Boční kufry z kanystrů

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Boční kufry z kanystrů

Příspěvek od Harry »

Zdarec bando, obracím se na tu šikovnější část z vás, kdo by mi mohl poradit v zapeklitém problému.
Pomalu se blíží Elefantentreffen 2014 a já začínám projektovat úpravy na MZ 150, na které se tam chystám vydat. Součástí toho je výroba bočních kufrů. Jako vhodnej výchozí prvek sem vybral klasický plechový 20L kanystry. Důvodem je to, že jsou pevný, poměrně objemný a dají se lehce připevnit k rámu motorky pomocí pár nejtů a ohnutých plocháčů, zároveň poslouží jako případný padací rám a je na nich spousta místa na samolepky. Jenže vymejšlím, jak je utěsnit. Pokud zvrcha uříznu "víko" a dám ho na nějaký panty, bude potřeba dosedací plochy nějakým způsobem utěsnit proti mokru. Napadá vás něco? Zatím laboruju s myšlenkou na to dát nějaký rozříznutý hadičky, ale to asi moc těsnit nebude. Nemusí to bejt dokonale vodotěsný, ale za jakejkoli nápad budu vděčnej... a kdyby to i nějak hezky vypadalo, tak bych se taky nezlobil.
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Jindra
Příspěvky: 717
Registrován: úte 22. led 2013 23:49
Bydliště: Brno

Re: Boční kufry z kanystrů

Příspěvek od Jindra »

Co třeba po obvodu víka přinýtovat pás plechu, kterým by se to nasouvalo na spodek? Ale spíš bych se na to vysral a udělal to z plasťáků - při pádu pomůžou stejně, jsou lehčí, prostornější, ...

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1744
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Boční kufry z kanystrů

Příspěvek od Viktor »

Harry: Budou ti smrdět hadry benzínem :-). Jinak mě nepřijdou ty kanystry moc praktické, moc věcí do nich podle mě nenarveš... Ale zase by to mohlo vypadat stylově (:D

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Boční kufry z kanystrů

Příspěvek od Harry »

plysťáky tam nechci, ty se nedají nalakovat, je fakt, že se tam toho moc nenacpe, ale potřebuju tam dostat jen vercajk a nějaký úhledně poskládaný oblečení, případně nějakou obživu... zbytek bagáže bych nacpal do topcasu a do vaku na zadní sedačku... to vidím na brouzdačku po hornbachu, přeba mi něco cvrnkne do nosu :D
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1103
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: Boční kufry z kanystrů

Příspěvek od Vladan »

Proč vymýšlet vymyšlený. Kanystry těsní samy o sobě a nemusíš řešit víčko. Prostě tam nacpi veškerý krámy hrdlem a zavři. Když budeš něco potřebovat, otvírák na konzervy s sebou vozíš, ne?:D B)-
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Boční kufry z kanystrů

Příspěvek od Harry »

Vladan: díky za cennou radu pane "příští rok si ten elefant nenechám ujít" :D-x
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Heki
Příspěvky: 951
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: Boční kufry z kanystrů

Příspěvek od Heki »

Vrch odflexuj a deklo vyrob pomocí 1mm plechu, nůžek, svářečky a nýtovacích kleští.
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

Kipenzi
Příspěvky: 186
Registrován: stř 23. led 2013 21:22

Re: Boční kufry z kanystrů

Příspěvek od Kipenzi »

Pohledej na tom vašem facebooku Adoida, ten měl kufry z plechových kanystrů na stopadině. Vypadalo to fakt jak dvě konzervy. Ale jestli to máš jenom na své občasné wellness bahenní koupele... :D

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1103
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: Boční kufry z kanystrů

Příspěvek od Vladan »

s tím flexováním wopatrně - i hodně dlouho prázdný kanystr může pěkně šoustnout, pane "nepředbíhej události" ;)
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

Robert
Příspěvky: 73
Registrován: pát 19. črc 2013 16:03

Re: Boční kufry z kanystrů

Příspěvek od Robert »

Já jsem původně vymýšlel plastové kanystry, nakonec jsem zvolil modifikované brašny Czech Army vz. 85 (malá polní) zavěšené na rámu koncepčně shodném s orig. MZ (info získáno zde, děkuji). Modifikace spočívala v nástřiku na černou barvu, nový systém zavírání pomocí plastových přezek a v zadní části síťová kapsa o velikosti plastové láhve na olej - 1 litr. A spokojenost.
K tématu: co takhle po obvodu horního víka zvenku přinýtovat (přivařit) tenší pásovinku, která by přesahem schovala hranu kufru, a na ni třeba zevnitř nějaký molitan, nebo něco takového... Supermarket poradí...
Dřív jsem byl obyčejný zeťák... Teď je ze mě MZ-ťák!!!

Címoš
Příspěvky: 118
Registrován: stř 01. kvě 2013 12:48

Re: Boční kufry z kanystrů

Příspěvek od Címoš »

Jednou jsem na netu viděl boční kufry z plastových nádržek k hajzlu. Jsou z tlustého plastu, víčko relativně těsní. Plast se dá lakovat ale musí se nejdřív použít PLASTOFIX.

Heki
Příspěvky: 951
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: Boční kufry z kanystrů

Příspěvek od Heki »

Címoš: To už jsem taky viděl, ale to bych neviděl jako ideální řešení na elefant, protože ten plast na nádobky od hajzlu je křehký jak míšeňský porcelán (aspoň na našem hajzlu) - takže s tím někde na sněhu (ještě jak to mrazem zkřehne víc než to normálně je) trochu bouchneš, vezeš domů hadry v igelitce...
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

Smoula
Příspěvky: 160
Registrován: sob 31. srp 2013 20:12

Re: Boční kufry z kanystrů

Příspěvek od Smoula »

tak jak to vyřešíš?

shrek012
Příspěvky: 8
Registrován: pon 14. říj 2013 20:37

Re: Boční kufry z kanystrů

Příspěvek od shrek012 »

mě napadly školní aktovky, ale ne ty dnešní batohy ale ty starý který trošku vypadají jako ty vojenský brašny, snad by i šli nabarvit do potřebné barvy :D

Heki
Příspěvky: 951
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: Boční kufry z kanystrů

Příspěvek od Heki »

Nebo si kup v armáči ty pogumované vojenské batohy - kus asi za 15,- Kč a je to hotové.
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

Robert
Příspěvky: 73
Registrován: pát 19. črc 2013 16:03

Re: Boční kufry z kanystrů

Příspěvek od Robert »

Na to zatěsnění víka k tělu kufru jsem onehdá viděl v železářství takovou pěknou gumovou těsnící pásku, dutou, v profilu D, jejíž rovná strana byla samolepící, velká asi 6 - 8 mm, takže kdyby se to nalepilo na dosedací plochu víka kufru (pod tu navařenu pásovinu, jak jsem psal dříve), tak by to mohlo i docela těsnit...
Dřív jsem byl obyčejný zeťák... Teď je ze mě MZ-ťák!!!

Odpovědět