otáčkoměr

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
pavel441
Příspěvky: 66
Registrován: pát 05. dub 2013 22:11

otáčkoměr

Příspěvek od pavel441 »

čau, na mojí mz etz 150 se mi asi pokazila signálka neutrálu a nevím jak se ten otáčkoměr rozdělá abych ji vyměnil? prosím poraďte kdo to už dělal, na netu to nikde nemožu najít. předem dík :)

Harryho ségra
Příspěvky: 52
Registrován: stř 30. led 2013 07:46

Re: otáčkoměr

Příspěvek od Harryho ségra »

Prvně si zkontroluj jestli máš připojený čidlo neutrálu pod pravým víkem motoru. Jinak budík se rozdělá tak, že ho vytlačíš směrem nahoru a případně odšroubuješ náhon otáčkoměru. Žárovku lze pak ze spodní strany vytáhnout i s obímkou. Pokud budeš odpojovat všechny dráty, napiš si, kde kterej byl.

pavel441
Příspěvky: 66
Registrován: pát 05. dub 2013 22:11

Re: otáčkoměr

Příspěvek od pavel441 »

aha tož to děkuju

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: otáčkoměr

Příspěvek od Harry »

dobře ségra (tu) Y:-)
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

GeorgeLD
Příspěvky: 235
Registrován: pát 24. kvě 2013 01:03

Re: otáčkoměr

Příspěvek od GeorgeLD »

Když jsme u budíků, nevíte co může způsobovat to, že mi tachometr točí víc než jsem ujel? A to o dost, řekněme o 50% - načtené kilometry i rychlost. Mám sice vychýlenou ručičku že mi ukazuje ve stavu klidu o 15km/h víc, no budíž, ale to nevysvětluje proč to točí i více km. Musí být asi něco s tím šnekem v zadním kole a nevím co by se s ním mohlo stát. :-/

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: otáčkoměr

Příspěvek od Harry »

Většina tachometrů ukazuje o něco víc, než skutečně jedeš, klidně o 10 km/h víc, přičti k tomu těch svých 15 a seš tam kde seš. Se šnekem to určitě nemá nic společnýho... Máš tam origo ráfek a předepsanou pneumatiku?
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

GeorgeLD
Příspěvky: 235
Registrován: pát 24. kvě 2013 01:03

Re: otáčkoměr

Příspěvek od GeorgeLD »

Ale já jsem řekl, že to točí víc i kilometry, tzn. něco je fakt blbě. Pneumatika je 16" tzn. normal.

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: otáčkoměr

Příspěvek od Majkl »

Asi je nejspíš něco špatnýho v tachecu, ne?

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: otáčkoměr

Příspěvek od Harry »

vím cos řekl a já ti říkám, že to není šnekem... co tam máš za gumu? má to předepsanej profil?
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

radek27
Příspěvky: 28
Registrován: ned 27. led 2013 13:28

Re: otáčkoměr

Příspěvek od radek27 »

Zdarec, chlapy, když vidím, že jste to načali, tak se potřebuju taky zeptat. Popis situace: tachometr mi ukazoval o 25km/h míň než sem jel ( jel jsem 50km/h ukazoval 25km/h), sralo mě to tak jsem koupil nový, z druhovýroby. Ten ukazoval upně stejně blbě, tak jsem skusil ten šnek v rozetě, cely jsem ho rozdělal, namazal, seřidil a pořad stejny.Aj bowden sem promazal. Nevi někdo čím by to mohlo být?? Velikost kol normální, rozeta i pastorek origo.

PS: ten novej tachec sem nekupoval enom kvuli tomu, že mi ukazoval míň, taky se vysypalo počítadlo a celkově odešel.
To Harry: Všechno vpoho, ale ono se snadno řekne přičti 15km, ale chceš jet 50km/h a hledej na tachecu ručičku někde jinde.., zachvilku tě to začně brutalně srat :-|---( jako mě)

GeorgeLD
Příspěvky: 235
Registrován: pát 24. kvě 2013 01:03

Re: otáčkoměr

Příspěvek od GeorgeLD »

Harry: v zadu je Barum 16 3,25 tvarove podobna klasicke Mitas. Uz je trochu sjeta ale vzorek porad ma. Asi mas pravdu a bude to tou gumou, protoze jsem to ted meril a na trase ktera ma 3,2km mi tachos naskocil 3,7 (mereno 2x) . Tzn. cca o 15% to točí jen víc, takže to asi bude sjetou gumou :-/

Jindra
Příspěvky: 717
Registrován: úte 22. led 2013 23:49
Bydliště: Brno

Re: otáčkoměr

Příspěvek od Jindra »

GeorgeLD: když to vezmu jen tak od oka a budu uvažovat, že přední kolo má přibližně 50 cm v průměru, tak bys kvůli rozdílu 500 m ujeté vzdálenosti musel mít průměr kola menší o 7 cm, tzn. sjet vzorek o 3,5 cm;)

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1744
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: otáčkoměr

Příspěvek od Viktor »

Jindra: No jo, inženýr se nezapře :D-x

GeorgeLD
Příspěvky: 235
Registrován: pát 24. kvě 2013 01:03

Re: otáčkoměr

Příspěvek od GeorgeLD »

Ok záhada tachometru vyřešena. Jednak tam mám už jiný, sehnal jsem si pěkný ze Škody 120 :-) a teď proč (jsem si myslel že) to točilo víc ujetých km, já když v mapě na mapy.cz měřil ty vzdálenosti, tak ono to bere vzdušnou čarou, takže když já jezdím v kopcovitém terénu, tak to natočí víc, než se změří na te mapě. Těch 12% navíc to tak nějak je tady u mě. Takže to by mohlo sedět :-)

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: otáčkoměr

Příspěvek od AresMlok »

>:D< jenže v kopci Ti to vychází 1858 metrů výškových na 3200 metrů délkových pod úhlem 30°8´, pak je rozdíl na přeponě 500 metrů oproti odvěsně... bych to hledal v celkový konstrukci nebo neřešil (tu)
Jinak 5 cm vzorku jsme na Linde sjeli v rachotě za půl roku. S novýma gumama jsme zatáčky jezdili na dvou kolech a se sjetýma gumama jsme nestíhali odvážet výrobu, protože ještěrky jely pomalu :-(I, ale zase se s tím skvěle o víkendech blblo na ledu a sněhu :-=
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Hynek
Příspěvky: 56
Registrován: čtv 21. úno 2013 18:20

Re: otáčkoměr

Příspěvek od Hynek »

Musim tak trochu napsat,ze na Mzety se delaji ruzne jak pastorky,tak sroubove kola co jsou na rozete.Napr.z modelu TS,nebo ETZ 250,pasuji na ETZ 150 a 251.Takze na MZ ETZ 150 a 251 ma byt origo-teleso pastorku(to je to s hridelkou)12 zubu a sroubove kolo na rozete ma 21 zubu.Jeste se delaji pastorky s 15ti zuby a sroubova kola na rozete 23,24,a27 zubu a mezi sebou se daji ruzne kombinovat,takze jestlize neznaly predchozi majitel koupil nebo nekde na burze sehnal jiny pocet zubu ty o tom ani nevis a tacho ukazuje jinak.Mezi plastem 3-25-16 a 3-50 16 je diky prumeru rozdil asi 3 km,coz vyrobce neresil.Pro neverici je to v bibli str.58,tab 2,6,1.Ty kombinace jsou mozne,sam jsem se s tim setkal a vse se na venek tocilo jak ma,jen jinou rychlosti pro tachometr.H

Odpovědět