SPOJKA MZ ETZ 251

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

SPOJKA MZ ETZ 251

Příspěvek od Majkl »

Ku*** řekne mi někdo, jak se to dá stáhnout? :D-
Udělal sem si stahovák a stejně to s ním nejde dolů, všechny šrouby tam nechám a ani se to nehne, to drží jako prase!!!
Nemůžu s tím ani hnout.

Chtěl bych se zeptat, dělal si někdo stahovák? A jestli jo, tak z čeho? Normálně 11 300 matroš, nebo nějakej legovanej matroš??

Jo a ten závit na té spojce, to je M24 x 1.5, je to tak???

Heki
Příspěvky: 951
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: SPOJKA MZ ETZ 251

Příspěvek od Heki »

Stahovák hodně utáhni a když nechce skočit dolů jen tímhle, tak po tom šroubu třískni hliníkovou palicí (nebo opatrně kladivem) a to se pustí. Rána musí jít rovně proti šroubu (čepu kliky) aby se něco nepodělalo, ale tohle by mělo pomoct. Někdy se to tam drží jak sopel v nose...
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: SPOJKA MZ ETZ 251

Příspěvek od Harry »

chce to větší silou a třeba já to občas s citem nahřál horkovzduškou (na povolení lepidla)
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Heki
Příspěvky: 951
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: SPOJKA MZ ETZ 251

Příspěvek od Heki »

Tam by lepidlo být nemělo. Ale nahřátí by taky mohlo pomoct to je fakt.
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

haidi
Příspěvky: 23
Registrován: úte 09. dub 2013 09:41

Re: SPOJKA MZ ETZ 251

Příspěvek od haidi »

ja mel tripackovy stahovak a metrovou rouru.spojce se nechtelo,ale pak podlehla a odskocila.

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: SPOJKA MZ ETZ 251

Příspěvek od Majkl »

O víkendu vyrobím stahovák č.2 :D- mrdnu na to rouru metr a utrhnu to :D snad to povolí, problém je ten, že na ten závit M24, sem ten stahovák nemohl pořádně namontovat, asi spraseně udělanej závit :D

Snad to dám dolů (tu) uvidím, pak dám vědět, co se skurvilo :D

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: SPOJKA MZ ETZ 251

Příspěvek od Harry »

a pak ty závity a čepy nemají bejt zkurvený :D
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

jindrap
Příspěvky: 96
Registrován: pon 04. úno 2013 19:02

Re: SPOJKA MZ ETZ 251

Příspěvek od jindrap »

http://motousti.ibyznys.cz/katalog/zboz ... ic_ma=3134

a co třeba tohle, za tu dobu co jsi na tom strávil přemýšlením by jsi to měl už dávno hotový.............ale 80,- to jsou tři točený plzně = dilema :)-D
MZ 251 - > Honda XL600V Transalp

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: SPOJKA MZ ETZ 251

Příspěvek od Majkl »

Jo? Poštovný a než to dojde? To je týden...

O víkendu si vyrobím přesně stejnej stahovák (y)

Harry - jo máš pravu, nemaj být skurvneý, ovšem problém je ten, že já to tam nerval na sílu, je vykurvenej závit na té spojce, jak kdyby do něj někdo mrdnul něčím, možná to projedu závitovým vočkem a bude to cajk, něco vymyslím a uvidím :)

Musím to dát co nejdřív dohromady, už mě to ježdění chybí :D

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: SPOJKA MZ ETZ 251

Příspěvek od Majkl »

Tak je dole, udělal sem si jinej stahovák a je to cajk, teďka ještě sundat to kolo, co převádí toč. moment do převodovky od spojky... to si budu muset vyrobit další srandu z toho řetězu :D a za chvilku si vyrobím asi fakt všechno a budu mít MZ dílnu :D-x:D- :-)T

Jo a ještě jedna věc tohle ozubený kolo se mi na těch nýtech pohybuje, má to vůli ve směru otáčení, jak sou ty nýty,tak to na nich jezdí, vadí to něčemu??
Jinak to drží všechno cajk (tu) akorát se to trošičku pootáčí cca 1mm

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: SPOJKA MZ ETZ 251

Příspěvek od Majkl »

Jak se dá svépomoci sundat primární kolo u té dvěpade??
Za boha si nevím rady, drží to jako prase :S

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: SPOJKA MZ ETZ 251

Příspěvek od Majkl »

Je to dole (tu)

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: SPOJKA MZ ETZ 251

Příspěvek od Majkl »

Nevíte někdo, co je tohle za zvuk??

Vůbec se mi to nelíbí, měl sem to rozdělaný a nikde sem si ničeho nevšim, všechno je jak má být... Když zmáčknu spojku, tak to přestane, jak jí pustím, tak to začne nějak mlátit... Já už sem z té mašiny na prášky... :-(I:-(I:-(I:-(I

Jinak dělalo to i předtím, než sem to rozdělal, takže si nemyslím, že sem udělal něco špatně, ale všim sem si, že když sem na tom jel poprvé po složení, tak to tolik nedělalo, začlo to dělat postupem času...

[video]http://videobam.com/roAGn[/video]

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: SPOJKA MZ ETZ 251

Příspěvek od Harry »

to to video nemůžeš dát na youtube jako normální běloch? antivir se mi z toho opdkazu málem zbláznil :D-x ale i bez videa si troufám odhadnout, že ačkoli se ti to možná nebude zdát pravděpodobný, tak jsi něco složil špatně... třeba ti štrejchá spojka o víko motoru...
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Heki
Příspěvky: 951
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: SPOJKA MZ ETZ 251

Příspěvek od Heki »

Tady v práci mi to video nejde, ale pokud to je takové rachtání a když zmáčkneš spojku a přestane to - tak to neřeš. Tento zvuk dělá většina 251 a dělá to primární převod ozubeným soukolím. Má to nějaké vůle - čím je ta motorka starší tím větší a po zmáčknutí páčky se ta vůle vymezí a kravál zmizí. Špunty do uší a jezdit.

Pokud je to něco jiného (což si pustím až to dáš na youtube) tak pak řeknu názor.
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

jindrap
Příspěvky: 96
Registrován: pon 04. úno 2013 19:02

Re: SPOJKA MZ ETZ 251

Příspěvek od jindrap »

Já vím zavřel jsi tam koledníka s řechtačkou, takže rozebrat a pustit. Jinak se toho nezbavíš :-)
MZ 251 - > Honda XL600V Transalp

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: SPOJKA MZ ETZ 251

Příspěvek od Majkl »

Dal sem tam kramlíky jako malej kluk do výpletu kol, ale asi z moc tvrdýho matrošu... Bože za co mě trestáš :-(I něco sem udělal špatně... Teďka an to už asi seru, venku zima, tak to nechám na jaro... tento rok už sem vybral všechnu dávku nervů :D-

Ale nečekal sem ani jinou odpověď, ale i tak dík. Snad na to přijdu, pak dám vědět, co to bylo... Zajímavý ale je, že když sem to složil, tak to nedělalo a bylo to krásně tichý, pak sem najel tuším 65km a rachot jako prase :D-

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: SPOJKA MZ ETZ 251

Příspěvek od Harry »

Tak se tam asi něco povolilo ne? stejne to budeš muset zase rozdelat a podivat se
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: SPOJKA MZ ETZ 251

Příspěvek od Majkl »

Budu muset... jo, asi se tam něco povolilo, ale fakt nevím co... Jak bude čas a přiznivější počasí, tak na to hodím voko

Heki
Příspěvky: 951
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: SPOJKA MZ ETZ 251

Příspěvek od Heki »

Jo to už je asi fakt trochu moc i na MZ 251. Rozeber, občíhni, podotahuj, zajisti loctitem a pojistnýma podložkama a hurá :-)
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: SPOJKA MZ ETZ 251

Příspěvek od Majkl »

No je to hlavně moc na moje nervy...

Taková technická, nedal sem tam papírový těsnění, ale jen silikon... myslíte, že by to mohlo být tím? Já vím, že to je nula, nula hovno míra... Ale když sem viděl, tak sou v motoru dělaný kola a kolem nich ty desetinky mm, no asi to sundám a radši ho tam dám :)

Snad najdu ten problém a bude se jezdit jako o život (tu)

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: SPOJKA MZ ETZ 251

Příspěvek od Majkl »

>> Harry a k tomu videu, jak víš, že su bílej?! Co když su č ernej jak bota?!

:D-x:D-x:D-x jinak, na ytb nemám účet, tak sem hledal něco, kde to můžu prdnout a nemusím se srát s registracema, tak se ti strašně moc omlouvám... Y:-)

Smoula
Příspěvky: 160
Registrován: sob 31. srp 2013 20:12

Re: SPOJKA MZ ETZ 251

Příspěvek od Smoula »

Čauvec mám tak dotaz ohledně spojky ehm lanka jak ho mam vyndat z toho hlinikovýho šulínka. Mám roztřepená lanko a nějako po zmáčknutí drhnou zuby o sebe, tak to chci vyměnit ale všci kterých sem se ptal tak je to prej těžký a už to tam nenasadim tak se ptám abych to pak nasranej nehodil ze skály, A ještě nemužu sehnat to lanko, prej je ten konec u motoru stejnej jak na řiditkách, takovej nalisovanej valeček je to tak?

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1103
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: SPOJKA MZ ETZ 251

Příspěvek od Vladan »

ten hliníkovej šulínek, jak to nazýváš, jde vyšroubovat, pak lanko jednoduše zahákneš a ano, dvěpade má na obou kocích válečky
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

SID
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 18. dub 2013 20:41

Re: SPOJKA MZ ETZ 251

Příspěvek od SID »

...to se Majkle vrtáš prostě jako pořád v tý mojí bejvalý nebo je to nějakej jinej stroj ? :o

Odpovědět