Přihlášení

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
dry
Příspěvky: 56
Registrován: pon 11. bře 2013 12:20

Přihlášení

Příspěvek od dry »

Zdravíčko zakoupil jsem MZ, při koupi jsme si zkontroloval pouze VIN na rámu. Na motoru je uplně jiné číslo tak se chci zeptat, zda-li má být VIN a číslo motoru stejné, Ještě jeden hloupý dotaz vozidlo je odhlášené na moji osobu platím povinné ručení, ovšem chci přepsat na moje jméno. Stačí prvně udělat STK, pak zajít na úřad a oni mě dají novou značku, nebo musím na evidenčku a pak na úřad a pak opět na STK.

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1744
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Přihlášení

Příspěvek od Viktor »

Ahoj, souhlasí-li VIN vyražený přímo na rámu s číslem, co máš v TP, tak můžeš být v klidu. Motor souhlasit nemusí, bere se jako náhradní díl, ale pokud ti nesouhlasí čísla, nechej si číslo motoru při přihlášení na své jméno vymazat a nebudeš to už muset nikdy řešit. Nejprve jeď s motorkou na STK s velkým techničákem, nechej si udělat evidenční kontrolu a poté s tím papírem, co tam dostaneš + platnou pojistkou běž na svůj dopravní inspektorát. Tam motorku dohlásí na tvé jméno, dají ti nový malý TP a novou značku, koupil-li si tu MZtu v jiném kraji, než máš trvalé bydliště.

dry
Příspěvky: 56
Registrován: pon 11. bře 2013 12:20

Re: Přihlášení

Příspěvek od dry »

Díky moc, přesně tohle jsem potřeboval vědět.

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1744
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Přihlášení

Příspěvek od Viktor »

Jinak to vymazání čísla motoru z TP by tě mělo stát 50 Kč, samotný přepis 500 Kč (ať už si vezmeš novou SPZ nebo ne) a ta evidenční kontrola do 200 Kč, ale to budou mít na každé stanici STK jiné... Tak dobře pořiď a ukaž se na nějakém srazu B)

Skorp
Příspěvky: 221
Registrován: stř 23. led 2013 20:45

Re: Přihlášení

Příspěvek od Skorp »

S evidenčkou a STK je to total pakárna. Kupoval jsem loni MZ a chlápek den předem zjistil, že má propadlou STK, tak mi dal i ten papír z STK, kde bylo napsáno "z hlediska evidenční kontroly vyhovuje" nebo tak něco. Ale při přihlášení o dva dny pozdějc mi stejně poslali na evidenčku (kontrola vinu a rozměru pneu) motor nikdo neřeší. Ale myslim, že když to má moto propadlou STK, tak když s ní půjdeš na STK ty jako nový majitel eště přepisem, tak bys měl dostat STK i evidenčku v jednom za cenu STK.
Obrázek

sklepkous
Příspěvky: 144
Registrován: sob 09. úno 2013 08:57

Re: Přihlášení

Příspěvek od sklepkous »

evidencku a STK si uctujou zvlast. Nedavno jsem takto kupoval auto bez TK a mel jsem to vse pekne rozuctovane, ale obvykle mivaj slevy...ja k tomu dostal tu evidencku za 50kč ...tak dobre vyrid :)-D
Simson Enduro S51 -> MZ etz 150 modroučká a také Audi 80 B4 kombi v krasne uprave :-)

dry
Příspěvky: 56
Registrován: pon 11. bře 2013 12:20

Re: Přihlášení

Příspěvek od dry »

Rád se na nějakém srazu ukážu, když bude něco poblíž Vysočiny.

Skorp
Příspěvky: 221
Registrován: stř 23. led 2013 20:45

Re: Přihlášení

Příspěvek od Skorp »

Dry: Vysočina je víceméně uprostřed republiky - to máš všude poblíž a na většinu tradičních míst dost blízko. :P To Majkl to má objektivně horší.
Obrázek

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Přihlášení

Příspěvek od Harry »

Dry: máš štěstí, že se zrovny chystá sraz v Hořicích
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

dry
Příspěvky: 56
Registrován: pon 11. bře 2013 12:20

Re: Přihlášení

Příspěvek od dry »

Harry: Pokud to nějak dám ještě dokupy, aby to vypadalo k světu rád přijedu. NEvím v čem je chyba ale nějak mi to nechce jet víc jak 80, musím to ještě vyladit po motorvé i vizuální stránce.

Odpovědět