Nová barva

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
GeorgeLD
Příspěvky: 235
Registrován: pát 24. kvě 2013 01:03

Nová barva

Příspěvek od GeorgeLD »

Zdravím,

chtěl bych moji 251 trochu zlepšit vzhled, protože je vizuálně v dostr špatné stavu. Tak se chci zeptat na zkušenosti s barvou, kolik tak stoji na nástřik oba deklíky a nádrž. Ta co tam je teď je strašná, pouští to barvu při každém dotyku a aby toho nebylo málo, je pod ní kyt který praská :-/

uvažoval jsem že ty tři díly jen zbavím nátěru, zakytuju bude-li třeba a dám lakyrníkovi.

Pak zbývá ještě rám, semtam se objevuje rez. K tomu me ale napadlo nedávat tam normální barvů jakou má kapota, ale dát pryč ty starou, obrousit a natřít to normálně štětcem na vícero tenkých vrstev hammeritem. Ta barva má super výdrž v exteriéru, ikdyž není tak pěkná jako akrylovka tak ten rám stejně nejde moc vidět.

Určitě bych nechtěl použivat sprej, s ním nemám moc dobré zkušenosti.

Jo a dekliky od motoru bych vyřešil asi tak, že bych je jen zbavil barvy, už jsem tak pár mz viděl a nevypadá to zle.

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1744
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Nová barva

Příspěvek od Viktor »

Záleží hlavně na tom, kolik do toho chceš dát... V poměru ceny a kvality je asi nejlepší řešení nechat to dát do komaxitu, otázkou ale je, jaký odstín barvy na tu nádž a případně kastlíky chceš dát. Za sebe doporučuju nějaký původní odstín (oranžová, bílá, stříbrná).

GeorgeLD
Příspěvky: 235
Registrován: pát 24. kvě 2013 01:03

Re: Nová barva

Příspěvek od GeorgeLD »

počkat, komaxit ale jde jen na kov, ne? A já mám na té nádrži nějakou hrubou vrstvu kytu - tzn. bude někde promáčklá - a ten komaxit na kyt asi nepujde :-/

Určitě původní, taková ta oranžová-červená.

Ceny zjišťuju, za nádrž a dva kastlíky určitě ne víc jak 1500,-

Jindra
Příspěvky: 717
Registrován: úte 22. led 2013 23:49
Bydliště: Brno

Re: Nová barva

Příspěvek od Jindra »

Já myslím, že nejjednodušší bude najít nějakou blízkou autolakovnu a zeptat se jich za kolik by to udělali;) Jestli teda nechceš vyhlásit soutěž o to, kdo si přesněji tipne. Je dobře, že chceš lakovat jenom nádrž a kastlíky, s barevnýma blatníkama to vypadá jak z cirkusu [img]http://xat.com/images/smw/circus.png[/img]

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1744
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Nová barva

Příspěvek od Viktor »

To máš nejspíš pravdu, s těmi kytovanými místy by si to nerozumělo... Ale na ten rám je to ideální...

GeorgeLD
Příspěvky: 235
Registrován: pát 24. kvě 2013 01:03

Re: Nová barva

Příspěvek od GeorgeLD »

Tak v jedné u nás mi psali že za 2500,- nadrz + blatnik + dva kastliky. Coz je dost, nekde jinde na netu za 2500,- psali Jawa kývačka, a pravděpodobně mysleli celou - a nádrž není tak jednoduché nastříkat protože je z více barev. Takže to nee..

Otomar
Příspěvky: 13
Registrován: ned 14. dub 2013 22:28

Re: Nová barva

Příspěvek od Otomar »

Já platil za nástřik nádrže a kastlíků rovné 3000 Kč.
Komaxit na tmel jde, musí být ale použit speciální tmel pod komaxit. Nicméně myslím, že komaxit není nikdy tak pěkný jako kvalitní lak.

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1744
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Nová barva

Příspěvek od Viktor »

Otomar: Pěkný asi ne, ale měl by být odolnější.

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Nová barva

Příspěvek od Harry »

Já si koupil barvu na nauta (klasická dvoousložková) v požadovanm osdsínu, lakoval jsem to doma sám, páč mám vercajk... v lakovnách za to chtějí hrozný prachy, pokud máš nějakýho kamaráda, co je aspoň trochu zručnej s pistolí, tak to dej klidně jemu za flašu zelený. Za 500 takhle koupíš tolik barvy, že ti ještě zbyde na další MZ a vydrží, protože je dvousložková, jenom řípadně dokoupíš tužidlo
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

GeorgeLD
Příspěvky: 235
Registrován: pát 24. kvě 2013 01:03

Re: Nová barva

Příspěvek od GeorgeLD »

Harry: pistoli doma mame, to by nejak zaridit slo, jeste jsem s ni nikdy sice nedelal...

Potřeboval bych takovy zevrubny navod jak nalakovat, nevyznam se v tech barvach:

1) Odstranovacem starych nateru sundam starou barvu, zbytky ještě ošmirgluju
2) Kytem zakytuju nejake promackliny (v nádrži bude asi), ošmirgluju
3) Nastříkám z pistole plničem
4) A teď barva - dvousložková na auto? Pravděpodobně tak 2-3 tenké vrstvy z pistole?
5) A nakonec lak - dvousložkový lak asi? Zase pár tenkých vrstev... prý se dá dát vytvrdnout ale nevím při jaké teplotě, že bych to dal do trouby kdyžtak. Nechci ale zase ať je to jak zrcadlo, to se na MZetu moc nehodí, tak nevím.

Pak tam jsou takové detaily, třeba přepínače na řídítkách - mají sloupnutou barvu... si říkám že kdyžto přestříkám sprejem, stane se tomu to same, a dupat se s tim moc nechci :-/

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Nová barva

Příspěvek od Harry »

Na lakování to chce mít v ruce cit, akorát to zmastíš, přepínače jsem bral štětcem, to podle mě stačí... jo a pokud nebudeš dělat metalízu, tak vrchní lak není potřeba.... důležitý je mít odmaštěno a dobře ošmirgleno... ale jak říkám, pokud to emáš v ruce a neumíš si ani nastavit pistoli, tak to raději nedělej
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

GeorgeLD
Příspěvky: 235
Registrován: pát 24. kvě 2013 01:03

Re: Nová barva

Příspěvek od GeorgeLD »


Odpovědět