sportovní výfuk vs. výfuk z druhovýroby??

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
gigel
Příspěvky: 80
Registrován: ned 24. úno 2013 19:51

sportovní výfuk vs. výfuk z druhovýroby??

Příspěvek od gigel »

Tak MZeťácí..čekám na vaše názory a hlavně zkušenosti s výfuky.. B)-
MZ etz 251

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: sportovní výfuk vs. výfuk z druhovýroby??

Příspěvek od Harry »

Origo z inzerátu
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

gigel
Příspěvky: 80
Registrován: ned 24. úno 2013 19:51

Re: sportovní výfuk vs. výfuk z druhovýroby??

Příspěvek od gigel »

já právě koukal na nový a ty jsou jen z druhovýroby...a použitý, sice origo, to se mi moc nechce. nikdy nevíš, čím to předchozí majitel krmil a jak to bude zajetelený...
MZ etz 251

radek27
Příspěvky: 28
Registrován: ned 27. led 2013 13:28

Re: sportovní výfuk vs. výfuk z druhovýroby??

Příspěvek od radek27 »

Já jsem koupil z druhovýroby, to delší provedení ( s delší koncovkou), je absolutně nerozeznatelny ( zvukove, fukncí, opticky) od origo. Mám po GO k tomu tento výfuk a absolutně spokojeny. Laďák tam nedávej - nevhledný, většinou nekvalitní, a hlavně není nastavený na Mz - může mýt výkonostní propad.

gigel
Příspěvky: 80
Registrován: ned 24. úno 2013 19:51

Re: sportovní výfuk vs. výfuk z druhovýroby??

Příspěvek od gigel »

díky za názor, Radku..narazil jsem na to už víckrát, že lidi dali laděnej a pak sháněli zpět ten původní...mám totiž nejspíš "zasmaltovanej" vejfuk, na pětku mi to vůbec nejede a dneska jsem ho sundal a krásně ta pětka tahla...zkoušel jsem ho vypálit naftou a autogenem a bez výsledku..takže s největší pravděpodobností budu kupovat novej. půjdu do toho "origo" z druhovýroby...ještě jednou dík..
MZ etz 251

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: sportovní výfuk vs. výfuk z druhovýroby??

Příspěvek od Majkl »

jasne, origo :)

Jarada
Příspěvky: 56
Registrován: pon 28. led 2013 21:52

Re: sportovní výfuk vs. výfuk z druhovýroby??

Příspěvek od Jarada »

Můžu se jen přidat. ;)

Sice já jsem tu řešil své problémy s ním a měl sem ho ucpanej a nejelo mi moto. Nic meně ho tam pořád mám xDD Jen jsem ho musel trochu urpavit :-)T :D Natáhl jsem do té koncovky, jak drží tu vatu ta debilní pružina 2 měděný dráty aby se mě to furt neucpávalo a trocha ho vykuchal :D Protože, když sem ho tam dal vykuchanej samotně, tak to Hrnulo Do za... pr... jako ďábel!!!! Fakt trhalo mi to ruce! :-|---

Každopádně abych to zhrnul je to jak kdy a nevím, jak u které MZty. Ještě má aspoň mě se ten zvuk líbí, tak má heskej zvuk, ale spíš už dost, ale hodně moc řvě. Mě to nevadí, ale okolí si myslím, že jo. A jsou s tím jen problémy spíš a víckrát to nejede, než aby to jelo líp a nikomu to pak netáhne v nižších otáčkách :S Takže kup Určo Origo. Já ho tam postupem času dám taky a bude vystaráno. ;)

Otomar
Příspěvky: 13
Registrován: ned 14. dub 2013 22:28

Re: sportovní výfuk vs. výfuk z druhovýroby??

Příspěvek od Otomar »

Než se s originál výfukem rozloučíš, zkus ho rozdělat. Stačí ho po obvodu rozříznout v místě kde ho drží spona. Dá se pak vytáhnout vnitřní vložka a vyčistit. Když se to pak znova zavaří tak svar není vidět, protože je schovanej pod sponou. Takhle sem to dělal já a pohoda.

Jindra
Příspěvky: 717
Registrován: úte 22. led 2013 23:49
Bydliště: Brno

Re: sportovní výfuk vs. výfuk z druhovýroby??

Příspěvek od Jindra »

Otomar: ještě že ses tu objevil, na toto řešení jsem úplně zapomněl. To už je pěkně dávno co to někdo dělal.

gigel
Příspěvky: 80
Registrován: ned 24. úno 2013 19:51

Re: sportovní výfuk vs. výfuk z druhovýroby??

Příspěvek od gigel »

kluci....pozdě..(:P) .. už tam mám novej...ale celej problém byl stejně úplně v něčem jiným...takže mám doma dva výfuky..:( teď už mi jen zbývá koupit svíčku, protože neznalec jako já řekl v prodejně že chci svíčku do emky a pán mi dal Brisku N 14yc..a ta má vysunutou elektrodu a je furt černá..pak udělat hrubý nastavení spojky a naštelovat hladinu karburátoru, páč když jedu na plnej plyn,tak karbec vycucnu a mrška cuká..no a pak už budu připravenej na cestu směr Orlová.. :)-D
MZ etz 251

Jarada
Příspěvky: 56
Registrován: pon 28. led 2013 21:52

Re: sportovní výfuk vs. výfuk z druhovýroby??

Příspěvek od Jarada »

Já tam měl taky Y svíčku a ne malou dobu :D Myslím 2 roky sem ju tam měl, takže takových 6 000km sem s ní najel a předtím tam byla myslím taky Y svíčka. A byla pokaždý krásně cihlová a najel sem s něma přez 15 000km bez sebemenších problémů :D ::o

Než sem ale zjistil po 3tím výbrusu, když už měl motor skoro 44 000 najeto a byl v bídném stavu, tak že tam vůbec nemá co dělat a muže mě propálit i píst 8-) :S

Tak sem tam šupsl od známého tu normální co má elektrody schovaný a sice byla postarší ta svíčka a černá jak uhlí, ale Elektrody už z cihlovatěly, takže je to v poho :)

To jen pro info. A když ju tam budeš mít chvílu, tak se ti s tím nic nestane ;)

gigel
Příspěvky: 80
Registrován: ned 24. úno 2013 19:51

Re: sportovní výfuk vs. výfuk z druhovýroby??

Příspěvek od gigel »

tak já stejně teď nějak nejezdím, není na to pořádně čas...ale jinak jezdím na tu starou, ale zdá se mi, že po zahřátí blbne- nízkej volnoběh, dokud nechcípne a pak jde špatně nakopnout...ale až pojedu okolo nějaký mototechny pořídím novou, teď už jsem zas o něco chytřejší..:P
MZ etz 251

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: sportovní výfuk vs. výfuk z druhovýroby??

Příspěvek od Majkl »

ty svicky delaj strasne moc... Nekdy sem sam cumel, svicka nova 8oo km na ni najeto a obcas me vynechavala, vymenil sem a ejhle, masina drzela volnobeh jedna basen... Zalezi havo na tom jestli je "studena" nebo "tepla" ja tam mam ted briska N17C tusim, ale ocekavam, ze za chvilku udou problemy i tady s tim :D, ale zatim pohoda, narvy tam co mas po ruce a je to, chce to zkouset :)

gigel
Příspěvky: 80
Registrován: ned 24. úno 2013 19:51

Re: sportovní výfuk vs. výfuk z druhovýroby??

Příspěvek od gigel »

já jsem objevil prodejnu u nás v Plzni, kde mají celkem dost dílů na různý moto, tak se tam chci zastavit a koupit NGK..ale ještě musím najít jakej je to tip.. ale mohl by mi někdo urychlit hledání a poradit.. (tu)
MZ etz 251

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: sportovní výfuk vs. výfuk z druhovýroby??

Příspěvek od Márty »

NKG B8HS - ale že tam dáš 2x dražší svíčku než Brisk N14C nic nezískáš... i když cena v tomhle případě nehraje moc roli...
Obrázek

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1744
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: sportovní výfuk vs. výfuk z druhovýroby??

Příspěvek od Viktor »

Může být i NGK B7HS, rozdíl je jen v tom, že by měla lépe pracovat za studena...

gigel
Příspěvky: 80
Registrován: ned 24. úno 2013 19:51

Re: sportovní výfuk vs. výfuk z druhovýroby??

Příspěvek od gigel »

tak o cenu zas tolik nejde, jde mi o to, aby pár tisíc km odsloužila..navíc jsem čekal nějakou větší cenu, ale ta NGK B8HS stojí asi 60 kč v tý prodejně...takže pakatel..
MZ etz 251

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: sportovní výfuk vs. výfuk z druhovýroby??

Příspěvek od Márty »

Tak já za sebe musím říct, že mi víc vydržela Brisk svíčka než NGK...
Obrázek

GeorgeLD
Příspěvky: 235
Registrován: pát 24. kvě 2013 01:03

Re: sportovní výfuk vs. výfuk z druhovýroby??

Příspěvek od GeorgeLD »

Já mám na MZetě 251 ten klasický laďák co se na ní prodává a přijde mi že celkem řve. Ale zase má výhodu, že se dá rozebrat.

Jarada
Příspěvky: 56
Registrován: pon 28. led 2013 21:52

Re: sportovní výfuk vs. výfuk z druhovýroby??

Příspěvek od Jarada »

GeorgeLD: To má no, já teda jelo to s tím líp o dost, ale furt se to zasírá a ucpává (aspoň teda mě :S) Tak sem ho trocha vykuchal a upravil. (výhoda, že se dá rozebrat) Ted mi to teda řve jak sviň a nemá moc zátah a v nízkých hlavně je to bída, ale jinak jede teda, jako ďábel nerozumím tomu :D

Netáhne nic moc extra až mi přijde, že hůř než před GOčkem, i když je teda pravda, že mám něco málo pod 1500km, takže ještě zajíždím a nedávám tomu po prdeli, ale když sem si prubl na dálnici tomu lehce dát, tak sem musel velice rychle brzdit a to sem měl tak pul plynu :D

Z 80km/h sem zrychlil na 120km/h a to sem čuměl, jak až rychle tam ta rafička byla na pul plynu :D Kdybych neměl strach, že zadřu, tak tomu dám do plných a zajímalo by mě kam až by to pokračovalo, ikdyž točil sem přez 6000, takže už asi moc daleko né :D

A k té svíčce. Měl sem tam Brisk předtím a teď ji tam mám taky a nikdy sem si nemohl stěžovat. Vydržela všechno a dlouho, takže spokojenost :)

igracek
Příspěvky: 3
Registrován: úte 04. čer 2013 11:29

Re: sportovní výfuk vs. výfuk z druhovýroby??

Příspěvek od igracek »

Zdravím mám jeden takový dotaz .Chtěl bych si pořídit laděný výfuk na svou MZ 150 značky micron a nemohu to nikde najít na netu .díky za radu

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: sportovní výfuk vs. výfuk z druhovýroby??

Příspěvek od Harry »

vyhozený prachy
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

igracek
Příspěvky: 3
Registrován: úte 04. čer 2013 11:29

Re: sportovní výfuk vs. výfuk z druhovýroby??

Příspěvek od igracek »

Dík za tvou radu ,ale to zrovna neřeším?:-D Mě můj objem bohatě stačí.

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: sportovní výfuk vs. výfuk z druhovýroby??

Příspěvek od Harry »

googlim co to dá :D asi napiš někomu, kdo to měl třeba na motorkari.cz a optej se konkrétně jeho... a očividně ti objem nestačí, když chceš ladit :D-x
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1744
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: sportovní výfuk vs. výfuk z druhovýroby??

Příspěvek od Viktor »

igracek: Nebyl to klasický MZ laďák s nálepkou Micron? B)- Jinak jsi asi první MZťák, který tady neřeší finance (:D

Odpovědět