Spojka MZ 251

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Bodhan
Příspěvky: 54
Registrován: stř 29. led 2014 21:08

Spojka MZ 251

Příspěvek od Bodhan »

Zdravim
Kamarád má něco se spojkou, tak jsme se pustili do sundávání deklu, ale ani s pomoci manuálu sme ho nedokázaly sundat. Šrouby máme venku, radicku dole, kryt pres otáčkoměr taky, ale pak by se mel vyndat ten pohon otáčkoměru (šestihran) a jit to dolu... Ale zaboha to nejde povolit, porad se s tím točí motor a když sme shodili druhou stranu, aby sme si ho podržely, tak sme místo toho vytočili ten imbus u alternatoru. Takze nejakej nápad, nebo co děláme spatne? Diky moc :)

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Spojka MZ 251

Příspěvek od Majkl »

Tak udělej jednu věc, vem nějakej kus něčeho, třeba kus provazu a dej ho do válcu místo svíčky a povol to, já to tak dělal a v pohodě :D

Címoš
Příspěvky: 118
Registrován: stř 01. kvě 2013 12:48

Re: Spojka MZ 251

Příspěvek od Címoš »

Snadno to povolíš vzduchem, ale pochybuju že máš rázový povolovák/utahovák. Sundej koleno výfuku a do výfukového kanálu nad píst strč třeba násadu od kladívka nebo nějaký jiný kus dřeva a povolíš to raz dva.

Bodhan
Příspěvky: 54
Registrován: stř 29. led 2014 21:08

Re: Spojka MZ 251

Příspěvek od Bodhan »

Už se povedlo, dekuji za nápad s kladívkem :) ( provázek nefungoval :D )

Bodhan
Příspěvky: 54
Registrován: stř 29. led 2014 21:08

Re: Spojka MZ 251

Příspěvek od Bodhan »

Takze po spouste rozendavani a nandavani, ladění a zkoušeni už MZ jede, spojka vystavuje jak má, nehučí, s tím bych byl spokojen... Ale z nějakého důvodu zůstala klouzat startovacka... Mam sundanej náhon otáček a když startuju nakopavackou, tak někdy točí Normálně motorem a někdy to "klouzne" a vůbec se neotočí... A zároveň, objel sem na tom jen garáž, ale když jsem ji dal za 1 plnej, tak se ozvala nějaká rana, jako klepnutí... Někdo nápad co s tím? Spojku sem znova rozebral a nic co by bylo podle příručky spatne jsem nenasel... Diky!

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Spojka MZ 251

Příspěvek od Majkl »

Nespíš Ti klouže spojka... Neklouzla Ti na kuželu??

Bodhan
Příspěvky: 54
Registrován: stř 29. led 2014 21:08

Re: Spojka MZ 251

Příspěvek od Bodhan »

Znovu jsem to asi po ste rozebral, tak teď to startuje normalne, ale zase spojka nevystavuje...

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Spojka MZ 251

Příspěvek od Majkl »

Děláš asi něco blbě, přitom mi přijde, že tam není co posrat...

Jak nastavuješ hrubý nastavení spojky???

Bodhan
Příspěvky: 54
Registrován: stř 29. led 2014 21:08

Re: Spojka MZ 251

Příspěvek od Bodhan »

Hrubý nastavení? Podle manuálu... Nenašel jsem teda díru na ten kolík, ale jednoduše zašrouboval jsem na těch daných 6mm co má být... Ta spojka prostě buď vystavuje pořád (jen trochu - jak klouzala našlapávačka) ale když pak zmáčknu spojku tak nikam nejede, chodí, ale nejde nakopnout... A nebo nevystavuje vůbec... Zkoušel jsem už koupit podložky, abych to dotáhl víc, ale výsledek je že startovačka chodí, ale když zmáčknu spojku (A jde normálně, má odpor, ne moc...) tak to prostě nerozpojí... Jedničku tam musím dát s rozběhem a když promáčknu spojku a přidám plyn, tak motorka normálně zrychluje... Příručku jsem prošel asi 10x rozebral a složil to asi ještě víckrát :D Ale vážně už nevím co s tím...

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Spojka MZ 251

Příspěvek od Majkl »

Díru na kolík, 6mm? Cože? Hrubý nastavení se dělá na motoru, jak je šnek od spojky, kterej tlačí na spojku a tím se spojka rozpojí... Žádných 6mm sem nikdy neřešil, nebo nějaký díry na kolíky, tam něco někde takovýho je??

Na spojce??
Máš na lanku vůly?? cca 1-2mm každej to má asi jinak

Bodhan
Příspěvky: 54
Registrován: stř 29. led 2014 21:08

Re: Spojka MZ 251

Příspěvek od Bodhan »

V příručce se hrubý nastaveni nastavuje zašroubováním toho "čehosi" do motoru tam co mluvíš po nejakej cep. Díru na cep jsem nemel, tak jsem nastavil bez nej. A to tak ze hrubý nastaveni je podle příručky 6mm od "patky" ktera je vevnitř, tam co píšeš...

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Spojka MZ 251

Příspěvek od Majkl »

Ty vole, tak to slyším poprvé, já to vždycky toho šneka prostě dotáhl na do full a byl pokoj :D a vždycky fungovala... Dělal sem to podle montážního videa na ytb

Bodhan
Příspěvky: 54
Registrován: stř 29. led 2014 21:08

Re: Spojka MZ 251

Příspěvek od Bodhan »

Ja podle příručky, ale v zásadě jak jsi to napsal - když to bylo dotažený úplně, bylo tam těch 6mm :D Jenze ta spojka proste nechce chodit, no...

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Spojka MZ 251

Příspěvek od Majkl »

Kde si naměřil těch 6mm?? To nepobírám :D Jak nemůže chodit, kurnik když to uděláš jak říkám, to musí chodit, pak je leda v prdeli něco přímo se spojkou...

Nerozdělával si ju?

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Spojka MZ 251

Příspěvek od Majkl »

Nebudu zakládat nový téma, tak to naseru sem, je to taky společný se spojkou :D

Takže: naskytl se mi takový krásný problém, dneska sem se rozhodl, že rozhodím motor, jooo to by bylo sice krásný, ale když chcu sundat víko spojky, voplá :D nejde dolů skrz ložisko, který je ve šneku :D nějak ho nemůžu za boha dostat z té kliky dolů, nahříval sem to, nic...

Nějaký nápady a návrh, jak by to šlo dolů?? Zatím to beru ze srandy, ale jak se naseru, vemu kladivo a nezbyde z toho takřka nic, jen hromady hliníkových špón :D-x:D-x:D-x:D-x:-|---:-|---:-|---:-|---:-(I:-(I

Tváříme se radostně :D-:D-:D-:D-:D-

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Spojka MZ 251

Příspěvek od Harry »

vem to za startovací páku a ten bazměk, kudy vede dovnitř spojková lanko a vyvyklej to... předpokládám, že šrouby i šneka máš dole
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Spojka MZ 251

Příspěvek od Majkl »

Je to venku, cajk, dostalo se tam trocha lepidla na to ložisko, kterým sem lepil tu spojku, fena fix to drží jak hovado a to tam toho byla kapka!!!

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1103
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: Spojka MZ 251

Příspěvek od Vladan »

každopádně vždycky platí, že původní majitel byl kokot a posral vše, co nestačili zmastit konstruktéři :U
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Spojka MZ 251

Příspěvek od Harry »

mám takovej dojem, že to lepidlo si tam dal majkl sám... ono by možná stačilo nalepit spojku, počkat až to zatvrdne, pak to zkontrolovat a pak teprve složit zbytek
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Spojka MZ 251

Příspěvek od Majkl »

Jasně, urychlel sem to :D :D a dal ho tam moc :D ale už je to všechno v pořádku :D-x

To ještě najezdí strašný tisíce, ta moje mašina :D-x:D-x:D-x:D-x

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1103
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: Spojka MZ 251

Příspěvek od Vladan »

Harry: já vím, to byla jen taková sarkastická poznámka... 8-)
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

Bodhan
Příspěvky: 54
Registrován: stř 29. led 2014 21:08

Re: Spojka MZ 251

Příspěvek od Bodhan »

Spojku jsem samozřejmě rozdělával, měnili se lamely :) Ale opět podle příručky, a zkoušel jsem i ze vystavuje (samotný tělo, při zmáčknutí volne točím ozub.kolem) takze tam problém taky nevidím... :/

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Spojka MZ 251

Příspěvek od Majkl »

Neví někdo, kolik stůpňů je ten kužel na klice??? Změřil bych si to, kdyby tam nebylo tak xxx drážek cca 1mm hloubokých...

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Spojka MZ 251

Příspěvek od Harry »

jasný vydrž, zítra to rozdělám, abych ti to přeměřil :D-x není to ve výkresech v bibli třeba? Nebo si to přeměř na tom koši néééé :-L-:
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Spojka MZ 251

Příspěvek od Majkl »

Já nemůžu právě nikde najít výkresy, určitě to tam bude, jenže nemůžu nikde výkres od kliky najít... Stejně to asi udělám tak, že koupím nový tělo spojky a tu kliku nechám opravit a nalepím to tam tak, že to už nikdy nerozdělám a jesi se to zase protočí, tak ta mašina pude!!! :-|--- :-|--- :-|---
Harry dík, rozdělej to a řekni :D :D :D

Odpovědět