divne zvuky z motora :(

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
juro123
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 13. čer 2013 22:50

divne zvuky z motora :(

Příspěvek od juro123 »

zdravim,cim tieto zvuky mozu byt?neni to tym rebrovanim ani tou gumou to musi byt cosi ine,najazdil som takto 15tis km motor ide stale dobre,ale tie zvuky ma strasne seru je to nepohodlne za jazdy,vzdy ked pustam plyn,v zabere to ide v pohode,najhorie je to ked sa snazim drzat 50ku v meste na 4ke a stale to takto bucha a citim ze aj trha motorkou...alebo ked idem 100 na 5ke a pustim plyn tak to je neznesitelne,vzdy radsej stlacim spojku lebo to kulaka ako blazon a trha s motorkou....kto vie co to je?
[video]http://www.youtube.com/watch?v=5r3MNkIgrxg[/video]

toto je video spred 3 rokov,tam to este nebolo take hrozne ako je to na prvom videu ale bolo to uz aj tam vtedy...cize sa to zhorsuje,aj motor ma iny zvuk
[video]http://www.youtube.com/watch?v=OPEl_aJB34o[/video]

motorka ma najazdene 41000 z toho osm ja najazdil 15000 o motorku bolo starane aj predchadzajucim majitelom,ja som za cele 4 roky nemal ani 1 poruchu nic iba som menil olej a lial benzin

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: divne zvuky z motora :(

Příspěvek od Majkl »

rozdelej to a podivej se na klikovku a vuli na klikovce, ale muze to byt i neco jinyho, sundej valec a mrkni na to

Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 383
Registrován: stř 23. led 2013 18:57

Re: divne zvuky z motora :(

Příspěvek od Pete »

mohlo by to být vůlí na horním či dolním uložení ojnice, ale taky na čepu pístu, ten se dřív vyráběl v několika velikostech. Dnes už dostaneš jen jednu a když ho vyměníš nemusí to pomoct
S počtem válců je to jako s pracovním kolektivem, ideální je lichý počet, ale tři jsou už moc.
:HG

juro123
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 13. čer 2013 22:50

Re: divne zvuky z motora :(

Příspěvek od juro123 »

Tak a co mam s tym spravit?ktosi vravel aj nejake ihlove lozisko s klietkou ci co?zevraj je rozpadnuta,ale ze take sa uz nevyrabaju....neverim tomu ze toto robi iba moja...

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1103
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: divne zvuky z motora :(

Příspěvek od Vladan »

sundej válec a zčíhni to - v lepším případě to bude jen pístní čep
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

jindrap
Příspěvky: 96
Registrován: pon 04. úno 2013 19:02

Re: divne zvuky z motora :(

Příspěvek od jindrap »

Mě to dělá taky podobný pazvuky už od koupě. Zkoušel jsem gumy nic. Vyměnil jsem ložisko na pístu asi 3x, na chvilku se to zlepšilo a pak se to vrátilo do stejných kolejí. Tak jsem nechal udělat kliku a výbrus a pazvuk nebyl cca. 300km a pak to bylo zase stejný. Po výbrusu najeto asi 6000km zvuk stále, neřeším jezdí to jezdí. Tak to má pazvuk, je teda fakt, že se nemění. Nejspíš už je to nějakýma vůlema. Nicméně každá 250 má nějaký pazvuk a kdo tvrdí, že ne tak kecá. B)-
MZ 251 - > Honda XL600V Transalp

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1744
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: divne zvuky z motora :(

Příspěvek od Viktor »

Jindrap: Docela s tebou souhlasím, co si pamatuju, tak mi MZta taky vydávala podobné zvuky...

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: divne zvuky z motora :(

Příspěvek od Majkl »

mě to dělá u dvěpade taky, ale zase né tak, dělá mi to jak na tom druhým videu, kde to je ještě "ok" taky to neřeším

Carotele
Příspěvky: 30
Registrován: stř 27. úno 2013 18:56

Re: divne zvuky z motora :(

Příspěvek od Carotele »

Chlapci ,chlapci, jak Vy jste mě potěšili. Zvuky jsou to sice nepěkné, ale pokud motor vydrží jezdit několik tisíc kilometrů a přitom vydávat tyhle zvuky ,tak jsem o hodně klidnější a na další opravy se zvysoka vyse...... Ta moje se roz"klepe" okolo 4000 otáček, do té doby je celkem tichá. Když sevřu nádrž koleny, tak se to trošku ztiší, ale spíš to je jen zbožné přání. Ale nikdo v okolí 251 nemá, natož aby ji vůbec znali, takže nikdo ani neumí poradit, co s těmi zvuky. Hlavu jsem měl dole, válec taky, píst nepřidřený, ložiska i dle automechanika v pohodě, válec nevydřený, nevyjetý.... Jediný co jsem našel tak na pístu byla stopa, jako by narážel do hlavy v místě toho osazení spalovacího prostoru. Takže dle videí i "bible" změřena mezera, teď jsem na 0,8mm. Bohužel to je dle biblí málo, má být 0,9 až 1,2mm, dle jiné knihy spíš ještě o desetinu víc. Ale jednak jsem nesehnal tlustší těsnění (originál byly 0,2; 0,4 a 0,6mm a všude mají jen 0,4) a dávat dvě na sebe, no taky by to šlo, ale hlavně už se mi to nechce rozdělávat. Jezdím na kochačku, moc ji nervu, s mými 100kg to stejně moc nejde. Jo, taky by to klepání mohlo být šoupátkem v karburátoru, přepážkami ve výfuku a nebo čímkoliv jiným. Na Youtube jsem viděl podobné video nějakých Poláků, kde jim někdo radil, že je to stopro ve spojce (spzeglo) a pak to bylo spodní ložisko ojnice.

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: divne zvuky z motora :(

Příspěvek od Harry »

tak ten zvuk už mi přijde hodně špatně... ale šel bych někde v soustavě ojnice a čepy na ní... klikovka.. správný sestavení a těsnění válce
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: divne zvuky z motora :(

Příspěvek od Majkl »

[video]http://www.youtube.com/watch?v=OPEl_aJB ... r_embedded[/video]

A tohle je normální, nebo je ten zvuk ještě v toleranci? Protože přesně tohle, to dělá mě :D tak se chci zeptat, abych věděl kdy se mě to rozsype :D-

Carotele
Příspěvky: 30
Registrován: stř 27. úno 2013 18:56

Re: divne zvuky z motora :(

Příspěvek od Carotele »

To záleží na tom, kolik najezdíš ročně. Při mém ročním nájezdu cca 500 km mám ještě 7,5 roku klid. :D- Ale pro jistotu mám vždycky domluvený Transporter když vyrážím, eMZa se do něj akorát vejde.... >:D< Ne vážně, to asi neodhadne nikdo. Může chrastit ještě deset let, může se hryznout za půl hodiny. Marně sháním někoho komu prošlo rukama vícero MZ, někoho kdo je servisoval ,když byly v záruce a podobně, ale zatím nic. Nevíte někdo? Střední Čechy +- Většina servisáků, když slyší MZ tak se třikrát pokřižuje a pak mě pošle někam... Kdejaký hejhula Vám seřídí Yamahu,Hondu..... ale aby řekl "jó, chlapče, když jsme dostali do Mototechny dvě MZ na sto lidí v pořadníku a museli jsme na nich udělat tohle a tohle a nejčastěji odcházelo tohle a tohle..." "A to klepání, no to je přece tohle....to je prkotina" Takovéhu guru sháním. Marně.

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: divne zvuky z motora :(

Příspěvek od Harry »

jo protože "tenkrát" byly ještě origo DDR díly a ne to bláto, co se dělá teď
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: divne zvuky z motora :(

Příspěvek od Majkl »

No, tak snad to ještě vydrží nějakou dobu :D ale zajímavý je, že to dělá jen na volnoběh a když jedu a držím plyn, tak to nedělá a ztichne to...

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: divne zvuky z motora :(

Příspěvek od Harry »

protože na to místo, kde se to klepe, se působením síly opře do krajní polohy a přestane to klepat
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: divne zvuky z motora :(

Příspěvek od Majkl »

No jen doufám, že se to nějak nevysype... by mě mrdlo, bych to hodil už dpč tu MZ a koupil si fechtla!

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: divne zvuky z motora :(

Příspěvek od Harry »

no jo... ale takovej slušnej fechtl by stál aspoň 1000 a to by ještě byl bez dokladů... nevím, kde bys na něj vzal :D-x
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

jindrap
Příspěvky: 96
Registrován: pon 04. úno 2013 19:02

Re: divne zvuky z motora :(

Příspěvek od jindrap »

nebo na to pak přidělat šlapky a udělat z toho babetu, ale nevím jestli by jsi to pak ušlápl :)-D
MZ 251 - > Honda XL600V Transalp

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: divne zvuky z motora :(

Příspěvek od Majkl »

Harry, fichla mám na chatě a dost vymazlenýho... takže by stačila jen STK, ale nevím, kde bych vzal na ten benzín do něj :/

Jindrap : jasně, udělal bych tam převod do síly a ušlapal bych to, mám strašně vymakaný stehna... :D-x

Jarada
Příspěvky: 56
Registrován: pon 28. led 2013 21:52

Re: divne zvuky z motora :(

Příspěvek od Jarada »

To je zvuk, jak kdyby se někde lehce třeba třeli zubama 2 ozubený kola o sebe, mě přijde, a nebo nějaká pružina někde vybrovala.
Podle mě to může být bůh ví co a nemusí to být vůbec válec. Mě ta MZta ač teda 150tka dělá takových zvuků, že to snad ani nesečtu. A jezdí mě už 5 let a neměl sem s ničím vážným ohledně motoru problém. I s Motorem po skoro kompletní GO mě to vydává zvuků.

Ale já mám jedno řešení. Když jedu, tak mě ta MZta tak řve, že to ani neslyším a ještě v helmě, takže já mám pokoj a neřeším to :D-

Odpovědět