Klepání v motoru

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
otas15
Příspěvky: 5
Registrován: sob 01. bře 2014 12:40

Klepání v motoru

Příspěvek od otas15 »

Ahoj bando. Dnes jsem zjistil že mi klepe nějak v motoru a při zmáčknutí spojky se to utiší. Nevíte co s tím je ?? Díky

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Klepání v motoru

Příspěvek od Majkl »

Co máš za mašinu? 250/150?

otas15
Příspěvky: 5
Registrován: sob 01. bře 2014 12:40

Re: Klepání v motoru

Příspěvek od otas15 »

251

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Klepání v motoru

Příspěvek od Márty »

U dvaapůle je určitý hluk, který ztichne, když vymáčkneš spojku, normální... ;)
Obrázek

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Klepání v motoru

Příspěvek od Majkl »

Myslím si, že máš stejnej problém co já, hřídélka od tlačnýho kusu se ti dotýká spojky popř. něco z ní...

Takže rozdělat a mrknout na to

otas15
Příspěvky: 5
Registrován: sob 01. bře 2014 12:40

Re: Klepání v motoru

Příspěvek od otas15 »

Díky mrknu na to ;-)

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Klepání v motoru

Příspěvek od Majkl »

Pokud to nedělalo a začlo dělat, radši bych se na to mrkl, lepší než aby se Ti tam podělalo něco víc, kryt spojky je dole hned, sice se člověk drbe s olejem, což mě osobně s*** nejvíc, ale je to raz dva rozhozený a zase daný dohromady (tu)

A nebo dobře uděláš, když ten zvuk nahraješ a někam ho prskneš na net, to bude úplně nejlepší

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Klepání v motoru

Příspěvek od Harry »

Neposlouchej majkla... Tomu ještě motorka ani nejede a dělá tady mudrce... Dělá ti to furt nebo od nějakého okamžiku?
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Klepání v motoru

Příspěvek od Majkl »

jen si žvatlej :-/|:-/|:-/|:-/|:B

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Klepání v motoru

Příspěvek od Harry »

Copak Majku? Přepsal jsi příspěvek o tom, jak ti to jezdilo, jezdí a jezdit bude? :D-x už se těším na tvoje témata typu... "nejde seřídit volnoběh, střílí do výfuku, nejde vytočit, nejde zařadit neutrál atd... Ale neboj, rád ti poradím :)-D
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Klepání v motoru

Příspěvek od Majkl »

Neboj, už znám svou mašinu tak, že jí složím i poslepu, jen mě nebaví, že do mě šijete bez důvodu, protože sem se rozhodl repasovat mašinu??? To je naprosto v pohodě a dává to smysl, nevíte ani co kupuju a jestli to kupuju a hned se do mě všeci serou, že díly stojí za starou belu, činský normy? Nějaký existujou? :D :D

Každej z vás říká, jak sou díly do motoru nahovno a jak by si je nikdy nekoupil, měl je tam už někdo z vás že o tom tak mluvíte? Ukroutila se vám nějaká hřídel? Rozlítla klika?Nebo něco podobnýho? Koupíte si něco a ono to trošku nepasuje a to znamená, že všechno je teda naprosto nahovno???

Je mě jasný, že origo je origo a nic nebudu nikdy jako origo, ale to už tak bývá :))

Vysvětlete mi to prosím a pokud má někdo zkušenost s hřídelou v motoru, která stojí za p*** a vysrala mu motor, nebo klikovka... Ať mluví, pokud ne, měl by držet hubu :IO :U

jindrap
Příspěvky: 96
Registrován: pon 04. úno 2013 19:02

Re: Klepání v motoru

Příspěvek od jindrap »

Tak já jsem třeba motor repasoval, nechal udělat výbrus a mašina mně dovezla k Balatonu, do Chorvatska a další rok do Popradu, kde sice rupla zadní guma a přišel pád, ale ve vsi jsme to spravili a jelo se dál. Tebe jsme ještě ani neviděli. Sice už v jednom filmu se říkalo, že čísi píču nikdo neviděl, ale věřil že ji má. Ale u tebe jsme akorát viděli mašinu na podlaze a jestli někdy pojede ví jen ten pán nahoře. Tak jestli jsi takový machr tak to slož, a přijeď třeba na sraz k Elišce. Všichni tě určitě rádi poznáme. A jestli ne tak tady nevandruj do lidí co mají jak se říká nacouváno víc než ty po čumáku.
MZ 251 - > Honda XL600V Transalp

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Klepání v motoru

Příspěvek od Márty »

No tak, chlapci, nehádejte se mi tady :-no :)
Obrázek

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Klepání v motoru

Příspěvek od Majkl »

Jen ať si do mě šijou ;) mě to nerozhodí, na sraz dojedu až dojedu, ale nevím jestli mám vůbec chuť někam jezdit (tu) ještě se uvidí, když teda nemám po čumáku :D-x

A do nikoho nevandruju, to bych si nedovolil, jen sem chtěl znát to tajemství, ohledně "čína" dílů, to je vše, zduř :)o:)o:)o

Rozhodně nemám v plánu se s někým dohadovat, nebo někoho srát proti sobě, to určitě ne i když si to hodně z vás myslí :)

SID
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 18. dub 2013 20:41

Re: Klepání v motoru

Příspěvek od SID »

...je to rebel ! :o

fous
Příspěvky: 1
Registrován: pon 21. dub 2014 21:33

Re: Klepání v motoru

Příspěvek od fous »

Ahoj.
Mam podobny problém s tim klepanim v motoru u 251.
Prvni problem byl ze kdyz se to ohralo tak to hodne hucelo jakoby od spojky.
Po rozebrani jsem zjistil ze sou volne nyty na unaseci spojky.jak to bylo volne tak to znicilo
Vypinaci packu spojky, nahon otackomeru a lozisko co je pod unasecem.
Unasec sem objednal novy ze stranky AZ OBCHOD.CZ.jenze byl vadny tak jsem jim ho vratil a stary opravil.
Pozkozene dily jsem vymenil.. no a ted po slozeni mi to studeny trochu huci kdyz zmacknu spojku tak huci vic.. teply je to podobny ale hlasitejsi.. mam trochu priohlou tu tycku co je na ni perko a je od lanka k vypinaci pacce spojky. Mohlo by to byt tim???
Jinak jeste mam pod tim loziskem vypinani spojky co je ve viku 2 mm podlozku. Protoze kdyz utahnu matku se sbekem tak mi to vypinani spojky zaleze tak o 4 mm dovnitr.. vadi to nebo ne??
Jinak ty podlozky co sou pod unasecem a nad nim sou nove perova je akorát stara..

Diky Tomas..

Uvudime se na srazu.. ;-)

Huny
Příspěvky: 14
Registrován: sob 31. led 2015 19:01

Re: Klepání v motoru

Příspěvek od Huny »

Hoši, toto je ten zvuk. Dělá mi to také a po zmáčknutí spojky to zmizí.

[video]https://youtu.be/l50FDs6SrSE[/video]

GeorgeLD
Příspěvky: 235
Registrován: pát 24. kvě 2013 01:03

Re: Klepání v motoru

Příspěvek od GeorgeLD »

Tak to mi dělá taky, nikdy jsem tomu moc váhu nepřikládal. Mě hlavně štve hlasité nepříjemné vysokofrekvenční hučení okolo 3100ot., zrovna otáčky, na kterých jezdím v obci, dělá to jen, když je motor v záběru při jízdě, na stojanu ne. Ložiská vyměněné (kromě jednoho ve spojkovém koší, nechtělo se mi ho otvírat, protože ty ložiska na tom zas tak špatně nebyly).

fous: jak ti to přesně hučí? Vysokofrekvenčně? Že by v tom měl prsty spojkový koš, hm...

Fidel1994
Příspěvky: 43
Registrován: ned 23. bře 2014 19:31

Re: Klepání v motoru

Příspěvek od Fidel1994 »

Taky mi to tak klepe Huny (zdár, to jsem já Fída Š.) :D- spojku mám dělanou před 10 000 km, za jízdy to neklepe, spojka funguje, tak to neřeším. O víkendu budu měnit gufero na klikovce, tak uvidím jestli až se to tam nandá zpět, bude klepat (mám takové tušení že tenkrát chvíli neklepala a začala až časem, ale nejsem si jistý, tak se tu hádat nebudu jestli to je normální nebo ne).. co jsem koukal na YT na videa, tak některým pšonkům co to mají po GO to neklepe a některým jo... :D

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Klepání v motoru

Příspěvek od Harry »

jestli ono to nebude tím, že když na vyváženou a vycentrovanou klikovku nasadíš tříkilovou nevyváženou a nevycentrovanou spojku, mohlo by to dělat problémy že :D-x pak záleží fakt na každý setině... a stejně s tím nic neuděláš
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Huny
Příspěvky: 14
Registrován: sob 31. led 2015 19:01

Re: Klepání v motoru

Příspěvek od Huny »

Zdarec Fído ,) No toš asi to jako není zas tak hrozná závada, ale na křižovatce mě to celkem štve jak to takhle hlučí. Je to dost. Raději bych slyšel jen to brblani dvoutaktu. Asi to začnu řešit až na podzim zas, teď už se mi fakt nechce. Uvidíme, jak pochodíš.

Fidel1994
Příspěvky: 43
Registrován: ned 23. bře 2014 19:31

Re: Klepání v motoru

Příspěvek od Fidel1994 »

No uvidíme, ale řekl bych, že to bude klepat stejně, škoda že si nepamatuji, jak to bylo tenkrát. Jinak volnoběh máš cca 1 200 ot./min? Zdá se mi na tom videu nějaký vysoký :D

Fidel1994
Příspěvky: 43
Registrován: ned 23. bře 2014 19:31

Re: Klepání v motoru

Příspěvek od Fidel1994 »

Tak gufirko na klice vymeneny, a i po sundani/nasazeni spojky to stejne klepe, ale nikde nebyl zadny naznak, ze by tam bylo neco spatne, takze na tom clovek nic nevymysli, proste to klepe, ja to klepani nikdy neresil, nevadi mi, na funkcnost spojky to vliv nema, jezdi to, jezdi..

Huny
Příspěvky: 14
Registrován: sob 31. led 2015 19:01

Re: Klepání v motoru

Příspěvek od Huny »

Volnoběh mám trošku vyšší, on se mi pak po jízdě krapet sníží, a když se sníží pod těch 1200, tak to hodně vybruje. Takže mám daný o kapánek větší a je klid :) Jj tak škoda, já myslel, že se na něco příjde. Toš třeba to někdá někdo vyřeší :D

stechy643
Příspěvky: 5
Registrován: pát 17. črc 2015 21:42

Re: Klepání v motoru

Příspěvek od stechy643 »

Tak jsem si trochu četl knížku Poradím si sám? Motocykly MZ. Píšou tam, že klepání spojky způsobuje vůle mezi unašečem a primárním kolem. vůle by měla být v rozmezí 0,05-0,1mm, v knize se píše ,,Aby nebylo hnací kolo staženo, ale aby ani neklepalo, smí mít axiální vůli 0,05-01mm. Nastavení vůle slouží rozpěrné vložky (distanční podložky na moto-prodejna.cz) o síle 1,90, 1,95 a 2,0mm." Tak teď se ptám, má někd ozkušenosti s tím, jakou podložku tam vrazit aby to neklepalo? podle mě asi ty 2mm.

Odpovědět