zadní světlo

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
tomrambo
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 05. čer 2014 20:54

zadní světlo

Příspěvek od tomrambo »

Zdravím Vás MZťáci, na mojí MZ 150 mi neustále praská zadní žárovka ve světle a netuším čím to je. Všechno ostatní je OK. Jo a taky se mi jednou vybila baterka do mrtě, ale to se podezírám, že jsem nechal zapnutej klíček.:-)= Neměl jste někdo někdy podobnej problém. Kontakty jsem všechny očistil a zkontroloval i kostru, ale nepomohlo to. Stane se to jenom při tom, když jde motorka do otáček, co jsem tak vypozoroval. Za každou radu budu rád. Díky Tomáš.

Smoula
Příspěvky: 160
Registrován: sob 31. srp 2013 20:12

Re: zadní světlo

Příspěvek od Smoula »

Já ti radím přezkoušet to zkoušečkou kolik ti tam de šťávy a zkusil bych to i na baterce. Na volnoběch a když přidáš.
Mělo by ti to dávat do 15V to ta žárovka snese.

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: zadní světlo

Příspěvek od AresMlok »

Zdravím,
ano to snese, ale životnost klesne minimálně o 40% - žárovka je o 25% přežhavována. Přidáme vibrace a jdeme ještě níž...
Je potřeba nastavit regulátor. Jsou-li žárovky předimenzovány, budou čísla příznivější, ale princip a závislost zůstává.
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: zadní světlo

Příspěvek od Majkl »

Mám stejnej problém :D furt to rupe... nechápu... Proč jen zadní? Všechno ostatní je cajk, přední světlo, všechno... Furt se mi přepaluje jen zadní žárovka - mám elektronickej regulátor dobíjení, baterka 8A (nová) asi mi to dává víc, než by mělo :D ovšem jak pošéfovat elektronickej regulátor, to netuším... :-(I

Maran
Příspěvky: 2
Registrován: ned 07. srp 2016 22:47

Re: zadní světlo

Příspěvek od Maran »

Me se to stávalo a potom jsem překopal dobíjení na relátko ze 120tky škodovky a mam klid dobiji to dobře a elektrika nezlobí

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: zadní světlo

Příspěvek od Majkl »

Já tam mám dobíjení ze š120 nevím, nedělalo mi to, dělá mi to cca 3-5 měsíců...

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1103
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: zadní světlo

Příspěvek od Vladan »

kdysi jsem to řešil na svý ETZce a nakonec se ukázalo, že byla uvolněná plechová parabolka a ta klepala do žárovky
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: zadní světlo

Příspěvek od Márty »

Jak píše Vladan, tohle jsem řešil asi před měsícem, taky mi každou chvíli odcházela vzadu žárovka, měl jsem podezření, že tam lítá ta "parabolka", tak jsem ty plastové "čvonče", co je na nich nasunutá, upálil modelářskou bruskou, místo nich navrtal malé dirky a chytil ji po stranách pořádně napevno dvěma malými samořeznými šroubky (co se používají v PC) - už se ani nehne a myslím, že bude po problému... :-)T ;)
Obrázek

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: zadní světlo

Příspěvek od Majkl »

HA, tak to bude ono, protože ona mi TAM FAKT KURFA lítá :D mám ulemený ty podělaný kolíčky ... Dík, zase se mi jen potvrdilo něco, co sem si myslel :D- :D-
Já to tam nalepím kolem dokola silikonem a bude... žádný sraní s tem

Odpovědět