Pneu

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Heki
Příspěvky: 951
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: Pneu

Příspěvek od Heki »

SID: Však vo tom mluvím čéče: http://www.kbs.cz/asprs/users/default_cz.asp?id=11
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1744
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Pneu

Příspěvek od Viktor »

SID: To s tím kabrioletem se ti povedlo :D-

Jinak ale pochybuju, že přijede Polis autem, v tom bude nějaká kulišárna... Tím chtěl určitě jen zmást soupeře, moc dobře vím, že má doma ještě minimálně Babettu... (:D

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Pneu

Příspěvek od Harry »

a u mě má MZtu :D-x
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1744
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Pneu

Příspěvek od Viktor »

No vida, už se nám to rýsuje :D-x

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Pneu

Příspěvek od Harry »

ale podle informací ze včera by na té MZ měl dojet jeho brácha.... samozřejmě za předpokladu, že to do tý doby stihnu dodělat :D-x
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Pneu

Příspěvek od Márty »

Heki: MZ-ta na Kavčáku (tu)

[img]http://mz-world.cz/forum/images/Kavcakmz.jpg[/img]
Obrázek

SID
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 18. dub 2013 20:41

Re: Pneu

Příspěvek od SID »

Heki: nojo Kavčák, to my pomalojezdci krajinkáři neznáme. Já mám jednu motokrosovou trať asi kilometr vzdušnou čarou. Za mýho dětství se tam odtud šířil o víkendu hluk...asi závody. Já tam byl snad čtyřikrát za život....prvně se kouknout na machry :IO.....podruhý jsem machroval sám a pochroumal Mustanga (td) (ty boule a vlny se zdáli být z dálky menší než opravdu byly.....potřetí na houbách :o.....a naposledy v roce 2006 jsem tam vytrhnul břízu co mám teď na zahradě. >:D<

Heki
Příspěvky: 951
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: Pneu

Příspěvek od Heki »

Harry: Aby to nebylo jak Viktorova Jawka u Miša :D-x

Márty: No to je ovšem trošku z jiného soudku. Toho by mi skoro bylo do terénu líto. Při mé neschopnosti bych to brzo degradoval z hezkého veterána na nehezký bahňák.

SID: Tak dej odkaz na mapy.cz možná to prubnem, když nebude moc mokro. Asi dovalím na letních.
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1103
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: Pneu

Příspěvek od Vladan »

tak teď už je jasný, že musím jet na Rotaxu :)
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

Skorp
Příspěvky: 221
Registrován: stř 23. led 2013 20:45

Re: Pneu

Příspěvek od Skorp »

Už to tu sice dávno není o pneumatikách, ale zeptám se...
Co má Skorp obout na Skorpa?
Po dlouhým boji s úřadem mám teď v TP možnost pro zadní gumu:
130/80 VB 17
140/70 ZR 17 66H
150/70 ZR 17 M89X
150/60 ZR 17

Mám dva adepty:
http://www.hamletovygumy.cz/continental ... l/d-72567/
http://www.hamletovygumy.cz/michelin-pi ... /d-100760/
Obrázek

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Pneu

Příspěvek od Márty »

Sice jsem příznivcem značek Metzeler a Michelin, ale nejspíš, mít Scorpiona, dal bych ty Continentaly...
Obrázek

Heki
Příspěvky: 951
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: Pneu

Příspěvek od Heki »

Tyjo ty contiGO jsou vymyšlené na malé motorky. Nevím jestli bych to rval zrovna na skorpa. Osobne bych možná zkusil tydle http://www.hamletovygumy.cz/sava-sport- ... /d-102174/ (prodávají se tady pod značkou Mitas a celkem to v časáku chválili a to to měli obuté na street triplu).

Vybíral bych spíš z těchdle: http://www.hamletovygumy.cz/exec/Advanc ... 62&pv_662=
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

Kipenzi
Příspěvky: 186
Registrován: stř 23. led 2013 21:22

Re: Pneu

Příspěvek od Kipenzi »

No doteď tam byla 130/80 ContiAvenue. A stejně se mi jí poveldo sjet jen po prostředku, takže cokoli co má v názvu sport, mi pro mě přijde trochu nadbytečný. Tak se mi nechce za gumu dát moc přes 2000,-, pač letos asi nebude poslední...
Skorp, zase neni žádná těžká váha ani silák. 189kg a 35kW (těď už asi míň...)
Jo a eště... v čem je lepší širší guma? Zatim jsem jen slyšel, že líp vypadá.

Skorp

Heki
Příspěvky: 951
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: Pneu

Příspěvek od Heki »

Pokud s tím nejezdíš nějak z vostra tak tam dej jednu z těch dvou cos posílal a neřeš to.

šířka gumy:

uzší guma = ovladatelnější motorka
širší guma = větší styčná plocha v náklonu a samozřejmě hustokrutopřísný závodní look
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

Heki
Příspěvky: 951
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: Pneu

Příspěvek od Heki »

...já bych tam přecejen fláknul tu Mitasku sport force. Tady: http://www.az-pneu.cz/mitas-sportforce- ... -r-id64509

ji mají za 1855,- a to je srandovní cena (já dávám za zadek na DR zhruba 2600,-)

a navíc bych rád věděl zda je ta guma dobrá, páč ji časem možná obuju na Horneta :K
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

Címoš
Příspěvky: 118
Registrován: stř 01. kvě 2013 12:48

Re: Pneu

Příspěvek od Címoš »

Zdar, rozhodně bych se držel šíře 130! Ty další rozměry co ti dovolili jsou vzhledem k šířce ráfku úplně nesmyslný. Za sebe doporučuju : http://www.hamletovygumy.cz/bridgestone ... l/d-71459/ Ovšem nesplňuje požadavek gumy do 2000.
Tahle gumice se u nás hodně obouvá na stroje typu ER5, GS500 atd. to je přesně tvoje kategorie. Ti více spořivý majitelé pak sáhnou po té Continentálce. Oboje jsou to praxí dobře prověřené gumy takže ani v jednom případě neuděláš chybu. Continentálka ovšem působí tak nějak sociálnějším dojmem.

Skorp
Příspěvky: 221
Registrován: stř 23. led 2013 20:45

Re: Pneu

Příspěvek od Skorp »

Ty alternativní rozměry mi tam dopsali z původního německého TP.
"Tak se mi nechce za gumu dát moc přes 2000,-" neznamená, že se to musí vlízt do 2k...
Myslim, že většina MZ dnes působí tak trochu sociálnějším dojmem, tak s tim asi dokážu žít i dál (:D doteď tam byly obutý ContiAvenue.
Obrázek

Jindra
Příspěvky: 717
Registrován: úte 22. led 2013 23:49
Bydliště: Brno

Re: Pneu

Příspěvek od Jindra »

Já jsem na CB sjel jednu sadu BT45 co doporučuje Címoš a byly to výborné gumy. Potom jsem po omylu s levnými Micheliny přešel na Dunlop Arrowmax GT 501 (teď se jmenují streetsmart) a těch jsem sjel dvě sady. Držely skvěle v zatáčkách a co je důležité, tak i na mokru! Doporučila by ti je určitě i Eliška a Mišo, jezdí na nich taky. Mitasky nekupovat, někde ti to v krizovce uletí a pak tě ta ušetřená pětistovka bude mrzet. Kdo si pamatuje srovnání Mitas/pořádných gum na Brašuleho/Vladanově TDM tak mně dá určitě za pravdu... bylo to znát i na suchu.

Heki
Příspěvky: 951
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: Pneu

Příspěvek od Heki »

Jindra: Pravdu díš, jen je nutno si uvědomit, že Mitas před 7 lety a mitas dnes nejsou tytéž gumy (i u stejných modelů se změnila směs). Navíc ty co jsem na ně dával odkaz jsou vpodstatě Savy pod názvem Mitas (a Sava se silničníma gumama nějaké zkušenosti má). Krom toho mě přesvědčil test, kdy tomu na street triplu na okruhu dávali docela bídu a gumy obstály. Já bych se toho nebál.

Jinak Dunlop GT501 jsou super gumy - Mišo by mohl vyprávět o krizovkách na Grossglockneru, když uvařil obě brzdy a gumy ho nezradily.
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 383
Registrován: stř 23. led 2013 18:57

Re: Pneu

Příspěvek od Pete »

mohu potrvdit Hekiho slova, Mitas dřív a Mitasky dnes, to je liná liga. Hodně se zlepšily. Ale dlouho budou ještě doplácet na svou špatnou pověst. Za kterou si samozřejmě můžou oni sami.
O té gumě Sport force nevím nic, ale měl jsem možnost důkladně vyzkoušet E-07, na stejném stroji co mám já.
Podle mého subjektivního názoru hodně předčí moje současné Conti TKC80, v suchém terénu je to na stejno, na silnici jasně vyhrává mitaska a to i na suchu. TKC se nedá naklopit víc jak na botu a to je hodně na hraně, s mitaskou brousím stupačky :D
S počtem válců je to jako s pracovním kolektivem, ideální je lichý počet, ale tři jsou už moc.
:HG

Jindra
Příspěvky: 717
Registrován: úte 22. led 2013 23:49
Bydliště: Brno

Re: Pneu

Příspěvek od Jindra »

Tak jako Mitas se za tech 7 roku ale zlepsila i konkurence... no nic, proberem to vecer u piva.

Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 383
Registrován: stř 23. led 2013 18:57

Re: Pneu

Příspěvek od Pete »

Proberte to a užijte si jistě parádní sraz, budu zatím sedět doma a číst si o zubním kazu abych o tom mohl v pondělí povyprávět čtyřem seschlým stařenám a jednomu buzerantovy... :-(I8-)

Ale doufám že se potkáme za týden :)-D
S počtem válců je to jako s pracovním kolektivem, ideální je lichý počet, ale tři jsou už moc.
:HG

Címoš
Příspěvky: 118
Registrován: stř 01. kvě 2013 12:48

Re: Pneu

Příspěvek od Címoš »

Nějak jsem si to špatně přečetl s tou hranicí 2000. Pak není co řešit objednej ty Brydge nebo ty Dunlop jak píše Jindra. Na ty jsem úplně zapomněl. V podstatě si tady můžeš hodit korunou, ani v jednom případě neuděláš chybu.

Skorp
Příspěvky: 221
Registrován: stř 23. led 2013 20:45

Re: Pneu

Příspěvek od Skorp »

Tak na Skorpa čeká Dunlopka, ale jak jsem psal, tím to u nás nekončí, takže podobná otázka:
Co má Kipi obout na SilverStara?
V TP je:
1,60x18 90/90-18 51S
2,15x18 110/80-18 60S

Dík za názor.
Obrázek

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Pneu

Příspěvek od Márty »

Tak to jsem taky zvědav, jestli seženeš stejnou gumu na předek i zadek, byly by, ale problém je ten rychlostní index :S
Obrázek

Odpovědět