Jak vyměnit těsnění pístku brzdové pumpy?

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
krong
Příspěvky: 2
Registrován: sob 31. kvě 2014 14:08

Jak vyměnit těsnění pístku brzdové pumpy?

Příspěvek od krong »

Ahoj, u MZty mi trochu teče brzdová pumpa. Chtěl bych se zeptat, jak se vyndavá těsnění co je kolem pístku abych ho mohl vyměnit? Páčku jsem sundal a brzdovku vypustil. To těsnění mám odpáčit ven šroubovákem, nebo jak? Četl jsem že místo těsnícího kroužku je lepší dát gufero, je to pravda? Díky!

Címoš
Příspěvky: 118
Registrován: stř 01. kvě 2013 12:48

Re: Jak vyměnit těsnění pístku brzdové pumpy?

Příspěvek od Címoš »

Odstraníš pružný pojistný kroužek a pak chytneš opatrně pístek na konci kleštěma a vytrhneš ho. Bacha je za nim ještě pružinka, tak ať jí neztratíš. Dává se tam gufero 10x20x8, ale když jsem to dělal, tak ho v obchodě neměli, tak jsem použil dvě gufera 10x20x4 hned za sebou. Na dvouch MZ to fungovalo skvěle, i když mě v prodejně ujišťovali, že to fungovat nebude, protože to byly gufera na otáčející se hřídele, ale myslel jsem si o tom svoje.

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Jak vyměnit těsnění pístku brzdové pumpy?

Příspěvek od Majkl »

Dej tam to co říká Címoš... Mám tam gufero 10*20*7 a je to v pohodě, ani kapka :)

Je dobrý ten pístek vyleštit, aby na něm nebyla žádná dírka atd. Ty manžety co se do toho origo púrodávají, to je dobrý tak akorát na to, aby to člověk zaplatil a hodil do koše a je to dražší, jak gufero, který stojí 10kč

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Jak vyměnit těsnění pístku brzdové pumpy?

Příspěvek od Harry »

tak proč sháníš jinou pumpu Majkle?
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

jindrap
Příspěvky: 96
Registrován: pon 04. úno 2013 19:02

Re: Jak vyměnit těsnění pístku brzdové pumpy?

Příspěvek od jindrap »

Určitě pro kamaráda, když ta jeho je v cajku :Y

Jinak já mám problém opačný teče mi to dole u třmenu a těsnění z obchodů je samý otřep :(
MZ 251 - > Honda XL600V Transalp

krong
Příspěvky: 2
Registrován: sob 31. kvě 2014 14:08

Re: Jak vyměnit těsnění pístku brzdové pumpy?

Příspěvek od krong »

Címoš: Díky! Starý těsnění i s pístkem jsem už vyndal, taď už jen koupit gufero :-)

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Jak vyměnit těsnění pístku brzdové pumpy?

Příspěvek od Majkl »

Harry už nesháním :)

Tomes
Příspěvky: 8
Registrován: sob 17. srp 2013 17:19

Re: Jak vyměnit těsnění pístku brzdové pumpy?

Příspěvek od Tomes »

Tak jsem brzdu taky přetěsnil, koupil jsem sadu na repas z moto-prodejna, pokud to někdo budete řešit tak sadu určitě nekupujte, jsou to vyhozený 400Kč. Opravdu stačí dát tam gufero jak je psáno výš, vyleštit pístek a nazdar.... oprava za pár kaček, hotový je to taky za chvilku.... prostě pohoda. A vzhledem k jednoduchosti a ceně opravy bych ani neřešil jinou pumpu

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Jak vyměnit těsnění pístku brzdové pumpy?

Příspěvek od Majkl »

Dyť smě Ti to říkali ne?

Tomes
Příspěvky: 8
Registrován: sob 17. srp 2013 17:19

Re: Jak vyměnit těsnění pístku brzdové pumpy?

Příspěvek od Tomes »

Jojo řikali, to je tak když nejdřív objednáváš a pak teprve studujes na foru.... njn, blbec :(

Odpovědět