Pneu

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1103
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: Pneu

Příspěvek od Vladan »

tato kombinace se obouvala sériově:

předek & zadek

měl jsem je původně na Rotaxu a na silnici byly super (tu)
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

Kipenzi
Příspěvky: 186
Registrován: stř 23. led 2013 21:22

Re: Pneu

Příspěvek od Kipenzi »

Tak kromě těch Heidenau jsem fakt nenašla sadu, která by tam pasovala. Nejradši bych vzala právě ty Heidenau, ale já se prostě nemůžu smířit s tím tak nechutným a hnusným a šeredným retro muzejním dezénem, kterej k tý motorce sice patří, ale já bych to prostě asi dlouho vydejchávala.
Co byste si mysleli o tomhle? Já bych si totiž po 10 letech na Savách prostě fakt hrozně nerada měnila vkus. Ale zas je na ní blbý, že o trochu nesedí index rychlosti na předek oproti TP (oproti realitě je to ok a na STK jsem si to rozhodnutá vyhádat, což mi většinou prochází :)).
Předek: http://www.pneumatikyservis.cz/moto-pne ... 15145.html
Zadek: Když už Sava nic vhodnýho nedělá, tak od Heidenau alespoň tohle: http://www.pneu-peterka.cz/heidenau-k65 ... 0/produkt/

Jinak k diskuzím o zatáčkách, stupačkách, broušení, pálení, gumování, pile, palbě či střele jsem poměrně imunní...:-no A vize, že se na nich letos skutečně svezu je tak trochu chatrná a nezávisí úplně jenom na mě.

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Pneu

Příspěvek od Harry »

a to ten rychlostní index je jako menší? vyšší rychlostní a váhovej index u TK nevadí
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Kipenzi
Příspěvky: 186
Registrován: stř 23. led 2013 21:22

Re: Pneu

Příspěvek od Kipenzi »

No právě. V TP mám S (do 180km/h) a ta Sava je "jen" R (do 170 km/h). Podotýkám, že maximálka je u Silvestara v TP psaná 140 km/h.

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1744
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Pneu

Příspěvek od Viktor »

Kipi: Pochybuju, že to bude na STK někdo řešit...

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Pneu

Příspěvek od Harry »

Je fakt, že třeba rozměr pneumatik se začal řešit už i na evidenčkách, ale rychlostní indexy jsou všem u prdele... zatím jsem se s tím ještě nesetkal, aby to někdo řešil a to na STK jezdím docela často
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Jindra
Příspěvky: 717
Registrován: úte 22. led 2013 23:49
Bydliště: Brno

Re: Pneu

Příspěvek od Jindra »

Když měl taťka bouračku, tak první co policajti řešili byl správný rozměr pneumatik. Věřím tomu, že likvidátor z pojišťovny šel ještě dál a zkontroloval si i ty indexy;)

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1744
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Pneu

Příspěvek od Viktor »

Jindra: To je zase jiný extrém...

Heki
Příspěvky: 951
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: Pneu

Příspěvek od Heki »

Na STK ty indexy řešit určitě nebudou. Tím jsem si jistý. Navíc pokud je ten index do 170 tak to tam klidně vraz, protože každý soudný člověk musí uznat, že tolik to nikdy nepojede.

Onehdá jsem četl nějaký článek kde se todle řešilo v souvislosti, že terénní gumy mají často označení M plus S (mud and snow), což jsou zimní - a píše se to tam proto, že ty gumy vesměs nesplňují požadované indexy a zimní gumy to prý nějak plnit nemusí - s tím, že bys u takového stroje poblíž tachometru měl mít nálepku s uvedením nové maximální povolené rychlosti dle toho, co ty gumy skutečně splňují (což mi samo o sobě přijde jako hodně velká hovadina).
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

Jindra
Příspěvky: 717
Registrován: úte 22. led 2013 23:49
Bydliště: Brno

Re: Pneu

Příspěvek od Jindra »

Heki: přesně to samé mám napsané v manuálu k autu:D- Manuál bohužel není zákon...

Kipenzi
Příspěvky: 186
Registrován: stř 23. led 2013 21:22

Re: Pneu

Příspěvek od Kipenzi »

No popravdě řečeno, že to na STK řešili, už jsem zažila osobně se Skorpionem, když jsem onehdá jela na STK poprvý. Maník buzeroval, ale nakonec mi to dal. Pak to Martin nechal v TP upravit podle německých papírů, viz ta debata nahoře.

A je lepší dát sadu od stejnýho výrobce nebo je to jedno? (Můj předpokládaný letošní nájezd je asi tak 300 km :D)

Jindra
Příspěvky: 717
Registrován: úte 22. led 2013 23:49
Bydliště: Brno

Re: Pneu

Příspěvek od Jindra »

Je to jedno.

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1744
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Pneu

Příspěvek od Viktor »

Kipi: Myslím, že v Praze máte co se týče STKáček docela konkurenci, tak ji využij a nenervuj se... (:D

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Pneu

Příspěvek od AresMlok »

Zdravím,
před chvílí jsem se vrátil mimo jiné i z STK. Trvala asi 15 minut. Nejdéle trvalo papírování, pak kontrola čísla rámu a motoru. Technik okoukl gumy, světla, brzdové destičky a kotouč. Zatočil zadním kolem a zmáčkl zadní brzdu. Povídám mu: "Mám v kastliku lékárničku i s nůžkama, vestu, pojistky a žárovky..." a on: "To je dobře, hlavně, že víš, kde to najdeš..."
Nalepil známku, zašel za sekretářkou, ta vymrskla papír a hotovo.
Proč to píšu do gum?
Přední 2,75 x 18 Mitas H06
Zadní 3,5 x 16 Mitas H06
V techničáku je samozřejmě 3,25 x 16. Kouzelný je, že tahle guma prošla STK již po druhé - tj. i předchozímu majiteli.
Tahle guma o kryt řetězu nedrhne - je tam asi 5mm vůle. Je tvrdá, tak skoro neubejvá, ale je fakt, že ji budu testovat až od zítřka... Brácha mě tvrdil, že se na mokru klouže.
Až je odrbu, koupím Continentály a uvidíme :-)
Mějte se.
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Kipenzi
Příspěvky: 186
Registrován: stř 23. led 2013 21:22

Re: Pneu

Příspěvek od Kipenzi »

AresMlok: S ETZkou jsem taky nikdy nemívala problémy, ani se 130kou Savou vzadu. Každá zkušenost byla jiná, prostě podle toho, na jakýho člověka narazíš. Jednou se usmívaj, jak mi ta motorka sluší, jindy mrmlali, že je to starý a že se na tom někde zabiju, jindy zas kontrolovali pečlivě všechny světla a klakson, jindy na to mrkli sotva z kanclu... Abtw- Brácha má pravdu, bych řekla.

Ostatní: Jak je to prosím Vás s bezdušovkou versus dušovkou? Jde bezduškovka použít jako dušovka? Prostě jestli tam můžu dát tuhletu už zmíněnou na zadek? http://www.pneu-peterka.cz/heidenau-k65 ... 0/produkt/ Popřípadě nějakej jinej spolehlivej tip +/- za takouhle cenu? (ta co psal Vladan jedině v nejkrajnějším případě :D)

Heki
Příspěvky: 951
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: Pneu

Příspěvek od Heki »

Kipi: Bezdušovku klidně můžeš použít s duší. Na DR taky jezdím bezdušovky a duše tam mám. To nikomu vadit nebude. Jen se to trošku hůř obouvá, ale to stejně udělá technik v pneuservisu, takže Tě to nemusí trápit.

Jinak tu Heidenau cos posílala jezdil Vapík na závoďáku a docela si to chválil.
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Pneu

Příspěvek od Harry »

jo, bezdušovku naplnit duší není problém
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Kipenzi
Příspěvky: 186
Registrován: stř 23. led 2013 21:22

Re: Pneu

Příspěvek od Kipenzi »

Heki: To jsem přesně potřebovala slyšet :D. Když se na tom Vapík nezabil, tak pro mě by mohla bejt dost ok :).

Skorp
Příspěvky: 221
Registrován: stř 23. led 2013 20:45

Re: Pneu

Příspěvek od Skorp »

AresMlok: Než odrbeš Mitasky, tak to možná dřív zešedivíš. (:P) Právě ze Silverstara Mitasky vyhazujeme - starý, tvrdý, zpuchřelý, ale s pořádným vzorkem... Při převozu do servisu to bylo asi takhle:
Címoš: Ta gumice je ňáká naříznutá?!
Skorp: Ne, to je jen zpuchřelá...

Jo a neudrží tlak, takže to každou chvíli v stálo na ráfku.
Obrázek

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Pneu

Příspěvek od AresMlok »

Scorp: Právě jsem pochopil doživotní záruku :Y
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Odpovědět