Sestavení spojky na 250

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
Michal
Příspěvky: 3
Registrován: úte 20. srp 2013 19:50

Sestavení spojky na 250

Příspěvek od Michal »

Zdravím,
potřeboval bych poradit jak má být právně sestavená spojka. Všechno mám a podle knihy i videa (pěkný videa jsou na youtube) to je správně, ale podložky Jedna normál a jedna pružná mezi unašečem spojky a spojkou nejdou nasadit až k dorazu na klikovce. Myslel jsem, že mám špatnou podložku, ale její rozměry souhlasí s tím co píšou. Když stáhnu spojku tak bude mezi ní a unašečem vůle což by nemělo. Moto jsem koupil rozebrané a navíc tělo spojky chybělo tak jsem to nikdy neviděl, ale tak jak to je si myslím, že je to špatně. Nevím jestli ty podložky jsou dobré nebo je to šmejd. Díky za radu.

Lord_Lee
Příspěvky: 350
Registrován: stř 23. led 2013 19:04
Bydliště: Königgrätz

Re: Sestavení spojky na 250

Příspěvek od Lord_Lee »

Mám pocit že u 251 jsou u spojky 2 podložky normální a jedna pružná. Nechybí ti jedna?
MZ 251 ETZ -> Yamaha XJ 600S -> Yamaha FZS 600 Fazer -> Honda XL650V Transalp
Jezdit autem je jako chodit po čtyřech...

Lord_Lee
Příspěvky: 350
Registrován: stř 23. led 2013 19:04
Bydliště: Königgrätz

Re: Sestavení spojky na 250

Příspěvek od Lord_Lee »

koukni SEM,mám na mysli díly 18,19 a 22. 18 je ta pružná podložka.
MZ 251 ETZ -> Yamaha XJ 600S -> Yamaha FZS 600 Fazer -> Honda XL650V Transalp
Jezdit autem je jako chodit po čtyřech...

Michal
Příspěvky: 3
Registrován: úte 20. srp 2013 19:50

Re: Sestavení spojky na 250

Příspěvek od Michal »

Podložky mám, 22 je pod jehlovým ložiskem a jsou tři rozměry, 1,9; 1,95 a 2. Pružnou č. 18 mám, ale podložka 19 by měla dosednout až na unašeč (č. 21 ), ale až k němu nejde, protože má menší průměr než klika na konci kuželové části. Nevím asi ji vyvrtám, ale je to original a navíc je ten vnitřní průměr napsán i v knize. Taky je mi divný, že když dotáhnu tu spojku na kliku a ozubený unašeč je v ní nadoraz, tak zuby ozubeného převodu na unašeči jsou do hnanýho kola na hřídeli převodovky zajetý jenom napůl.

Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 383
Registrován: stř 23. led 2013 18:57

Re: Sestavení spojky na 250

Příspěvek od Pete »

Ta podložka č.19 není stranově stejná, má vybrání z jedné strany, ta přijde k unašeči, ale kola unašeče musí do kola k převodovce zapadnout celá, asi tam v tom motoru budeš mít ještě jiný problém.
S počtem válců je to jako s pracovním kolektivem, ideální je lichý počet, ale tři jsou už moc.
:HG

Michal
Příspěvky: 3
Registrován: úte 20. srp 2013 19:50

Re: Sestavení spojky na 250

Příspěvek od Michal »

Podložka co mám je rovná, tak je to jasný. Koupím jinou a vyzkouším, ale zdá se mi, že to tělo spojky, které jsem koupil má kuželovej otvor malej a proto tam nevleze dost dozadu. Jak čtu fórum, tak problém bývá spíš obráceně, díra je velká. Uvidím až zkusím novou podložku. Díky.

Plou
Příspěvky: 9
Registrován: stř 07. čer 2017 17:33
Bydliště: Blasnko

Re: Sestavení spojky na 250

Příspěvek od Plou »

nemate tu pruznou podlozku nekdo vyfocenou? me chybi a vubec nevim jak vypada abych neobednal neco jineho diky

Odpovědět