Jak obejít baterii u mz

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
mzsimson
Příspěvky: 4
Registrován: pát 13. pro 2013 21:11

Jak obejít baterii u mz

Příspěvek od mzsimson »

Ahoj minulej týden jsem domu přitáhl druhou mztku a je problem že nedobíji a hlavně tam není baterka a s kámošem jí chcem do lesa a tam mi příjde zbytečná tak bych se chtěl optat jestli někdo nemá schéma elektriky bez baterie moc díky za rady a tipy

hoj.73
Příspěvky: 93
Registrován: pát 08. úno 2013 10:51

Re: Jak obejít baterii u mz

Příspěvek od hoj.73 »

Pokud se nepletu tak pokud tam je v pořádku alternátor tak bys ji měl roztlačit i bez baterky jinak tip proč nedobíjí relátko nebo pojistky zkus se podívat sem

mzsimson
Příspěvky: 4
Registrován: pát 13. pro 2013 21:11

Re: Jak obejít baterii u mz

Příspěvek od mzsimson »

Takže to nechytne na nakopávačku? Díky za biblz :)

Címoš
Příspěvky: 118
Registrován: stř 01. kvě 2013 12:48

Re: Jak obejít baterii u mz

Příspěvek od Címoš »

S totálně vybitou baterkou mi teda nešla 150ka vůbec roztlačit a dobíjela perfektně.

GeorgeLD
Příspěvky: 235
Registrován: pát 24. kvě 2013 01:03

Re: Jak obejít baterii u mz

Příspěvek od GeorgeLD »

Čauec, kdybys měl vape, tak k tomu se da přikoupit místo baterky kondenzátor, ale ten vapácký alternátor bude mít lepší samobudící schopnosti, takže si to můžou dovolit. MZetu můžeš normálně nakopnou na baterku a pak ji odpojit, ale moje 251 by mi chcípla kdyby se dostala pod cca 1500 otáček, kde už alternátor numí sám sebe dostatečnš vybudit. Je možné, že dobrým srvisem alternátoru by se to dalo ještě snížit, ale obzvláště v lese, kde se ti v klidu stane že otáčky přitlumíš třeba na nějakém výmolu, není dle mého názoru jízda bez baterky moc reálná; navíc slouží jako vyrovnávač napětí. Můžeš zkusit koupit kondenzátor, stojí cca 600,- a ten tam dát, ale výsledek asi nebude nic moc s origo. alternátorem.

winie
Příspěvky: 17
Registrován: ned 21. dub 2013 01:12

Re: Jak obejít baterii u mz

Příspěvek od winie »

Ja mam zase problem ze i kdyz baterku mam ok dobijeni sice origo ale podle toho co to promeroval taky ok ale jakmile jedu s rozsvicenejma svetlama tak na kazdy krizovatce ma snahu zdechmout a to i kdyz neblikam .... proste se ta baterka bud nestiha dobijet nebo ji neco vybiji nevim ... kazdopadne volnobeh mam cca okolo 2k ... takze kondikem si nepomuzu jo ? :/ takovej simson bez baterky jezdi zvesela dal ale u moji 251cky je to proste nerealny .... pomohlo by treba ten el.regulator dobijeny ze 120ky nebo z jawky 350 ?
simson s51 --->MZ ETZ 251 červená ale brzo černá :-D

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Jak obejít baterii u mz

Příspěvek od Majkl »

Určitě ano

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Jak obejít baterii u mz

Příspěvek od AresMlok »

Zdravím,
výměna určitě pomůže, pomůže taky zapojení dle schématu a hlavně mě pomohlo rozebrání spínačky a repase... Očištění kontaktů, přeletování nýtovaných spojů a mírné zmáčknutí fastonů - samic u všech kabelů.
Pominu-li repasi snímače otáček, kde jsem upgradoval zde dostupné návody na opravu, tak mi Mzta při volnoběhu kolem první čárky nad 1000 otáček - tedy asi 1200 - 1300??? hned po nastartování (tedy studený motor) vesele svítí, bliká, můžu mít i zmáčknutou brzdu i spojku a zařazený kvalt a vrčí a kontrolka dobíjení nesvítí. Luxus. (Když je chladno... 8°C, tak sytič potřebuji jen, aby motor blafnul a hned ho musím zavřít, protože by se mi motor uchlastal... :-)) Když se to ohřeje, tak otáčky ještě spadnou níž, motor se klepe tak, až mám pocit, že upadne. Na stavu funkce elektriky se však nemění nic až na to, že občas problikne dobíjení. z toho mám radost, protože předchozí chcípání jako má Winie mě trápilo taky. A potvrzuji, že podle měřáku bylo taky vše OK. No, nebylo...
Jo a s ohřátým motorem na neutrál otáčky lezou, v pohodě bez nějakých šílených zvuků, daleko nad 8000. Při jízdě to tak veselý mení - to je tak 7500. Hodně záleží na předstihu a počasí :-)))
Přeji hezký den.
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Odpovědět