zasloužilé mašiny na inzerci

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Lord_Lee
Příspěvky: 350
Registrován: stř 23. led 2013 19:04
Bydliště: Königgrätz

zasloužilé mašiny na inzerci

Příspěvek od Lord_Lee »

Občas si takhle prohlížím inzerce zda se tam neobjeví moje stará MZa, dneska jsem narazil na povědomej kousek, není tohle bejvalá hekiho MZa ?
Je vidět že ten českej MZ trh je vážně malej...
MZ 251 ETZ -> Yamaha XJ 600S -> Yamaha FZS 600 Fazer -> Honda XL650V Transalp
Jezdit autem je jako chodit po čtyřech...

Heki
Příspěvky: 951
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: zasloužilé mašiny na inzerci

Příspěvek od Heki »

Jo to je moje bývalka. Zase až slza málem ukápla. Hned bych ji bral zpátky.
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

Kipenzi
Příspěvky: 186
Registrován: stř 23. led 2013 21:22

Re: zasloužilé mašiny na inzerci

Příspěvek od Kipenzi »

Na to, co zažila, si ale docela drží cenu :)

SID
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 18. dub 2013 20:41

Re: zasloužilé mašiny na inzerci

Příspěvek od SID »

Tak si ji Heki zase kup :-heart .Já bych tu svojí bejvalou MZ, za ty prachy co se prodává, teda nechtěl.Dneska jsem taky narazil na moji bejvalou,teď již opravenou Guzzi na prodej a vcelku hnedka jsem ji poznal.Po pravdě se přiznám,... mrzí mě,že jsem ji neprodal tomu pánovi co skoro plakal do telefonu,když zjistil že není první volající a chtěl si z ní udělat café racera.......a to i když nevolal jako první.

sklepkous
Příspěvky: 144
Registrován: sob 09. úno 2013 08:57

Re: zasloužilé mašiny na inzerci

Příspěvek od sklepkous »

jo tak trh s MZema je vazne tady u nas malej a nenasycenej a presto jsou to dobre masiny co dost vydrzi :-) vubec si nesnezuji kdyz o ne mate dobrou ci horsi peci...ono ty nemecke stroje jsou dost dobre a poctive :)-D
Simson Enduro S51 -> MZ etz 150 modroučká a také Audi 80 B4 kombi v krasne uprave :-)

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1744
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: zasloužilé mašiny na inzerci

Příspěvek od Viktor »

Nenasycený? Ale prd, nasycený je, ale spíš nechápu v dnešní době lidi, co dají za MZtu 17 000 když za 25 nebo za 30 000 můžou mít už hodně pěkné japonské pětikilo a když nebudou idioti, tak narazí i na kus, který je přežije... Myslím, že MZtám už tady zvoní umíráček, stejně tak jako Jawám 350 a je to vidět i na inzerci. Jediný model od Jawy který si drží cenu je 350/640 Tramp, případně Calif, ostatní je od 15 000 Kč a výš takřka neprodejné a ani se nedivím... Trh je přesycen, ale hold po MZtě, nebo Jawě 350 z dob poslední éry sáhne v dnešní době jen málokdo a dejme si ruku na srdce, my "kovaní" jsme si koupili MZ jen proto, že to bylo modernější než Jawa a na japonce jsme neměli peníze, v té době se totiž za 20 000 pořídit nedaly...

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: zasloužilé mašiny na inzerci

Příspěvek od Harry »

Tak jak se to vezme...sice za 25 koupíš půlitrovýho japonca, ale většinou jim něco je a stejně do toho nasypeš ještě další balík peněz... ségra si taky teď raději koupila MZ, než japonca, hlavně kvůli provozním nákladům. A ty sis taky koupil raději Jawku, než japonca :D-x
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Lord_Lee
Příspěvky: 350
Registrován: stř 23. led 2013 19:04
Bydliště: Königgrätz

Re: zasloužilé mašiny na inzerci

Příspěvek od Lord_Lee »

Viktore, představ si běžnýho kupce MZty, tedy typicky začínajího motorkáře, většinou študáka na střední škole. Pro něj je rozdíl mezi 17tis. a 25 tis. docela propastnej. A jelikož chtějí jezdit tak radši koupí MZtu kterou si v případě poruchy spíše opravěj doma s pomocí MZ-worldu než japonce u kterýho je dražší provoz, servis apod. A MZet je přeci jen pořád míň něž jaw, takže si svým způsobem drží cenu. To že jsou po 10 majitelích většinou v dost bídným stavu je ovšem jiná věc...
MZ 251 ETZ -> Yamaha XJ 600S -> Yamaha FZS 600 Fazer -> Honda XL650V Transalp
Jezdit autem je jako chodit po čtyřech...

gigel
Příspěvky: 80
Registrován: ned 24. úno 2013 19:51

Re: zasloužilé mašiny na inzerci

Příspěvek od gigel »

musím souhlasit s Harrym a Lordem Lee, já sice pracuju, ale platím hypo a letos jsem si pořídil MZ 251 a bylo jen proto, že jsem jí objevil za 15 tis...(kdybych věděl, jak se sem dávaj fotky, tak jí sem dám).. :-D . Koukal jsem po GSce, ale cena je za "slušnou" jednou tolik větší, což byl pro mě problém. Přemýšlel jsem i nad Jawkou, ale kluci z práce mi to rozmluvili...že EMka je lepší, tak jsem dlouho neváhal...sice jsem se s ní do nedávna trápil, protože mi nechtěla jet, ale myslím si, že na problém jsem přišel a v týdnu odstraním a docela se těším, až začnu pořádně jezdit.. Mám v plánu vás, kluci, poznat,takže budu vyhlížet srazy a budu se snažit dorazit.. :)-D
MZ etz 251

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1744
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: zasloužilé mašiny na inzerci

Příspěvek od Viktor »

Tak určitě, je jasné že pro ty, co nemají peníze je buď MZta, nebo Jawa jediná možná volba, taky jsem to tak měl. Jen jsem tím chtěl říct, že nechápu, že je někteří borci nabízejí za 20 000 a že to za ty peníze někdo koupí, protože co si budeme povídat, ať stojí MZta deset, nebo dvacet tisíc, tak jako tak do ní časem člověk něco nasype a pak se stejně pohybuje s cenou kolem těch 30ti za které se dá už koupit i solidní japonec.

Harry: Ségra MZtu nechtěla, do té jsi jí uvrtal ty :D-x

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: zasloužilé mašiny na inzerci

Příspěvek od Márty »

To já jsem si koupil MZ-tu prostě proto, že jsem ji chtěl, cena mne až tolik nezajímala, dal jsem za svou dvapůli 22 tis., ale musím říct, že kromě dobíjecího relé byla v hodně dobrém stavu a hlavně nenapadená hobybastlerem... Většína těch, co vídím v inzerátech, je o třídu horší, taky tahle byla až čtvrtá, co jsem si byl prohlédnout a projet...
Obrázek

mates
Příspěvky: 4
Registrován: ned 05. kvě 2013 08:02

Re: zasloužilé mašiny na inzerci

Příspěvek od mates »

nazdar mztaci jsem tady novej ale na motorkach jezdim uz 35 let mel jsem kde co hlavne to co bylo momentalne dostupne takze hlavne jawy mz 150 jsem si koupil hlavne na jezdeni do prace atd takze duvod proc jsem tady jinak jsem nekolik let prohanel bmw gs 650 muzu jen doporucit skvela motorka ale jako fanda nemeckych motorek jsem ji prodal a koupil boxera r 1150r coz je nemecka klasika kdyz nemec tak boxer mztu mam prvne ale na jizdu neni vubec spatna ale samozrejmne nejake problemy jiste nastanou tak doufam ze je tady s vasi pomoci vyresim zatim diky a hodne stastnych kilometru preje mates

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: zasloužilé mašiny na inzerci

Příspěvek od Harry »

Viki: sem to už říkal a řeknu to znova, jsou to ségřiny peníze, koupila si podle toho, co chtěla, jen jsem jí to doporučil jako možnou variantu, pistoli u hlavy jsem jí nedržel aby si to koupila. Její prachy, její rozhodnutí...

Mates: vítaj :D-x
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

mates
Příspěvky: 4
Registrován: ned 05. kvě 2013 08:02

Re: zasloužilé mašiny na inzerci

Příspěvek od mates »

:)-D

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1744
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: zasloužilé mašiny na inzerci

Příspěvek od Viktor »

Harry: Když jí řekneš, že nic jiného jí spravovat nebudeš, tak neměla na vybranou :D-

Márty: Máš ji super, teda až na barvu laku, ta originální odstíny barev neviděla ani z poza výlohy... Jinak ty ji nemáš půl roku, ale už nějaký ten pátek, takže to nemůžeš srovnávat s tím, co je dnes. Navíc sis ji koupil z nostalgie a né proto, že bys neměl jinou možnost.

Skorp
Příspěvky: 221
Registrován: stř 23. led 2013 20:45

Re: zasloužilé mašiny na inzerci

Příspěvek od Skorp »

Teda musim říct, že vždy když jsem já kupoval MZ, tak jsem si u nás fakt nemohl vybírat... 8-)
Co se týká ceny, tak je fakt, že to jsou spíš lidovější vozítka a to, že do toho časem začneš sypat se stane asi u všeho. Jen mi zaráží ceny těch novějších MZ 125 RT/SM - na cenovce kolem 40.000,- a na tachometru i víc...

Viktor: A přijet jako Pražák na rejži... to by asi bylo zlý... :D-
A navíc bychom nemohli jezdit každej na své, i dyž momentálně nám opravdu stačí jedna...
http://skorp660.rajce.idnes.cz/MZ_sraz_ ... 170318.jpg
Obrázek

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: zasloužilé mašiny na inzerci

Příspěvek od Márty »

Viki: Máš recht, taky nevím o tom, že by se v téhle barvě vyráběla jako originál (ale to mi vůbec neva), i když už jsem viděl další dvě s hodně podobnou...
Obrázek

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1103
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: zasloužilé mašiny na inzerci

Příspěvek od Vladan »

tak nevím, mám se k tomu vůbec vyjadřovat... [img]http://www.brunensis.profitux.cz/smile/ms_0399.gif[/img]
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1744
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: zasloužilé mašiny na inzerci

Příspěvek od Viktor »

Márty: Třeba je to nějaká vzácná edice (:D

Vladan: Raději ne, můžeš mi dát přes držku v Orlové... :D-x

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1103
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: zasloužilé mašiny na inzerci

Příspěvek od Vladan »

Viktor: ale né, vcelku s tebou souhlasím a není to jen kvůli tvým záchranným zásluhám ;)

Určitě ale není na škodu, když si začínající motorkář na něčem zašpiní ruce, než sedne na rejži a u piva honí triko kydama o koních a objemu. Je to jakoby vynechal základní školu. To je ale stokrát vyřčená pravda, mnohdy podložená stesky nešťastníků solících horentní sumy v motoservisech za banální opravy. Taky požitek z jízdy je dost rozdílnej, když si ho musíš tak nějak zasloužit a stroj k poslušnosti přemluvit. Ale vývoj jde kupředu a dříve neexistující či neviditelná propast mezi motorkáři a motorkáři se zvětšuje, stává se viditelnější, citelnější a čím dál méně příjemná. [img]http://www.brunensis.profitux.cz/smile/ms_0745.gif[/img]

...bylo to dost nezaujatý? [img]http://www.brunensis.profitux.cz/smile/ms_0430.gif[/img]
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

Heki
Příspěvky: 951
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: zasloužilé mašiny na inzerci

Příspěvek od Heki »

Vladan: Souhlasím a podepisuji v plném rozsahu !(tu)
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

SID
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 18. dub 2013 20:41

Re: zasloužilé mašiny na inzerci

Příspěvek od SID »

Když starouš Márty je jednoznačně zaujatej neboť má MZ určitě spojenou se svojí první velkou láskou :-)=. Jinak Mártyho chápu,to je asi ten nejpříjemnější důvod ke koupi motorky.Kupuješ,protože ji chceš,nikoliv protože "musíš" a nic jiného nezbývá.

1.Chápu lidi co mají +- 35 tisíc a koupí MZ ....alespoň mají rezervu na případný opravy a nepláčou pak,že jim nezbývá na jídlo a benzín.
2.Chápu lidi co mají +- 35 tisíc a koupí japonce.....maji na "lepší" ,tak do toho jdou a věří,že dělají správně.
3.Pro lidi, který pociťujou rozdíl mezi 15 a 25 tisícema jako propastnej,je logický že nebudou kupovat japončíka a riskovat finanční problémy,zvlášť když nemají nikoho,kdo je dotuje.Když se zmátořej můžou později prodat a koupit "lepší".
4.Chápu i lidi co si kupujou nový motorky ať už na to mají nebo si musí půjčit.....prostě ji chtěji a pocit,že je nová a nemá zaprděný sedadlo je určitě příjemnej a tak nějak zaručuje bezproblémovost a snižuje riziko.
5.Pak tu máme různý pitomce, jako je třeba SID,kteří by si novou motorku zatím nekoupili,protože v systému,kdy stále hledají,často mění a chtějí vyzkoušet všechno možný je to plejtvání penězma neboť na starší tolik netratíš.Když by nebylo zbytí,klidně by se k MZ vrátili,protože je to dobrej stroj,hlavně aby mohli jezdit.
6.Pak jsou tu lidi,co můžou koupit mašinu na kterou si ukážou a protože je prachy netrápí ani trochu, koupí si jich třeba hned několik a stejně na tom někdy ani nejezdí...to jsou ti,co ostatní asi nejvíc serou. Když se extrémně nevytahujou a jenom jezděj,vůbec nevaděj,jsou to jejich prachy a jejich volnej čas a alespoň si můžu prohlídnout na cestách pěkný stroje.Není nic jednoduššího než si jich popř. nevšímat nebo jim v zatmění mysli na stroj pro vlastní úlevu rozprsknout kečup. Ty největší pitomci s novou módní vlnou motorky stejně prodaj a budou se věnovat tomu co je zrovna in,ať už to bude cokoliv.Vladanovi bych moc přál aby to nebylo zrovna sbírání emzet,to by byla dobrá a drsná absurdita.
7. .....blablabla....to jsem zase přechytralej


Kdyby mě Harry škrtil,taky bych si raději rychle koupil emzetu :P >:D<

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1744
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: zasloužilé mašiny na inzerci

Příspěvek od Viktor »

Vladan: Krásně jsi to napsal Y:-)

SID: Já zase chápu, že neustále hledáš a tím dáváš mě co chce jen nové stroje možnost konfrontace. Co ybch si bez tebe počal strejdo... Y:-)

Každopádně moje vyjádření patřilo spíš tomu, že já bych za MZtu 20 000 Kč rozhodně nedal, leda že by byla po prvním majiteli a vypadala jako kdyby sjela z výrobní linky... Myslím, že ta za 20 000 Kč se může začít srát stejně jako ta za 13 000 Kč a je jasné, že pokud kupující honí každou korunu, tak ten, co jí koupil za 13 000 Kč má 7000 Kč k dobru na opravy B)

SID
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 18. dub 2013 20:41

Re: zasloužilé mašiny na inzerci

Příspěvek od SID »

Viktor: Jsi drzý až vyzývavý synovče :-no.Pch,už Ti teda nic nepůjčím :-BS

Každopádně,kdyby taková MZ za dvacet byla,stála by se na ni za ty prachy fronta a na Tebe by se stejně nedostalo,to si piš.Stál bych v ní minimálně já a Márty ;) a přece by si nechtěl předbíhat X( staříky .

Heki
Příspěvky: 951
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: zasloužilé mašiny na inzerci

Příspěvek od Heki »

Tak já se taky přifařím do diskuze o hovně:

Když jsem toto dilema řešil já, měl jsem +- 20k a rozdíl mezi 20 a 30 byl pro mě skutečně obrovský. Už tehdy jsem sice pokukoval po jednoválcovém japonci, ale ten se pod 35 pořídit nedal a tak se volilo mezi MZ a Jawkou, přičemž MZ pro mě byla jasně lepší technicky a taky mě tak nějak minula ta typicky česká zatíženost na Jawu (bez logické argumentace). Dneska toho nelituju - na MZ jsem se naučil jednak jezdit a jednak šroubovat.

Po čase jsem přešel na japonce a typicky finančně vykrvácel, ale ten příbeh znáte... Dneska cena japonců klesla a přitom cena MZ moc dolů nešla. Každopádně dnes bych 20 000,- Kč za MZ nedal, pokud by nebyla vyloženě luxusní a původní - asi jak pravil Viktor. Aspoň pokud bych kupoval hlavou a ne srdcem.

ale berte to s rezervou. Jak logicky může argumentovat někdo, kdo do vrány z roku 88 nastrkal takových peněz. Holt někdy člověk uvažuje něčím jiným :-L-:
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

Odpovědět