Kvalitní náhradní díly.

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Honda
Příspěvky: 27
Registrován: pát 01. bře 2013 06:33

Kvalitní náhradní díly.

Příspěvek od Honda »

Náhradní díly.
Dají se někde ještě koupit kvalitní náhradní díly za rozumnou cenu NA MZ 251 ETZ?
Rok co rok měním kola a vidle 2jky a.Komplet nová převodovka a vidle.
Jednou od nich http://www.moto-prodejna.cz/nahradni-dily-mz/
Pak zas od nich http://www.motoklasik.cz/index.php?zobraz=nahradni-dily
Stopro origo Němec 3x tak drahé a taky nic www.megamotocykl.cz
Zato co jsem narval do MZ bych koupil super mašinu,rok co rok se opakuji,že to hobo prodám.
Plané řeči první láska je první.
:-|---

hoj.73
Příspěvky: 93
Registrován: pát 08. úno 2013 10:51

Re: Kvalitní náhradní díly.

Příspěvek od hoj.73 »


Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Kvalitní náhradní díly.

Příspěvek od Majkl »

Nechce se mi zakládat nový téma, ale zajímal by mě váš názor na tyhle dvě brzdy:

Tahle a tahle

Moc se mi nechce dávat za pumpu 22oo... ale jestli jí někdo má a je fakt dobrá a brzdí hafo moc, tak ju asi vemu.

Dík moc

Jindra
Příspěvky: 715
Registrován: úte 22. led 2013 23:49
Bydliště: Brno

Re: Kvalitní náhradní díly.

Příspěvek od Jindra »

S tou první z nich jsem se už něco najezdil. Měl jsem ji na CLR 125, tam se s ní dalo jezdit po předním. Teď ji mám na Baghiře kde sice brzdí taky slušně, ale když jedu ve dvou a naložený tak už to není ono. Ale to není jen pumpou, má na to velký vliv i celý zbytek předku...

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Kvalitní náhradní díly.

Příspěvek od Majkl »

Takže bys tu Grimecu doporučil?? na "dvěpade" to stačí asi ne?? Ta "origo" MZ furt teče a už mě to sere... Tak sháním jinou, potřebuju aby to brzdilo jako ďábel...

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Kvalitní náhradní díly.

Příspěvek od Harry »

To grimecu jsem měl na 251 taky, brzdí parádně, technicky je přecejen o nějakej rok novější a tlačí víc, jak origo pumpa. Ta cena je sice vyšší, ale rozhodně s tím bude míň sraní jak s repasí té origo, kde je úspěch nezaručen. Nicméně pokud máš na tý MZ ještě co dělat, tak s tím nespěchej, třeba se do tý doby objeví nějaká jawácká... nebo bude mít něco Luksapik, ale otázka je, jestli spolu chcete mít ještě něco společnýho
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Jindra
Příspěvky: 715
Registrován: úte 22. led 2013 23:49
Bydliště: Brno

Re: Kvalitní náhradní díly.

Příspěvek od Jindra »

Majkl: všechny Grimecy jsou levnější kopie Bremba, takže funkčnost by měla být prověřená. Rozhodně bych ale nekupoval novou, chvilku projížděj inzeráty a za litr určitě něco seženeš. A nemusí to být přesně tahle, chybu bys neměl udělat s jakoukoliv pumpou co nebude z Číny.

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Kvalitní náhradní díly.

Příspěvek od Majkl »

No já bych rád pokud vše půjde příští víkend nastartoval, ovšem nevím, jestli to stíhám... Já teda mrknu po netu co kde kdo má, ale zase, když nebude nová, kdo mi zaručí, že nepoteče??

Jindra
Příspěvky: 715
Registrován: úte 22. led 2013 23:49
Bydliště: Brno

Re: Kvalitní náhradní díly.

Příspěvek od Jindra »

Já jsem kromě starých ETZ ještě neviděl motorku které by tekla pumpa.

Heki
Příspěvky: 949
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: Kvalitní náhradní díly.

Příspěvek od Heki »

Jestli chceš pumpu z DR 600, tak mohu poskytnout v netekoucím stavu.
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Kvalitní náhradní díly.

Příspěvek od Majkl »

Heki, pude to narvat na MZ? Jak je to s hadicou, neni jina atd.? A chci taky, aby to ejak vypadalo, ale tak packa by se tam dala dat stejna, jak spojkova na emine, nebo se pletu??

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Kvalitní náhradní díly.

Příspěvek od Harry »

Páčka tam stejná bez úprav napasovat nepůjde, na tu origo si musš buď něchat navařit kus nějakýho hliníkovýho odřezku a zabrousit, nebo to z těch dvou páček svařit, hadici budeš muset zredukovat propojkou na brzdový hadice, ale to není žádnej velkej problém
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Heki
Příspěvky: 949
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: Kvalitní náhradní díly.

Příspěvek od Heki »

Ti to příležitostně vyfotím.
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Kvalitní náhradní díly.

Příspěvek od Majkl »

Nahod foto, cenu, ja mezitim jeste obeham nejaky techny atd. Treba najdu neco a koupim, ale dik, premyslel sem i o te grimece fungl, ale to asi ude zbytecne velka investice, ze??

Heki
Příspěvky: 949
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: Kvalitní náhradní díly.

Příspěvek od Heki »

Dopytle nemůžu to nikde najít - nevím jestli jsem to už náhodou někomu neprodal. Mám ale ještě jednu přímo na motorce, tak nafotím tu a pak pošlu. Bohužel motorka není tady, nýbrž u babky, tak to fotnu až tam budu mít cestu.
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Kvalitní náhradní díly.

Příspěvek od Majkl »

Ok, já kdyžtak koupím někde nějakou... Nějak to už udělám, hlavně aby to brzidlo :)

Honda
Příspěvky: 27
Registrován: pát 01. bře 2013 06:33

Re: Kvalitní náhradní díly.

Příspěvek od Honda »

Jak to tak vidím už nejsou žádné kvalitní díly kde sehnat.To moto-ustinl.eu je taky pěkný odpad,kluk si objednal válec na SIMSONA taky na doporučení a hned jsme ho posílali na reklamaci,vložka se zužovala tudiš neprošel píst celým válcem.:(

Tomes
Příspěvky: 8
Registrován: sob 17. srp 2013 17:19

Re: Kvalitní náhradní díly.

Příspěvek od Tomes »

A co si myslíte o téhle? bohužel žádnej pořádnej popis tam neni, tak nevim.....
http://www.motoklasik.cz/index.php?zobr ... il&id=1466
Teda pokud foto neni pouze ilustrační

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Kvalitní náhradní díly.

Příspěvek od Majkl »

To stejný, co jinde... Ale mohla by fungovat :)

vorvan
Příspěvky: 13
Registrován: úte 10. kvě 2016 06:50

Re: Kvalitní náhradní díly.

Příspěvek od vorvan »

Čau,
jak to s dílama vypadá v roce 2020?? Totiž moje milovaná sestřička mi z chaty vyhodila MZ150 (za to že jsem jí tam dva roky zadarmo makal a sháněl materiál) a musel jsem jí proto narychlo dát ke známém... Včera jsem se po telefonu dozvěděl že to „lítá jako prase“ akorát to moc nechce startovat. Takže jsem si pro ní hned večer přijel – zlomená páčka spojky, nakopávačka přeskakuje někdy až o tři zuby, promáčklá nádrž, vidlice drhne vrže skřípe, spojka prokluzuje a kdo ví co ještě zjistím. Prostě tlupa ožralích dementů si řekla „pojďme jí tomu čuráčkovi trochu projet“. Protože nevěděli, že existuje něco jako sytič, kopali, kopali, kopali až jí bohužel nakopli. Potom se jezdilo po zadním, padalo, gumovalo… (vím od jednoho z nich)

Že je vidle je bez oleje jsem věděl protože je v řiti gufero, které jsem měnil před třemi lety a od té doby jsem s ní skoro nejezdil. Zjistil jsem to nedávno po krátké projížďce. Manžety taky totálně popraskané. Jak je možné že je za tři roky po nich?! Z čeho to kurva vyrábí?!

Takže teď potřebuji koupit startovací segment, gufera vidlic, páčku spojky, spojkové lamely a říkám si, že by bylo vhodné zeptat se zkušenějších abych zase nekoupil sráče.
Otázka tedy zní: kde koupím díly v původní kvalitě nebo aspoň v podobné kvalitě??

Předem moc děkuji a omlouvám se za můj emocionální výblitek – pořád jsem kurva dost nasranej!!!!!!!!!!

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Kvalitní náhradní díly.

Příspěvek od Márty »

Relativně slušné díly se dají koupit na motoprodejně - https://www.moto-prodejna.cz/ - Ale připlatíš si za dopravu.

Ještě se dají některé věci sehnat po bazarech, origo, pokud jsou ve slušném stavu, jsou vždy lepší než ty "náhražky"

A nebo v Německu origo, co je ještě skladem: https://www.zweirad-schubert.de/de/mz-ersatzteile
Obrázek

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Kvalitní náhradní díly.

Příspěvek od AresMlok »

Kup to na motoprodejně. Gufera jsou v pohodě. Manžety kup ty dražší. Jsou teda o 2 cm kratší než origo, ale guma na nich je velmi slušná. Budeš muset ale vyseknout odvětrací otvor do spodku první harmoniky - stačí 3 mm díra. To, co mají vyseknutý oni z výroby se přilepí na kluzák a nebude to přisávat vzduch při návratu vidlic do normálu po propružení.
Segment jsem sice kupoval někde jinde, ale bude v pohodě taky, jen ho pořádně slícuj s rozběhovým kolem. Lamely jsou celkem jedno, který vybereš.
Páčku spojky možná nebudeš muset pilovat pro lanko, aby se do páčky vešlo...

Jinak, to co jsi popsal, je trochu na přes držku...
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Uživatelský avatar
skypan
Příspěvky: 65
Registrován: ned 21. zář 2014 20:14
Bydliště: Smržovka
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalitní náhradní díly.

Příspěvek od skypan »

já už několik let nakupuji z Motoprodejny jak výše zmíněno,zrepasoval na nich skoro celou motorku, a s kvalitou dílů docela spokojenost,co vím že je šmejd a z křehkýho plastu jsou zadní svítilny a brzdové spínače,ale i záleží co maj zrovna na skladu,co se týká dílů do motoru a tř.šavlí tak celkem spokojenost,zatím to drží.

Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

Re: Kvalitní náhradní díly.

Příspěvek od Yuri »

Včera mi přišly díly z motolrodejny a bohužel opět zklamání , bral jsem tam pár drobných dílů a stupačky , drobné díly rozsypaný po krabici , stupačky odřené a k tomu ta cena .... Fakt ne .
Mrkni na moto Ústí , super přístup , díly levnější a kvalitou přijdou stejný .
Zkus to tam.

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Kvalitní náhradní díly.

Příspěvek od AresMlok »

Tak motoprodejna dokonalá není, např. reklamace jsou někdy na palici a 1,5 měsíce než dostaneš to, co chceš. A to před Covidem... Kvalita všech dílů taky echt nutně být nemusí. Já si začínám psát, co kde brát. Jen rozdíly v napínácích, součástka za 50,- Kč... rozhodne za Tebe jestli budeš jezdit nebo ne!
Třeba kompletní - tím myslím opravdu kompletní VAPE na MZtu má jen motoprodejna a nejlevnější. Blinkry schopný projít technickou má zase jen motoprodejna a jsou bezkonkurenčně nejdrazší...
Když jsem kdysi kupoval zadní světlo, vzal jsem ledkovýho taiwance, protože měl jedinej Ečko. Je to boj s větrnými mlýny.
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Odpovědět