Odstínění mz

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
radek27
Příspěvky: 28
Registrován: ned 27. led 2013 13:28

Odstínění mz

Příspěvek od radek27 »

Zdar chlapy, obracím se na Vás znalé eletrikařinou.
Koupil jsem si na mz cyklo tachomert Sigma MC8, všechno bylo super dokud jsem nenastartoval..Jakmile jel motor tak tachec zblbnul( naslocily nuly co blikaly) a při přidání plynu se podbarvil celý displej. Pak sem ho musel resetovat aby zas fungoval.
Jasné je to, že něco na mz není odstíněné a šum elektromagnenického záření mě ruší tachec.
Chtěl bych se zeptat co to může rušit? Nejspíš zapalko ( mám Vape, ale jiným ten tachec funguje s Vape) potom mě eště napadá idučka nebo fajka.Nebo bych mohl zkusit zabalit ten tachec do alobalu? Poradil by mě někdo jak zjistit co to ruší a jak to odstínit? Nebo bych mohl zkusit zabalit ten tachec do alobalu? Díky moc
Ps: normalně bych také ptákoviny neřešil na fóru, ale dal sem za to 400Kč a nechce se mi ho hodit z okna (:P)

hoj.73
Příspěvky: 93
Registrován: pát 08. úno 2013 10:51

Re: Odstínění mz

Příspěvek od hoj.73 »

já osobně bych zkusil koupit odrušenou fajfku vše ostatní by mělo být odrušené nedělají ti to náhodou vibrace,dotaz ty máš k vape připojenou cívku (ta je snad jeho součástí) ? Zkus dát budík vedle mz a nastartuj a uvidíš co se bude dít

radek27
Příspěvky: 28
Registrován: ned 27. led 2013 13:28

Re: Odstínění mz

Příspěvek od radek27 »

zdar, tak vape mam toto http://www.vape.cz/e-shop/soupravy-zapalovani/A-SZ09/ myslel sem spis jestli to ruši zapalko nebo jiné el. přístroje. Jak se pozná že ta fajka je odrušená?

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Odstínění mz

Příspěvek od Harry »

Bejvá většinou oplechovaná
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Odstínění mz

Příspěvek od Márty »

Já mám zkušenost tu, že na MZ-tě se cyklo tacho použít nedá, i když já zkoušel bezdrát... Ale myslím, že ani drátovej nebude dobře fungovat...
Jinak fajfku odrušenou mám...

Harry: Hlavně v ní je zabudován odrušovací odpor, plechová být nemusí ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1744
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Odstínění mz

Příspěvek od Viktor »

Já bych tu MZtu postavil na slunce a bude na 100% odstíněná... :D-x

Jinak bych teda tomu tachometru z kola asi taky úplně nedůvěřoval, zvlášť né, pokud stál 4 kilča...

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Odstínění mz

Příspěvek od Harry »

v tomhle by možná poradil kámoš Címoš :D-x
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

jindrap
Příspěvky: 96
Registrován: pon 04. úno 2013 19:02

Re: Odstínění mz

Příspěvek od jindrap »

Já mám osazený cyklotacho drátový a běží bez problémů už tři roky, akorát je jen do 100km/h pak už neukazuje.
Co jsem testoval podle navigace tak rozdíl v rychlosti +.2km/h. Počítání km je +-10km. 1000km navigace = 995km moto = 990 cyklotacho.
Koupeno v lidelu asi za 150,-. A ukazuje i teplotu. Vape nemám 8-)
MZ 251 - > Honda XL600V Transalp

radek27
Příspěvky: 28
Registrován: ned 27. led 2013 13:28

Re: Odstínění mz

Příspěvek od radek27 »

Zdar tak dneska jsem v vari shopu koupil odrušenů fajku na Terru dal ji na mz a ten cyklo tachec už funguje naprosto super. :-)=Takže to bylo pouze fajů, a cyklotacho na mz fungují

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Odstínění mz

Příspěvek od Márty »

radek27: Tak to je dobré řešení (tu), by mne zajímalo, jestli by to pomohlo i bezdrátovému... Musím taky zkusit připojit drátový, co mi to bude dělat... někde bych měl mít ještě náhradní drátový držák se snímačem a magnet k Sigmě 800, co mám na horákovi...
Obrázek

Odpovědět