Servis nebo mechanik v okolí

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
winie
Příspěvky: 17
Registrován: ned 21. dub 2013 01:12

Servis nebo mechanik v okolí

Příspěvek od winie »

tak mě napadlo není tu náhodou někdo z okolí Mladé Boleslavy ??? přinejlepším směrem na Prahu ??? já jsem z Benátek nad Jizerou a potřeboval bych poradit proč mi to nejde problém bude zřejmě v elektrice ( po zahřátí klesáním otáček, podle mě přestane házet jiskru, zdechne a nastartuje až po vychladnutí ) nebo je tu nějaká dobrá duše která by byla schopna poradit se se mnou např skrze skype jak vyřešit můj problém ???
simson s51 --->MZ ETZ 251 červená ale brzo černá :-D

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1103
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: Servis nebo mechanik v okolí

Příspěvek od Vladan »

tak se projevuje chyba ve snímači otáček nebo jeho kontaktech - zkus proměřit, přepájet...
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

winie
Příspěvky: 17
Registrován: ned 21. dub 2013 01:12

Re: Servis nebo mechanik v okolí

Příspěvek od winie »

a jak ho mám změřit nebo co přesně ?? vím že u simsona měl mít za studena nějaký určitý odpor a když se potom změřil když to chcíplo byl odpor téměř nezměřitelnej jelikož byl šíleně vysokej .... jak je to u MZ ??? postup měření je předpokládám stejný ale jak je to s naměřenýma hodnotama ?
simson s51 --->MZ ETZ 251 červená ale brzo černá :-D

winie
Příspěvky: 17
Registrován: ned 21. dub 2013 01:12

Re: Servis nebo mechanik v okolí

Příspěvek od winie »

tak na snímač jsme nakonec překecal kámoše aby mi ho půjčil z jeho funkční MZty ... beze změny ... motorka po ujetí krátký vzdálenosti zdechne začnou ji klesat otáčky ale všimnul jsme si že pokud ji přez spojku pořád tůruju 4 000 ot/min+ tak na ní dojedu o dost dál cca 2km za jízdy když přijedu ke křižovatce mi začnou klesat otáčky takže jí přídávám ale ve finále už nepomůže ani to a prostě zdechne ... nenapadá vás ještě něco ??? indukčka to není svíčka taky jiná VN kabel taky měněnej i s fajfkou ... + teď už i zkoušenej jinej snímač
simson s51 --->MZ ETZ 251 červená ale brzo černá :-D

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Servis nebo mechanik v okolí

Příspěvek od Harry »

teče ti benzin do karburátoru?
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

winie
Příspěvky: 17
Registrován: ned 21. dub 2013 01:12

Re: Servis nebo mechanik v okolí

Příspěvek od winie »

jojo právě že teče ... to bylo to první na co se vždy kouknu a první věc když mi to udělala poprvé koukl jsem se a hadička od karbcu k filtru byla plná benzínu ...
simson s51 --->MZ ETZ 251 červená ale brzo černá :-D

sklepkous
Příspěvky: 144
Registrován: sob 09. úno 2013 08:57

Re: Servis nebo mechanik v okolí

Příspěvek od sklepkous »

Zdar chlapi :-) chtel jsem se zeptat je tady nekdo z Frydku-Mistku pripadne okoli a mel ci ma MZ150. Potreboval bych aby si ji poslechl a popripade poradil co s ni, protoze me zacina znacne zlobit ted z jara. Uz nevim co s ni mam delat. Dik za info...


P.S.: kdo mi dobre poradi tomu nezustanu dluzen...


vice info kdyztak zajemci nebo kdyz budete chtit tak i tady, ale chtelo by to i poslechnout...
Simson Enduro S51 -> MZ etz 150 modroučká a také Audi 80 B4 kombi v krasne uprave :-)

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Servis nebo mechanik v okolí

Příspěvek od Majkl »

natoč, nahraj a prskni to na net :)
Většinou ti tady kluci poradí, mě taky vždycky poradili

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Servis nebo mechanik v okolí

Příspěvek od Majkl »

Winie - neteče ti tam ten benzín pomalu?? To že je hadička plná, neznamená, že ti benzín dotíká dostatečně rychle, mašina ho třeba spaluje rychleji, než stíhá dotíkat...

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1744
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Servis nebo mechanik v okolí

Příspěvek od Viktor »

sklepkous: Nemám to k tobě daleko, ale nevím, co máš přesně za problém... Nejsem zrovna odborník, ale myslím, že kdyby ti to skutečně "hořelo", tak ti tady dokážeme pomoci. Každopádně by jsi měl trochu víc specifikovat svůj problém... A hlavně bys měl dojet na sraz do Orlové když to máš co by kamenem dohodil...

sklepkous
Příspěvky: 144
Registrován: sob 09. úno 2013 08:57

Re: Servis nebo mechanik v okolí

Příspěvek od sklepkous »

Viktor napsal(a):
-------------------------------------------------------
> sklepkous: Nemám to k tobě daleko, ale nevím,
> co máš přesně za problém... Nejsem zrovna
> odborník, ale myslím, že kdyby ti to skutečně
> "hořelo", tak ti tady dokážeme pomoci.
> Každopádně by jsi měl trochu víc specifikovat
> svůj problém... A hlavně bys měl dojet na sraz
> do Orlové když to máš co by kamenem dohodil...


na sraz(t) do Orlove jedu...


jinak co se tyce toho problemu tak se jedna o to ze mi to zacalo ztracet vykon a tak nejak divne zvonit ve valci. Znamy rika ze to je nedokonale spalena smes. Jenze mam vse serizene, alespon doufam. Tam kde jsem vyjel kopec na trojku ted uz jedu skoro na dva. Nehlede na to ze ctverka a petka nejede vubec. Kdyz jsem to chtel roztahnout z prudkeho a dlouheho kopce tak jsem se dostal jen na 90km a to jsem byl rad. Vubec nevim kde zacit. Dik za kazdou radu. Az budu s motkou tak nahraju video
Simson Enduro S51 -> MZ etz 150 modroučká a také Audi 80 B4 kombi v krasne uprave :-)

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Servis nebo mechanik v okolí

Příspěvek od Harry »

a nepřidřels to třeba?
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Heki
Příspěvky: 951
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: Servis nebo mechanik v okolí

Příspěvek od Heki »

Pokud to není už vylítané nebo tam není nějaký mechanický problém, tak tipuju na 90% nevhodně nastavený karbec.
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1744
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Servis nebo mechanik v okolí

Příspěvek od Viktor »

sklepkous: Aha, beru zpět, nevěděl jsem že ty jsi ten "fekálník" (:D Jinak se podívej na svíčku, ta ti hodlě napoví - bílá (chudá směs, cyhlová (správná) a černá, nebo chceš-li mokrá (příliš bohatá směs).

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Servis nebo mechanik v okolí

Příspěvek od Majkl »

Cituji z bible str. 89 "Poruchy na karburátoru, jejich příčiny a odstranění"

Motor zvoní:

překážka v přítoku paliva, hladina paliva je příliš nízká - odstranit překážku v pal. kohoutu popř. v plovákovém ventilu

plovák je špatně seřízený - seřídit plovák

těsnění pod plovákovým ventilem je příliš silné popř. plovákový ventil je vsazen s těsněním, tím se plovákový ventil dostatečně neotevře - těsnění vyměnit, popř. vymontovat

trysky sou ucpané, palivo s příliš nízkým oktanovým číslem - vyčistit karburátor použít palivo se správným okt. číslem

Tak zní rady z chytré knihy :)

mě zvonil motor taky, ale jak když odbíjí 12, motor byl totálně naho*** a pak sem zjistil, že za všechno mohla jen blbá hladina v karbecu... nejelo to, střílelo to, po pár km to zdechalo, když sem to nechal, zase to chvilku jelo, špatně nastavená hladina, pomalu dotíkalo palivo... chovalo se to stejně jako tvoje mašina, tak na to mrkni, kopce který teďka jezdívám na bůra, sem předtím vyjel sotva na 3

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Servis nebo mechanik v okolí

Příspěvek od Harry »

hladina se ti ale sama od sebe nerozhodí
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

sklepkous
Příspěvky: 144
Registrován: sob 09. úno 2013 08:57

Re: Servis nebo mechanik v okolí

Příspěvek od sklepkous »

posledni dobou furt drbu do karburatoru protoze jsem mel diravy plovak, vychozenou kuzelku co zavira privod paliva kdyz do pera tukne plovak a tak je mozne ze je hladina spatne nastavena ale pochybuji protoze jsem to zkousel tak ze jsem nechal karbec namontovany a jen jsem ho povytocil demontoval spodek od sroubu pustil benzin a az prestal tect tak jsem jej zastavil a vytahl misku kde je kontrolni nalitek kolik tam ma byt hladinky a ta sedi....jinak to co pisete vyse z bible tak jsem samozrejme udelal. Prvne se ridim priruckami a pak saham zde ;-) jinak k masine se dostanu tak v utery tak to nahraju a hodim to tu a zkusim si s tim pohrat...a svicka je cihlova (to vim ze podle barvy se pozna dost hodne co to dela)


mam ale takove tuseni ze bude mozna zaprany vzduchovy filtr nebo ucpany privod vzduchu...zkusim pres tyden rozebrat. Kazdopadne ted nejezdim a prvne si pohraju
Simson Enduro S51 -> MZ etz 150 modroučká a také Audi 80 B4 kombi v krasne uprave :-)

winie
Příspěvky: 17
Registrován: ned 21. dub 2013 01:12

Re: Servis nebo mechanik v okolí

Příspěvek od winie »

http://www.youtube.com/watch?v=ADtN1dG5beI
video mojeho problému poprvé to udělá na 6:50 jak přijedu na křižovatku držim jí plnej plyn ( i když to vypadá že jí tůruju ) pak se chytne no a pak na konci ve zbytku videa to neudělala ale stejně sem ji u křižovatek raději držel přez spojku pod plynem ...
simson s51 --->MZ ETZ 251 červená ale brzo černá :-D

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Servis nebo mechanik v okolí

Příspěvek od Harry »

tak trochu mimo mám 2 otázky...
jaktože máš tu motorku tak očesanou?
co to máš za kameru?

a k tématu... prvně to vypadá, jakoby to zdechalo podobně, jak kddyž vypneš klíček, ale když přidáš, tak se to hned chytne, to bude podle mě karbec, jestli se to třeba neuchlastává
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

winie
Příspěvky: 17
Registrován: ned 21. dub 2013 01:12

Re: Servis nebo mechanik v okolí

Příspěvek od winie »

no očesanou ... tachometr mi doslova upadl za jízdy nechápu jak je to možný ale urvalo se mi to očko ve kterym byl uchycenej takže ho mám vpokoji než koupim nový tohle http://moto-ustinl.cz/katalog/zbozi/pop ... ic_ma=2978 pravý zrcátko tam už nebylo a brzdová páčka je hold uražená mojí chybou :-/ vysvitlo první sluníčko a já musel jet a silnice byla namrzlá naštěstí mi spadla skoro namístě takže to odnesla jenom páčka ...
kamera je http://digitalni-kamery.heureka.cz/contour-roam/ půjčil jsem si ji od kámoše abych to natočil on to používá na lyže a nad tím karburátorem jsem přemýšlel jenže když posunu jehlu a vemu jí někde pod krkem tak tam nestíhá dotýkat takže si myslím že karburátor je snad OK a svíčka je hnědo-cihlová což by mělo bejt vpořádku nebo ne ???
simson s51 --->MZ ETZ 251 červená ale brzo černá :-D

Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 383
Registrován: stř 23. led 2013 18:57

Re: Servis nebo mechanik v okolí

Příspěvek od Pete »

Podle čeho si poznal že to není indukční cívka?
S počtem válců je to jako s pracovním kolektivem, ideální je lichý počet, ale tři jsou už moc.
:HG

winie
Příspěvky: 17
Registrován: ned 21. dub 2013 01:12

Re: Servis nebo mechanik v okolí

Příspěvek od winie »

poznal jsem to tím že jsme ji vyměnil ... stejně jako svíčku VNkabel fajfku a snímač impulzů svíčka nová ngk b8hs made in Japan ne France a ozkoušená na simsonu vlastně až na VN kabel jsou zkoušený díly buď nový nebo z funkční motorky ... dnes jsem koukal na ten karbec jehla byla úplně dole tak jsem s ní zkoušel hejbat posunul jsem ji poprvé o jeden a pak o 2 zářezy a změna žádná prostě jak když vypnu klíček ve spínačce :-/ karburátor jsme měl celej vytaženej znovu vyčištěnej čistym benzínem a dal jsem tam jinej palivovej filtr a stejně nic :-/
simson s51 --->MZ ETZ 251 červená ale brzo černá :-D

sklepkous
Příspěvky: 144
Registrován: sob 09. úno 2013 08:57

Re: Servis nebo mechanik v okolí

Příspěvek od sklepkous »

tak jsem na to prisel ale ne ja ale bracha od te moji sikovne holky :)-D :-(I chyba nebyla v karbci, ale melo me to hned napadnout ze kdyz nejde seridit vubec tak je problem jinde...problem byl v elektrice ale kdyz bych vam rekl co presne se mi vymamlasilo se zapalovanim tak tomu snad ani neuverite. Ted tak premyslim jestli tam mam vubec origo zapalovani :-|--- no kazdopadne bylo a jeste stale je rozhozene ale behem tohoto tydne se ho pokusim dat do kupy at muzu doraziz do Orlove jako fekalista a ne jako maly pan co potrebuje poradit Y:-) :-BS
Simson Enduro S51 -> MZ etz 150 modroučká a také Audi 80 B4 kombi v krasne uprave :-)

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1744
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Servis nebo mechanik v okolí

Příspěvek od Viktor »

Jojo, tamní už se těší až je tam nasereš, nebo jim tam alespoň nasereš... :D-x

sklepkous
Příspěvky: 144
Registrován: sob 09. úno 2013 08:57

Re: Servis nebo mechanik v okolí

Příspěvek od sklepkous »

Viktor napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jojo, tamní už se těší až je tam nasereš,
> nebo jim tam alespoň nasereš... :D-x


no uz se tesim...jestli teda pojede. Dneska to jedu slozit tak tu hodim fotky co a jak s tim bylo...teda doufam ze to je cely problem, jinak me :-(I
Simson Enduro S51 -> MZ etz 150 modroučká a také Audi 80 B4 kombi v krasne uprave :-)

Odpovědět