zařadím 5 a padají otáčky

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
gigel
Příspěvky: 80
Registrován: ned 24. úno 2013 19:51

zařadím 5 a padají otáčky

Příspěvek od gigel »

Zdravím Váš MZeťácí..mám na takový dotaz na všechny, co by mi dali užitečné rady. Koupil jsem MZ 250 etz 251 .. Motorka je krásná, je vidět, že se o ní předchozí majitel staral dobře, v loni byla dělána GO motoru. Avšak mi trápí jedna věc: zátah na první tři stupně je výborný, čtyřka se rozjíždí dýl, ale jakmile zařadím pět, jdou otáčky dolů .. a to jsem jel po rovině, skoro bych řekl, že silnice se mírně svažovala...chtěl bych poprosit o užitečné rady na co se zaměřit.. S MZ mám teprve první zkušenost, tak budu rád za každý názor.. Ještě bych chtěl podotknout, jestli na to nemá vliv to, že jsem to projížděl cca v - 2 stupních... a ten motor má prý najeto tak cca kolem 1000 km po té generálce.. předem děkuju za odpovědi (názory) .. Štěpán
MZ etz 251

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: zařadím 5 a padají otáčky

Příspěvek od Harry »

V jakým stavu je řetěz? Kolik vážíš?
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

gigel
Příspěvky: 80
Registrován: ned 24. úno 2013 19:51

Re: zařadím 5 a padají otáčky

Příspěvek od gigel »

řetěz ještě ten pán prý měnil, ten starý i když byl naložený v oleji se "zasekával" .. ty oka měli vlnky...ale jinak netuším, jestli je ten řetěz nový, to budu muset zkouknout...jinak vážím 95 kg...cca :-)
MZ etz 251

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: zařadím 5 a padají otáčky

Příspěvek od Harry »

asi nejprve mrkni na ten řetěz, jestli jde volně otáčet kolama atd.
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

gigel
Příspěvky: 80
Registrován: ned 24. úno 2013 19:51

Re: zařadím 5 a padají otáčky

Příspěvek od gigel »

no když to dám na hlavní stojan, tak normálně kolo chytím a roztočím bez větších problémů. samovolně se dotočí...je tam široká pneu, ale to by snad nemělo vadit v tom, aby padaly otáčky..jinak mám v plánu : skouknout vzducháč, karbec rozebrat, vyčistit trysky, svíčka ta mi připadá, že má dost velkej odtrh, vypálit vejfuk...pokud by to bylo pořád stejný, pak ještě predstih...jo a možná že to nebude mít nějakou spojitost, ale když vytočím 1, tak v nejvyšších otáčkách to na zlomek zakucká...ale když dám na místě plnej knedl, tak to bez problémů vytočím až přes 8000 ...
MZ etz 251

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1744
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: zařadím 5 a padají otáčky

Příspěvek od Viktor »

gigel: Nechci rýpat, ale pokud má ten motor najeto 1000 km po GO, tak bys tomu ten tvůj plný knedl rozhodně dávat neměl a už vůbec né točit 8000 otáček...

gigel
Příspěvky: 80
Registrován: ned 24. úno 2013 19:51

Re: zařadím 5 a padají otáčky

Příspěvek od gigel »

vím vím..ale s tou vadou poklesu otáček jsem chtěl zkusit, zda to vůbec točí do plnejch...byl to jen pokus, nic permanentního.. :-) .. nejsem barbar..jen až vyrazím na silnici nechci jet po rovině 4,5...4,5 .. 4,5 ..
MZ etz 251

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: zařadím 5 a padají otáčky

Příspěvek od Harry »

Dám ti jednu radu a tu si zapamatuj pokud to jede, tak se v tom zbytečně nevrtej hlavně neopravuj všechno naráz... odtrh na svíčce neřeš... jakou má barvu? Prvně omrkni ten řetěz... spousta lidí to podceňuje...
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

gigel
Příspěvky: 80
Registrován: ned 24. úno 2013 19:51

Re: zařadím 5 a padají otáčky

Příspěvek od gigel »

každá rada se počítá, díky za ní...jen myslíš vyměnit "jen" řetěz, anebo rovnou celou řetězku? vím, že řetěz dělá hodně, mám zkušenost z úplně jiných kubatur :-) ( fichtl) .. jinak ta svíčka je šedivá
MZ etz 251

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: zařadím 5 a padají otáčky

Příspěvek od Harry »

Osobně jsem měnil jen řetěz, přední kolečko vydrží hodně, stejně jako rozeta, kde je výměna trošku větší oříšek... hlavně teď řetěz musí jít prostě volně... svíčka by měla bejt cihlová
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1744
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: zařadím 5 a padají otáčky

Příspěvek od Viktor »

gigel: Tak to pak beru zpět ;)

gigel
Příspěvky: 80
Registrován: ned 24. úno 2013 19:51

Re: zařadím 5 a padají otáčky

Příspěvek od gigel »

tak řetěz objednám a rozetu a kolečko v předu zkontroluju...snad to zabere. V létě chci jezdit se známejma na výlety, ale představa výletu, kdy po zařazení pětky se to skoro dusí...Každopádně řetězem nic nezkazím,vyčištěním vzducháče taky... příští víkend má být lepší počasí, tak to zkusím projet trochu dál, aby se to pořádně zahřálo. připadalo mi dneska, že jediný, co se ohřálo byl výfuk...jak říkám, nemám s MZ žádný zkušenosti, měl jsem jednu 125 4takt a ta jela hned i za studena a neopadávaly otáčky..
MZ etz 251

gigel
Příspěvky: 80
Registrován: ned 24. úno 2013 19:51

Re: zařadím 5 a padají otáčky

Příspěvek od gigel »

v pohodě :-) .. jen každá rada dobrá
MZ etz 251

hoj.73
Příspěvky: 93
Registrován: pát 08. úno 2013 10:51

Re: zařadím 5 a padají otáčky

Příspěvek od hoj.73 »

Seřiď si předstih nejspíš ho máš moc velký

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: zařadím 5 a padají otáčky

Příspěvek od Majkl »

Předstih? Jen u pátýho kvaltu? To by se snad projevovalo v otáčkách ne?

hoj.73
Příspěvky: 93
Registrován: pát 08. úno 2013 10:51

Re: zařadím 5 a padají otáčky

Příspěvek od hoj.73 »

to ne protože na pětka je nejslabší rychlost a je proto háklivější na seřízení taky jsem to řesil , všechny kvalty šli v pohodě(na čtverku 110km/h) a pětka max.100km a šlus , než mi někdo z členů fóra poradil tady tohle a ono to fungovalo teď v na rovince130km/h ještě jednou mu dík Y:-)

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: zařadím 5 a padají otáčky

Příspěvek od Harry »

stejně bych prvně zkusil ty jednodušší věci, než se vrtat v předstihu... většinou to je nějaká pičovinka
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

gigel
Příspěvky: 80
Registrován: ned 24. úno 2013 19:51

Re: zařadím 5 a padají otáčky

Příspěvek od gigel »

zkontroloval jsem sání, tam jsem zjistil, že koš na filtr držel jen na jednom šroubu a těsnění bylo špatný, tak jsem to přetěsnil a doplnil o chybějící šroub, pak jsem se kouknul na výfuk, vymontoval a vypálil, ale ten byl dobře průchozí, pak jsem rozebral karbec a vyměnil gumičku na sytiči (preventivně), jehla měla "podobu" "S" v místě zářezů, tak jsem objednal komplet sadu trysek a novou jehlu, naložil jsem karbec do toulenu, včera v práci vyfoukal na komprosoru a za chvíli se pustím do zkompletování toho karburátoru a uvidím...vyměnil jsem i řetěz a zkontroloval kolečko v motoru i rozetu, ale ty jsou skoro jako nový..pokud ani tohle nepomůže, dám to klukovi od nás, co dělá dvoutakty, aby mi vyšteloval ten předstih, popř. aby se kouknul, proč se tohle děje...dám určitě vědět, v čem je (byl) zakopanej pes...jinak díky všem za rady, názory.. :)
MZ etz 251

sklepkous
Příspěvky: 144
Registrován: sob 09. úno 2013 08:57

Re: zařadím 5 a padají otáčky

Příspěvek od sklepkous »

gigel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> zkontroloval jsem sání, tam jsem zjistil, že
> koš na filtr držel jen na jednom šroubu a
> těsnění bylo špatný, tak jsem to přetěsnil
> a doplnil o chybějící šroub, pak jsem se
> kouknul na výfuk, vymontoval a vypálil, ale ten
> byl dobře průchozí, pak jsem rozebral karbec a
> vyměnil gumičku na sytiči (preventivně), jehla
> měla "podobu" "S" v místě zářezů, tak jsem
> objednal komplet sadu trysek a novou jehlu,
> naložil jsem karbec do toulenu, včera v práci
> vyfoukal na komprosoru a za chvíli se pustím do
> zkompletování toho karburátoru a
> uvidím...vyměnil jsem i řetěz a zkontroloval
> kolečko v motoru i rozetu, ale ty jsou skoro jako
> nový..pokud ani tohle nepomůže, dám to klukovi
> od nás, co dělá dvoutakty, aby mi vyšteloval
> ten předstih, popř. aby se kouknul, proč se
> tohle děje...dám určitě vědět, v čem je
> (byl) zakopanej pes...jinak díky všem za rady,
> názory.. :)


Nazdar, hele chlape uz jsi to nejak vyresil? Docela by me zajimalo cim to je, protoze mam pocit ze budu resit podobnej problem jen u MZ150. Dik za info
Simson Enduro S51 -> MZ etz 150 modroučká a také Audi 80 B4 kombi v krasne uprave :-)

gigel
Příspěvky: 80
Registrován: ned 24. úno 2013 19:51

Re: zařadím 5 a padají otáčky

Příspěvek od gigel »

myslim si,ze jsem to vyresil..jako prvni jsem vypalil vyfuk a tim padem jsem se k tomu uz nevracel,bral jsem to jako hotovou vec...takze jsem tapal vsude mozne,hral si s karburatorem a predstihem...ale nic,az jsem se jednou nasral a sundal vejfuk a jel to projet a petka zacala zabirat v 80km\h i do kopce...ted cekam,az mi prijde vyfuk a modlim se,aby vse bylo ok...kazdopadne dam vedet,jak jsem dopadl...
MZ etz 251

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: zařadím 5 a padají otáčky

Příspěvek od Majkl »

>>gigel
měl sis zkusit pučit nějakej jinej lauf, někde od někoho z nějakýho podobnýho stroju 2T a vozkoušet to, ale jestli ti to hrnulo bez laufu, tak si myslím, že to bude laufem ono se to tím, že to vypálíš podle mě, zase tak krásně nevyčistí, všechno má svoji životnost a všechno se jednou vysere :)

gigel
Příspěvky: 80
Registrován: ned 24. úno 2013 19:51

Re: zařadím 5 a padají otáčky

Příspěvek od gigel »

já bych si ho rád půjčil...jenže tady na "západě" vím o eMce 251 jen o tý mojí.. :-)T
MZ etz 251

sklepkous
Příspěvky: 144
Registrován: sob 09. úno 2013 08:57

Re: zařadím 5 a padají otáčky

Příspěvek od sklepkous »

gigel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> já bych si ho rád půjčil...jenže tady na
> "západě" vím o eMce 251 jen o tý mojí.. :-)T


tak co? uz dosel novej lauf? jak to s nim jede?
Simson Enduro S51 -> MZ etz 150 modroučká a také Audi 80 B4 kombi v krasne uprave :-)

gigel
Příspěvky: 80
Registrován: ned 24. úno 2013 19:51

Re: zařadím 5 a padají otáčky

Příspěvek od gigel »

lauf dosel,ale zmena se nekonala...problem je uplne jinde-je to s nejvetsi pravdepodobnosti velkou gumou vzadu..o vikendu tam zkusim dat tu,co tam ma byt a na0iu..jinak pro Viktora,tu gumu jsem tam ja nenacpal,koupil jsem to s ni..a jelikoz je to moje prvni zkusenost s MZ,tak mi nenapadlo zkontrolobat rozmer gum..
MZ etz 251

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: zařadím 5 a padají otáčky

Příspěvek od Harry »

na MZ doporučuju Continental ContiGo, průser ale je, že ji dělají dozadu jen ve 120 a 100, měl jsem je tam obě, obě v pohodě, ale na technické by mohl bejt problém
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Odpovědět