Mz 150 nejde do otacek

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
mzetz150
Příspěvky: 4
Registrován: ned 26. kvě 2013 19:18

Mz 150 nejde do otacek

Příspěvek od mzetz150 »

Zdravim vsetkych. moja mz 150 sla uplne v poriadku ked som ju kupil a teraz nejako nejde do otacok 2000, 3000 ide v pohode .....ale po 3500 zacne niak cudne vrcat, a zacne mat niaky nepravidelny tah a otacky stupaju len pomaly....nieviem kde je problem. mal niekto z vas uz takyto probelm? neviem si rady a ziadam vas o pomoc...mam taky pocit ze by mohol byt zaneseny vyfuk.

sklepkous
Příspěvky: 144
Registrován: sob 09. úno 2013 08:57

Re: Mz 150 nejde do otacek

Příspěvek od sklepkous »

u me se takovymto zpusobem chvili projevovala elektrika, respektive spatne nastaveny predstih a mel jsem vlastne cele to zapalovani co je umisteno na hrideli s klikovkou trosku sible...od te doby to mam cajk, ale je pravda ze jsem vypaloval i vyfuk
Simson Enduro S51 -> MZ etz 150 modroučká a také Audi 80 B4 kombi v krasne uprave :-)

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Mz 150 nejde do otacek

Příspěvek od Majkl »

první věc, zkus vyměnit svíčku :) potom postupuj dále...

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Mz 150 nejde do otacek

Příspěvek od Harry »

Naprosto souhlasím s Majklem, hlavně se třeba nepousštěj do nastavování karbecu nebo něco podobnýho... prvně vždycky svíčka
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Mz 150 nejde do otacek

Příspěvek od Majkl »

Já už se totiž poučil :D-:D-

Jarada
Příspěvky: 56
Registrován: pon 28. led 2013 21:52

Re: Mz 150 nejde do otacek

Příspěvek od Jarada »

Přesně tak. Zkušení chlapci už tady Y:-)

A než si roz hasíš celej karbec a předstih, tak skus prve tu svíčku vyměnit. Taky pokud máš podezření na výfuk, tak hold potýrej uši a skus to projet kousek bez něj jen s kolenem a uvidíš, jestli to potáhne o trocha líp nebo pude líp do otáček. (tu)

Kdyby náhodou byl výsledek stejný po svíčce i po jízdě pouze s kolenem, tak malinko mi to připomíná co jsem měl nedávno já. Tak ještě takový jednodušší po kontrolování a u 150tky je to otázka pár minut (teď, ale nevím co je lepší, jestli oddělat hlavu nebo výfuk) zkrátka aby jsi se mohl podívat jak vypadá píst po stranách pod kroužkama.
Ale to bude lepší oddělat asi koleno, i když toho moc neuvidíš, tak jestli bude píst pod kroužkama pokud je MZta hodně jetá, tak pokud bude pod něma vyloženě černej, nebo pokud míň jetá, tak přičmoudlej, tak máš blbou kompresi a blbě ti to těsní.

Já to měl při starým pístu a pak po špatným vubrusu, tak mě to po prvé nešlo do otáček, malý výkon + škubala a po 2 mě ve vyšších otáčkách, tak kolem 5000ot. škubala a cukala jak divokej bejk. Jinak jela jakš takš, ale byla slabá. Ovšem pokaždý strašně cukala a měla nepravidelnej chod. Ale třeba se to tobě projevuje takhle a nechci strašit - musel bys udělat výbrus.

Taky to sice muže být něčím jiným, nechci tě strašit, ale za to oddělání kolena nic nedáš ;)

mzetz150
Příspěvky: 4
Registrován: ned 26. kvě 2013 19:18

Re: Mz 150 nejde do otacek-rovnaky problem mam aj ja

Příspěvek od mzetz150 »

Zdravim vsetkych priatelov MZ......nasiel som tuto temu nahodou ked som hladal odpoved na moj problem...mam rovnaky problem s mojou MZ 150. Do otacok nejde pravidelne ale ked sa zohreje tak do tych otacok vylezie a ide prezmenu len vo vysokych otackach a v nizkych ma problemy, nechce vybehnut hore. Dakujem vsetkym za vyjadrenie. Karburator je dobre nastaveny aj zapalovanie, sviecka vymenena.

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Mz 150 nejde do otacek-rovnaky problem mam aj ja

Příspěvek od AresMlok »

Zdravím,
předstih máš cca 2,5 mm před horní úvratí?
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

mzetz150
Příspěvky: 4
Registrován: ned 26. kvě 2013 19:18

Re: Mz 150 nejde do otacek-rovnaky problem mam aj ja

Příspěvek od mzetz150 »

Ano

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Mz 150 nejde do otacek-rovnaky problem mam aj ja

Příspěvek od AresMlok »

Máš-li průchozí (čistý) všechny trysky, těsní-li Ti guma sytiče a plováková hladina je OK, zkus o jednu otáčku povolit vzdušník = 2,5 otáčky místo 1,5 otáčky.
Co se stalo?
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

mzetz150
Příspěvky: 4
Registrován: ned 26. kvě 2013 19:18

Re: Mz 150 nejde do otacek-rovnaky problem mam aj ja

Příspěvek od mzetz150 »

Skusil som povolit vzduchovu trisku tak ako si napisal ale nic sa nestalo. Po jazde dlhsej ako cca 10 minu znovu motorka robi to iste. znie to ako by sa dusila alebo neviem a nechce vybehnut do otacok. Ale ak prekona znovu tu hranicu tak ide do maximalnych otacok. Takze ju stale musim drzat vo vysokych otackach aby nezdochla.

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Mz 150 nejde do otacek-rovnaky problem mam aj ja

Příspěvek od AresMlok »

Zdravím,
to je divný, měly stoupnout volnoběžný otáčky, případně to nemělo jít nakopnout - tím se dost ochudí směs.
Opravdu Ti těsní guma sytiče a opravdu máš čistý trysky - i boční díry na hlavní trysce - včetně vzduchovýho kanálu v karbci? Jehlu máš na druhým zářezu od shora?

Moje nastavení je atypický - teď po pročištění vzduchovýho kanálu a za letních teplot mám jehlu na druhým zářezu a vzdušník povolený na tři otáčky. V zimě jsem měl jehlu na prvním zářezu a dvě a jednu osminu otáčky vzdušník...
Pravda - volnoběh po nakopnutí leze bez světel ke 3000 otáček, se světly klesne na cca 1600 otáček a po zahřátí motoru si drží něco kolem 1000 - 1100 otáček - problikává kontrolka dobíjení.
Jezdím chudší směs, ale zase to žere kousek nad 4 litry v kopcovitým terénu a samý rozjíždění...

Stopadina by měla na jedničku a dvojku jít zostra do otáček, na trojku do otáček a čtyři pět no tam tomu kubatura prostě chybí. U tý mý je jedno, jestli je dvacet pod nulou nebo nad nulou.
Ještě si pohraj s karburátorem a asi bych se kouknul i na filtr sání. Dělej to ale postupně ať víš, čím to bylo.

Jo a vylej vodu z vejfuku :)-D
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Odpovědět