ETZ 150 neťahá, stráca výkon

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
lapinj
Příspěvky: 48
Registrován: stř 06. úno 2013 18:56

ETZ 150 neťahá, stráca výkon

Příspěvek od lapinj »

zdravím borci, mám problém so svojou ETZ 150, v zime som robil GO motora teda Repas kľuky, nové ložiská, valec po výbruse, guferá... motor má za sebou okolo 1800km, prvých 1500km som poctivo mazal, olej Mogul TSF, nikoho som nevozil, jazdil som sólo, motor som nevytáčal nad 4500ot/min, včas som preraďoval, keď som cítil že motorka do kopca nevládze tak som podradil, proste všetko ako sa píše na stránke, dodržal som všetko vačšinou som jazdil okolo 4000-4300ot/min, po 1500km som tempo kúsok zvýšil bežne okolo 4500, občas na krátku chvíľu do 5000ot/min (hlavne pri preraďovaní z 4 do 5, v nižších rýchlotsných stupňoch som to tak nikdy netočil), proste motor som netýral, no teraz mi začala akosy blbnúť, akoby sa viac motor hrial, pri zaradenej 5ke keď chcem zrýchliť zo 70 na 80 niekedy motor len začne hučať takým hlbokým zvukom, stratí ťah, už keď toto mi spraví pri jazde tak vytlačím spojku, niekedy sa udrží na voľnobehu že beží ďalej a keď pridám tak zas ide, niekedy zas zdochne, pár krát som aj zastal na kraji cesty pozrel som aj karburátor a v hadičke z nádrže som našiel bublinky, benzín akoby nedotekal, po chvíľke voľnejšieho tempa zas ide ale keď pridám znova sa to opakovalo, nádrž, kohútik aj karburátor som čistil, do nádrže matice a poriadne som pretriasol, vysypal a niekoľkokrát vodou vypláchol vyšlo dosť sajrajtu, potom som nádrž vysušil teplovzdušnou pištoľou a nalial benzín do plna, opakovalo sa to zas, pár dní motorka stála v garáži, dnes som kontroloval znova karburátor zdal sa byť čistý, kúpil som novú sviečku, pri jazde sa to trochu zlepšilo no aj tak to nieje ono, už si naozaj neviem dať rady kde by mohla byť chyba, výfuk je tam nový na tom mám prejdených asi 1000km je z druhovýroby. doteraz šla v pohode len no zhruba pred týždňom sa mi takto začala kaziť, fakt už neviem čo jej môže byť, mal som aj valec dole, piest vyzeral byť v pohode, opálený bol len na vrchu po prvý krúžok, kontroloval som ho dokola vobec nebol pod druhým krúžkom opálený,je pekný strieborný

Piest

Valec

neviem čo poviete na ten valec vidno tam nejaké ryhy, je stále strieborný čistý a nie opálený hladký, asi to ešte bude potrebovať zábeh, jazdiť sa na tom dá, napríklad dnes po výmene sviečky na rovnej ceste som šiel okolo 75km/h pri 80ke bolo cítiť akoby strácala ťah trochu, alebo žeby guferá na kľuke boli zlé, fakt neviem, inak motorka mi chytá prakticky na prvú šupu, za studena samozrejme so sytičom, keď ju štartujem pár minút po jazde bez sytiča bez plynu len kopnem a motor beží zhruba na tých 1200-1300 ot/min

Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 383
Registrován: stř 23. led 2013 18:57

Re: ETZ 150 neťahá, stráca výkon

Příspěvek od Pete »

Vyhoď ten filtr na hadičce a zkus to
S počtem válců je to jako s pracovním kolektivem, ideální je lichý počet, ale tři jsou už moc.
:HG

lapinj
Příspěvky: 48
Registrován: stř 06. úno 2013 18:56

Re: ETZ 150 neťahá, stráca výkon

Příspěvek od lapinj »

myslím že to vo filtry nebude, dal som druhý, cez oba tiekol benzín silným prúdom, bublinky v hadičke sa nerobia, pri rozoberaní karburátora som si všimol malú dierku v spodnej časti, malá okrúhla dierka, myslím že je niekde pri prírube na valci, myslel som si že tam niečo chýba, kontroloval som aj svoj druhý karburátor ale aj na ňom bola dierka, keď som to lepšie pozrel čo a ako, došiel som k záveru, že to bude dierka na odvetrávanie plavákovej komory, aby mal kade unikať vzduch pri plnení karburátora. ale vyskúšam, hadičku mám dlhú odrežem kus a uvidím čo mi to povie

lapinj
Příspěvky: 48
Registrován: stř 06. úno 2013 18:56

Re: ETZ 150 neťahá, stráca výkon

Příspěvek od lapinj »

čisto dať hadičku nepomohlo, po pár kilometroch motorka začala vynechávať a spomaľovať, skontroloval som hadičku a bol v nej vzduch, ked som hadičku odpojil a pustil benzín tak tiekol von dobre čiže v nádrži problém byť nemôže, mal som karburátor rozobratý predvčerom všetko som prefúkal ústami všetko priechodné, trysky čisté, už fakt neviem kde je chyba, plavách deravý nieje, mám jeden nový v rezerve a v druhom karburátore mám tiež dobré trysky ešte tie skúsim prehodiť do tohto karburátora, ale neiem si toto vysvetliť vôbec, či to strieľa do sania alebo čo, raz som po jazde hned vybral von šupátko a z karburátora stúpal dymale zas to mohlo v pohode podla mna ak bol piest dole a nevytlačil všetok dym z valca hned ako motor zhasol tak to mohlo stupat kade sa dalo, fakt nemá nik ziadnu dobrú radu?

lapinj
Příspěvky: 48
Registrován: stř 06. úno 2013 18:56

Re: ETZ 150 neťahá, stráca výkon

Příspěvek od lapinj »

problém vyriešený, bol zlý karburátor, nieje prasknutý ale všimol som si že okolo tých kolíkov mosadzných či z čoho sú, tak akoby kus benzín tlačilo von a možno to okolo nich aj ťahalo falošný vzduch, dal som povodný karburátor a problémy sa stratili motorka šlape ako hodinka

Jarada
Příspěvky: 56
Registrován: pon 28. led 2013 21:52

Re: ETZ 150 neťahá, stráca výkon

Příspěvek od Jarada »

No sakra, tak nemusím důmat co s tím 8-) Tak hlavně, že se dílo povedlo, tak šťastné km přeji ;)

Odpovědět