel dom přestalo to jet.Chvílu to na roztlačku jélo a pak zdechlo .Dneska jsem to zkusil.Nastartovalo to na nakopavačku chvílu to klápalo a pak zdechlo.Na roztláčku to nechytne a nakonec střelí do výfuku.Poradíte mi co stym?Už to dělalo kdysi že to bylo přechlastane...Co mam udelat aby to nebylo uchlastane?

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Mz etz 150 nechce chytnout

Příspěvek od Harry »

zkus prvně zkontrolovat svíčku, vyměnit ji, přeměřit baterku a dobíjení
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Baldis
Příspěvky: 31
Registrován: úte 15. črc 2014 00:10

Re: Mz etz 150 nechce chytnout

Příspěvek od Baldis »

Svíčka vyměněna,motorka to ale dělá furt..Po delším roztlačení chytí.Bude to baterkou?Je v mz baterka Yuasa 12V 5AH .Dobíjení funguje.

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Mz etz 150 nechce chytnout

Příspěvek od AresMlok »

Zdravím,
pokud Ti dobíjení funguje - tj. nesvítí kontrolka dobíjení - (max. problikává na volnoběh), pak to baterkou nebude za předpokladu, že na ní máš ve stavu zapnutého zapalování alespoň 11V. Není to žádná hitparáda, ale mělo by to jet. Barva svíčky? Máš vzdušník povolen cca o 1,5 - 2 otáčky a volnoběh na asi 1200 otáček? Poměr benzínu a oleje - já u Castrol 2T přešel z 1:50 na 1:60 a nic zásadního se nedělo. Při poměru 1:75 motor výrazně ožil a svíčka je krásně rezatá. Když se ohřeje přestává kouřit.
Zkontroluj kabely od snímače, může být nějaký uklepaný a pak to chvíli jede a chvíli nejede. Zrovna tak snímač samotný - odchází-li do věčných lovišť, tak za studena šlape a za tepla nikoli, nakonec vůbec. Může zlobit indukčka i vysokonapěťový kabel.
Výfuk je průchozí? :-)
Není možné, že by se nějak rozšteloval předstih?
Zkus svíčku jestli hází jiskru na hlavě válce. Sice to není moc směrodatný, protože jsem u bráchy ladil sekačku 4T, kde svíčka jiskru dávala fakt urputně - svítila jako vánoční stromeček, ale motor nezájem... Rozdělal jsem karbec, vyfoukal, ani membrána nebyla děravá. Složil jsem to zase celý dohromady a nic. Vzal jsem svíčku z MZty, opatrně ji našrouboval do hlavy sekačky - měla kratší závit a ejhle. Motor naskočil. Původní svíčku, co pěkně svítila jako stromeček, jsem vyčistil drátem u dna kladné elektrody a řádně vyfoukal a zašrouboval do sekačky. Brácha koukal střídavě na mě a na sekačku, protože motor šel naprosto pravidelně ve vysokých otáčkách a nehulil. Pak mě ještě volal, že zahradu místo za dvě hodiny posekal za půl.
Máš uzeměný motor? Kdysi dávno v pravěku jsem taky měl 150dinu a vystřídalo se na ní asi 6 elektrikářů - dělala mi to samé co Tobě. Elektrika byla "v cajku", jen to nechtělo jet. Motor byl po polním řádění předchozího majitele před GO a dost z něj tekl olej. Nechtělo se mi to půlit, tak jsem ho občas otřel a dolil... No a poteklý olej vytvořil nevodivý šlem na uchycení a chvíli to zemnilo a chvíli ne. Zpravidla ne, když jsem vyhodil blinkr a začal předjíždět nebo začalo pršet... Jsem takhle jednou běhal zoufalej kolem MZty a šel okolo starej děda a chvíli koukal a pak se zeptal, co to jako dělám. Jsem mu pověděl celou story o 6-ti elektrikářích a on se mě zeptal - máš kus drátu? Zvedl jsem sedlo a řekl mu ať si vybere :-) Měl jsem tam tenkrát pár volných kousků. Vzal drát, namotal ho na kostru u usměrňovače a druhý konec namotal ke šteftu hlavy. Prej ať to natlápnu. Blafla okamžitě. Víš hochu, povídá, celej život jsem opravoval Tatry, a když bylo všechno v pořádku a nechtěla startovat, tak jsme ji uzemnili ještě jinde a nestalo se, že by nenastartovala.
Příjemné a hlavně úspěšné hledání :-)
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Baldis
Příspěvky: 31
Registrován: úte 15. črc 2014 00:10

Re: Mz etz 150 nechce chytnout

Příspěvek od Baldis »

Děkuji moc .Dneska mi došla nová baterie,tak zítra zkusím jestli to už bude ok.Anad to je jen baterkou ;)

Baldis
Příspěvky: 31
Registrován: úte 15. črc 2014 00:10

Re: Mz etz 150 nechce chytnout

Příspěvek od Baldis »

Tak dělá to furt...Chytá na nakopnutí,jezdí jak prase,pak jsem na to sedl jel za město a začalo to kuckat a střílet do výfuku...Tak jsem tlačil :D .Může to být tým že může být ucpaný karbec?5roků motorka stála.

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Mz etz 150 nechce chytnout

Příspěvek od Harry »

5 roků to stálo a ty se ptáš jestli tam může bejt něco ucpaný? si děláš prdel ne? :D-x
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Baldis
Příspěvky: 31
Registrován: úte 15. črc 2014 00:10

Re: Mz etz 150 nechce chytnout

Příspěvek od Baldis »

Sorry :D Jdu to vyčistit tedy:D

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Mz etz 150 nechce chytnout

Příspěvek od Harry »

hlavně si při tom nic nerozšteluj
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Baldis
Příspěvky: 31
Registrován: úte 15. črc 2014 00:10

Re: Mz etz 150 nechce chytnout

Příspěvek od Baldis »

Hotové,zitra to zkusim....Snad to bylo tým.V plovákové komoře skoro žádný bordel nebyl

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Mz etz 150 nechce chytnout

Příspěvek od Harry »

tak ono to chce vyčistit trysky, ty můžou bejt zalepený
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Baldis
Příspěvky: 31
Registrován: úte 15. črc 2014 00:10

Re: Mz etz 150 nechce chytnout

Příspěvek od Baldis »

Trysky jsem profoukl

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Mz etz 150 nechce chytnout

Příspěvek od AresMlok »

Zdravím,
a fouknul jsi taky do jehlového ventilu? On nejraději nezavírá - pak teče benzín z přepadu, ale a to je horší, taky se občas přidře a nepustí benzín do plovákové komory - kucky kucky >:D<
Jo a taky zkus kouknout se světlem do nádrže k sítku palivového kohoutu, kolik nepořádku je na něm nalepeného, když to 5 let někde rezatělo (td) Odpoj z karbce benzínovou hadičku, strč ji do suchý petky a podívej se, jestli je stejný průtok benzínu palivovým ventilem na plnou hádrž a rezervu. Klidně víckrát otoč páčkou palivového kohoutu...
Barva svíčky?
Máš čistou kladnou elektrodu - není bordel u paty elektrody?
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Baldis
Příspěvky: 31
Registrován: úte 15. črc 2014 00:10

Re: Mz etz 150 nechce chytnout

Příspěvek od Baldis »

Zdravim,jo fouknul jsem do jehlového ventilu.Sítko v nadrži je v pohodě.Benzín teče normálně.Barva svíčky taková černější suchá

Baldis
Příspěvky: 31
Registrován: úte 15. črc 2014 00:10

Re: Mz etz 150 nechce chytnout

Příspěvek od Baldis »

Dneska jsem se mz snažil nakopnout...Chytla dvakrát a už nic nedělala...Občas vystřelila z výfuku...Podařilo se mi jí jednou roztlačit...Ale to pak zdechla...Už nevim co stým...Svíčka je tam nedávno nová brisk...Karburátor pročištěný,nic jsem nešteloval...Poradte prosim...Jsem nasraný a mám chuť to dat na ND :D

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Mz etz 150 nechce chytnout

Příspěvek od Harry »

zkuntroluj zapalování, jestli tam jsou všechny dráty připojený, kdyžtak je vyčisti, občas to tak dělá... stejně bych zkusil novou svíčku
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Baldis
Příspěvky: 31
Registrován: úte 15. črc 2014 00:10

Re: Mz etz 150 nechce chytnout

Příspěvek od Baldis »

Jak myslíš pročistit?Svíčka je tam nová týden BRISK.Myslíš že NGK b8hs vydrží a je lepší?

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Mz etz 150 nechce chytnout

Příspěvek od AresMlok »

Zdravím,
Harry má pravdu, koukni na zapalování, malinko povol vzdušník - třeba o čtvrt otáčky, vyndej svíčku a tenkým drátem zkus, jestli na dně kladné elektrody není černá usazenina. Pokud ano, vyškrábat a vyfoukat.
Taky bych se podíval, jak máš seřízený předstih. Vyšroubuj svíčku, hoď ji na hlavu válce, do válce strč šroubovák, opatrně a pomalu protáčej motor a sleduj, kde se objeví jiskra. Šroubovák drž v ruce tak, aby se pohnul jen asi těch 2,5 mm u horní úvratě, prostě Ti mezi prsty jen malinko poskočí. Před poskočením musí svíčka hodit jiskru. K tomuto obrazu došteluj předstih.
Jemnější doladění provedeš až po jízdě do kopce, kdy bude motor ohřátý, sešteluješ volnoběh a předstih podle toho jak ostrý jezdec chceš být. Tzn. vem s sebou šroubovák a klíč na svíčku - můžeš nastavit i optimální bohatost směsi - ovlivňuje to i spotřebu. Každý motor je jiný a bez legrace, musíte si na sebe s mašinou zvyknout...
Ještě mrkni do vlákna - Nehází jiskru, tam najdeš jak proměřit snímač otáček, protože může fixlovat.
Na náhradní díly je času dost (:P)
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Baldis
Příspěvky: 31
Registrován: úte 15. črc 2014 00:10

Re: Mz etz 150 nechce chytnout

Příspěvek od Baldis »

Do předstihu se bojim rýpat :D Mz mám sotva 3týdny..Co je vzdušník ted vubec nevim :D

Mám tam koupit NGK svíčku?
A kdybyste někdo prodaval stojan a budíky na mz 150 tak mi dejte vědet díky ;)

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Mz etz 150 nechce chytnout

Příspěvek od Majkl »

Mrkni na hladinu v karbecu, dost mi to připomíná to, co to dělalo mě, šteloval sem předstihy, kušoval kktiny a pak stačilo naštelovat hladinu.

Taky mi párkrát chytla, roztlačit šla a pak šlus... Prostě nebyla hladina, směs chudá, tak to střílelo a nechtělo...

Vem karbec, jen vytáhni vaničku, nic s ním nedělej!! Vem ho, dej ho do nějaké pixle, přes hadičku normálně tu pixlu naplň a až karbec zavře přívod paliva, změř míru od hladiny k okraji vaničky, měla by být tuším u 150 12mm+-1 a u 251 14mm+-1

Řeknu to asi takhle, je to lehký, nemusíš nic dělat, měnit, s ničím hejbat, jen se ujistíš a deš dál... Jestli bude hladina nastavená blbě, na FAQ najdeš návod, jak to naštelovat, je to trošku hraní si, ale pohoda.


NGK, Brisk, Bosch - to je úplně jedno, jen jiná značka, tepelný hodnoty by měli být stejný

Baldis
Příspěvky: 31
Registrován: úte 15. črc 2014 00:10

Re: Mz etz 150 nechce chytnout

Příspěvek od Baldis »

Jak jsem na ní jel když jsem ji koupil tak pršelo..Přestali mi až jsem moto dovezl dom blinkry...Je možné že se dostala voda do eletriky a kvuli tomu motorka nechce jet?Po cestě nějakých 50km jela normálně i startovala vše v pohodě.Na druhy den už začala zlobit..

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Mz etz 150 nechce chytnout

Příspěvek od Harry »

Hlavně nerejpej do všeho najednou... jestli to předtím jelo v pohodě, tak to nebude ani předstih, ani hladina... bude to nějaká pičovina typu - někde něco ucpaný v karbecu, nebo nějakej drátek, nic neštěluj, dokud si nebudeš jistej, že tyhle dvě věci jsou v pořádku.... odkud seš?
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Baldis
Příspěvky: 31
Registrován: úte 15. črc 2014 00:10

Re: Mz etz 150 nechce chytnout

Příspěvek od Baldis »

Zlínský kraj

Baldis
Příspěvky: 31
Registrován: úte 15. črc 2014 00:10

Re: Mz etz 150 nechce chytnout

Příspěvek od Baldis »

Díval jsem se na zapalování a vypadá to všechno v pořádku

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Mz etz 150 nechce chytnout

Příspěvek od Harry »

to že něco vypadá v pořádku ještě neznamená, že to je v pořádku... jakej tam máš regulátor? mechanickej, nebo elektronickej?
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Odpovědět