Servis nebo mechanik v okolí

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
winie
Příspěvky: 17
Registrován: ned 21. dub 2013 01:12

Re: Servis nebo mechanik v okolí

Příspěvek od winie »

dnes jsem se pídil po karburátoru a nikdy mě to nenapadlo se na to kouknout ale na přírubě bylo es 250 tak jsem si protáhnul typ karburátoru a zjistil jsem že moje bvf 30n2-3 asi vůbec na ETZ 251 nepatří :D dávalo se na ES a TS tudíš myslíte že by mohl být problém tady ??? když jsem motorku přivezl tak jezdila ale měla brutálně vysokou hladinu karburátoru ... po tom co jsme všechno seřídil mi asi po týdnu začla blbnout ... ale je mi divný že by to chvíli jelo a pak nic ...
simson s51 --->MZ ETZ 251 červená ale brzo černá :-D

winie
Příspěvky: 17
Registrován: ned 21. dub 2013 01:12

Re: Servis nebo mechanik v okolí

Příspěvek od winie »

tak můj problém se chcípáním vyřešen ;-) palivový filtr mezi karbec a nádrž už nikdy nedám !!! :D vyhodil jsem ho dal jehlu o zářez výš a motorka jede bez jakéhokoli problému jen si vymyslela že pro změnu začne blbnout spojka :-/
pokusím se to udělat jak mi psal Harry na skypu s tim hrubim nastavením a projistotu promazáním povdenů ... ve chvíli kdy by prokluzoval celej spojkovej koš na klikový hřídeli ( mám etz 251) musím měnit celou kliku a část spojky ??? nebo se dá koupit jenom ten čep na klice že bych si to nechal přelisovat a vycentrovat ??? nebo je ještě nějaký další způsob ??? :-)
simson s51 --->MZ ETZ 251 červená ale brzo černá :-D

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1744
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Servis nebo mechanik v okolí

Příspěvek od Viktor »

winie: Od spousty lidí už jsem slyšel, že ten filtr mezi nádrž a karbec nepatří, ale mě samotnému to žádné problémy nikdy nedělalo...

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Servis nebo mechanik v okolí

Příspěvek od Harry »

winie: To se ti nestane, že by prokluzovak koš oproti hřídeli, to by prostě upadlo a vydřelo se to... tím to nebude, něměj strach
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

winie
Příspěvky: 17
Registrován: ned 21. dub 2013 01:12

Re: Servis nebo mechanik v okolí

Příspěvek od winie »

tak je vymalováno ... po pokusech nastavit spojku došlo k tomu že jsem sundal boční dekl a zjistil že spojkovej koš už byl někdy v minulosti lepenej ... a že prokluzoval ... :-/ takže teď už můžu jenom doufat že odmaturuju a k maturitě si přát novou kliku a tělo spojky ... :-/ nebo musím vyměnit i něo jiného co se tímhle oddělá ???
simson s51 --->MZ ETZ 251 červená ale brzo černá :-D

Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 383
Registrován: stř 23. led 2013 18:57

Re: Servis nebo mechanik v okolí

Příspěvek od Pete »

To nemusíš hned kupovat novou kliku, dá se to zpravit tvrdochromem, no a pokud s tou motorkou nemáš dlouhodobé plány, dá se to i přivařit, ale to je hodně velká prasárna.
S počtem válců je to jako s pracovním kolektivem, ideální je lichý počet, ale tři jsou už moc.
:HG

winie
Příspěvky: 17
Registrován: ned 21. dub 2013 01:12

Re: Servis nebo mechanik v okolí

Příspěvek od winie »

jo o tom vaření to přemejšlel táta ... na dlouhodobé plány ji nemám i když jsem si ji původně chtěl nechat a k tomu potom koupit další ... ale minimálně ten můj kousek je samé překvapení a nevím co ještě by mě mohlo potkat :-/ takže to chci opravit tak aby člověk co to koupí za týden nevolal co jsme mu prodal za krám že je to rozbitý ....
simson s51 --->MZ ETZ 251 červená ale brzo černá :-D

sklepkous
Příspěvky: 144
Registrován: sob 09. úno 2013 08:57

Re: Servis nebo mechanik v okolí

Příspěvek od sklepkous »

ja osobne bych se do svarovani moc nepoustel. Mohlo by ti to delat neplechu kdyz by jsi to nemel vystredeny. A ver ze svarit presne jde velmi ztezka i pres to kdyz to ma nekdo v ruce Y:-)
Simson Enduro S51 -> MZ etz 150 modroučká a také Audi 80 B4 kombi v krasne uprave :-)

Odpovědět