Zámky + klíče

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Zámky + klíče

Příspěvek od Márty »

Tak jsem si objednal pár náhradních dílů na eminu, cca za 1 300,- káčé a když už jsem byl v tom, jsem zkusil zajít k zámečníkovi, jestli by mi dokázali udělat klíč k zámku řízení, měl jsem jen jeden klíč, a to lehce načnutý (k zámku, který jsem koupil tady na Bazaru) a ke Kappa kufru, kde jsem měl jen zbytek klíče (vylomený z té barevného plastové hlavy)... V prvním zámečniství mi řekli, že to nejpíš nepůjde, ale ať to zkusím jinde. Tak jsem zašel k jinému a tam mi okamžitě udělali za 4 pětky náhradní klíč ke kufru. O klíči k zámku na motorku prohlásili, že to v životě neviděli, ale, že když přinesu i zámek, tak se s tím poperou... Tak jsem jim to tam hodil a druhý den ráno bylo hotovo, viz obrázek. Dva klíče mne vyšly na kilčo...

[img]http://mz-world.cz/forum/images/klic.jpg[/img]

Tím jsem jen chtěl říct, že kdyby někdo měl stejný problém, není potřeba hned shánět nový zámek, ale i nestandardní klíč se dá udělat (i když někde tvrdí, že ne), za menší cenu, než kdyby člověk sháněl origo klíč (u kufru Kappa určitě ;))
Obrázek

Jindra
Příspěvky: 717
Registrován: úte 22. led 2013 23:49
Bydliště: Brno

Re: Zámky + klíče

Příspěvek od Jindra »

Já jsem jim kdysi donesl zámek řízení na 150ku BEZ KLÍČKU a oni ho k tomu vyrobili(tu)

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1744
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Zámky + klíče

Příspěvek od Viktor »

Všechny zámky se dajá vyrobit, kurvy zlodějský... :-) :-)¨ :-)

Lord_Lee
Příspěvky: 350
Registrován: stř 23. led 2013 19:04
Bydliště: Königgrätz

Re: Zámky + klíče

Příspěvek od Lord_Lee »

Kupujte si čínský visací zámky, tuhle jsem potřeboval vyrobit druhý klíč k jedný čínský kladce a v zámečnictví mi řekli že si na to moc netroufaj, že jsou to takový šunty že se klíč málokdy trefí na první pokus a musí se hodně opracovávat (:P)
MZ 251 ETZ -> Yamaha XJ 600S -> Yamaha FZS 600 Fazer -> Honda XL650V Transalp
Jezdit autem je jako chodit po čtyřech...

SID
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 18. dub 2013 20:41

Re: Zámky + klíče

Příspěvek od SID »

Proma,Sezimova 11,Praha4 .....s těma mám dobrou zkušenost a udělali mi i klíče,se kterýma jsem ve spoustě jiných neuspěl

sklepkous
Příspěvky: 144
Registrován: sob 09. úno 2013 08:57

Re: Zámky + klíče

Příspěvek od sklepkous »

na cinsky zamky klice moc nechcou delat to je pravda. Ale jinak na svoji eminu 150ku jsem mel jen jeden klic zamku rizeni a jeden na kaslik...bylo mi celkem lito kupovat nove zamky, ale tady tato firma http://www.s-key.cz/ udela klic k zamku uplne v pohode i takove typy ktere nezna, ale pro zakaznika udela i to posledni....jsou to pro me jednicky a doporucuji je
Simson Enduro S51 -> MZ etz 150 modroučká a také Audi 80 B4 kombi v krasne uprave :-)

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Zámky + klíče

Příspěvek od Márty »

Zámečnictví Sobota - tady to udělali mně, mají to tam takový dva maníci, taky velice ochotní (tu)
Obrázek

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1103
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: Zámky + klíče

Příspěvek od Vladan »

tak ještě jeden typ pro Brňáky a okolní: zámečnictví Gruber
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

Odpovědět