pomoc s výběrem motorky

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Uživatelský avatar
Fighter
Příspěvky: 41
Registrován: ned 11. srp 2013 23:25

Re: pomoc s výběrem motorky

Příspěvek od Fighter »

Zas také zlé to nebude.
Mňa tiež pred 3 rokmi "osvítilo retro" a rozhodol som sa pre MZ 251. Keď som pozeral inzeráty, zaujímali ma vždy najdrahšie ponuky, ďalej ponuky s originálnymi kilometrami a čo najoriginálnejším stavom. Nakoniec sa mi podarilo nájsť moto s 22.000 km. Áno, boli drobné veci, ktoré som si musel urobiť (repas predných vidlíc - tam stačí olej a guferá, ďalej brzdový spínač a nedobíjala - jeden kábel bol "uklepaný"). To sa však opravilo a odvtedy si spokojne jazdím.
Pre zaujímavosť sledujem inzeráty ďalej a skutočne pekných 150-tiek som videl už viacero - dokonca niektoré s nájazdom iba do 10.000 km. Takže dobrá sa ešte dá (časom) nájsť, ale treba hľadať medzi drahšími.

tomMZ
Příspěvky: 8
Registrován: stř 28. zář 2016 22:42

Re: pomoc s výběrem motorky

Příspěvek od tomMZ »

Fighter....díky za povbuzení. I když to bude moto na občasné poježdění nechci vrak spíš leštěnku....časem.

tomMZ
Příspěvky: 8
Registrován: stř 28. zář 2016 22:42

Re: pomoc s výběrem motorky

Příspěvek od tomMZ »

Nevíte někdo čirou náhodou něco o tomhle kusu....

https://motorky.bazos.cz/inzerat/650504 ... 50-9KW.php

frantaz
Příspěvky: 78
Registrován: stř 13. kvě 2015 18:45

Re: pomoc s výběrem motorky

Příspěvek od frantaz »

Jako na prvni pohled vidíš že blinkry a bočni stojan nejsu oruginalni. Zbytek se zdá být, ale z těchto fotek toho moc poznat nejde... :-D
SIMSON S51 upr. 70/2 1990
MZ ETZ 150 1989 komplet GO
Tatran 125 r.v.1969 super stroj na občasný polet :)
MZ ETZ 250 r.v. 1983

Uživatelský avatar
adoid
Příspěvky: 169
Registrován: ned 04. říj 2015 18:04

Re: pomoc s výběrem motorky

Příspěvek od adoid »

Pumpa přední brzdy je taky měněná, což je možná dobře, ty origo často špatně těsnily.

tomMZ
Příspěvky: 8
Registrován: stř 28. zář 2016 22:42

Re: pomoc s výběrem motorky

Příspěvek od tomMZ »

Mám to po směru....Třebíč - Brno

https://www.sbazar.cz/pu.kanec/detail/1 ... mz-etz-150

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: pomoc s výběrem motorky

Příspěvek od Márty »

Ta už vypadá o něco lépe. Možná bych u 150 šel spíš po roku 91 a mladším, prošly v té době lehčím faceliftem...
I když, pokud je moto ve slušném stavu, je to asi jedno ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 383
Registrován: stř 23. led 2013 18:57

Re: pomoc s výběrem motorky

Příspěvek od Pete »

GO převodovky je celkem jednoduchá pokud víš jak na to, ale motorové díly co se u nás dají koupit jsou opravdu prachmizerné kvality. Koupíš třeba kolečko a vidličku do převodovky a vzájemně to do sebe nepasuje.. :-(I Je to velká škoda, tyhle krásné motorky to dosti degraduje...
S počtem válců je to jako s pracovním kolektivem, ideální je lichý počet, ale tři jsou už moc.
:HG

tomMZ
Příspěvky: 8
Registrován: stř 28. zář 2016 22:42

Re: pomoc s výběrem motorky

Příspěvek od tomMZ »

Díky za reakce chlapi.
Přes Třebíč jedu za 10 dní, snad vydrží. S prodejcem jsem domluvenej, pokud bude aktualní.

Uživatelský avatar
Fighter
Příspěvky: 41
Registrován: ned 11. srp 2013 23:25

Re: pomoc s výběrem motorky

Příspěvek od Fighter »

Márty, aký facelift máš na mysli? Ja si pamätám jedinú zmenu - a to, že sa zmenili ručičky na budíkoch z kovových na plastové (a tie plastové sa po dlhšom státí na slnku zvykli trošku skriviť :)

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: pomoc s výběrem motorky

Příspěvek od Márty »

Figter: Tady to máš popsané (měl jsem ji ve stříbrné barvě):
Přílohy
027.jpg
Obrázek

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: pomoc s výběrem motorky

Příspěvek od Márty »

Tak jsem se dneska jen pro zajímavost podíval jak je to s nabídkou bazarových dvaapůlí u nás a ona se tu opravdu nedá sehnat... Pokud je to, tak je to nějaká šílená cross přestavba nebo něco podobného, za chvíli to fakt bude vzácnost ;)
Obrázek

tomMZ
Příspěvky: 8
Registrován: stř 28. zář 2016 22:42

Re: pomoc s výběrem motorky

Příspěvek od tomMZ »

Nejsou 250...proto jsem při zemi a koukám po 150. :D

Uživatelský avatar
Fighter
Příspěvky: 41
Registrován: ned 11. srp 2013 23:25

Re: pomoc s výběrem motorky

Příspěvek od Fighter »

Márty píše:Figter: Tady to máš popsané (měl jsem ji ve stříbrné barvě):
Márty, ja si nespomínam, že by sa k nám na Slovensko dovážali takto upravené 150-tky. Naposledy na Slovensko prišli iba stroje s novými farebnými variáciami a s motormi 150.1. Žeby k Vám dovážali modernizované emzety a k nám nie? Pochybujem... Ako tie stroje vlastne vyzerali? Nemáš náhodou nejaké foto tej, ktorú si vtedy mal?

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: pomoc s výběrem motorky

Příspěvek od Márty »

Pochybovat můžeš, ale já ji měl... ;)

Fotku mám jen jednu a to tuhle, z té to bohužel není poznat...

Kdysi jsem na staré fórum dával pro zajímavost foto paragonu, koupil jsem ji v Kotvě za 17,5 tis., v roce 1991. Tuhle jsem doma od ní našel i velkej techničák, je jak novej - jedinej záznam - to už asi má málokdo (:P)
Přílohy
mz.jpg
Obrázek

Uživatelský avatar
Fighter
Příspěvky: 41
Registrován: ned 11. srp 2013 23:25

Re: pomoc s výběrem motorky

Příspěvek od Fighter »

No a mal si na nej tie úpravy, čo sú v tom dokumente? Iné blatníky, tlmiče, kotúčovú brzdu, zadné svetlo, smerovky a pod.?
Ja som si tiež v tom čase kúpil novú, stála presne tak nejak okolo 17.000 korún. Bola iná iba v tom, že to bola verzia 150.1, mala trochu iné farby ako bývali dovtedy (bola snehobiela s originál červenými prednými teleskopmi, červeným brzdovým kotúčom, červenými zadnými tlmičmi a zadným držiakom a na čierno zafarbeným motorom). Okrem nej mali v predajni ešte MZ čiernej farby a kávovej farby. Ale žiadne iné zmeny - oproti MZ-tám z predošlých rokov - na nej neboli...

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: pomoc s výběrem motorky

Příspěvek od Márty »

Jo, měl... Sem tam se někde v bazaru tenhle model i objeví, ale je jich taky málo.... Jezdila a tahala jak drak, ve dvou bez problémů kolem kila, do kopce se dalo udržet 90, když jsem jezdil sám, tak po dálnici to dalo i tachometrových 110, ale to už byl hranice, jela by i víc, ale nechtěl jsem ji přetáčet. Na žádné MZ-tě, co by jezdila lépe, jsem od té doby neseděl, ani teď moje dvaapůle tak nejede, holt to byl novej a mnou zajetej stroj, se vším origo.
Vlastně jo, seděl, v 93 roce, po té co mi ji ukradli, se tady objevili nové třístovky, ještě německé, než to převzali Turci. Vím, že stávala jedna venku před obchodním domem Máj (kam pak přesunuli úplně do nejvyššího patra motoprodejnu z Kotvy), cenovka na ní - 65 tis. Byla červená a já nad ní chodil slintat a těšil se, jak si jí koupím. Měl jsem na ni i našetřeno...
Jenže pak jsem se "musel" ženit a prachy na moto padly na ojetou černou škůdku stodvácu... Ale táta měl známého ve skladech v Ruzyni (většina pražských obchoďáků tenkrát měla sklady tam), takže jsem se tam projel na testovacím stroji, a to bylo v té době pro mne něco neskutečného, jel jsem na tom, hubu od ucha k uchu, vysmátej jak Hanka Zaňáková při prvním Slavíkovi, no, měl jsem pocit, že to trhá asfalt X(
Škoda, že jsem ji tenkrát nekoupil, tříkila tu v Čechách skoro vůbec nejsou a byla by to docela rarita...
Obrázek

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: pomoc s výběrem motorky

Příspěvek od Márty »

Pamatuju, že nahoře v Máji měli i Jawky a ČZ-ty (tehdy se nějak ČZ-ta spojila s Cagivou a začaly se sem dovážet i italské stopětadvácy - prodejna Cagivy byla, myslím, na rohu Vodičkovy a Lazarské), ale ty tomu disajnově a technicky z mého pohledu nesahali ani po stupačky ;)
Obrázek

Lord_Lee
Příspěvky: 350
Registrován: stř 23. led 2013 19:04
Bydliště: Königgrätz

Re: pomoc s výběrem motorky

Příspěvek od Lord_Lee »

Fighter píše: Žeby k Vám dovážali modernizované emzety a k nám nie? Pochybujem... Ako tie stroje vlastne vyzerali? Nemáš náhodou nejaké foto tej, ktorú si vtedy mal?
Tenkrát ještě žádné my a vy neexistovalo, takže těžko :-D
MZ 251 ETZ -> Yamaha XJ 600S -> Yamaha FZS 600 Fazer -> Honda XL650V Transalp
Jezdit autem je jako chodit po čtyřech...

sieg331
Příspěvky: 28
Registrován: ned 04. zář 2016 02:45

Re: pomoc s výběrem motorky

Příspěvek od sieg331 »


Uživatelský avatar
Fighter
Příspěvky: 41
Registrován: ned 11. srp 2013 23:25

Re: pomoc s výběrem motorky

Příspěvek od Fighter »

To je krásny kúsok spomedzi posledných dovezených MZ-tiek, presne takúto bielu s červenými doplnkami som si v 1991 roku kúpil 150-tku.
Ak by táto bola v dobrom stave, niet si viac čo želať :)

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: pomoc s výběrem motorky

Příspěvek od Márty »

Tak tady bych neváhal a šel do ní, těhlech je tu opravdu minimum. A ta cena je více než akceptovatelná...
Obrázek

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: pomoc s výběrem motorky

Příspěvek od Márty »

Tady je taky jedna: http://www.motorkari.cz/motobazar/motor ... 46034.html

Ale je dražší a starší, i když podle tvrzení prodávajícího má prd najeto, takže by v ní taky ještě mohlo být vše origo... akorát na těch posledních fotkách je vidět, že byla měněna zrcátka a má nějak ohnutý levý přední blinkr, že by lehčí crash? :C
Obrázek

Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 383
Registrován: stř 23. led 2013 18:57

Re: pomoc s výběrem motorky

Příspěvek od Pete »

Pěkná, zdá se že původní lak, zajímavé že je focena jen z jedné strany. Taky ta nálepka na nádrži asi má něco zakrýt :D
S počtem válců je to jako s pracovním kolektivem, ideální je lichý počet, ale tři jsou už moc.
:HG

Jindra
Příspěvky: 715
Registrován: úte 22. led 2013 23:49
Bydliště: Brno

Re: pomoc s výběrem motorky

Příspěvek od Jindra »

Márty píše:... akorát na těch posledních fotkách je vidět, že byla měněna zrcátka a má nějak ohnutý levý přední blinkr, že by lehčí crash? :C
Umění dedukce hodné Sherlocka Holmse :D Já měl na ETZ pootočený zase zadní blinkr, jenom stále nevím jestli to bylo od svěráku kolem kterého jsem musel vyjíždět z garáže, od dveří auta co parkovalo vedle nebo od lidí co procházeli mezi motorkou a autem... asi vám sem nahraju fotku, třeba tu záhadu po deseti letech odhalím :D-

Odpovědět